Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta szybka. Trochę się opóźnia ale wiadomo jak to z dziećmi jedno szybciej drugie wolniej. Przed nami chłopczyk mocno płakał to powiedziałam ze jest gdzieś u lekarza i szczepienie ma. Bo chyba się trochę wystraszyła.
A wizyta całą trwała z 15min. Raz jej pokazała to małe lustereczko i zanim powiedziała ze nim zajrzy do środka to już miała buzię otwarta a drugim razem pomalowana jej tym czymś aby mi pokazać gdzie trzeba zwracać uwagę aby bardziej i uważniej myla. I tyle. Kazała zapisać się w październiku na listopada. A te dwójki pekniete ale mówi ze nie powinny boleć jakby co trzeba przyjść a może później da coś zrobić to trochę je odbuduje aby były ładniejsze.
Najważniejsze że się pierwszym razem nie przestraszyła.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Tylko musisz ja psychicznie przygotowac.
MOja odwazna niby ale przezywala przez ostatnie 3 dni. W nocy sie budzila, wiercila i poplakiwala. Po wizycie juz jest spokojna.
Ja swojej duzo gadalam, tłumaczylam... tylko nie przed snem... zmienialam temat. Bawilam sie itp aby przed zasnieciem zapomniala...
A wogole to ja chyba mialam wiekszego stresa niz ona... Rano zjadlam tylko banana i kawe wypilam przed wizyta a i tak 500 razy w toalecie bylam... Taki juz moj organizm ze tak reaguje...

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ooo brokuły uwielbiam. Na szczęście moja malota tez. Tzn ona twierdzi ze nie lubi żadnych warzyw i owoców ale jak ja jej daje a nie sama musi jeść to zjada wszystko :D

Jestem po pobraniu krwi. Które odbyło się po 10 i do tamtej pory nic nie jadłam. A więc teraz mam tego skutki bo głową pęka. Apap nie pomógł a więc chyba dołączę do drzemki córki.

Pozdrawiam

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Moja mowi ze lubi ale malo co samodzielnie je. Chyba ze naprawde glodna jak wilk inaczej 10 kesow lub łyżek a potem ja musze dokarmiac albo lezy godzinami na stole i co jakis czas podjada :/ wkurza mnie to powoli ale sama do tego doprowadzilam. Na razie kiepsko mi idzie oduczanie jej takiego czegos.
Mam nadzieje ze w przedszkolu troche sie oduczy tego

Zazdroszcze drzemek :( moja nawet jak 9h spi w nocy tylko to drzemki za nic nie bedzie:/

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

Ale moja z jedzeniem tak samo. Chyba coś jej smakuje albo jak twoja bardzo głodna. Oczywiście lakocie to sama zje nie trzeba przypominać. Ale szczerze to ja już się chyba przyzwyczaiłam bo i ja wtedy jem i mam chwile siąść.
Chociaż jak mowie ze musi sama się nauczyć jeść bo jak do przedszkola chce iść to musi sama. I to ja chyba motywuje i ile może to sama. Plus taki ze kanapkę juz nie musze kroić na kawałki. Ale kotleciki kroje jej. Chociaż ostatnio podglądać jak ja jem nożem i widelcem i tez próbuje swoimi sztuccami.
A jeśli chodzi o drzemkę to moja miała z pół roku co wogole nie spala w dzień. Ale któregoś dnia patrze a ona taka umeczona i pomyślałam że się położę i powiem że jestem zmęczona a ona jak chce to niech się bawi tylko po cichu bo mama chce się zdrzemnac i wiesz ze zadziałało. Czasem jej nie kładę na drzemkę bo nie ma kiedy. W aucie nie zaśnie juz chyba ze naprawdę daleko jedziemy. A w domu to robie tak jak napisałam. I się sprawdza. Trochę się pobawić a za chwilę kładzie się do mnie. Ja udaje że śpię wiec i ona po jakiś 15 min zasypia. Czasem ja kładę i się bawimy... np śpiewamy opowiadamy conieco a później znowu udaje że chce mi się spać. Może i u ciebie zadziała.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Nie za bardzo jak mam ja probowac uspic z powodu malego.
Sprobuje jesli akurat Adas tez bedzie spał. Nie wiem czy w ogole zareaguje na moje udawane spanie. Predzej ucieknie i zacznie broic w kuchni.
Najwyzej ja tylko do lozka poloze. moze chociaz jak pol godzinki polezy ze mna w ciszy i sie zregeneruje bedzie dobrze.

Ladniejsze ci to wyszlo niz te nasze. Ale ja w ogole antytalencie plastyczne jestem :P

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09tgf6q1ldij01.png

Odnośnik do komentarza

I jak udało się chociaż poleżeć? Moja jak nie spala wogole w dzień to tez starałam się chwilę położyć z nią albo posiedzieć i wyciszyć. Coś sobie opowiadalysmy albo ogladalysmy książki tak żeby w ciszy.
A tu bach i zaczęła ładnie zasypiać :) teraz mi się obudziła o 6.15 i chyba coś się jej śniło bo mnie wolał żeby się z nią położyć. I tak sobie teraz słodko śpi ze aż w szoku jestem ze tak długo :)
Miłego dzionka wam życzymy.
My dzisiaj Nataszy kuzynka przywozimy bo cały tydzień o niej wspominała i wczoraj się ugadalismy . Szczęścia co nie miarą mimo że ona ma 10 lat a moja nie całe 3 ale ważne ze się bawią :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie. Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie:-)Pisałam na samym początku jak sie moja córeczka urodziła. Później niestety zaniedbałam Was i wiecej czytałam niż pisałam. Teraz troche pisze na grudniówkach, dziewczyny utworzyły zamkniete forum ale...Widzę tu od parych dni ruch więc stwierdziłam, że dołączę. Jeśli można oczywiście:-)?

My się też szykujemy do wizyty u dentysty ale obawiam się, że moje dziecko może nie chcieć otworzyć buzi. Czy dentyści mają na to jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Szczerze to nie wiem ale wydaje mi się ze maja jakieś sposoby. Szczególnie ci typowi od dzieci.
Ale jak ma płakać to i tak będzie płakać. To tak jak z dorosłym jak się boi to i tak nie pójdzie. Ważne aby jakoś przygotować. Moja to i w bajkach oglądała i książeczkę kiedyś kiedyś od kogoś dostała i rozmawiałam z nią. Widać było tak jakby jej smutno albo przykro było i ze nie chce ale dala się namówić i 2 tyg czekaliśmy wiec był czas.

Pozdrawiam
będzie dobrze

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki.

Potrzebuje fachowej porady od was na temat niani elektronicznej. Jaka najlepsza a jaka nie warto kupować bo znajomi mnie pytali ale my nie używalismy więc nie moge im pomóc. Zatem proszę was o pomoc.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

hu hu ha hu hu ha ale tu ciszaa.....

:D
gdzie sie podzialyscie?? U nas wczoraj jakas jednodniowka byla. Goraczka do 37.9c dobijala. Zadnych innych objawow. Tylko markotna byla i z drzemki sie wybudzila po 40min z dreszczami. Upocona i przerazona. Na noc jak poszla spac po 1,5h to samo ale juz przed zasnieciem podalam jej nurofen wiec goraczki nie bylo.
Moze mialyscie cos podobnego u swoich szkrabow...
Dziwne to dla mnie bylo...
Juz dumalam ze moze szostki sie odzywaja.... Bo znajomej synek tydzien mlodszy od mojej a juz ma dwie szostki....

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Widzę że tutaj dalej cisza...

Może któraś z was już zaczęła przygotowania do 3 urodzin?
U nas zaproszenia zrobione i rozdane. Urodziny wypadają 5 więc 6 mamy imprezę tym razem temat wybrała już córka będą motylkowe urodziny.
Pozdrawiamy

monthly_2018_09/pazdziernikowe-maluchy-2015_69584.jpg

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Ponownie wzywam wszystkie mamy październik owe 2o15r.

Chyba zostałam sama na tym forum. Z 2015 tylko grudniowki piszą. A i też mało. Chociaż więcej niż u nas.

Może jednak któraś podzieli się wrażeniami i doświadczeniami np z urodzin. Bo to przecież JUŻ trzecie.

Dopiero co się urodziła cora moja a już 3 lata skończyła.... Leci czas nie ublaganie. Dzieci dorastają a my się starzejemy...

Pozdrawiam serdecznie....

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej :) tp prawda Magdalena te 3 lata naszych dzieci minęło w mgnieniu oka, przecież dopiero co bylysmy w ciąży. Urodzinki były rodzinne w domu, a synek już sam sobie prezeny wcześniej wybierał, tzn mówił co chciałby dostać :) wyczekiwal tego dnia zwłaszcza w przedszkola bo wtedy wszyscy śpiewają 100 lat które już sam wcześniej znał na pamięć i śpiewał przy każdej okazji :)

Odnośnik do komentarza

Super że się odezwałaś. U nas też się udały urodzinki. Teraz już odlicza nocki kiedy będziemy choinkę stroic i rozmyśla co napisać do Mikołaja.
Od kilku dni namawia mnie abym nauczyła ja "rysować" literki. Znalazłam więc kilka przykładów w necie aby po Lini rysowala i zobaczymy co to z tego będzie.
Alfabet mi za to recytyje i śpiewa po polsku i angielsku. Szczeniaczek uczniaczek się przydał

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja też tu zaglądam. Wprawdzie bardzo bardzo rzadko, ale jednak :) czas leci nieublaganie. U mnie się ostatnio trochę pozmienialo. Pazdziernikowy Franio i Czerwcowa Zuzia doczekali się kwietniowej siostry. Julka urodziła się w poniedziałek wielkanocny, poród sn, 4020 g i 59 cm. Fajnie by było nie tracić tak całkiem kontaktu... Może by się przenieść na fb?

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

crispnlight
Hej. Ja też tu zaglądam. Wprawdzie bardzo bardzo rzadko, ale jednak :) czas leci nieublaganie. U mnie się ostatnio trochę pozmienialo. Pazdziernikowy Franio i Czerwcowa Zuzia doczekali się kwietniowej siostry. Julka urodziła się w poniedziałek wielkanocny, poród sn, 4020 g i 59 cm. Fajnie by było nie tracić tak całkiem kontaktu... Może by się przenieść na fb?

Gratulacje kolejnego maleństwa. Ja niestety dalej walczę o rodzeństwo dla mojej 3.5latki. Chociaż to ostatni cykl. Odpuszczam... Chyba że jakieś nowe badania dostanę na poniedziałkowej wizycie...
Co do FB ja niestety nie dołączę. Nie posiadam konta.
Za to często tutaj zaglądam. Bardziej do staraczek teraz alr tutaj też się staram zajrzeć.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

MałaLidia
Hop hop, jest tu ktoś?
Crispnlight, gratulacje! Jak sobie radzisz z dwójką? Ciężko jest? :)
Magdalena3, a jak u Ciebie? Odpusciłas już na dobre?
Och, jak ja marze o rodzeństwie dla mojej córci. W zeszłe wakacje straciłam ciążę i niestety próby zajęcia w kolejną są bezskuteczne:(
A co u Waszych trzylatków słychać?

U mnie bez zmian. Nie ma ciąży też. Przykro mi że i ty musiałaś przejsc przez te przykre doświadczenie.
Ja zmieniłam lekarza. Miałam mnóstwo badań. Tylko atpo trochę podwyższone i szukam jakiegoś endokrynologa w okolicy aby za daleko nie jeździć. Poza tym mam duphaston na dwa miesiące bo moje cykle jak były regularne to teraz od 28 do 40dni trwają :D
Ale jak się uda napewno wam się pochwalę.
Zdrówka życzę dla wszystkich.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...