Skocz do zawartości
Forum

Czy kawa faktycznie na was działa?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłam sobie w Ikei takie "mieszadełko" na baterie i robię sobie kawę prawie jak z kawiarni ;). Od jakiegoś czasu (gdy się zrobiło ciepło), to piję zimną kawę, mniam :D. Robię tak: wsypuję łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, odrobinę cukru, zalewam kubek zimnym mlekiem i "ubijam" tym mieszadełkiem. Kawa jest przepyszna :). Polecam taką zimną, świetnie orzeźwia :)
A jak były zimne dni, to ubijałam w kubku podgotowane wcześniej mleko i dolewałam do niego gorącej wody i znów kawa niczym z kawiarni :D

Odnośnik do komentarza

Oj działa. Powiem Wam,że nie wyobrażam sobie dnia bez kawy poniewaz jeśli nie wypiję to chodzę potem jak zombie oraz niczego mi sie nie chce. Nie piję jednak kawy z samego rana ponieważ wtedy i tak jestem pełna energii.Ale o godzinie 10 kiedy to odczuwam pierwszy spadek sił do działania. Lubię się wtedy trochę podbudować filiżanką smacznej kawy oraz czymś słodkim ( w koncu trzeba trochę podkarmić mózg).
Najbardziej do kawki pasuje mi czekolada deserowa [reklama usunięta] . Zawsze trzymam tabliczkę w biurku.

Odnośnik do komentarza
Gość Citrela

Oj na mnie tak. Zawsze byłam wielką fanką kawy. Piję zwykle dwie kawy dziennie. Espresso z samego rana oraz potem o godzinie 10 ponownie. Zwykle o 10 lubię również zjeść sobie do kawy coś slodkiego Jakiś czas temu sprawiłam sobie ekspres, tak wiec musze się nim w końcu nacieszyć (pracuję w domu, tak wiec mam okazję z niego skorzystać).

Odnośnik do komentarza
Gość Makkolina

Działa, obecnie pracuję i nie wyobrazam sobie godziny 10 bez zrobienia sobie przerwy na kawke i jakieś ciasteczko. Odczuwam w takim czasie spadek formy tak wiec filiżanka kawy pobudza mnie do pracy. Poza tym w ciaży z tego co czytałam mozna pić do 2-3 filiżanek mocnej kawy. A ja piję jedną średnią 🙂 Poza tym jak nie piję kawy to znacznie spada mi ciśnienie. 

Lubię rownież świezo zmielona kawę, ma o wiele lepszy aromat niż mielona. Trzeba po prostu spróbować.Dla wygody warto jest sobie młynek.  Nie jest to jakis duży wydatek ale znacznie ułatwia robienie kawy. 

Edytowane przez Wywijaska
Link do sklepu
Odnośnik do komentarza
Gość palena

Na mnie kawa nie działa więc pije ja dla smaku. Ale za to nie lubię jedzenia które jest o smaku kawy, ani np świeczek o tym zapachu a sama kawę wypić mogę.

Kiedyś piłam kawę rozpuszczalna plus mleko i cukier teraz kawa świeżo zmielona w ziarnach. Ma lepszy aromat. NIe dodaję do niej cukru, czasami tylko odrobinę mleka.

 

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...