Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny ja też mam dziś wizytę prywatną u mojego lekarza bo za ta wczorajszą na nfz to dziękuję,może wyproszę tylko skierowanie na te badania prenatalne na nfz i podziękuję tej Pani ginekolog od siedmiu boleści.Ja biorę vita-miner prenatal ale się zastanawiam bo w nim jest kwas foliowy tyle ile wynosi dzienna dawka a oprócz tego lekarz kazał mi i tak go przyjmować i nie wiem czy to nie za dużo kurde?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze sama nie wiem jak to interpretować. Szukałam teraz wymiarów zarodka z podziałem na tygodnie i wg mnie na 6 tydzień to 6,6mm to całkiem sporo. Może najlepiej jak byś miała porównanie wymiarów od tego samego lekarza, wiesz, ten sam sprzęt, ta sama technika. Jeżeli coś Cię niepokoi, to może umów się do tej pierwszej lekarki i podpytaj? Niby zarodek ma przyrastać ok 1 mm dziennie ale może to bardziej kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza

Gosia 77 Pani ginekolog do ktorej poszłam na nfz tylko uśmiechała się cała wizytę pod nosem,większość badań miałam porobionych bo na pierwszej wizycie jak poszłam na potwierdzenie ciąży prywatnie dostałam skierowania,poza tym biorę leki na podtrzymanie i mówię jej a ona"aa to pewnie tak zapobiegawczo"nie spytała nawet czy mi recepta potrzebna,a wiadomo że takich leków nie można odstawić od tak sobie bo się może źle skończyć,poza tym jestem na zwolnieniu,słowem sie nie zająkneła czy może potrzebne kolejne.Jak jej zapytałam o te badanie usg genetyczne i o skierowanie to mi odpowiedziała że trzeba być dobrej myśli a usg w ciąży to się robi 3 razy-pacjentce która ma zagrożoną ciążę i jest po operacji no tak mnie wku....że mi się ciśnienie podniosło.Pytam czy jakieś witaminy brać -no jak Pani chce to może Pani brać.To jest Waszym zdaniem dobra opieka ginekologiczna ciężarnej??

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

Moni napisalam na meila.
Dior mocny bol brzucha nie musi oznaczac najgorszego! Ja zauwazylam, ze jest to uzaleznione od zaparc itp. Bedzie dobrze na pewno!
U mnie w pierwszej ciazy zarodek mial w 6t 4d 6,8 mm, w 8t4d mial 2 cm. Teraz w tej ciazy 5t2d pecherzyk ciazowy 7 mm z widocznym cialkiem zoltym, w 6t 4 d zarodek 6 mm . Sprzet i umiejetnosci lekarza tez maja duze znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Ja też raczej trafiam na mało wylewnych lekarzy, ale z tego co piszesz, to ta pani doktor chyba traktuje sprawę bardzo 'olewająco' (że się brzydko wyrażę). I w końcu dostałaś skierowanie na prenatalne? Jeżeli masz pow.35 lat to nikt Ci łaski ni robi, musi wypisać. Chyba, że jesteś młodsza, to wtedy muszą być inne wskazania.

Odnośnik do komentarza

Gosia77 nie nie dostałam mam 30 lat,chodziło mi o te usg które robi się między 11 a 14 tyg niby to nie jest typowo genetyczne ale robione są szczegółowe pomiary i jak coś nie tak to sie dostaje skierowanie albo na testy Pappa albo aminopunkcje,ja słyszałam że to badanie to standard i nie trzeba mieć wskazań po prostu od jakiegoś czasu robi się je każdej ciężarnej niezależnie od wieku,ale jak widać życie swoją drogą a reszta to inna bajka.Olewająca to mało powiedziane,tak mnie wkurzyła miałam jej chęć odpowiedzieć czy jak poronię albo dziecko chore się urodzi to też mi powie że dobrej myśli trzeba być ale już nie chciałam nerwów więcej tracić i wyszłam.Dziś idę prywatnie do lekarza,zobaczymy.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzwn156xau4f0r.png

Odnośnik do komentarza

W dalszym ciągu żadnych mdłości nie mam, tylko osłabienie i dziś mnie trochę brzuch kuje wiec mam stracha że coś nie tak a właśnie do pracy jadę :-( mam nadzieję że będzie ok. A termin z usg mam na 31pazdziernik.
Co do lekarzy na NFZ to ja już więcej do mojego nie wrwrócę, nie dość że jest nie miły, badań mi nie dał na toxo ani różyczka to jeszcze mega długie terminy. Na szczęście mam pakiet luxmed tam zupełnie inne podejście pani dr.ma :-)

Odnośnik do komentarza
Gość -zuzia.be.27

Trzymaj się @amadeo3 będzie ok ;)
Ja mam jutro o 16 wizytę i już się nie mogę doczekać....ale czytając niektóre wpisy czuję zdenerwowanie, mimo, że dobrze, bardzo dobrze się czuję, brzuch czasem zaboli delikatnie, nie mam plamień i nic takiego. Myślę pozytywnie, ale ziarnko obawy zostało zasiane :/

Odnośnik do komentarza
Gość kisielka

Cześć dziewczyny :) dopiero znalazłam Wasze forum. Jestem w 10 tygodniu swojej pierwszej ciąży :)termin mam na 5.10 :) bardzo się cieszę bo były obawy że im więcej lat będę miała tym trudniej będzie mi zajść. Kolejna wizytę mam 16.03 a prenatalne 24.03. Czytam o tym wszystkim co piszecie i niby nie mam niepokojących objawów ale wiecie jak to jest. Jestem w miare młoda i martwię się. Za 11 dni wychodzę za mąż i też trochę to przeżywam

Odnośnik do komentarza

Własnie weszlam na forum marcóweczek i poczytalam ze juz niedlugo beda mieli swoje malenstwa ze soba... tez bym juz chciala ale damy rade ..... troche sie rozmarzylam ide jakis obiadek powoli szykowac bo tatus powoli z pracy bedzie wracal :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza
Gość kisielka

Ja to bym chciała żeby już był bezpieczny tydzień. Ciekawa jestem jak duża już jest moja fasolka na ostatniej wizycie w 7 tygodniu miała 1,24cm :)
Mam jeszcze problem ponieważ mój za chwilę mąż pracuje w Niemczech i będziemy tam mieszkać ale rodzić bym chciała w Polsce. Macie jakieś porównanie co do Niemcy-Polska? Wiecie jak wygląda pierwsza wizyta u gin w Niemczech?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...