Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

@Fobianka - trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok. Dobrze ze dzis do Ciebie zadzwonia.

@Oslona - a moze to rwa kulszowa. Ja zmagam sie z nia od poczatku ciazy. Co jakis czas mam takie ataki ze nie moge sie ruszyc - leze i placze jak dziecko. Bylam na konsultacji u ortopedy i tylko rehabilitacja moze pomoc a wszystko inne w ciazy jest zakazane.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny z tyłozgięciem macicy! pytanko do was:)

przy ostatnim badaniu okazało się że mam tyłozgięcie, co obie nas lekarke i mnie zdziwiło bo przed porodem miałam przodozgiecie. Jakie mogą być przyczyny?
np. przeczytałam że za duży wysiłek po porodzie lub nie opróżnienie pęcherza po porodzie no nie wiem bo ja bardzo na siebie uważałam a tu taki klops :P tylko mam teraz pytanie, pewnie ruchy czuje się później co? i brzucszek pewnie też później się pojawi? a jak badanie usg przez brzuch , ide w środe bede już w 14 tyg i myślicie że się dojrzy lokatora?
aha cz czujecie prostowanie się macicy ? bo ja mam niewątpliwie więcej bólu "około"brzucha niż przy córce.
jeśli zbyt głupie pytania to się pośmiejemy przynajmniej :P
buziaki

Odnośnik do komentarza

osłona
Ja nadal cierpie,potwornie boli mnie kręgosłup, lędźwiowy odcinek. Miałam coś takiego w 7 tygodniu, to były 3 koszmarne dni i noce. Nic nie mogę brać,założylam pas,nie za mocno, by malucha nie męczyć,grzeje się termoforem i dupa...cały czas boli ze aż rano ryczałam,czy leże czy siedze czy stoję wsio ryba, boli jakbym miała się rozpaść.ratunkuuuuu

Ja a psikam traumonen. Ortopeda mi pozwolił.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

MaryNat
dziewczyny z tyłozgięciem macicy! pytanko do was:)

przy ostatnim badaniu okazało się że mam tyłozgięcie, co obie nas lekarke i mnie zdziwiło bo przed porodem miałam przodozgiecie. Jakie mogą być przyczyny?
np. przeczytałam że za duży wysiłek po porodzie lub nie opróżnienie pęcherza po porodzie no nie wiem bo ja bardzo na siebie uważałam a tu taki klops :P tylko mam teraz pytanie, pewnie ruchy czuje się później co? i brzucszek pewnie też później się pojawi? a jak badanie usg przez brzuch , ide w środe bede już w 14 tyg i myślicie że się dojrzy lokatora?
aha cz czujecie prostowanie się macicy ? bo ja mam niewątpliwie więcej bólu "około"brzucha niż przy córce.
jeśli zbyt głupie pytania to się pośmiejemy przynajmniej :P
buziaki

ja sie zmartwilam na poczatku ze to cos nienormalnego ale taka budowa czesto po porodzie sie to zmienia, nic powaznego aczkolwiek moga doskwierac rozne dolegliwosci. Jesli chodzi o USG to ja bylam na prenatalnym w 13 tygdniu i neistety przez brzuch niewiele bylo widac i trzeba bylo zrobic dopochwowe a brzuszki rzeczywiscie wolniej rosną ale nie ma sie czym martwic byle dzidzie rosły w siłe :D

http://www.suwaczki.com/tickers/ganns65gcmlq5rw4.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

osłona
Ja nadal cierpie,potwornie boli mnie kręgosłup, lędźwiowy odcinek. Miałam coś takiego w 7 tygodniu, to były 3 koszmarne dni i noce. Nic nie mogę brać,założylam pas,nie za mocno, by malucha nie męczyć,grzeje się termoforem i dupa...cały czas boli ze aż rano ryczałam,czy leże czy siedze czy stoję wsio ryba, boli jakbym miała się rozpaść.ratunkuuuuu

Uważaj bo jeśli to stan zapalny to absolutnie nie wolno go wygrzewac! !!!!

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Witam po dłuższej przerwie. Dawno się nie odzywałem ale na bieżąco was czytam. Moje bliźniaki mają się dobrze, jesteśmy w 14tc. Lekarz stwierdził że będą dwa chłopaki. Rosną na szczęście równo 6,93cm i 6,76cm. Glowki odpowuedni 2,44cm i 2,34cm. Badań prenatalnych nie robiłam lekarz tez uważał ze nie ma potrzeby skupimy się na połowkowych. Ciaza jest jednokosmowkowa wiec wiąże się to z czestszymi kontrolami. Chodzę prywatnie wiec niestety mój portfel to odczuwa. Jeśli chodzi o wagę to w porównaniu do początku ciąży schudłam kg obecnie 50kg. Często nie wymiotuje zdarza się raz w tygodniu wiec nie wiem skąd ten spadek wagi. Lekarz tez nie jest z tego zadowolony. Może za bardzo się wszystkim przejmuje. Taki już mój urok. Ostatnio też mam problemy ze snem. Co do ciśnienia to u mnie jest różnie czasami niskie 80-90 na 50-60 a czasami 120-130 na 70-85. Gorzej z plusem ostatnio ciągle powyżej 110 a ostatnio u lekarza 125. W przyszłym tygodniu musze wybrać się do internisty i kardiologa.
Czy jest tu jakaś przyszła mama bliźniaków?
Dziewczyny pamiętam ze wcześniej wspominałeś cie o jakiejś taniej aptece internetowej, czy możecie przypomnieć jej nazwę. ? lekarz zalecił mi brać omega med forte dha u mnie w aptece kosztują 70 zł o zgrozo

Odnośnik do komentarza

MaryNat urodziłam się z tyłozgięciem i tak mi już zostało pomimo wieku i porodu. Odnośnie Twoich pytań, to nie przejmuj się, nie jesteśmy Alfą i Omegą, żeby wszystko wiedzieć. Jeśli chodzi o badanie USG w ciąży przez brzuch, odczuwanie ruchów czy rośnięcie brzuszka - u mnie jest wszystko w normie, jak u osób z normalnym ułożeniem (czyli jeśli nie jesteś osoba otyłą, to od 11-12 tc. spokojnie wszystko widać przez usg "brzuszkowe", w ostatniej ciąży ruchy odczuwałam około 16 tc. obecnie od 14 tc., brzuszek mam z początku niewielki, ale obecnie staje się już widoczny - to chyba w normie). Macica nawet ta tyłozgięta, w ciąży rośnie jak balonik i nabiera kształtów jak ta w prawidłowym położeniu. Po ciąży może znów wszystko się ułoży "normalnie", ale nie musi :). Pozdrawiam :).

http://fajnamama.pl/suwaczki/8v7wfad.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/jmfe3fj.png

Odnośnik do komentarza

~agusia_123
Witam po dłuższej przerwie. Dawno się nie odzywałem ale na bieżąco was czytam. Moje bliźniaki mają się dobrze, jesteśmy w 14tc. Lekarz stwierdził że będą dwa chłopaki. Rosną na szczęście równo 6,93cm i 6,76cm. Glowki odpowuedni 2,44cm i 2,34cm. Badań prenatalnych nie robiłam lekarz tez uważał ze nie ma potrzeby skupimy się na połowkowych. Ciaza jest jednokosmowkowa wiec wiąże się to z czestszymi kontrolami. Chodzę prywatnie wiec niestety mój portfel to odczuwa. Jeśli chodzi o wagę to w porównaniu do początku ciąży schudłam kg obecnie 50kg. Często nie wymiotuje zdarza się raz w tygodniu wiec nie wiem skąd ten spadek wagi. Lekarz tez nie jest z tego zadowolony. Może za bardzo się wszystkim przejmuje. Taki już mój urok. Ostatnio też mam problemy ze snem. Co do ciśnienia to u mnie jest różnie czasami niskie 80-90 na 50-60 a czasami 120-130 na 70-85. Gorzej z plusem ostatnio ciągle powyżej 110 a ostatnio u lekarza 125. W przyszłym tygodniu musze wybrać się do internisty i kardiologa.
Czy jest tu jakaś przyszła mama bliźniaków?
Dziewczyny pamiętam ze wcześniej wspominałeś cie o jakiejś taniej aptece internetowej, czy możecie przypomnieć jej nazwę. ? lekarz zalecił mi brać omega med forte dha u mnie w aptece kosztują 70 zł o zgrozo

www.aptekagemini.pl o ile dobrze pamietam :)

Odnośnik do komentarza

magalena3
Ja jestem centralna Polska, Urodzilam sie w Słupsku, tata z tamtad pochodzi a mama z za Warszawy wiec u nas to pelno jest nazw bo kazdy mowi inaczej a jeszcze sasiady inaczej,
Wiem ze jadlam juz cos takiego, ale nie pamietam jak to sie nazywalo, tylko u nas sasiad jeszcze piwem to podlewal :D

Ja też urodziłam się i pochodzę ze Słupska :) A żeby było więcej wspólnego, Twój Aniołek Agatka miała się pojawić na świecie w moje urodziny, 11.09...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nmjagfd6bq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9uay3luwocfhs.png

Odnośnik do komentarza

cameon to rzeczywiscie wiele nas laczy, tylko ja mialam nie caly rok sie wyprowadzilismy z okolic Słupska a i Agatka moja urodzila sie 11.09 :) termin byl na 30.09 a wiec tez sie zgadza :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość ZjemCiMisiaaa

Witam was witam :)
Wiele z was ma nie przyjemne dolegliwosci.. mnie na szczęscie kregosłup nie boli, ale dostaje kopniaka od mojego układu pokarmowego :((( wymiotuje, ale żeby się załatwić to jakos nie idzie i chodze taka spuchnięta...
A dziś okropnie boli mnie głowa z lewej strony.
Witam wszystkie nowe mamuśki !
Któraś pisała, że czuła ruchy już w 14 tygodniu, jak je rozpoznałas? :) Wydaje mi sie to trochę wcześnie.
Ja w ogóle okropnie boję się porodu ... się naczytałam i mam stracha że hoho ... boję się tego nacinania krocza, boje się bóli i "niespodzianki" podczas parcia.

Odnośnik do komentarza

A ja boję się że nie dam rady po porodzie opiekować się dzidziusiem , z Igorem pamietam byłam strasznie zmeczona tylko by spała w nocy masakra, tylko ze Igorek był w inkubatorze wiec nocą opiekowały się nim połozne a teraz jakoś to są moje największe obawy. a jak jeszcze bede miala CC to przeciez tak boli pozniej nie da sie rady ruszyć :(

"Noszę twe serce z sobą- noszę je w moim sercu " ...Igorek Aniołek
Czekam na Ciebie córeczko!
http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/56fc3fc4.gif

Odnośnik do komentarza

Jezeli chodzi o bol po CC nie jest az tak zle chociaz to zalezy od naszego progu bolu.
Ja mam pytanie jak mialam CC i teraz tez bede miala to jak oni beda mnie nacinac w tym samym miejscu czy pod czy wytna ta stara blizne??
Wole nie wertowac po necie bo sie boje ze sie przeraze.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Też się naczytałam i nasłuchałam o okropnych historiach porodowych, a zwłaszcza na jakie niewybredne teksty pozwalają sobie lekarze i położne. Hitem jest podobno tekst lekarza: trzeba było nie rozkładać nóg wcześniej to teraz by nie bolało (!). Chamstwo po prostu. Na szczęście ze mną przy porodzie będzie mąż (jak zdąży) albo siostra.
Co do kręgosłupa to ja przez ok. miesiąc miałam rwę kulszową, tragedia, ale potem samo przeszło o dziwo :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22089

Odnośnik do komentarza

Jay90 a mialas juz cc? Ja mialam w srode o 9 rano. Polozna pomogla mi wstac o 24 wstac do toalety.npozniej jeszcze ok 4 mnie asekutowala bo balam sie ze upadne bo krecilo mi sie w glowie. A o 8 na obchodzie to moim najwiekszym problemem bylo (oczywiscie po upewnieniu sie ze z synkiem wporzadku) czy moge juz isc sie wykapac i umyc wlosy bo czulam sie strasznie nie swieza :)

Odnośnik do komentarza

@Jay90 - napewno dasz rade. O to bym sie nie martwila na Twoim miejscu. Instynkt matki wszystko za Ciebie zrobi - bedzie dobrze!

@ZjemCiMisiaa - porod to straszny bol ale nie ma co sie nakrecac. Wszystkie daja rade to dasz i Ty. Jesli chodzi o niespodzianke podczas parcia to zdarza sie czesto i to jest normalne ale pewnie nawet nie zauwazysz czy cos poszlo czy nie ;) Jesli moge Ci cos doradzic to zalatw sobie znieczulenie zo. To jest cud miod i z nim mozna 10 dzieci rodzic na raz ;)
Ja mialam znieczulenie podczas pierwszego porodu i bardzo sobie chwale. Teraz modle sie tylko zeby moje plytki pozostaly na poziomie pow 100 tys zebym znow mogla wziac znieczulenie. Niestety mam maloplytkowosc i znieczulenie stoi pod znakiem zapytania :(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

A w ogole to dziewczyny ktore beda rodzily SN:
- wybierzcie sie wczesniej do szpitala w ktorym chcecie rodzic i obejrzyjcie co gdzie i jak
- zalatwcie sobie polozna ktora bedzie sie wami opiekowac podczas porodu
- wezcie sobie kogos do porodu, najlepiej meza lub niemeza
- wezcie sobie znieczulenie (to jest bajka)
- niech maz albo niemaz wezmie sobie kilka dni wolnego po porodzie i Wam pomaga.

A bedziecie duuuuzo spokojniejsze.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

ZjemCiMisiaaa też jeszcze mam takie dolegliwości a w weekend zaczynam już 15 tydz. i poddobno powinno to już mijać... też mam bóle głowy masakra strasznie to męczące.
Któraś z Was jest z śląska?
Też się nasłuchałam i naczytałam strasznych rzeczy o porodzie no ale trudno tyle kobiet to przeżyło ze i my damy radę ;) ważne żeby maleństwa były zdrowe i żebyśmy miały siłę się nimi zająć.

Odnośnik do komentarza

Witaj Agatka, Ja jestem z Łodzi i co do szpitali u Nas to słyszałam że madurowicza jest dobry i moja koleżanka ciesielskie rodziła (chyba medor) i też bardzo sobie chwalił. Ja jeszcze nie wiem gdzie. Do szkoły rodzenia też się z mężem wybieramy, ale jeszcze nie wiem gdzie. A wy koleżanki z Łodzi jakąś szkołę rodzenia polecacie?

Odnośnik do komentarza

A co dolegliwości żołądkowych to przez pierwsze miesiące (od początku 2 do 15 tygodnia) wymiotowałam CODZIENNIE kilka razy. Bardzo Wam współczuję bo wiem co to znaczy :(((. Ratowałam się piciem rozwodnionych soczków czy herbatek typu Hipp czy Gerber, jadłam owsiankę na wodzie i suche buły, sprawdzały się też gotowane w wodzie jabłka. Nie wymiotuję dopiero od tygodnia i ciągle się boję że TO wróci. Na migrenę najlepiej pomagała mi cisza, ciemność i sen. Apap nie działał wcale :(. Trzymajcie się bidulki :(((.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvrcfuwfly.png

Odnośnik do komentarza

Usagi86 ja znam Madurowicza i Rydygiera, ale tylko z oddziałów ginekologi bo tam zajmują się m.in. poronieniami wczesnymi. W obu przypadkach było zaskakująco dobrze (opieka położnych). W Madurowiczu położne płakały wraz z pacjentkami po stratach.....
W Rydygierze oddano właśnie nową, wyremontowaną porodówkę.
Do Matki Polki nawet bym nie poszła (fabryka) chybaże sytuacja medyczna zmusi nas do tego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...