Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie hemoglobina 11,2 i narazie lekarz pozwolił nie brać żelaza. Wzbraniam się od żelaza ze względu na zaparcia.
Daga81 widzę, że dopadł Cię kryzys "wyglądowy" :-D. Chyba każda z nas tak ma co kilka dni. Jeszcze tylko trochę i wrócimy do formy, a poza tym teraz też wyglądasz ładnie. Ja ostatnio stwierdziłam, że to zabawne jak spotykam się z koleżankami i jedna przez drugą mówią "ślicznie wyglądasz", tak samo moi teściowie co wizyta. Ciąża pod tym względem to jednak zabawny stan, wiem, że wyglądam jak Hopcio, a jednak ludzie są tacy mili

http://www.suwaczki.com/tickers/7u22k0s3z5728mke.png

Odnośnik do komentarza

Justyn__Ja
U mnie hemoglobina 11,2 i narazie lekarz pozwolił nie brać żelaza. Wzbraniam się od żelaza ze względu na zaparcia.
Daga81 widzę, że dopadł Cię kryzys "wyglądowy" :-D. Chyba każda z nas tak ma co kilka dni. Jeszcze tylko trochę i wrócimy do formy, a poza tym teraz też wyglądasz ładnie. Ja ostatnio stwierdziłam, że to zabawne jak spotykam się z koleżankami i jedna przez drugą mówią "ślicznie wyglądasz", tak samo moi teściowie co wizyta. Ciąża pod tym względem to jednak zabawny stan, wiem, że wyglądam jak Hopcio, a jednak ludzie są tacy mili

heheh właśnie to samo ostatnio powiedziałam mamie. Kto mnie nie zobaczy to się zachwyca jak ładnie wyglądam, a ja w lustro patrzeć nie mogę. W piątek nawet usłyszałam, że ciąża mi służy i nic tylko dzieci powinnam robić. Dobra ściema ludzi to połowa sukcesu ;) ale w sumie z dwojga złego lepiej niech ściemniają niż ciągle miałybyśmy słyszeć "ale przytyłaś!" ;)

http://s7.suwaczek.com/201510277445.png

Odnośnik do komentarza

Ofelia, dobrze że już naL4 jesteś. Ja od 9 tyg bo było zagrożenia poronieniem. A że rok wcześniej straciłam ciąże to wolałam dmuchać na zimne. Zresztą praca stresująca i w warunkach niezbyt przyjaznych ciąży.

Kasiek, kochana trzymaj się dzielnie. Ja tu narzekam na kilogramy, a tu u Ciebie to dopiero się porobiło. Trzymaj się dzielnie. Będzie dobrze. Odzywaj się do nas i pisz jak sytuacja. Oby jak najdłużej w dwupaku.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Kasiek to co oni Cię tam wykończyć chcieli?Ale już dobrze jest?Czyli postanowione że zostajesz,kurcze nie fajnie ale to zawsze bezpieczniej jakby coś się działo.Jak się lepiej poczujesz to napisz.
Co do hemoglobiny ja miałam morfologie robioną razem z krzywą cukrzycową,była na granicy normy-12 jak zapytałam lekarza czy coś mam brac to powiedział że nie ma potrzeby,brałam tylko witaminy z żelazem a po 3 tyg w szpitalu miałam 10,5 i dostałam żelazo także kontrolujcie bo nie jak widać szybko potrafi spaść.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamy :)
Długo sie zbieralam zeby do was dołączyć i mam nadzieje ze nie bede wam przeszkadzac ;)
obecnie jutro zaczynam 28 tydzień ciazy i jak na razie odpukać wszystko jest ok . Mam takie pytanie kiedy zaczelyscie pakowac torbe do szpitala ? Bo jakos ciezko mi sie zdecydować czy juz sie za to zabierac ?

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxm2zja27kw.png

Odnośnik do komentarza

żabciu-spróbuj soku z cytryny na zgagę,niektórym to pomaga.
Kasiek- trzymam kciuki za Twoje dwa serduszka-żeby Twoje się wzmocniło i nie fiksowało,a maludy pozostało jeszcze w brzuszku mamci.:-)))
Daga-nie kupuj drogiego plecaka ! Mój pierwszak musiał mieć kupiony drugi w drugim semestrze-od rzucania,zostawiania na ziemi-targania po podłodze i wożenia kolegów-poprzedzierało się dno,rączki ...istna makabra:-)
Chyba ,że mój syn to istny Conan niszczyciel?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgmg7yn0fw410c.png

Odnośnik do komentarza

Moze i macie racje z tym przygotowaniem juz wyprawki. Ja odkladam to na koniec sierpnia poczatek wrzesnia ale moze dlatego, ze po prostu dobrze sie czuje i na nic sil nie brakuje.w zwiazku z tym nie sliesze sie z tym wszystkim. W razie gdyby samopoczucie sie zaczelo zmieniac zaczne juz przygotowywac. Narazie mam tylko to, co juz dostalam ;) a jak wasz cukier ? Ja po ostatnich badaniach mam troche za wysoki. Dzisiaj mam wizyte u lekarza zobaczymy, co powie.....

Odnośnik do komentarza

Witaj Iwonka. Ja przy pierwszej ciąży to zakupy wyprawkowe dopiero około 34 tyg zrobiłam. Bo też super się czułam i uważałam że tak dobrze będzie. A w 38 juz chodzić nie mogłam tak mi się biodra rozeszły. Teraz jest o wiele gorzej więc wszystko wcześniej zaczęłam. Ale mam nadzieję ze spokojnie dotrwam do 40 tyg. A od września szkoła, więc też co innego na głowie będzie niż tylko myśl o wyprawce i porodzie.
Osłona, jeśli chodzi o plecak to poczekam raczej na jakieś promocje, bo 160 zł wydaje mi się bardzo dużo jak na plecak.
Żabcia, mi najlepiej Rennie pomagało. Ale mi zgaga tylko w pierwszym trymestrze pomagała.
Kaszka, a takie bóle też miewam i z reguły same przechodzą. Może po prostu dzidzia tak gdzieś uciska? Ale jak nie ustąpi to musisz lekarzowi powiedzieć, bo wyjscia nie będzie.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny:-)
Widzę że nie tylko Ja nie śpię, dzidzia moja się tak Wierci juz od samego rana :-)
Na zgage mi łyżeczka musztard pomaga.
Co do wózka to mutsy igo.
Troche nie rozumiem wyników waszej hemoglobiny Ja mam 8,4 i lekarz mówił że to wysoka a wy po 12 to Ja juz głupia jestem może mnie któraś oświecić.
Dzisiaj mam 1 ćwiczenia w szkole rodzenia fajnie że o 18 to mój M nie ma wyjścia i pójdzie ze mna na zajęcia nie chodzi bo są zawsze od rana.
My na 4d byliśmy w 22 tc teraz też mogliśmy iść ale jakoś tak się nie zebralismy.
Kasik to się u Cb porobiło trzymam za was kciuki oby wszystko było dobrze:-)
Kaszka nerka boli specyficznie i idzie odróżnić bol nerki od kręgosłupa może to być jakiś zastój Ja mam w prawej nerce od 12 tc. I nie chcę zniknąć i juz pewnie do końca będzie mi się zrobił z infekcji dróg moczowych.
Miłego dnia:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqv4iurl55q.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie nowe Mamusie!
Kasiek trzymamy z Juniorem za Was mocno kciuki.
Co do wyprawki... Moja położna radziła, żeby przy zdrowej ciąży mieć wszystko spakowane w 36 tygodniu.
U mnie kompletowanie szło dość mozolnie do ubiegłej środy, potem usłyszałam, że Mały chętnie by już wyszedł na ten świat i od tego momentu poszło już błyskawicznie.
Ciuszki miałam dostać po kuzynce ale już wiem na 100%, że nam to nie wyjdzie więc kupuje wszystko nowe.
Mebelki wybraliśmy wczoraj, w sobotę zrobiłam duże zamówienie w gemini. Zaraz siadam do allegro, żeby zamówić resztę ubranek i kocyki/otulacze.
Dziś zaczynamy 30 tydzień. Mam nadzieje, że Junior wytrzyma jeszcze troszkę. Ktoś wie od którego tygodnia ciąży dzieciaczki są w stanie same oddychać?

monthly_2015_07/pazdziernikowe-maluchy-2015_33325.jpg

Odnośnik do komentarza

Iwona, ja Usg 4d miałam przy okazji badań prenatalnych w 13tyg, 21tyg i teraz mam 5 sierpnia (po 30tyg ciąży). Ja robiłam te badania nie z ciekawości jak dziecko wygląda, a czy dobrze sie rozwija. Nie mialam wskazań do tych badań. Ale zrobiłam je dla świętego spokoju.
Jeśli chodzi o samodzielne oddychanie, to zbytnio nie orientuje sie. Pamietam tylko że moja kuzynka miała w 38 tyg CC i rowniez została sterydy na płuca. Ale lekarze ogólnie uważają ze w 36 tyg ciążą jest już donoszona.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

paulinkaa88
Hey dziewczyny:-)
Widzę że nie tylko Ja nie śpię, dzidzia moja się tak Wierci juz od samego rana :-)
Na zgage mi łyżeczka musztard pomaga.
Co do wózka to mutsy igo.
Troche nie rozumiem wyników waszej hemoglobiny Ja mam 8,4 i lekarz mówił że to wysoka a wy po 12 to Ja juz głupia jestem może mnie któraś oświecić.
Dzisiaj mam 1 ćwiczenia w szkole rodzenia fajnie że o 18 to mój M nie ma wyjścia i pójdzie ze mna na zajęcia nie chodzi bo są zawsze od rana.
My na 4d byliśmy w 22 tc teraz też mogliśmy iść ale jakoś tak się nie zebralismy.
Kasik to się u Cb porobiło trzymam za was kciuki oby wszystko było dobrze:-)
Kaszka nerka boli specyficznie i idzie odróżnić bol nerki od kręgosłupa może to być jakiś zastój Ja mam w prawej nerce od 12 tc. I nie chcę zniknąć i juz pewnie do końca będzie mi się zrobił z infekcji dróg moczowych.
Miłego dnia:-)

Mi mój lekarz mówi że minimum u kobiety w ciąży jest 11,5. Ja ostatnio tyle miałam i żelaza nie kazał na razie brać. Wydaje mi się ze Twoja jest dość niska, ale moze masz jakieś inne normy.

Nasza córeczka Pola jest już z nami. Urodziła się 3.10.2015 o 23:55, waży 2870g i ma 54cm długości.

Odnośnik do komentarza

Iwona_2015
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamy :)
Długo sie zbieralam zeby do was dołączyć i mam nadzieje ze nie bede wam przeszkadzac ;)
obecnie jutro zaczynam 28 tydzień ciazy i jak na razie odpukać wszystko jest ok . Mam takie pytanie kiedy zaczelyscie pakowac torbe do szpitala ? Bo jakos ciezko mi sie zdecydować czy juz sie za to zabierac ?

Witam :))) my też dziś zaczęliśmy 28 tc wiec jesteśmy na tym samym etapie ;) jeśli chodzi o torbę do szpitala to ja jeszcze trochę zaczekam, ale w razie czego mój M.wie co gdzie leży :) dopisz się do naszej tabelki i napisz coś więcej o sobie :))

Odnośnik do komentarza

Witajcie, w końcu normalna temperatura na dworze, aż się chce żyć!
Ja zaczęłam brać żelazo gdy spadła z 11,5 do 10,6. Po miesiącu zażywania 10,4, więc nie jest źle.

Na zgage biorę syrop Gastrotuss, piję mleko a lekarka doradzala migdaly-nie próbowałam bo nie przepadam,chociaż podobno zawierają też tę niezbędne kwasy tłuszczowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...