Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martusia88

Witajcie. Tak jak wy wszystkie również termin mam na październik. Z moich obliczeń na 8 dokładnie...to moja druga ciąża (pierwsza poronilam w 7 tyg. Pierwsza wizyta juz w poniedziałek. Wolałam się nie spieszy
Objawów jak narazie za specjalnych nie mam i trochę mnie to martwi...lekki ból piersi i to tyle...chyba za bardzo panikuje...

Odnośnik do komentarza

A u mnie dzisiaj pojawiły się mdłości:|
Na pierwszą wizytę u ginekologa muszę jeszcze trochę poczekać 2.03. Ciekawe czy będzie słyszała serduszko. Termin porodu mam na 15 październik(sama policzyłam).
Mam pytanko, czy któraś z Was szla do ślubu w 3 trymestrze? Ja mam ślub zaplanowany na 22 sierpnia czyli .
7 miesiąc... Trochę się obawiam, brzuszek będzie bardzo widoczny:(

http://www.suwaczek.pl/cache/00a57e5796.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie:) Ja byłam wczoraj u ginekologa i potwierdził ciążę:) termin mam na 16.10. Pęchęrzyk ma 4mm. Była to moja druga wizyta. Pierwszy raz u lekarza byłam we wtorek (10.02), ale nie stwierdził ciąży, tylko rozpulchnioną macice, pytał czy bolą mnie piersi i zlecił badanie BHCG. Badanie to wykonałam 11.02 i wyszła wartość 2395. Brzuch boli mnie tak jakbym miała dostać miesiączkę, powiedziałam o tym lekarzowi, powiedział, że to normalne, ale przepisał mi luteinę. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3gywld9c072uc.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny

Ja tak samo nie chce jeszcze mówić wszystkim o ciąży . Boję się, żę coś mogłoby sie stać, i wtedy odkręcanie sytuacji mogłoby być jeszcze bardziej bolesne.

Póki co wie tylko najbliższa rodzina moja i męża czyli nasze rodzeństwo i rodzice. Choć muszę się przyznać, że bardzo mnie korci, żeby powiedzieć znajomym.

Co do pracy to u mnie problem odpada, bo sama jestem swoją szefową.

Jeżeli chodzi o objawy, to ostatnie dni chodzę jak śnięta ryba. Praktycznie nie ma dnia, żebym nie musiała sobie zrobić drzemki.

Odnośnik do komentarza

Ja w pracy powiedziałam bardzo szybko - parę dni po drugich wynikach bety, kiedy sama lekko ochłonęłam. Moje kierowniczki wiedzą, że wizyta u lekarza dopiero przede mną, ale wolałam je uprzedzić o całej sytuacji też przez wzgląd na specyfikę pracy (zwykle zmiany po 13,5h, praca stojąca, w dużej mierze przed komputerem, co jakiś czas zmiany nocne 10-12 h, do tego konieczność częstego wchodzenia na drabinę, dźwignięcia czegoś), żeby mogły mi trochę ulżyć, bo bardzo zależy mi na tym, żeby z maleństwem było wszystko jak najlepiej. Wiedzą też, że pewnie za długo nie zostanę, więc mają trochę czasu na spokojnie, żeby pomyśleć nad zastępstwem za mnie (a sprawa nie będzie taka prosta!).

Jeśli chodzi o najbliższą rodzinę i przyjaciół - informowanie zacznie się po pierwszym USG 20.02, jeśli tylko okaże się, że wszystko jest w najlepszym porządku.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8x4tq2vg9.png

Odnośnik do komentarza

Sendi bardzo rozsądnie :)

ja szukam tregginsów z h&m które miałam w poprzedniej ciąży i nigdzie ich nie ma,wczoraj pytałam w sklepie i nie mają na allegro nie ma a niestety mam niefajną przypadłosc(zasłonię brzuch i od razu robi mi się duszno, muszę mieć spodnie i getry pod brzuch.) i kurde nie mogę nigdzie nic podobnego znaleźć. Także u mnie pasy ciążowe w przyszłości odpadają :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ,ja z informacją czekałabym do końca 3 miesiąca czyli do II trymestru...Serduszko na pierwszym usg niestety nie oznacza powodzenia.Przerobiłam to 2 razy.W pierwszej ciąży w 8 tygodniu powiedzieliśmy wszystkim ,bo w 7 na usg serduszko pięknie biło.I przyszedł 12 tydzień i Test Pappa i sie zaczęła trauma ,okazało się że serduszko przestało bic 2 tygodnie wcześniej...Szpital ,tabletki poronne,łyżeczkowanie.Wszyscy znajomi pytali jak tam dzidzia ....a ja za każdym razem w płacz.Przez to moja trauma trwala jeszcze dłużej.W drugiej ciąży historia z porodem w 3 miesiącu się powtórzyła ale juz bylismy mądrzejsi bo nikt prawie o ciąży nie wiedział.Natomiast obecnie jestem w 12 tygodniu i też nie wie prawie nikt...tylko rodzice i rodzeństwo.Ale już raczej trudno ukrywać bo brzuszek duży .Nie piszę tego żeby was przestraszyć, wierzcie mi wiele bym dała po pierwszym poronieniu żeby móc cofnąć czas i trzymac buzie na kłódkę.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie tematu: ślub w ciąży .Poszlam do cywilnego z moim kochanym juz mężem w 9 miesiącu!!!.Byla to późna jesień i wszystkie panny młode były z brzuszkami ale ja wygrałam :)Dzien przed ślubem kupiłam sobie sama ciążowa ,ładną sukienkę .Goście,czyli najbliższa rodzina i przyjaciele byli zaproszeni tylko telefonicznie i...wszyscy przybyli.Mąż w ostatniej chwili chwycił jakiegoś muzyka z łapanki i poprosił żeby nam zagral na ślubie.Bylo wspaniale, rodzinne i wesoło.Do tej pory aż mi sie łza w oku kręci.Stwierdziliśmy że najwazniejsza jest nasza milość a ślub planowaliśmy dawno tylko dziecinka przyspieszyła plany.Kościelny był później.Odchudziłam sie po porodzie, kupilam piekna białą ,długą suknie ślubna z welonem i z moim juz mężem poszłam do slubu drugi raz :) Bylo wesele a ja bylam piekna panna mloda , tak jak zawsze marzyłam.Najśmieszniejsze jest to ,ze wszyscy wspominają nasz cywilny bo na takim jeszcze nie byli :)

Odnośnik do komentarza

~MonaOna
Odnośnie tematu: ślub w ciąży .Poszlam do cywilnego z moim kochanym juz mężem w 9 miesiącu!!!.Byla to późna jesień i wszystkie panny młode były z brzuszkami ale ja wygrałam :)Dzien przed ślubem kupiłam sobie sama ciążowa ,ładną sukienkę .Goście,czyli najbliższa rodzina i przyjaciele byli zaproszeni tylko telefonicznie i...wszyscy przybyli.Mąż w ostatniej chwili chwycił jakiegoś muzyka z łapanki i poprosił żeby nam zagral na ślubie.Bylo wspaniale, rodzinne i wesoło.Do tej pory aż mi sie łza w oku kręci.Stwierdziliśmy że najwazniejsza jest nasza milość a ślub planowaliśmy dawno tylko dziecinka przyspieszyła plany.Kościelny był później.Odchudziłam sie po porodzie, kupilam piekna białą ,długą suknie ślubna z welonem i z moim juz mężem poszłam do slubu drugi raz :) Bylo wesele a ja bylam piekna panna mloda , tak jak zawsze marzyłam.Najśmieszniejsze jest to ,ze wszyscy wspominają nasz cywilny bo na takim jeszcze nie byli :)

świetna opowieść! ;)
Gratuluję!

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję adonis. Najwazniejsze ,że dwoje ludzi sie kocha a brzuszek ...moze być ,tym bardziej jeżeli mieszka tam owoc miłości :).Prawda jest taka że mozna mieć idealny ślub ,z niesamowita oprawą,przygotowywany kilka lat ale to nie jest gwarantem niczego.My nawet dwukrotnie nie mielismy R w nazwie miesiąca...było to nieistotne.Jesteśmy 7 lat po ślubie a według przesądów juz nawet przez ten brak R coś powinno się popsuć.DZIEWCZYNY UDANYCH ŚLUBÓW.TO ZAWSZE PIEKNA I WZRUSZAJĄCA CHWILA CZY Z BRZUSZKIEM CZY BEZ :)

Odnośnik do komentarza

Agaa mnie poleciła gin magneb6 magnez uspokoi ból i nie szkodzi 2x1. Spróbuj może do tego czasu z tym?

Mona a jaka różnica? Jeśli tylko ślub nie jest szykowany przez to ze jest się w ciąży to wszystko gra. Bo tak jak pisałaś można wziąć ślub i po porodzie a u nas bardzo dużo osób się rozwodzi bo biorą ślub pod przymusem.

Co do tego r to my braliśmy w maju :) kilka dni przed moimi urodzinami :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mamatobe

Lekarz powiedział mi, żebym brała no spe. Brałam po 2 tabletki kiedy bolało ze skurczami. Luteinę możesz brać, to progesteron, tyle ze jeśli nie płacisz na brązowo, to chyba z progesteronem nie ma problemu. Pytałam tez lekarza o magnez, powiedział, ze brać, jak najbardziej (działa przeciwskurczowo).

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Nie zaglądalam tutaj przez tydzień z racji wyjazdu i widzę że nad sporo już :-) właśnie będziemy wracać z Zakopca z mężulem a tydzień temu byliśmy u gina w Krakowie i na Usg było super pikajace serduszko widać :-) wychodzi ze dzis 7 tydzień zaczęliśmy :-)
I to tyle dobrych wieści - czuje się fatalnie :-( ciągle wzdęcia i bóle jelitowe, mdłości nieziemskie - nie mogę nic jeść bo albo mdli, albo boli i ogromny brzuch od tych wzdęc jakby to był 4 mies. O regularnym za przeproszeniem wyproznianiu mogę pomarzyć. Nie Nic nie pomaga na dłuższą metę - polecił mi gin imbir, który dodawalam do herbaty i może nawet ciut pomagało, ale po tygodniu już nie mogę na niego patrzeć. Okazało się też że nawet lekkie wycieczki i dłuższe spacery to mega wyzwanie - mecze się tak szybko że wloklam się jak staruszka wszędzie ;-) totalne zmęczenie i senność.
Prawdę mówiąc jak tak wyglądać mają kolejne miesiące to nie wiem jak to przetrwam. No i pomarudzilam ;-)
Czy Wy macie jakieś skuteczne sposoby na swoje dolegliwości?

Odnośnik do komentarza

Ach, zapomniałam dodać jak bardzo wszytko mi śmierdzi ;-) heh. Wrażliwość na zapachy do tego stopnia ze idąc zezwolenia znajomymi na pogaduchy w mieście ja szłam 1 do potencjalnego lokalu, otwieralam drzwi i sprawdzałam czy dam radę znieść zapachy wewnątrz ;-) udało się przy 5 czy 6 dopiero. Jestem niczym pies myśliwski teraz ;-)

Odnośnik do komentarza

Moje mdłości na szczęście słabe są, ale bóle brzucha takie jelitowe mnie właśnie mecza ;/ nie mam na nie sposobu niestety, mam nadzieje, ze po pierwszym trymestrze przejdzie samo. Oprócz bolacych cyców i brzucha to czuje się naprawdę dobrze :) dziś 7 tydzień 1 dzień ;) luteine biorę cały czas,aktualnie dopochwowo 3 razy dziennie, co prawda z przepisu lekarza miałam brać krócej, ale będę brała do konca 12 tyg, nie zaszkodzi a może pomoc.

Odnośnik do komentarza

Na jelita i brzuch z tego co pamiętam to trzeba jeść więcej jogurtów i ograniczyć wzdymajace jedzenie. Jabłka pobudzają trawienie a raczej wydalanie; )
Nie krepuj się! :) jeszcze różne dziwne rzeczy nas dopadną :)

Ja nadal nie czuje ze jestem w ciąży. Mam różne dolegliwości ale nie mam czasu na zastanowienie się.

Co do męczenia to w Sb nie mogłam pokonać maratonu w Ikei ;) zadyszki co 200 m a schody to masakra a co będzie w 9 msc?:)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...