Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczynki w koncu znalazłam chwile by sie odezwac w koncu :) Odkad u nas wystapilo uczulenie u małej na krowskie mleko i przetwory to czasu jeszczce mniej . Dziwne jest to ze jadłam cały czas nabiał i to spore ilosci i małej nic nie było a jak dałam bezposrednio jogurtu i masła to sie posypała pokrzywka i teraz jak bym cos zjadła z mleka lub jajka to odrazu dostaje wysypki takie wypryski czerwone a wiec nie jest łatwo z dieta u mnie bo mleko jest praktycznie wszedzie tak jak pisała Mae nawet człowiek by si e nie spodziewał w jakich produktach wystepuje np w oregano w wiekszosci sosach do sałatek przyprawach itd ...jedyny plus mojej diety to spadek wagi o 6 kg w ciagu 1.5H waze tak jak przed ciaza nawet kg mniej .....
Udało misie sytuacje opanowac ale mam totalny brak czasu odciagam dalej mleko i pije go sporo bo 600ml na dobe zjada obiadek sniadanko i kolacje i deserek do tego gotuje sama ze wzgledu na allergie mam nadzieje ze to czasowe i minie kiedys bo nie jest łatwo ...
Ogulnie Mariettka juz chodzi czasem łapie mnie jeszcze za palec by czuc sie bezpiecznej wazy 10,5kg 78cm :) lubi jesc najbardziej na obiadek burak ziemniaczek i miesko gotuje jej krolika i indyka oprocz tego dynie i inne wazywk a pomidorowke lubi ryz kasze jaglana z owocem serwuje na sniadanie i kolacje nie kupuje gotowcow bo to sama chemia ...kasza jaglana jest bardzo zdrowa i lekko strawna mozna nawet budyn zrobic ....
A wiec tak u nas wyglada menu 5 rano 100ml mlek mojego
8rano 200ml

10-11 kasza z owocem przewaznie z bananem jabłkiem gruszka sliwka itd

13 zupka lub drugie danie zalezy co mam
o 14 100ml i drzemka 2 h jak wstaje daje deserek i cos z obiadku czasem jeszczce chrupki kukurydziane 19 kolacja kasza jadlana z dynia bananem i wanilia itp.
21 200ml mleka
czasem tak ja semi podziubie jak jej cos nie podchodzi a mleko wypije z checia :) Ma juz 8 zabkow i teraz gorne trojki widac juz białe dziasła strasznie wszystko do buzi daje i gryzie czasem niespokojna w nocy popłacze ale rzadko .......

Gabi twoja corcia super ze wszytko juz je :) a jak w złobku dajesz ja jest ok choruje czy zdrowiutka jest :) dobrze ze juz bedziesz odstwiac mm :)

Mae a jak twoj skarb zdrowy dajesz małego do zlobka ? Ty chyba tez wspominałas ze maly miał allergie na cos prawda ??? chciałam sie pare rzeczy dopytac :) A tak Ogolnie co u was :)

MartaA co uwas tak jak piszesz u mnie tez totalny brak czasu hehe wrociłąm juz do pracy i teraz naprawde brakuje mi doby by wszystko ogarnac hhee musze do Ciebie w kocu na priv sie odezwac :) SEmi juz taki duzy :) kiedy to zleciało te 14 miesiecy :)A ogolnie SEmi zdrowy ????

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vaneaa coreczka pije 100-200ml wody oraz 260-500ml swiezo wycisnietego soku.
Biedna Mariettka, ze tak meczy sie z ta alergia.
Z Gabrysia siedzi babcia. Moze pojdzie wiosna lub latem. Zobaczymy jeszcze. Pediatra powiedziala ze nie mozna calkiem przejsc na mleko krowie bo stosunek wapnia do fosforu jest zly :( Raz dziennie mozna do posilku dawac. Szkoda bo nie jest uczulona na nie i smakuje jej.
Dzis bylismy u lekarza bo zarazila sie ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Vanesa35

Gabi Oj biedulka o by JEJ przeszlo szybko:) a chodzi do zlobka Nie placzek? To approach wypija a mleku pike mm? Ale ten czas Leci masakra..... A obiady dajesz zupe I 2 Danie czy tylko jedno? Jak ogolnie wyglada menu habryski name calling dzien? Moja mala MA 8 zabkow teraz 4 I 3 Wychodza masakra zmierzla jest Gabi a jak w practice Gdzie pracujesz

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr4.

sto lat mnie tu nie było...
Ale obowiązki pochłaniają..
Akurat usypiam małego i sprawdzałam pocztę, widzę powiadomienie z parentingu i pomyślałam że zajrze na chwilę :-)
Vanessa jestem pełna podziwu dla Ciebie, robisz coś wielkiego i piękne dla małej . Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem.. Większość już dawno by się poddała.

Witek ma 10 zębów
Chodzi a raczej biega
Coraz więcej słów próbuje powtarzać.
Co do jedzenia to różnie bywa. Nieraz szukamy wokół krzesła a tam nic nie ma:-D a nieraz wszystko wyrzuca jak leci..
Ogólnie jest bardzo pogodny i po prostu uwielbia inne dzieci.
Buziaki ciocie :-*

Odnośnik do komentarza

Vanesa biedulka ta twoja mala ale kiedys napewno sie to skonczy,oby jak najszybciej bo i ty sie nameczysz i ona . 6 kg to to duzo ale pewnie sie cieszysz ale by dalej ci waga nie spadala bo znikniesz nam jeszcze hi..hi

Gabi ja daje Semiemu mleko krowie tez nie duzo i tez lubi jak narazie jest ok

aleksandra fajnie ze zajzalas i caluje was serdecznie!

U nas roznie maly raz zasypia miedzy 20 a 21 a ostatnio miedzy 22 a 23 ciagle zabiegany nie ma czasu na spanie nie raz biore go juz o 20 do pokoju by uspac a on mi dalej wstaje,przynosi gazety,zabawki i roznosi poköj ! I tak z tego robi sie 22 az padnie,ja juz sama sily niem mam bo nabiegam sie za nim caly dzien,chcialabym od 20 miec troche czasu dla siebie a tu nic!
Na dworze siedzial by caly dzien,ucieka mi ,zaczepia ludzi,macha do wszystkich i kradnie ! Maly rozböjnik ! To ksiazke wyniösl ze sklepu to babce ukradl picie do drugiej poszedl i zlapal ja za palca by z nim szla po schodach! Nie boi sie niczego i nikogo! Bede musiala duzo tlumaczyc jak zacznie rozumiec a najlepsze przy tym wszystkim ze sie przy tym wszystkim smieje a nie raz wysmiewa,jak go wypuszcze z auta to mi macha papa bym sobie poszla,gnojek maly i ja ide i sie chowam i go obserwöje a on w swoja strone i juz wcale go nie interesöje ze mnie nie ma.
W ciagu dnia spi raz moze z godzine. Z jedzeniem tez tak röznie raz zje ladnie raz wogöle opröcz mojego mleka,karmie dalej. Ma 7 zeböw ten 8 wychodzi juz chyba ze 2 miesiace i sie nie wybija. Wazy 10.5 kg i ma 15 miesiecy juz,jak ten czas leci.
Tak to jest bystrym.madrym,wesolym rozböjnikiem uwielbia dwör,ludzi .dzieci i psy targa je za uszy z radosci.
Möwi Mama,papa,tak,danke,ups jak cos sie nie uda lub upadnie. Hallo ale tak nie dokonca wyraznie ale mozna zrozumiec na czesc macha raczka na pozegnanie,zreszta macha do kazdego nawet do sprzedawczyni jak odchodzimy od kasy. Albo jak siedzi w wözku z zakupami to macha sobie do przechodzacych ludzi na schodach ruchomych.
Ach jest slotki ale tez potrafi strasznie krzyczec jak cos chce a ja mu nie pozwole to az uszy bola od jego pisku .
Lubi wszystko co slone i kwasne,slodkiego nie lubi .Wcina paluszki,ogörki,oliwki,krakersy. Jutro robie ogörkowa jestem ciekawa czy zje.
Dziewczyny piszcie co u was jak maluchy sie rozwijaja co juz potrafia.pochwalcie sie! Pozdrawiam was ! Pa

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, co do kubeczka to polecam Lovi 360 :) Mój młody załapał w pierwszy dzień i zajada z niego mleko, jak i pije wodę :D Soków nie chce, a co do obiadów to je dosłownie wszystko. Przypada nam 4 posiłki dziennie, dwa mleczne, obiadek i śniadanie :) Mały chodzi, a nawet biega. Ma 6 ząbków. Mówi mama, TATA (najczęściej), nie, tak, bam, dada, baba, dziadzia no i jak pokazuje to zawsze jest ''ta'' :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5eazj5dzbr.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny Marta prosiła mnie żebym tu zajrzała i coś napisała .

A wiec u nas za 2 dni 15 Msc
Colin biega od 11 miesiąca .
Mamy 10 zębów dwa kolejne już widać minimalnie .
Jesteśmy chorzy od ponad tygodnia .
Na początku lutego byliśmy w pl na 10 dni
Z jedzeniem je wszystko ostatnio nawet sam trzyma widelec i wcina z talerza . Pic pije soczki rozcieńczone z woda ok 300 ml na dzień plus mleko modyfikowane od 1 roku życia ok tez 300 ml ma dzień
Wózek nas parzy chce ciagle biegać i ucieka gdzie się da . Mówi już sporo
Mama papa baba , baybay i macha , fertis jak coś gotowe , baja , nein , amm , bal ,kuku i się chowa , pic , buuuu i wyskakuje za kanapy , baby na każde dziecko w wózku , ja liczę 1 ,2 a od mówi drei , kiti na każde zwierzątko przypominające kota :) , śpiewa piosenkę ijaa ijaa Ooo , naśladuje pieska i kaczkę chyba tyle .

Do przedszkola wybieramy się dopiero za 1,5 roku narazie chce być ciagle z nim . Rodzeństwa się nie spodziewamy :)

U nas od długiego czAsu wstajemy ok 7:30 o 12 drzemka która trwa 1,5-2 godziny i spać o 19:00 . Dla mnie prefekt mam nadzieje ze jeszcze długo tak zostanie
Na mleku krowim robię mu wieczorem kaszkę albo ryż na mleku normalnego się nie napije . I oprócz tego dostaje w ciagu dnia jakiś serek zawsze .

Pozdrawiamy wszystkie mamy i dzieci

Odnośnik do komentarza

Soqlka ja zagladam. Niestety nasze forum umilklo :(
Zabki u Gabrysi ida jak burza - rosnie 16 ząbek wiec jest co szczotkowac
Wazy 9640g. Myslalam ze przekroczy 10kg bo ma wilczy apetyt. Widocznie wiekszosc spala.
W 14 m-cu zaczela samodzielnie chodzic, teraz to juz prawie biega.
Jest bardzo ciekawska, w kuchni obie gotujemy wiec mam juz pomoc. Uwielbia ogladac ksiazki, ktore kaze sobie czytac.
W dalszym ciagu w nocy budzi sie z placzem albo wedruje na spiocha. Notorycznie odkrywa sie. W spiworku nie lubi spac, wierzga nogami i placze. Macie moze jakis sposob na nieodkrywanie sie szkraba??? Poradzcie bo ile mozna wstawac? Kiedy w koncu przespimy cala noc??!! Pomozcie
Co u Ciebie soqlka slychac?

Odnośnik do komentarza

Kubuń ma 6 ząbków i nie widać, żeby jakiś szedł.
Nauczył się chodzić, a raczej biegać, jak skończył 13 miesięcy.
Pierwsze kroki postawił po 10 miesiącu, ale mamy dosyć dużego psa, który go przewrócił i bał się już później wstać. Wbiega po schodach, ale jeszcze nie potrafi schodzić. Nie mówi za dużo, bo ''baba, mama, tata, dziadzia, dzidzia, dada, ty, ja, ta, nie, bam, pach''. Je mleko dwa razy dziennie po 300 ml. Ogólnie ma wilczy apetyt. Waży 11400 g i mierzy 88 cm. Jest bardzo energicznym chłopcem, pełnym życia. Na szczęście w ogóle nie chorujemy i mamy się dobrze :) W co Wasze dzieciaczki lubią najbardziej się bawić? U nas wygrywa berek. Ile śpią Wasze maluchy w dzień?. Z rozkopywaniem nie mamy już na szczęście problemu, bo mały zaczął się już sam przykrywać.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5eazj5dzbr.png

Odnośnik do komentarza

kla_wie Gabrysia też nie jest taka wylewna. Najczęściej mówi yyyyy, gaga, baba, mama, dzien, bam, dzidzi. U nas rano i wieczorem jest kaszka na mleku i wychodzi po ok. 190-210ml. Samego mleka nie pije. Lubi bawić się w a kuku, berka i chowanego oraz wodą i zmywarką haha. Wczoraj np wycierała szmatką podłogę w kuchni :) rośnie mi mała pomocnica. Jest bardzo bystra. W ciągu dnia śpi 2-2,5h (zasypia po 10). Staramy się odzwyczaić od drugiej drzemki, czasem pada i śpi z 1-2h. Jeśli śpi jeden raz w ciągu dnia to pada 20-21 i wstaje ok 6. Fajnie masz, my z utęsknieniem czekamy na noc bez pobudek :(

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki ja tez od czasu do czasu zagladam ale jakos was nie ma.
Semi zaczal tydzien przed swoimi pierwszymi urodzinami chodzic i biega a raczej ucieka wszedzie,wlazi na lözko i sam sobie schodzi jak wstanie,zeby myje sam od samego poczatku a ma ich 9 !
Odkrywa sie zawsze nie lubi koldry dlatego ubieram go cieplej na noc .
Je raz fajnie raz nie! Jest ogölnie niejadkiem,miesa wedliny nie ruszy. Pije krowie mleko no i jeszcze ciagle na cycku ale na szczescie tylko juz rano jak wstanie i wieczorem na zasniecie . Zaczal 17 miesiecy i wazy 11 kg
Jest czysciochem bierze gabke lub scierke i wyciera okno,podloge ,meble itd. Sam wyciera sobie nos. Jest bardzo bystry i duzo rozumie .Sam wyrzuca swoje pampersy do kubla,otwiera go i zamyka. Wszystkie drzwi i dekle od wc musza byc zamkniete bo on tak chce,wszystko zamyka.Przy gotowaniu siedzi mi na kuchni i pomaga. Sam je juz widelcem. Gada sporo rzeczy i wszystko nasladuje a jak jedzie bialy bus to krzyczy zawsze papa!
Juz go powoli codziennie sadzam na nocnik ale jeszcze nic tylko siedzi na nim. Jest wesoly i zawsze usmiechniety zreszta od urodzenia byl lagodnym,wesolym smieszkiem.
Dzieli sie wszystkim ,to co dostanie to najpierw przyniesie mi albo mezowi wlozy do buzi. Jak sie möwi do niego by dal buzi to nadstawia policzek by go calowac skubaniec maly! Jak möwie " jak Semi kocha mame czy tate " to podnosi rece do göry " duzo,duzo " Dalej tanczy na kazdej muzyce co uslyszy,ostatnio bylismy w wiekszym miescie i tam stali chlopcy tak okolo 15-17 i sluchali hip hop a on stanol kolo nich i tanczy! Nie chcial wogöle isc a oni oczywiscie w smiech i möwia " o nasz maly braciszek " Oj tanczyc lubi ! Na psa wola wow wow! Na dziörke urke a na Jacke kake ale möwi ladnie Danke jak cos otrzyma nawet jak daje hi..hi
To chyba najpiekniejszy czas bo czlowiek sie tak usmieje ze hej ... widzi postepy i rozwöj. Piekny czas.
Chyba narazie tyle jak cos mi sie przypomni napisze.
Piszcie dziewczyny nie musi byc czesto ale odezwijcie sie .Pozdrawiam wszystkich !

monthly_2016_03/grudniowe-2014-maluszki_45816.jpg

monthly_2016_03/grudniowe-2014-maluszki_45817.jpg

monthly_2016_03/grudniowe-2014-maluszki_45818.jpg

monthly_2016_03/grudniowe-2014-maluszki_45819.jpg

monthly_2016_03/grudniowe-2014-maluszki_45820.jpg

monthly_2016_03/grudniowe-2014-maluszki_45821.jpg

monthly_2016_03/grudniowe-2014-maluszki_45822.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Też czasami zaglądam i widzę, że robi się tu coraz bardziej ubogo.
Kilka słów o Fabim. Za 2 tyg skończy 17 miesięcy. Zaczął chodzić mając 12m-cy. Jest bardzo żywiołowym dzieckiem i wymagającym uwagi. Ciągle szaleje wszędzie gdzie się znajdzie. Nie chodzi tylko biega. Nie potrafi zająć sie jedną rzeczą dłużej jak 2 min. Z placu zabaw zabieram go siłą. Wszyscy nazywają go Szogun :) Zaczął się okres kiedy, gdy mu czegoś nie dam zaczyna piszczeć w niebo głosy. Na początku piszczał długo teraz gdy nie reaguje zaczyna zauważać że nic nie wskóra i się uspokaja.
Bardzo dużo je. Waży 15kg. Rozmiar 98, choć powoli zaczyna wyrastać. Numer buta 25! Jeszcze trochę a zacznę mu kupować ubrania w przedziale dla cztero-latków. Jest wielki i chyba z tego bierze się jego apetyt.
Źle śpi. Budzi się w nocy. Pierwsze żeby zaczęły mu wychodzić jak skończył rok. Cztery jedynki. Teraz dopiero wyszły kolejne trzy. Jednak każdy z nich to wysoka gorączka. Całe szczęście jednodniowa.
Lubi udawać zwierzątka i oczywiście je maltretować.
To by było na tyle. 3majcie się. Pa

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Oj moja Gabrysia tez placze i czasami wygina sie jak czegos nie dostanie lub na rece sie jej nie wezmie. Jak robie cos w kuchni obowiazkowo musi byc na blacie bo inaczej ryk i wchodzenie na sile pomiedzy mnie a szafke.
Wspolczuje Fabiemu, moze nastepne wyrosna bezbolesnie. U nas odpukać tylko 15 zab wyrzynal sie w bolach. Nadal porzadnie slini sie i wszystko pcha do buzi. Smieje sie ze na poltora roku bedzie miala cale uzebienie :) Koszykarz z Fabiego bedzie :)
But 20, chociaz lada dzien kupimy 21, ubranka 86, bluzki i kurtka 92

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Dawno tu nie zaglądałam, bo taka cisza była to sobie odpuściłam. A szkoda, że forum pada bo bardzo miło jest przeczytać co się u Was dzieje.

Napiszę pokrótce co u nas. Antoś skończył 16 miesięcy i chodzi już bardzo sprawnie, zaczął w swoje pierwsze urodziny. W żłobku czuje się już jak ryba, skończył się już płacz na odchodne. Ma nadal 8 zębów, ostatnio wyszły mu w styczniu i cisza. Ale ostatnio gryzie co popadnie, więc coś się znów szykuje. Śmiejemy się, że jest dzieckiem chaosu bo uwielbia wszystko rozrzucać po podłodze, rozkładać na części. Im większy bałagan tym lepiej.
Jeśli chodzi o mowę to do tej pory słyszymy tylko mama i tata. Tak poza tym jeszcze żadnych słów, które byśmy zrozumieli. Gada jak najęty ale coś w rodzaju dadada, dydy, gagaga, kakaka, łołoło i tym podobne. Trochę zaczęliśmy się już martwic, ale przedszkolanka uspokaja nas że chłopak ma jeszcze czas...
Przesypia już prawie całe noce, budzi się raz na cycka kiedy się kładę. Od kiedy ma jedną drzemkę dziennie to zaczął się kłaść całkiem wcześnie wieczorem bo około 19-20. Budzi się wtedy około 7-8 rano. Jest jeszcze na piersi i je tak około 3 razy na dobę - kiedy wracam z pracy, przed snem oraz wcześnie rano zanim wstanę. W ciągu dnia zjada dwa niemleczne posiłki w przedszkolu oraz obiad i kolację w domu. Nadal trzymamy go z dala od mleka, chociaż testy nic nie wykazały. Zdaniem pediatry mamy mu nie podawać mleka przynajmniej do 2 albo 2,5 roku życia. No i rzeczywiście jak zdarzyło mi się przypadkowo zjeśc coś z mlekiem to Antoś dostał wysypki od razu na policzkach. Ale poza mlekiem i soją je już właściwie wszystko.
BLW się świetnie sprawdziło w naszym przypadku. Antoś zjada dużo i chętnie, lubi próbować nowe rzeczy. Ma swoje smaki, czasami się to zmienia w zależności od dnia i jego widzimisie. Wybitnie nie lubi jeść jajek, chociaż go nie uczulają.
Kupiliśmy ostatnio fotelik samochodowy, bo wyrósł z tego pierwszego. Antoś waży około 10,3 kg i mierzy gdzieś 78 cm. Trochę się naszukałam fotelików, bo chciałam koniecznie z możliwości jazdy tyłem a mąż znowu żeby przodem. Ostatecznie kupiliśmy Axkid Kidzone i póki co jesteśmy zadowoleni.
Co do krzesełka na rower to Gabi niestety Ci nie pomogę.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...