Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Siedząc i czekając na moja kruszynka poczytałam:)
Mae
Mam nadzieje ze będzie wszystko ok i jednak Antoś nie będzie taki chorowity i ze ze zdrowiem wszystko się uniemuje i już nie będziesz musiała tylu badań robić

Megi
Dobrze ze z Colinem lepiej i garatuluje ząbka :)
Ja kaszek nie daje wsypuję jedna czasem dwie miarki kleikiem do mleka i Hania śpi czasem cała noc a czasem się buzi wiec nie wiem ile ten kleik pomaga na sen.
Jeśli chodzi o latanie to jak ja leciałam to mleko jedzenie wszystko co dla małej potrzebne mogłam zabrać tylko mi musieli wszystko prześwietlić. W samolocie żeby uszu małej nie zatykalo przy stracie i ładowaniu dawałam pic i przerabiałem tez przewijanie kupy w toalecie w ryanerze przewijak jest tylko w toalecie na tyle :)
Marta A
Sami jest uroczy będzie łamał serca :) super ze jest tak pogodny :)
Vanesa
Marietka śliczna a z kanalikiem to u nas jak już pisałam ja przeżywałam codziennie i się odetkalo jak by się nie odetkalo to tu po roku przekluwaja
Witam nowa mamę i Wojtus super chłopak:)
Buziaki dla wzytkch i zmykam po Hanię i cała w nerwacha jak dziś się czuła i co się działo .

Odnośnik do komentarza

Agapo
A jak sam lot lalunia spokojna ? Spała nie spała ? Płakała ?

Gabi nie mam pojęcia co to

Dziewczyny nie pamietam kiedy mieliśmy tak straszna noc ... Colin co 1-1,5 godz budził sie a właściwie moze nie budził sie ale rzucał po całym łożku i płakał . Nie wiem czy to zeby czy co ale masakra

Odnośnik do komentarza

Mamama
Moze pytanie zadać . Mówisz ze jogurt naturalny z owocami mozna ju dziecku dawać ze jeat lepszy niż te wszystkie słodzone ale przeciez z nabiałem lepiej poczekać do około roku albo ? I skad ta pewność skoro sama karmisz ttlko cycusiem ? Nie jest to złośliwe ani nic tylko pytam :)

Odnośnik do komentarza

Megi
Hania jak lecielismy do pl to chile ja przetrzymalusmy z jedzeniem żeby zjadła w samolocie i zjadła więcej niż zawsze i zasnęła po 20 min obudziła sie z płaczem ale puściła 2 baczki i było już ok i podejrzewam ze płacz był tylko przez brzuszek. Lot do Polski i z Polski były spokojne ale na obu zrobiła kupę:) jak wracaliśmy to spała pół lotu. A jak nie spała to sie rozglądała bo nowe miejsce zaczepiała pana obok wiec było ok :)
A piszesz o tej nocy teraz to mogą być i zęby albo jakiś skok w sumie cieżko powiedzieć.

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamaMaaa

kurde znowu mi ucielo ...

pisalam ze coz za zbieg okolicznosci bo my z corcia dzis jadlysmy na sniadanie wlasnie jogurt naturalny z malinami bananem( kilka postow wczesniej pisałam ze od niedawna i my jadamy inne smakolki niz mleczko) :)

Co do poczekania z nabiałem do roku to nie tak . z surowym mlkiem powinno sie poczekac a nabial serki sery twarozki etc mozna od 6 msc..bynajmniej taka jest moja aktualna wiedza.

Megi tez nie pytam złosliwie ale czy bakus i danonek to nie jest nabiał? A no nabiał tylko wzbogacony o cukier i syrop glukozowo-fruktozowy btw.głowny winowajca wspolczesnej otylosci .
Skad pewnosc?skoro bakusa danonka czy monte nie uwazam za zdrowy wybor w swojej diecie (lubie monte i czasem grzesze :D ) to tym bardziej nie w diecie mojego malego Skarba.Myśle że moja pewnosc potwierdzi chyba kazdy porzadny dietetyk

Odnośnik do komentarza

Mamama
Chodzi mi o cały nabiał jogurty danonki mleko krowie itd . Co do menu waszego ostatnio pytałam co dajecie to u ciebie było tylko cyc wiec przepraszam nie wiedziałam ze juz cos innego lecie .

To moze jesscze jedno pytanie

Nie wiem czy sie orientujesz ale słoiczek hipp w de jogurt od 10 msc w pl od 6 msc . Moze w de sa troche inne zalecenia co chodzi o podawanie nabiału

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ratujcie.....mój mały od kilku dni nie chce pić mleka ani jeść kaszek. Jest alergikiem pił Bebilon 2 HA, zmieniłam naNAN HA i też bee i Humana HA też nie pomogło...kaszki bezmleczne (bo alergik) na mleku HA nawet z owocami nie chce ani smakowe ani sinlack...niewiem już co robić. Wieczorem tylko wypije, ale też nie dużo, w nocy prawie nic, a rano to już masakra...nawet z łyżeczki karmienie nic nie daje. Inne obiadki zjada warzywka, mięsko, rybkę (choć też mniej niż zwykle). Zęba ani widu ani słychu....o co chodzi??

W zeszłym tyg ważył 7350 g ( a urodził się malutki 1900g- wcześniak) więc swoją wagę już potroił. 3 dni temu skończył 7 miesięcy....

czy Wasze dzieci tak miały? najgorsze, że nie mogę podać ani jogurcika ani serka bo białko....co robić????

Odnośnik do komentarza

to mamusie namieszalyscie teraz z tym nabiałem.. tez słyszalam ze surowe mleko powinno sie podawac po pierwszym roku zycia, ale jogurty sery itp mozna dawac po 6 miesiacu tak jak wczesniej juz o tym napisano. Co do Bakusiow, jest o wiele zdrowszy niz danonki bo bakus nie zawiera syropu glukozowo fruktozowy. Troszke cukru dziecku nie zaszkodzi, tez jest potrzebny w codziennej diecie. Moj Wojtek dostaje Bakusia i do tej pory zyje, nie ma zmian alergicznych,robi normalna kupke i bardzo mu to smakuje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamaMaaa

Kocham stwierdzenie a bo syn siostry sasiada mojej kuzynki je Bakusia i żyje ...Na Boga ja nogdzie nie napisałam ze od bakusia czy danonka sie umiera.

Elciaa naprawde uwazasz ze cukry PROSTE DODANE sa niezbedne w diecie człowieka?zwłaszcza takiego malutkiego ..
Owszem wszyscy "jemy" i zyjemy ale skad tyle chorob cywilizacyjnych : cukrzyca,otylosc, choroby ukladu sercowo -naczniowego ?

Kazdy niech daje swojemu dziecku co tylko zechce ,ale prosze powstrzymajm sie od stwierdzen na forum publiczny od tego ze cukier dosypany do bakusia jest dziecku potrzebny ..

troche sie rozkrecilam .sorry :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamaMaaa

twarożek odtłuszczony, śmietanka, wsad smakowy - cukier, zagęstnik - skrobia kukurydziana modyfikowana, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, barwnik - beta-karoten, aromat, substancje wzbogacające: witamina A, witamina D, witamina E, cukier, żelatyna wieprzowa, białka mleka

sklad bakusia .

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

U nas lekarz wyraźnie powiedział ze Colin ma zacząć jesc z nami normalnie . To znaczy obiadki jogurciki i wszystko powoli . Wiec i dostaje . Predzej czy pózniej nasze dzieci zaczną jesc monte bakusie danonki lody i pic colę wiadomo z ta cola nie teraz ale to nie uniknione.
Jak dla mnie wszystkie choroby cywilizacyjne sa wywołane szczepionkami :) lekarz musi mieć prace zeby mieć prace musi mieć pacjentów zeby mieć pacjentów musi przy narodzeniu dziecia dac odrobine wszystkiego .
Lekarz nie jest po to zeby leczyć on jest po to zeby pomagać .

Moze niech kady se daje dziecku co chce i tyle ale tak jak mowie dla mnie sa ważniejsze słowa lekarza nic opini na forach

Odnośnik do komentarza

Megi, sorry ale to już jest czepianie się.
MamaMa pisała o tym co jest lepszą alternatywą dla danonków i bakusiów. A nie, że jak zjesz danonka to umrzesz. Chyba jednak jest obiektywną prawdą, że jogurt naturalny + owoc jest zdrowszy od jogurt + proszek + aromat owocu + cukier i pierdylion innych polepszaczy.
Każdy może jeść w domu co mu się żywnie podoba. Często gotowanie dla małego dziecka pomaga polepszyć nieco własną kuchnię, bo ile można gotować osobno dla dziecka.
Dobrze wasz lekarz mówi, że ogólnie już można jeść to co dorośli. Ale nikt o zdrowych zmysłach nie da półrocznemu dziecku schabowego i kiszonej kapusty. To jest logiczne, że przechodzi się na jedzenie dorosłych stopniowo i powoli.
Nie mówiąc o tym, że jest szereg rzeczy, które jednak niemowlęta nie mogą jeść, np. miód.

Niech każdy daje jeść to co sam uważa za stosowne.
Ale nie stosujcie najgorszego argumentu jaki jest "ja to jadłam/dawałam i mu nic nie było". To nie jest absolutnie obiektywne.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...