Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Ancia moja np latem miala uczulenie na maliny. Teraz sropniowo jej ppdawalam np z dzemu co robilam i nie ma nic. Czasami tez juz piore jej ubranka z naszymi w naszym proszku. Plynu do plukania zawsze lalam malo bo nie lubiny jaj mocno pachna.
A jesli chodzi o te place chropowate to ja pamietam ze ja jakies 3 lata temu mialam wlasnie na udzie. Udalam sie alergolog bo ja alergik na zboza, pylki i siersc kota. A ze to lato bylo i sezon na to tak myslalam ze od tego. Ale ona stwierdzila ze to od wody. I kazala mi kupic balneum dla dzieci czy jakos tak. Plyn do kapania i balsam. Po 3 dniach zniknelo. Kazala tydzien stosowac. Po jakis 3msc znowu to mialam i znowu kupilam i zeszlo. A wiec moze zmienilas jakis plyn albo cos podobnego co np uzywalas kilka msc temu tez. Moze tez byc od was. Np od perfum itp.

U nas na szczescie goraczka minela i spokojna noc mielismy i dzie. Tez. Bez innych objawow wiec napewni przez zeby. Przebijaly sie dolne czworki i dwojka. A no i te trojki chyba zaczynaja bo je czuc. Choc od 3 dni nie da palca wlozyc i niechetnie myje zeby. Znowu :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny! U nas też niby alergiczne ale chyba zaczyna się poprawiać. Ja zaczęłam jeść nabiał, czasem daje Frankowi i odpukac - nic się nie dzieje. Ubranka już dawno piore mu z naszymi :)

Chwalę się: kupiliśmy fotelik nowy. Wprawdzie ze starego jeszcze całkiem nie wyrósł, ale mój ciążowy brzuch bardzo utrudniał mi wkładanie i wyciąganie misia, wiec zdecydowaliśmy kupić nowy. Oczywiście montowany tyłem do kierunku jazdy, z zaliczonym testem plus i chyba 4 gwiazdkami adac. Jestem mega zadowolona! Franek chyba też bo jechał dziś jak królewicz :-)

A poza tym, a propos brzucha... Wyobraźcie siebie że mój brzuch jest ogromny! Jestem w 22 tygodniu ciąży, a brzuch mam taki jak w poprzedniej w 8 miesiącu! Normalnie się kulam. A Franek jak na złość chce ciągle na mnie leżeć. I póki leży to nie mam nic przeciwko - gorzej jak zaczyna się wiercić i wbija mi kolana...

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

Crispnlight u mnie tak samo bylo. W pierwszej ciazy jak bylam w 9msc mysleli w szpitalu ze to kolo 6msc a w drugiej w 5msc wygladalam jak 8msc pierwszej :D
Nawet pamietam ze zdjecia wam tutaj wrzucalam z roznica. Moze znajde wpis to wam pokaze :D
Az tak z ciekawosci poszukam aby powspominac. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ha i znalazlam :D
https://forum.parenting.pl/maluchy/3320988,pazdziernikowe-maluchy-2015,629

wstawialam zdjecie w 18 tyg w ciazy z Nataszka a drugie w ciazy z Agatka w 30 tyg :D prawie takie same a roznica 12 tygodni:D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ha i znalazlam :D
https://forum.parenting.pl/maluchy/3320988,pazdziernikowe-maluchy-2015,629

wstawialam zdjecie w 18 tyg w ciazy z Nataszka a drugie w ciazy z Agatka w 30 tyg :D prawie takie same a roznica 12 tygodni:D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ha i znalazlam :D
https://forum.parenting.pl/maluchy/3320988,pazdziernikowe-maluchy-2015,629

wstawialam zdjecie w 18 tyg w ciazy z Nataszka a drugie w ciazy z Agatka w 30 tyg :D prawie takie same a roznica 12 tygodni:D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ha i znalazlam :D
https://forum.parenting.pl/maluchy/3320988,pazdziernikowe-maluchy-2015,629

wstawialam zdjecie w 18 tyg w ciazy z Nataszka a drugie w ciazy z Agatka w 30 tyg :D prawie takie same a roznica 12 tygodni:D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ha i znalazlam :D
https://forum.parenting.pl/maluchy/3320988,pazdziernikowe-maluchy-2015,629

wstawialam zdjecie w 18 tyg w ciazy z Nataszka a drugie w ciazy z Agatka w 30 tyg :D prawie takie same a roznica 12 tygodni:D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ha i znalazlam :D
https://forum.parenting.pl/maluchy/3320988,pazdziernikowe-maluchy-2015,629

wstawialam zdjecie w 18 tyg w ciazy z Nataszka a drugie w ciazy z Agatka w 30 tyg :D prawie takie same a roznica 12 tygodni:D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

ha i znalazlam :D
https://forum.parenting.pl/maluchy/3320988,pazdziernikowe-maluchy-2015,629

wstawialam zdjecie w 18 tyg w ciazy z Nataszka a drugie w ciazy z Agatka w 30 tyg :D prawie takie same a roznica 12 tygodni:D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-D My idziemy w marcu na kontrolę chodu i przy okazji sprawdzić nóżkę Natalki bo lewa stopa tak od kostki do środka jej wpada. To jakaś koslawość stopy ale niby do 4 roku życia może samo przejść. Ale nie wygląda to za dobrze a i buciki nie pomagają.

Co do AZS to u nas coś chyba też się rozwija...Albo to liszaj. Natalce czasami wyskakują takie plamki suche ale nie czerwone tylko koloru skóry i jak natłuszczamy maścią cholesterolową to następnego dnia już nie ich nie ma. Teraz zmieniamy żel do mycia Natalce z Babydream na Momme i zobaczymy może pomoze.

Natalka nadal na cycku. Ale już coraz rzadziej je. A i Zdarzy się że w nocy tylko raz czy dwa na jedzenie się obudzi. No chyba że tak jak dziś w nocy non stop z cycką w buzi i co wypadnie to się budzI.

Pozdrawiamy i przesyłamy buziaki. :-D

monthly_2017_02/pazdziernikowe-maluchy-2015_54672.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzkrhmyazn2yo4.png

Odnośnik do komentarza

Wazne ze sie da zrobic i jest. Ja swojej juz nie robie kitki na gorze bo nie ma takiego fajnego efektu bo za dlugie. Podcinam grzywe a reszte zapuszczam jej bo w sierpniu i pazdzierbiku mamy wesele w bliskiej rodzinie :) potem troche wyrownam bo do fryzjera to chyba ciezko jej bedzie isc.
Ciekawe jak tam Kinia sheViolet. Ona miala duzo wloskow :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

No hej wam. Cos cisza tutaj ostatnio. Gosciowka i crispliht jak sie czujecie? Znacie juz plec?

Mam pytanie do was. Jak wasze maluchy jedza owoce? I jakie? Bo mojej sie odwidzialy. W reke nie wezmie prawie nic bo robi mine obrzydzenia mimo ze cos lubi jesc. Ale jak jej daje na lyzce albo widelcu to zje. A owoce przemycam w opakowaniu kolorowy takim po gotowym musie dla dzieci. Jak zovaczy to kolorowe to zje z checia. Bez roznicy co tam jestm czy jablko czy banan... a jak mam np zmiksowane tak samo na miseczce to nie chce nawet buzi otworzyc. Cwaniak maly. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Dzięki magalena, czuję się średnio niestety bo dopadła mnie rwa kulszowa;/ chodzić ledwo co mogę. Ciekawe ile to potrwa. Płeć tak, będzie dziewczynka. A jak tam u Was? wznawiacie starania o malucha?:)

Co do owoców, mój je wszystko w sumie co mu dam. Teraz z uwagi na porę roku najczęściej jabłko, gruszka - daję do ręki w kawałku, banan - odgryza sobie, ja trzymam, pomrożone mamy jagody i maliny to z miseczki, ale nie zmiksowane tylko całe. A próbowałaś np całe jabłko obrać i jak nie chce do ręki, to Ty trzymaj a ona niech sobie odgryza? Zmiksowane to nie wiem czy mój by zjadł łyżeczką.

U nas czwórki dolne idą i wyjść coś nie mogą, może przez to jest jakiś nieznośny i marudny, aż wytrzymać czasem z nim nie mogę:P

Odnośnik do komentarza

Gosciowka wlasnie wszystko probowalam. Teraz troche ogorka zje jak trzyma albo ja jej trzymam pod warunkiem ze to np taki ogorek jak taty. To co taty to dobre. Ostatnio nawet sama papryke zjadla. Jak daje np z daniem to wcina. Kiedys jadla i fasolke jak wziela w reke a teraz nie. Dobrze ze chociaz jak przemyce to zje.

A starania wznowilosmy. 17 mam miec @ wiec czekam z testowaniem aby za wczesnie sie nie rozczarowac. Na dzisiaj mialam wizyte u nowego gin co w szpitalu pracuje i robil mi obie cc. Ale jak na moje szczescie usg nie dzialalo. Ale przebadal i na szczescie nic mnie tam juz nie boli jak ostatnio. Czucie w ranie wraca. A i wyczulam guzka w piersi na wysokosci brodawki. Dostalam skierowanie do onkologa ale najblizszy termin za miesciac wiec czekam. Dam znac jak beda dwie kreski. Mam nadzieje. Jakby teraz sie udalo to bym miala nastepnego szkraba z pazdziernika. Mam kilka objawow ale nie nakrecam sie bo czasem podobne mialam przed @.

A te czworki sa najgorsze. Nataszce na szczescie wyszly. Chociaz ta lewa dolna chyba cala sie nie wyrznela jeszcze bo jak zasypia to przewaznie pokazuje na tego zeba. Od kilku dni sie znowu ruszyla bo znowu zasypia tylko na mojej poduszce i wierci sie niemilosiernie w nocy. I przez te zeby znowu ssie palec przez sen. Ale uda mi sie czasem podmienic na smok wiec trochr palec odpocznie. Wazne ze jak zasypia to juz nie ssie.

Dobrej nocki wszystkim .

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Magalena, trzymam mocno kciuki za powiedzenie w staraniach :) ale tak jak piszesz najlepiej nie nakręcać się na siłę. Mam także nadzieję ze ten guzek to nic poważnego. Ja nawet nie wiem jak badać piersi zeby odróżnić gruczoły od guzka.
Gosciowka, gratuluję córeczki. Który to juz tydzień? Oby rwa jak najszybszej dopuściła.

Odnośnik do komentarza

Tak, każda ciąża inna. Chociaż tak prawdę mówiąc teraz różnicę mam chyba tylko na brzuchu... Bo mdłości nie było, ogólnie czuje się dobrze. Faktem jest, że z Frankiem już w 6 miesiącu leżałam i nie miałam siły na nic, ale to był lipiec i 40 stopniowe upały. Teraz też nie mam siły ale zamiast leżeć, biegam za Frankiem...

W brzuszku mieszka dziewczynka. Kompletnie nie mamy pomysłów na imię... Ale jest zdrowa, ja też całkiem dobrze się czuje, tylko mecze się szybciej i brzuch mi trochę przeszkadza. A tak to super wszystko.

Franek też dalej na cycku, ale dostaje tylko w dzień.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv733j9la6xt.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73njegnioy.png

Odnośnik do komentarza

Witam i ja po dluzszej przerwie :) Niestety wraz z powrotem do pracy moja doba skrocila sie do tego stopnia, ze dni zaczynaja zlewac sie w jedno- mam wrazenie, ze wracam, zakrece sie, juz pora kapania, spac i znow to samo:) czekam na wiosne i dluuugie cieple wieczory:)
Gratuluje wszystkim mamom spodziewajacym sie kolejnych maluszkow:) duzo zdrowka i podwojnych sil :) to super, ze roznica wieku bedzie niewielka, tak chyba najlepiej :)
Co do jedzenia, to u nas wiekszych postepow brak, wiec nie doradze, ale dodam, ze moja owoce, o ile w ogole, to tez zmiksowane z tej wyciskanej tubki, wiec moze w tym jakis fenomen jest ;) wg mnie (i naszych doswiadczen) trzeba sie cieszyc, ze w ogole jedza :)
Czy jest jakas mama jeszcze kp? Moja nadal dostaje piers wieczorem i rano przed moim wyjsciem, i oczywiscie w nocy jesli chce. Martwie sie, bo widze, ze moje piersi juz tak nie przybieraja i czasem mam wrazenie, ze corcia niewiele co sobie popije, bardziej pociumka z potrzeby bliskosci. Nie chce jeszcze stracic laktacji, bo przy jej ubogiej diecie, to mleko wydaje mi sie najwartosciowsze. Natalka mimo to rosnie, jest szczuplej budowy, ale ma sile biegac i wariowac ;)
Ostatnio ciezko mi ja uspic, mam wrazenie, ze jak ja usypiam, to walczy ze soba, zeby nie zasnac, wtula sie we mnie, wierci, ale spac ciezko. Tata i babcia tez narzekaja, ale im jakos szybciej idzie. W ogole od kilku dni zrobila sie mega przylepa do mnie. Musialam wziac 2 dni wolnego i przez 4 dni bylam w domu non stop. Od tego czasu Natalka swiata poza mna nie widzi- wystarczy, ze wyjde do kuchni po herbate, a ona rzuca wszystko i wisi na mnie. Nie wazne, ze bawi sie z babcia, tata, czy dziadkiem. Jak sie zorientuje, ze mnie nie ma, jest panika. Bardzo to mile takie przywiazanie, ale na dluzsza mete meczace, bo nawet do toalety mnie nie chce wypuszczac. Podchodzi, lapie za reke i chce, zeby z nia chodzic, albo siedziec. Moze to lek separacyjny? Chociaz pracuje od miesiaca, a zrobilo sie jej tak 3 dni temu.
Na koniec pochwale sie, ze Natalka ma pierwszego "przyjaciela" :) dostala od dziadka misia i nie rozstaje sie z nim- milosc od pierwszego wejrzenia. Spi, bawi sie, tuli go, wszedzie musi z nami jezdzic- slodkie jest takie przywiazanie. Obawiam sie, zeby nam nie zginal ;) a nie daj Boze zapomniec go od/ do dziadkow zabrac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgksnzvxwk.png

Odnośnik do komentarza

Niestety wredna @ przyszla i Nataszka nie bedzie miala rodzeństwa z pazdziernika. ALe jak nie teraz to pozniej.

U nas przylepa tez jest ostatnio. Potrafi trzymac sie mojej nogi jak zmywam. Tyle ze ja ciagle siedze z nia w domu. Czasem jade z moim na zakupy i zostaje z babcia. Ale to raz gora dwa w tygodniu :)
Zeby niby wyszly ale te czworki na dole jeszcze nie do konca. I zasypianie tez u nas czasem jak walka wlasnie. Ale wkoncu pada.
Dzisiaj npgodzine zasypiala i wybudzala sie. Stwierdzilam ze pasuje i pobawila sie troche. Zalatwila obie sprawy na nocnik i po 10min zasnela. A wiec chyba to bylo powodem. Znowu. Chociaz mam nadzieje ze niebawem zacznie wolac ze chce na nocnik. Bo jak pytam to spoko odpowiada tak lub nie i tyle. A takto to jak zrobi to pokazuje i mowi psi psi albo "pa"<--dwojeczka. <br />
Milej reszty niedzieli zycze :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...