Skocz do zawartości
Forum

Co dziś robicie na obiad?


Ann

Rekomendowane odpowiedzi

Mama_Monika
joasia rzuc przepisik na te kotleciki z cukini, bo ja ostatnio w cukini zakochana, tylko sprawdzonych dań mało...

a więc specjalnie dla ciebie kochana: tadam! przepis na kotlet a'la schabowy :)
robiłam tak: średnią cukinię obrałam ze skórki, pokroiłam na cienkie półcentymetrowe plastry,solidnie posypałam każdego pieprzem i vegetą, później do jajka i w bułkę tartą.i takie panierowane na gorący olej, smażyłam na brązowo-złoto z obu stron jak kotlet.moja mama stwierdziła że smakują prawie jak schabowe;).tylko trzeba szybciutko po obtoczeniu smażyć bo jak puszczą soki po przyprawach to może panierka odejść.
świetne właśnie do ziemniaczków młodych z koprem i ćwikłą.nawet córa, która wybrzydza nad prawie każdym jedzeniem ze smakiem zjadła :D

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o cukinię to Mama Monika mam jeszcze jeden sprawdzony przepis na przepyszny bigos z cukinii.
5 małych, młodych cukinek obieramy ze skóry i kroimy w dużą kostkę.3 duże cebule siekamy i szklimy na oleju, potem dodajemy 2 duże marchewki starte na dużych oczkach, podlewamy wodą(tak żeby się dusiło - ok 0,5l) i chwilkę gotujemy.dodajemy cukinię.dusimy do miękkości.jeśli jest zbyt dużo płynów należy odlać, potrawa ma mieć gęstość bigosu. w międzyczasie kroimy laskę zwyczajnej ze skórką, przesmażamy na patelni i siup do cukinii.solimy, pieprzymy, można dodać ulubione zioła.słoik dobrego przecieru pomidorowego, np Pudliszki mieszamy z małą ilością wody - ok pół szklanki oraz 2 łyżkami mąki i wlewamy do cukinii. podajemy z pieczywem lub ziemniakami. naprawdę pychotka i do tego tania.
przy okazji baaaaaardzo proszę o głosiki na link poniżej, z góry dziękuję :D :D :D

Odnośnik do komentarza

joasia85
jeśli chodzi o cukinię to Mama Monika mam jeszcze jeden sprawdzony przepis na przepyszny bigos z cukinii.
5 małych, młodych cukinek obieramy ze skóry i kroimy w dużą kostkę.3 duże cebule siekamy i szklimy na oleju, potem dodajemy 2 duże marchewki starte na dużych oczkach, podlewamy wodą(tak żeby się dusiło - ok 0,5l) i chwilkę gotujemy.dodajemy cukinię.dusimy do miękkości.jeśli jest zbyt dużo płynów należy odlać, potrawa ma mieć gęstość bigosu. w międzyczasie kroimy laskę zwyczajnej ze skórką, przesmażamy na patelni i siup do cukinii.solimy, pieprzymy, można dodać ulubione zioła.słoik dobrego przecieru pomidorowego, np Pudliszki mieszamy z małą ilością wody - ok pół szklanki oraz 2 łyżkami mąki i wlewamy do cukinii. podajemy z pieczywem lub ziemniakami. naprawdę pychotka i do tego tania.
przy okazji baaaaaardzo proszę o głosiki na link poniżej, z góry dziękuję :D :D :D

Mniam. też taki robię, dodaję jeszcze śmietanę i dużo świeżego koperku, wg mnie dużo smaczniejszy niż bigos z młodej kapusty.

:36_3_14: :11_6_204: :in_love2:

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdru1dc3wle36f.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywuay3lu2rdf8c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...