Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Aanka ja jestem tak jak ty w 34 bo termin mam na listopad sam początek, ale jestem w tej grupie bo tu mi bardzo podpasowały dziewczyny
Mi znowu lepiej pisać na fb bo jak ktoś doda post to łatwiej się do tego odnieść i widać kto co napisał też nie kojarzyłam wszystkich dziewczyn ale mi to nie przeszkadza bo powoli już to ogarniam no i fb jest tak jakoś fajniej jak widzisz buzię dziewczyny która pisze

http://www.suwaczek.pl/cache/88aa68158b.png

Odnośnik do komentarza

Ja juz zglupialam czy to co czuje od kilku godzin to skurcze czy nie... Tak od 16.30-17.00 boli mnie podbrzusze. Dodatkowo co jakis czas mam mocniejszy pulsacyjny bol, jak na skurcz ale bez twardnienia brzucha. Tzn ogolnie brzuch mam twardawy, ale to przez wypychanie sie dziecka, bo podbrzusze miekkie. Ale mecza mnie te bole juz dobrych kilka godzin. Wzielam kolejna nospe i nie pomagaja.. Zmiana pozycji tez nie pomaga. A najbardzien bola jak siedze... Ehh.. Ile jeszcze do porodu? :( dolaczam do mam, ktore juz sie niecierpliwia.. Z tym ze ja jutro dopiero skoncze 36tygodni, zaczne 37 tc wiec jeszcze z 1-1,5tyg abym byla spokojna o Antoska...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5e8l9cwgv2.png

Odnośnik do komentarza

ancia.91 moja w 32 tygodniu jak byłam na tym trzecim usg prenatalnym ważyła 1600. Czyli podobnie jak Twoja :) A wczoraj - 37 tydzień - ważyła 2700, cesarkę mam za 2 tygodnie, liczę, że dojdzie do 3kg. Ja się urodziłam z wagą 2400, urodziłam się wcześniej, ale nie jestem wcześniakiem, mama mówi, że dzieliły mnie od tego tylko dwa dni ;) a było to 30 lat temu :D Jestem pewna, że wszystko będzie u Ciebie dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gywld9c072uc.png

Odnośnik do komentarza

paulina1991 - moja ma czkawkę kilka razy dziennie i mam czasami dość ;) z drugiej strony wiem, że wszystko jest ok, kiedy sobie czka. Co do KTG , kiedy byłam szpitalu pielęgniarki robiły KTG kobietom nawet w 26 tc aanka01 - tygodnie ciąży liczy się kiedy pełen tydzień się zakończy czyli jeżeli zaczynasz przykładowo 33 tydzień - to jesteś w 33 tygodniu + kolejno 1,2,3... dzień, do 7 dnia kiedy wchodzisz w 34 tc. Niektóre kobiety liczą to w ten sposób 33 tc + 1 dzien = 34 tc co wg. Mnie jest błędem bo ciąża musiałaby trwać 41 tygodni. Chyba, że się mylę, to proszę mnie poprawić :) bajka87 ja czekałam na wyniki gbs 2 dni. To pewnie indywidualna kwestia laboratorium, ale nie sądzę, że wynik ma wpływ na czas oczekiwania :)

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22krntvheonbn2.png

Odnośnik do komentarza

Maja85
ancia.91 moja w 32 tygodniu jak byłam na tym trzecim usg prenatalnym ważyła 1600. Czyli podobnie jak Twoja :) A wczoraj - 37 tydzień - ważyła 2700, cesarkę mam za 2 tygodnie, liczę, że dojdzie do 3kg. Ja się urodziłam z wagą 2400, urodziłam się wcześniej, ale nie jestem wcześniakiem, mama mówi, że dzieliły mnie od tego tylko dwa dni ;) a było to 30 lat temu :D Jestem pewna, że wszystko będzie u Ciebie dobrze.

Ja też mam ten sam termin na cesarke teraz u mnie 36 tyg i 6 dni tak wiec prawie tak samo i tez mam 30 lat

http://s2.suwaczek.com/201510097146.png

Odnośnik do komentarza

Laf, nie zgadzam się z Tobą. NP. 33 tyg ukończone i 4 dni to juz leci 34 tydzień. Jesli liczymy tygodniami to 34, jesli dokładniej to ukończone tyg z liczbą dni. To tak samo jak np. 15.09 to jest 8 skończonych miesięcy roku, ale leci juz wrzesień, czyli 9. Nie wiem jak prościej to wytłumaczyć.

Mniejsza o to. Szczęśliwych rozwiązań dziewczyny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371k19ry261.png
18.11.2015

Odnośnik do komentarza

~Anika5
Ja ogólnie bólu jako takiego aż tak bardzo się nie boję. Chodzi mi głównie o zdrowie maluszka. Boję się że przy naturalnym może być coś nie tak i przez np długie czekanie zrobią krzywdę dziecku. Chyba za dużo się naoglądałam programów o porodach. Czy cc czy naturalnie zawsze jest ból i dochodzenie do siebie. Jednak i tak wolałabym miec cięcie. Blizny ani razu nie miałam oglądanej i do tego naczytałam się o większym ryzyku pęknięcia macicy. Mam jeszcze takie pytanko. Syn urodził się spory bo 4500 a teraz ma być dziewczynka i na dzień dzisiejszy ma 3 kg do porodu okolo 3,5 kg Czy możliwa jest taka duza różnica miedzy dziećmi. Mi sie zawsze wydawało ze drugie dziecko jest albo większe albo zbliżone wagowo.

Anika,bez względu na to kiedy było poprzednie cc masz prawo nie zgodzić się na poród sn. To Twój wybór i zrób tak, żeby Tobie z tym wyborem było dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k6ia03ztj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ale zaczyna się dziać :)
Gratuluję rozpakowanym mamusiom! Życzę Wam samych radości! Super macie :)

Było tyle wątków... napiszę to co pamiętam.
Jeśli chodzi o sączące się wody (miałam to w pierwszej ciąży) to wydaje mi się że trudno je przegapić. Mi lały się przez kilka godzin. To takie wrażenie jakby się sikało, ale nie można tego zatrzymać, ani jakoś skutecznie ogarnąć. Podpaska nie wystarczała mi na długo, może max na pół godz. Pamiętam, że bardzo denerwowałam się na IP i nie cierpliwi łam kiedy mnie w końcu przyjmą, bo 'przeciekałam'.

Co do schylania się to już jakiś czas temu z tego zrezygnowałam. Przytyłam 10kg, ale brzuch mam wielki i zwyczajnie jest to dla mnie mega trudne. Jeśli potrzebuje coś podnieść z podłogi to pomaga mi w tym mąż lub syn. Jak jestem sama to pomagam sobie nogą (ćwiczenie na platfusa ;) ). Gorzej jest z ubieraniem spodni, a założenie skarpetek to już w ogóle gimnastyka akrobatyczna.

Dzisiaj byłam w szpitalu międzyleskim na konsultacji cc. Zanim wszystko pozałatwiałam to minęło ok 3 godz. (Drożdżówka chyba miałaś szczęście, że tak sprawnie Ci poszło z ordynatorem, albo raczej ja pecha). Termin z om mam na 20.10, a cc wyznaczona na 12.10, chyba że będzie się działo coś niepokojącego to mam przyjść i wtedy zmieni mi termin na wcześniejszy. Nie ukrywam, że ustalenie tej daty wzbudza we mnie trochę emocji

Coś jeszcze miałam pisać, ale już nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza

~Aska15
Witajcie dziewczyny. Jestem od rana w szpitalu i nic.... Sprawdzali mi rozwarcie i ba palec i włożyli coś mi jakiś płyn i chodzę z rurką. To nie cewnik bo normalnie do toalety chodzę... Akcja zero nic się nie rusza... Jutro niby będą dawać mi lekarstwa albo kroplowke.. Może to wywoła... Mam dosyć tego szpitala. Tylko chrapoczom po holendersku...ah.. Jestem z jakąś dziewczyną na sali i jest u niej rodzina od 14 do teraz masakra!!!!!!

Cewnik na przyspieszenie porodu zakłada się na szyjkę macicy, a nie cewkę moczową, więc do toalety normalnie się chodzi :)

Paulina1991
właśnie uzmysłowiłam sobie, że moja córcia ma czkawkę ;) której do tej pory jakoś szczególnie nie czułam i zazdrościłam innym mamusiom :)

A ja nie lubię jak mała ma czkawkę. Dla mnie to nie przyjemne, takie rytmiczne pulsowanie.

aanka01
Laf, nie zgadzam się z Tobą. NP. 33 tyg ukończone i 4 dni to juz leci 34 tydzień. Jesli liczymy tygodniami to 34, jesli dokładniej to ukończone tyg z liczbą dni. To tak samo jak np. 15.09 to jest 8 skończonych miesięcy roku, ale leci juz wrzesień, czyli 9. Nie wiem jak prościej to wytłumaczyć.

Mniejsza o to. Szczęśliwych rozwiązań dziewczyny :)

Najprościej to wytłumaczyć na podstawie początku ciąży - Pierwsze siedem dni to przecież już pierwszy tydzień, a 8 dzień czyli tydzień i jeden dzień to już drugi tydzień rozpoczęty.

Analogicznie - 33+4 to ciąża, która ma skończone pełne 33 tygodnie, a 34 tydzień jest w trakcie.

Lekarze z reguły operują tygodniami skończonymi, dlatego dla lekarza 33+4 to po prostu skończone 33.

Więc zależnie od sformułowania zdania - w moim przypadku - jestem w 37 tygodniu (w trakcie), ale moja ciąża ma (skończone) 36 tygodni.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7dr3e5c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...