Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niuśka32

OFELIA
po co Ci tyle tego???
maluchy chyba od razu jeść nie będą:):):)
AMADEO
ja nie kupuję tak na zapas.
Czekam na Juniora:)
Ja w szpitalu dopytam, co mam kupić i do czego i jakie ilości, a jak się np. okaże, że Dziecko ma alergię np. na coś...i co zrobię z tymi zapasami. wg listy szpitalnej mam zabrac dla Siebie wkładki hig. maxxi+ odciagacz, a dla dziecka chusteczki nawilzane+pieluchy+kosmetyki do kapieli. to chyba w kazdym markecie znajde, a warszawie ich na kazdym rogu, a mój mąż
zaradny i tez rzeczy w aptece sam kupi.
tak ja planuje zrobic, ale widze, ze dziewczyny, to juz obkupione od A-Z;)
A co do tych ubranek, to przykra sprawa, ale ja odpukac do tej pory kupilam wszystko jak w opisie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przeżywam tragedię życiową, pierwsza ciąża i pierwszy rozstęp.
Weteranki pewnie mnie wyśmieją, ale i tak mała załamka, bo skoro ten jest to i następne się pojawią...
Mąż mnie znienawidzi, córka nie pokocha, przyjaciele się ode mnie odwrócą.
I to są prawdziwe 'Trudne Sprawy' czy 'Ukryta Prawda'!!! :D

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33404.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kclkyx2cl.png

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o ból pleców to mnie też męczy jak posiedze. W SR mamy ćwiczenia z tymi dyżymi piłkami. One mi bardzo pomagają. Ćwiczę też sama w domu, ale chyba kupię tą piłkę bo super się nawet na niej siedzi.
Gosia ja kupowałam szarą pościel w Motherhood w rybki, dla chłopca. Będzie szaro, Maluda będzie radością w pokoju :-). Myślę nad zrobieniem wesołej karuzeli.
Kotek zazdroszczę warunków. A tu człowiek ma nawet lewatywę przynieść :-D.
Co do rewelacji szpitalnych to we Wrocławiu mamy małą porodówkową aferę. Do tego doszło, że sama pani premier znalazła rozwiązanie na ogromne obłożenie na porodówkach. Kobiety mają wybierać szpitale rejonowo. Bardzo mnie to rozbawiło, biorąc pod uwagę że wg zameldowania szpital mam 200 km od siebie :-D. Może sobie tam już namiot rozbiję, bo mąż tak szybko nie dojedzie. Ale nie ma co rozwiązała szybko problem.
Mam do Was pytanie odnośnie tej witaminy DiK, bo mam w koszyku jakiś preparat który ma jedno i drugie niby KID VITUM. Czy mamy dawać Maluchowi taką jedną kapsułkę? Czy polecacie coś innego?

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

kaszka
Właśnie przeżywam tragedię życiową, pierwsza ciąża i pierwszy rozstęp.
Weteranki pewnie mnie wyśmieją, ale i tak mała załamka, bo skoro ten jest to i następne się pojawią...
Mąż mnie znienawidzi, córka nie pokocha, przyjaciele się ode mnie odwrócą.
I to są prawdziwe 'Trudne Sprawy' czy 'Ukryta Prawda'!!! :D

Kaszka ja dostałam od losu naraz 3. Przepłakałam trzy dni. Każdy dzień dla jednego rozstępa :-). Najbardziej wkurza, że od początku peelingi, kremy i nic to nie dało. Pocieszające jest to, że narazie więcej nie ma.
Mężowi powiedziałam, że jak mnie znienawidzi, to żeby pamiętał jak zacznie szukać innej, że ma rozstępy na udach, a Syn ma mi to odpracować sprzątaniem za mnie jak dorośnie, a do tej pory jego dyżury pełni mąż. Poinformowałam go o tym, że w jego interesie jest, żeby Synuś szybko się nauczył wszystkiego :-D.

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

Lencia u mnie salatka, kiszone i korniszony :) niedlugo bedzie polowanie na papryke :)

martolina ja kupilam te zwykle 10 szt chyba za 19,40 i powiem szczerze , szalu nie ma bo material jest ciut rzadszy, ale jak na moje potrzeby typu, wytrzyj , zawin, zakryj to sa akurat :)

adonis_25 jak juz bralam wszystko to i puder sie napatoczyl, sa zwolennicy i przeciwnicy , bo ponoc pory zatyka. Nie mam o tym zielonego pojecia , ale na wszelki wielki jest :)

Niuska32 maluchy moze nie ;)

Odnośnik do komentarza

zuzia.be27
Jak bedzie trzeba to niech mnie natna...lekarz polozna znaja sie bardziej nie zamierzam byc glupio madra. Zdecyduja ze cesarka to bedzie cesarka, chociaz wole SN. Niech robia wszystko co trzeba zeby porod przebiegl sprawnie a Malej nic sie nie stalo. Tez nie lubie koszul. Spie w t-shirtach albo nago. Z depilacja bede miala problem bo juz mam...robie to na czuja...chyba pojde przed do kosmetyczki. Znajac swoj organizm to sam sie oczysci i lewatywa nie bedzie potrzebna..przy silnych bolach brzucha mam biegunke....zawsze.

Kupa tysiąclecia zwiastuje zwykle poród. Ja jechalam na wywołanie ale te znajome którym akcja zaczęła się sama mówiły ze że dwa dni wcześniej od rana do wieczora ...:D
________________
Teraz ogólnie się odniosę do was .

Co do nacinania to tez juz z 5 razy pisalyśmy . Powiem ze będzie co ma być. Same zobaczycie :) to nic strasznego, bólu nie czuć. Ja miałam pisać plan porodu. Powiedziałam ze jeśli ktoś będzie chciał mnie naciąć to polamie mu ręce i wykastruje go tymi nożyczkami. Nie zrobiłam ani jednego ani drugiego. Nie zmęczenie tu było ważne ale córka nie mogła wyjść. Głowa była za duża i cofala się. Trwało to już za długo. Tętno zaczynalo swirowac. Sama powiedziałam tnijcie ale krótko. Nie było tragedii, nie było dużego dyskomfortu, szwy rozpuszczalne, duże wkłady były super potem bo nie draznily, są delikatne o mimo wielkości wygodne. U mnie nawet przez dżinsy nie było ich widać. Ktoś pisał o tamponach -wiem ze to była mowa o używaniu przed ciążą, ale po porodzie są zabronione bo można doprowadzić do zakażenia.

Zuzia ja też nie lubię koszul temu nie kupuje koszuli do karmienia z tymi uzdami po bokach. Mam dwie rozpinane normalnie po środku. Jednak polecam sobie wziąć jedna gorsza do porodu. Co chwilę jesteś badana, trzeba kiecke podciagac, potem już bez majtek leżałam bo ciągle ktoś grzebal :D potem wody chlusnely. Koszula była uciorana jakbym z poligonu wróciła. Ja tez np papcie nie brałam tylko crocsy. A w domu miałam krótkie spodenki i bokserke tez można szybko się obnazyc :)

Co do zzo kaszka co chcesz wiedzieć? Ja nie mam zarzutu. Żadnych skutków ubocznych . Przy przyjęciu do szpitala pobrali krew bo chyba przy złej krzepliwosci nie można go mieć ? I jak stwierdzili ze ok to kazali pamiętać że do 6 cm tylko dają . Dostałam. Anestezjolog wklula się na skurczu wiec nic nie czułam , nie czułam niczego żadnego ciała obcego. Na kręgosłup w 3 miejscach plastrem przykleili żyłkę, a na szyi na końcu żyłki dyndal medalionik do niego dali znieczulenie. 1 dawka w 2 fazie 1 w 3 fazie i 1 dawka na po porodzie w razie ostrego bólu. Jedyny wymóg to to by np podnosić nogi równo lub podkurczac je obie by znieczulenie równo się rozeszlo. Nie wolno np jednej nogi prostować a drugiej podkurczac. Na nast dzień wieczorem wyjeli mi igłę a może rano. .. nie pamiętam już. Nic mi nie było. Urodziłam o 15.35 o 16. 30 juz brałam prysznic z mężem bo w pokoju są łazienki, mąż mnie umyl i wróciłam na lozko. Cała historia mojego porodu ;)

Nie ma się co emocjonowac, wiem ze niektóre rodzą pierwszy raz ale poważnie ja podeszłam za pierwszym razem na zasadzie-dam rade. Nacięcie? Ból? Rly są gorsze rzeczy w życiu. :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek ;)
Tyle piszecie, że trudno nadrobić ;)
Niuśka, dziękuję za pamięć, unormowało się, były przeprosiny, ale jestem czujna, co by się nie dać podejść przez cwanego lisa...
Wczoraj się zainteresował czego nam brakuje i ile potrzebuje na to pieniędzy, żebym się nie martwiła... Dziś zapisałam się do szkoły rodzenia, zobowiązał się, że będzie towarzyszył ;) i dopiero po zajęciach zajmę się zakupami, jak sobie wszystko uporządkuję w głowie ;) Także nie narzekam, ale nie chwale, bo zapeszę, tak to zwykle jest ;)
Wczoraj byłyśmy na usg, córa waży 1176 i dzięki jej ułożeniu ja od 3 tygodni nic nie przytyłam, tak mi poprzewracała flaczki że ciągle mi się ulewa.... Nie wiem co gorsze, ucisk na pęcherz, czy na żołądek ;)
Rozstępów nie mam, za to niesamowity cellulit na udach...

Odnośnik do komentarza

kaszka
Sumienne smarowanie od samego początku... I jest!
Najlepszy dowód na to, że rozstępy to sprawa hormonalna i genetyczna, nic się nie poradzi.
Oczywiście i tak wdrażam desperacki program smarowania się 3 dziennie i picia 3l wody.

Cholery małe, nie mogą troszkę wolniej rosnąć? :)


Mówiłam wam, że nie ma sprawdzonego sposobu :)
Dla mnie to nie była tragedia a rany wojenne . Potem zauważyłam że jest nas więcej. Nie wstydzę się ich już i teraz tez nie mam żadnego czerwonego. Są te po córce ale są bezbarwne.
Rozstępy to poważnie nic takiego.
Mnie szlag trafiał bo wydałam fortunę na maści, kremy, oliwki, żele peelingi i maski , i nic. Macie obraz brzucha po smarowania 3 razy dziennie od 8 tc do dnia porodu.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Ale naskrobałyście :)
Czekam na kuriera - elektroniczna niania przyszła :)
Kaszka oby na tym jednym się skończyło :)
Tyle tematów było,że już się sama pogubiłam ;)
Z tego co pamiętam to pisałyście o termometrze mikrolife. Dzisiaj pani w aptece poleciła mi omron 720 zna ktoś może?
Niuśka gdzie zamawiałaś tą kostkę sensoryczna?

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Czułam takie parcie jak przy robieniu kupy dosłownie , z tym że nie towarzyszył temu jakiś przeszywający ból. Położna tez mowila kiedy przeć. Nie ma obaw. Tak zzo może spowolnić akcje, u mnie nie było problemu i lekarze sami proponują żeby wziąć. Położne tez mi mówiły bierz! My same miałyśmy jak rodzilysmy :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim przyszłym mamom usmiech.gif
Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet ciężarnych.
Wszystkie mamy, które są w pierwszej ciąży, w 2 lub 3 trymestrze, które nie przebywają na zwolnieniu lekarskim a dalej są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/10_Tg8fS5zHs5Xu6Hy2FdwSVsn_CtgGs-ooUF4tiyAsY/viewform?c=0&w=1
Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota.
Z góry dziękuję! :*

Odnośnik do komentarza
Gość Niuśka32

ŁUPINKA87
ja mam tą i mi się podoba
/ja więcej zabawek nie kupuję, wujkowie,ciocie,babcie etc.też muszą poszaleć;)/
http://allegro.pl/kostka-sensoryczna-minky-przytulanka-prezent-metki-i5479395436.html

ILUS88
-*bądź twarda i jedz duuużo czekolad;)*

OFELIA
czy ja mogę zamówić paczkę żywnościową?

IZA
nie rozjechałaś żadnego przechodnia? :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...