Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Wprawdzie mój synek jest z końcówki listopada, ale czytałam wasze forum ciążowe i postanowiłam się przyłączyć do noworodków. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie:) mój Antoś ma się dobrze, choć walczymy od 2 tyg z wysypką na buzi i szyjce- prawdopodobnie alergia- odstawiłam nabiał i jajka i jest już lepiej, choć zaczął dużo rzadziej robić kupki, a od czwartku nie zrobił wcale. W pon wizyta u lekarza i zobaczymy co powie. Co tam więcej o nas- jesteśmy z trójmiasta, a młody przyszedł na świat drogą cc. Był nieplanowanym dzieckiem, a teraz jest naszą najsłodszą niespodzianką:)

Odnośnik do komentarza

Witaj miremele
Ta wysypka to moze tradzik moja Hania miała i praktycznie przeszło ale ona nie miała na sztuce dlatego nie jestem pewna czy u ciebie moze byc to.
Jak najbardziej mozemy sie tu prZeniesc:)
Ja teraz sie zastanawiam jak bedzie z Hania bo jutro zaczyna 8 tyg i jak bedzie ze skokiem narazie spokój.
Dziewczyny te wasze maleństwa sie zmieniają i sa takie słodkie i kochane.
A mam pytanie jak wasze maleństwa z lezeniem na brzuszku i podnoszeniem głowy?
Ja z mojaHania późno zaczęłam bo dopiero koło 5 tyg ale nadrabia i zaczyna powoli podnosić ale przestraszyła sie na poczatku ze zaniedbalam i jej zaszkodzę .
Ja w poniedziałek ide na kontrole i Hania a we wtorek szczepienie wiec obawy mam ale każdy musi to przeżyć.

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Tak sobie pomyslalam ze bedzie tu lepiej i widzialam ze kazdy tu sie przenosi po urodzeniu :) teraz tylko reszta dziewczyn musi sie zgodzic :)

Halo miremele
Mnie tez sie wydaje ze to moze byc tradzik a dolaczyc smialo mozesz bo tak naprawde to jestesmy listopadowo grudniowo styczniowe mamy :)

Lenson
Jak colin mial 2 tyg to zostawilam go z mama na 4 godz akurat jechalismy z mezem na firmowa wigilie i caly czas siedzialam z telefonem i pisalam czy wszystko ok i tak co 15 min . Dziwne to bylo czulam sie dziwnie. Taka pustka.

Agapo
U nas colin po 5 min na brzuszku sie wkurza i placze jedynie czasem jak u mns e lezy na brzuszku to super podnosi glowke :)

My przechodzim skok. Colin je uwaga co 6 godz totalnie nie ma apetytu wciakam na sile ale konczy sie placzem w nocy wstawal co 3 godz i jadl po 30 ml boje sie o niego zawsze ladnie jadl .

Odnośnik do komentarza

Megi powiem ci ze möj tez dzis cos nie chcial jesc,ryczal i ryczal ale tylko wieczorem,przez caly dzien byl grzeczny a wieczorem ryczal przy cycku i sie wsciekal nie chcial jesc ledwo uspalam,usnal o 23 obudzil sie o 6 rano,pojadl tylko troche,posmial sie i po pöl godz usnal i spi dalej.Dziwnie sie ostatnio zachowöje,w dzien jak aniolek a jak przyjdzie wieczör to szaleje.
Möj nie lubi na brzuszku ale siedzac z podkurczonymi nagami klade go na nogi w pionie to mu sie podoba,glöwke podnosi tez bardzo ladnie.

Miremele möj tez robi teraz coraz zadziej kupki co 2 dzien prawie.

Odnośnik do komentarza

U nas Colin spi caly dzien do 16 np a potem do 24 jedna drzemka i ciagle by sie bawil i ogladal. Takie ma godziny ale wieczorami jest placz i marudzenie.

Normalniie zjadal po 120-150 ml co 3,5 godz a wczoraj 00;00 - 30 ml 03:00 - 30 ml 06:00- 30 ml 09:00- 30 ml potem dopieto o 15:00 -170 ml i potem 21;00 150ml 00:00- 60 ml i spal az do 06:30-130 ml zobaczymy co dzisisj bedzie ale boje sie serio jak tak malo je zawsze nie bylo problemu

Odnośnik do komentarza

No to jestem szczęśliwa mamą małej Julki, która urodziła się 20.11.2014 a miała 18.12.2014 (taka wcześniejsza niespodzianka).
W sumie to już dłuższy czas Was podglądam ale jakoś nie mogłam się zebrać żeby do Was dołączyć ale cieszę się ze w końcu się udało. Tutaj jakoś tak miło bo w tej grupie na fb to za dużo tego wszystkiego no i zupełnie inna "kultura".

Odnośnik do komentarza

Hej,
miremele i gabrycha
AgaPo - ja próbowałam kłaśc Antosia na brzuchu jakieś 2-3 razy ale jest zaraz płacz. Za to często kładę go sobie na klacie i jestem lekko odchylona do tyłu, podobnie jak dziewczyny. I wtedy ładnie podnosi główkę i rozgląda się wokół.

Długo się trzyma u Waszych maluchów ten trądzik? U Antka się pojawił jakieś 1,5 tygodnia temu i ma się w najlepsze. A pierwsze tygodnie po urodzeniu buziunia była gładka...
No i wczoraj pierwszy raz dostał smoka jak wieczorem był znów tylko cyc albo ryk. Mam nadzieję, że to nie za wcześnie, żeby mi piersi nie odrzucił.
Próbowałam uśpić małego w łóżeczku. Oczywiście się wybudził jak tylko go tam włożyłam. Ale dostał wtedy smoka i zasnął. W sumie pospał 40 minut może (z paroma przerwami) a potem wzięłam go do łóżka na karmienie i już tam został. Nie wiem do końca jak się za to zabrać. Wolę zacząć już teraz naukę. Potem ponoć o wiele trudniej się uczy niemowlęta spać samodzielnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

witam nowe mamy

mój Dawid też nie lubi jak go kładę na brzuszku i szybko sie wścieka, ale na mnie ładnie główkę dzwiga.
trądzik u nas się pojawił i postępuje a położna mówiła że dopiero może wysypać
mój smoka dostał baaardzo wcześnie jak musiałam wyjechać na godzinę i został z tatą-jakieś dwa tygodnie miał
i od tamtej pory stosujemy do usypiania jak chce ciukać a nie jest godny
młody ma strasznie silny odruch ssania
mimo że dostał go tak wcześnie nie widzę absolutnie żadnych problemów ze ssaniem piersi

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Znalazłam was
Miremele, Gabrycha witaj na forum.
Megi1992 moja tez się złości i płacze jak położę ja na brzuszku. Główkę podnosi, ale płacze. Po chwili zabieram ją, bo serce kraja mi się. Bez problemu leży na mnie i sobie główkę pięknie podnosi. Dlatego staram sie ją kłaść na sobie. Nie wiem czy dobrze robię, może powinna leżeć na bardziej twardym miejscu.
Mae my córeczce dopiero od paru dni dajemy smoka, bo wcześniej był beee. W sumie sami nie chcieliśmy przyzwyczajać. Ostatnio marudzi i płacze, wciskamy jej i uspokaja się, ale na chwilę, bo wypluwa go. Pierś ciągnie i to równo, mimo że daję smoka :) Czasem jak zaciągnie to boję się że urwie mi sutka z brodawką haha
Córeczka od samego początku w ciągu dnia śpi sama w swoim łóżeczku, do ok 5 tyg spała z nami w nocy (mi było wygodniej), ale zaczęło sie robić ciasno i śpi teraz w łóżeczku.

Odnośnik do komentarza

A mój synek lubi leżeć na brzuchu i dość stabilnie trzyma główkę. Jakieś 2 tyg temu, czyli ok 6 tyg życia zaczął też sam przewracać się z brzuszka na plecy- czasem mu się nie udaje i wtedy się wkurza. Ładnie też podąrza wzrokiem za zabawką i odwraca głowę na dźwięk grzechotki.
My smoczka używamy od początku, bo mały miał silny odruch ssania i wcale przez to słabo piersi nie ssie.
U nas kupy w dalszym ciągu brak i choć puszcza bączki to widać, że brzuszek boli- w nocy wybudzał go ze snu- aż serce boli jak patrzę na jego męki.
Dziś byliśmy z Antkiem pierwszy raz na zakupach, a dokładnie w ikei. Mimo tłoku i chaosu był bardzo dzielny, nie płakał i ciekawie się wszystkiemu przyglądał a na końcu zasnął.
Ja od początku chciałam aby młody spał sam w swoim łóżeczku i tak właśnie śpi:) w dzień drzemie w różnych miejscach- a to na kanapie czy w bujaczku, ale na noc, po kąpaniu zawsze ląduje w swoim łóżeczku i już go z niego nie wyciągam- oprócz zmiany pieluchy i karmienia. Zawsze włączam mu pozytywkę, a jak jest niespokojny to głaszczę po główce, ale na ręce nie biorę. Wrzucam fotkę Antka:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, u nas przełom w sprawie kolki. Koleżanka, która mieszka w Niemczech doradziła mi abym zaparzała Małemu kminek. Dawała mu albo do picia, albo na tej wodzie rozbiła mleko. 1 łyż kminku zaparzana przez 10 min w szklance wody. Podałam mu w czasie kolki z mlekiem i po paru min się uspokoił i zaczął bardzo prukać. Pomaga niesamowicie. Polecam naprawdę. Dla karmiących mam zalecane jest picie takiego wywaru. Spróbujcie, bo naprawdę warto.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

111magda ja odjakiegos czasu pije herbatke z kopru wloskiego kminku I anyzu I faktycznie nam pomaga a I z kupka nie ma problemu .
moja Malutka konczy dzis 6 tygodni I przewraca sie z brzuszka na plecki juz .nie martw sie kazde dziecko ma swoj indywidualny czas .jjedne to szybciej inne tamto.

Nuria ja bronilam sie przed smoczkiem ale sie ugielam I rowniez nie widze problemu przy karmieniu.

Mae u nas tradzik pojawil sie 3 dni temu. Jesli to w ogole tradzik (drobneree czerwone krostki na policzkach?)

AgaPo u nas glowke podnosi od samego poczatku przy badaniu w szpitalu lekarka stwierdzila ze za dobrze jej to wychodzi ..pootem czytalam ze to nie za dobrze bo cos z napieciem miesni noe tak ..nno ale chyba jest po prostu silna.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

MamaMa - no taki drobne krostki na twarzy, głowie i szyi ma więc to chyba trądzik. Na innych częściach ciała nie zauważyłam.
111magda - właśnie trzymam herbatę kminkową na takie wypadki. Na szczęście u nas kolek do tej pory niet.

Mój Antoś położony na twardym podłożu nie obróci się. Ale jak go położyć na łóżko, które się pod ciężarem lekko zapada, to przekręca się z brzucha na plecy, a raczej jest takie "buch" :p

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny.

Dawno mnie nie było... Nadrabilam Was podczas karmienia, trwało to ze trzy dni :)
Bardzo lubię oglądać zdjęcia maluchów, każde inne i każde juz takie bystre spojrzenie ma.
Może niektóre z Was pamiętają, moja mama zarazila się od starszej siostry i byłyśmy w szpitalu z wirusem rsv 11 dni. Na spacer wyszliśmy dopiero w ub tyg po raz pierwszy.. Byłam cała mokra, ubrać starsza, młodsza, siebie, znieść wózek z pierwszego piętra :) starsza córka nie chorowała wcale, ta widzę, że nadrabia. Również, jak u niektórych z Was, dokucza nam trądzik, myje tylko woda. Marte bolał tez brzuch, robiła niezbyt ładne kupki, starsza tez miała ten problem, odstawiłam nabiał i jest duża poprawa. Pamiętam z pierwszą jadłam jogurty, piłam mleko i jadłam biszkopty i pani dr stwierdziła że za dużo laktozy w tym wszystkim i byłam na diecie bez nabiału, także zbogranuczebirm chleba, gdzie także jest laktozy.
Czy te z Was, które mają problemy w kolka próbowały odstawić nabiał na kilka dni? Może pomoże..
Miremele, jeśli mogę to się wypowiem.. Starsza córka miała problem z napięciem mięśniowej, pół roku ja rehabilitowalam o co ja użyłam, naczytalam się o porażenie wbijać do głowy.. Dlatego teraz koniec z dr Google przy drugiej :)
Chce zapytać czy te przewrotu z brzucha na plecy nie są tylko w jedną stronę? Bo z moja halo tak, że napięcie i asymetria powodowały, że na brzuchu także była przechylić w jedna stronę i tak też się przekrecala.. Jeśli możesz to zaobserwoj..
Bardzo wysoko podnosi głowę.. Ciekawa jestem czy jak weźmiesz na prosto do odbicia to czy także ja tak odchylenia do tylu ze aż ciężko utrzymać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...