Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Megi wszystko jest ok. To po prostu duże dziecko. Oboje z mężem jesteśmy wysocy i dziecko odziedziczylo to po nas. Nie wiem ile ma cm ale ubranka na 86 są już na styk więc waga odpowiada wzrostowi. Apetyt przy tym ma nie mały z czego się cieszę, bo wiem co to jest gdy dziecko to niejadek. Mój po prostu wcina co mu dam :)

Caroline wstawię jak będę na kompie, bo z kom coś nie mogę. Masz rację w szpitalu taka kruszynka była, ale nadrobil w mgnieniu oka :)
Ostatnio myślałam nawet o Was i miałam pisać smsa, a Tu sama się odezwałaś. Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Hej Caroline miło ze wróciłaś :) do nas duża juz córci a twoja karmisz piersia czy mm??? Jak wyglada schemat zywienia u twojej małej codziennie :):) ???

Agapo oczko nam dalej ropieje niestety za tydz mamy wizyte u okulisty kanalik dalej zapchany :( oby sie przetkał bo nie wyobrazam sobie przepychania go ;/

Megi colinek jest widac bardzo mocny :) słodziak z niego :)

MOja mała tez jest coraz mocniejsza kula turla sie po całym łozku heheh :) spi na boku juz :) mało kiedy na wznak :) daje jej juz zupke jarzynowa hopp kalarepka ziemniak marchew i deserki jabła bananek brzoskwinie Hopp bardzo lubi nie chce mi pic wody soku erbatki pomamala i wyplowa za to moej mleko pochłania bez zmian heheh :) lubi go :) dałam jej dzis polizac jabuszko i bananka chciała go wessac do buzi i lizała jabuszko :) heheh mały cwaniak z mojej małej ma juz pewnie ponad 8 kg za tydz szczepienie zółtaczki Jaka kaszke podajecie glutenowa czy bezglutenowa???

Carolinee to moja Mariettka

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31415.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31416.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31417.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie ze dziewczyny wracają :)
Carolinee
Ola już duża i silna dziewczynka:) i podobna do ciebie

Vanesa
To trzymam kciuki żeby sie jednak odwołał bo jak słyszałam jak wyglada odtykanie ciarki przechodzą ale chociaż tyle ze dzieciaczki są na tyle małe ze szybko zapominają o bólu. Może sie samo jeszcze odsetkam u nas oba sie same oderwały wiec jest szansa :)
Marietka przeurocza:)

Megi
Jak Colin urósł i jak sie zmienił. Silny chłopak tylko patrzeć jak zacznie buszować na czworaka po mieszkaniu:) oby udało sie ze wam sfinansują ten kask bo człowiek robi wszystko zeby dziecko zdrowe bylo a oni za wszystko tyle kasy chcą .
111magda
Twój Fsbian to juz spory chłopczyk :) ale jak piszesz ma po kim:) dobrze ze rośnie i ma apetyt oby tak dalej tetmraz juz główka tez będzie ok i to najważniejsze Eby zdrowy był :)

Moja Hania to 8 kg wazy a z miara gorzej ale jakieś 72 cm tak mi sie wydaje. Jeszcze nie staje ale wszysko w swoim czasie widzę ze oba ma swój indywidualny czas na wszystko :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Słodkie wasze laleczki :)
To Colin bedzie miał w czym wybierać he he :)

Aga po
Juz colin ucieka mi po całym pokoju ide tylko pranie powiesić wracam a on pod stołem . Raczkuje to tylu i czołga sie . Dojdzie wszędzie gdzie chce łobuz
Colin mam74 cm wiec każde dziecko sobie rosnie po swojemu

Vanessa
Nie wiem czy kładziesz malutka na ziemie na kocyk ? Turla sie tez tam? Colin po łożku to wariuje kreci sie robi wszystko a na kocyku na ziemi wie ze nie moze bo dwa razy sie walnął o kafelki i jest spokojny jedynie podnosi pupę jak na zdjęciu i czołga ske . Jednak taki mały a mądry

Carolinee
A ty juz po ślubie ? Bo wiem ze pisałaś ze nie masz czasu bo przygotowania itd ?
Ja nie mam fb i mieć nie będę wiec nie wiem co sie dzieje na tej grupie .

Odnośnik do komentarza

Megi - tak, po ślubie :) wrzucę fotke poniżej :)

MamaMaa - przy wzroście mojej dziewuszki to jesteśmy na 25 bodajże centylu, wiec nie bardzo :D ma po kim być wysoka, mama 188cm tata 202cm wiec i Ola rośnie :)

Vanesa- Karmię mm( niestety tylko miesiąc karmiłam piersią + mm :( ), hipp bio combiotik 2, wstaje Ola codziennie o 8 rano , je mleko z kaszką, albo samo mleczko, bawi się do 9 i zasypia, wstaje koło 11, potem je ok.12 mleczko, 15-16 obiadek, ok. 18 jakiegoś owocka i mleczko i przed snem 20-22 mleczko :) Jadła papki w słoikach po 4 msc, a teraz powoli przechodzimy na BLW :)

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31449.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31450.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31451.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31452.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31453.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31454.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31455.jpg

Odnośnik do komentarza

carolinne sliczne zdjecia :) powiedz mi jak tam mleko hipp biocombiotik ?? mała go dobrze toleruje ?? Ja karmie piersia ale pozniej od 7 miesiaca chce przejsc na mleczko hipp 2 biocombiotkik kupki mała bezproblemu robi po nim ??? Jaka kaszke dajesz z glutenem czy bezglutenowa podaj nazwe jaka dajesz ???

Odnośnik do komentarza

Ale rozpisałyście się dziewczyny, aż miło się czyta. Gabrysia coraz bardziej garnie się do siadania. jak leży na poduszce czy u mnie na rękach to siada sama. Jak leży to tylko wysoko główkę podnosi
Megi dzięki, zakochałam się w spacerówce pajero alu sport eko-skóra, niestety sprzedawana jest z gondolą :( Strasznie drogi ten kask, ale czego nie robi się dla swoich maluszków. Słodziutki Colincio, jaki akrobata
AgaPo fajnie, że zajrzałaś do nas. Proszę częściej to robić :) Słodka Haneczka
Carolineee śliczna Olusia. Gabrysia też ze wzrostem jest na 90 centylu a z wagą na 25. Pediatra nie mówi że mało, pytałam się ostatnio na wizycie. Przybiera powoli. Śliczne zdjęcia
111magdamasz już co dźwigać :)
Vanessa śliczna Mariettka. Od samego początku daję kaszkę glutenową. Na początku dawałam z paru dniowymi przerwami, później codziennie wieczorem, a teraz rano i wieczorem daję po 1 łyżce do 150mm. Najpierw dałam zwykłą kaszkę mannę Nestle, później kaszkę mleczno-ryżową o smaku jabłkowym. Teraz daję HOLLE, kaszka z pszenicy pełnoziarnista BIO.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Maz spi,mama spi,Gugus spi! Wiec moge cos napisac.

Carolinee fajnie ze jestes wygladacie przeslicznie!

Megi moze obejdzie sie bez tego kasku,pochodz troche po lekarzach niech cos radza! Möj Colinek jak zawsze przystojniacha!

Vanesa a jak narzeczona Semiego widze ze zawsze jak dama,sliczna i slodka!

AgaPo jaka Haneczka juz duza ! Sliczna jest!

111magda wazne ze Fabian zdrowy i tak jak möwisz wrodzil sie w rodzicöw moze koszykarzem bedzie.
A glöwka napewno szybko wröci do formy ,trzymam kciuki!

A co u nas ,u nas nic ciekawego,mama jest moge duzo w domu zrobic jest tyle roboty ze nie raz sobie mysle ze ja dzis wogöle nawet na chwile nie usiadlam! Do tego maly,obiad i zakupy. Ale przez moja Chia mam Energie wiec robie.Dzis wykorzystalam obecnosc mamy i poszlam zrobic paznokcie bo 3 stracilam przez robote i scielam troche wlosöw bo mialam juz siano ale przestaly wypadac.
Gugus posöwa na chodziku po calym salonie( jak möwi Megi) od 3 dni marudzi bo swedza go strasznie dziasla,smaruje mascia.Wszystko by chcial jesc,kradnie z talerza jak jemy,chce pic jak pijemy jest wesoly i smieje sie ze wszystkiego nawet z bajek w telewizorze a jak sasiad gaworzy z nim to peka ze smiechu a ja przy nich! Kumple wielcy! Je wszystko praktycznie nie ma czegos czego by nie lubial dzis mu kupilam sucharki od 6 miesiaca z Hippa i gryzie.
U nas z raczkowania nic nie bedzie bo dalej nie lubi lezec na brzuchu,odwraca sie odrazu na plecy,stac i chodzic uwielbia dalej wiec raczej zacznie chodzic sam niz raczkowac.
Nad ranem czesto chce sie bawic tak na pöl godz i wtedy biore go do lözka i pekam ze smiechu jak Semi lapie meza za nos! Jak go odepchne od niego odwraca sie spowrotem i dalej go ciagnie a maz zaspany odpycha reka,ale jaja a ja sie leje z nich!
Semi jezdzac po pokoju ciagnie za firanki i podkreca Radio na glosnosc,trzeba wszystko juz chowac lub dawac na göre,lobuz jeden a jego utrzymac w rekach to wielkie poswiecenie! Oj bede za nim biegac!

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31480.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31481.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31482.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31483.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31484.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31485.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31486.jpg

monthly_2015_06/grudniowe-2014-maluszki_31487.jpg

Odnośnik do komentarza

vanesa- po hipp bardzo fajne kupy tzw. zdrowe :) nie ma problemów z twardą kupą, bo jest niby zbliżone jak najbardziej do mleka mamy i nawet na opakowaniu pisze, że jak wcześniej dziecko było na mleku innej firmy, to żeby nie obawiać się o zmianę konsystencji kupy, ze będzie taka jak przy piersi :) mleczko super i polecam :)

co do kaszek to ja daje różnie, obecnie manną z bobovity (43% mleka modyfikowanego, więc zamiast 1 miarki mleka daję ok. 2,5-3 miarki kaszki) daję do butelki, mała pije 180ml + 6 miarek mleka,a jak daje kaszkę do daję 4-5 miarek mleka i wtedy kaszki 3-6miarek, zależy jak gęstą chcę :) moja kaszek łyżeczką nie toleruje... w ogóle łyżeczek prawie nie toleruje :P drugą mamy z hipp na dobranoc banany ze zbożami, też fajna. Obie z glutenem, bez glutenu dawałam kleik ryżowy albo kukurydziany :)

mamaMaa- no istnieją :D ja mam w książeczce zdrowia takie coś i p. doktor zaznacza co wizytę wszystkie wymiary co i jak i mówi gdzie za duzo gdzie za mało :P

co do BLW, to wychodzi o dziwo, całkiem fajnie! mała jeszcze raz na jakiś czas dostanie słoiczek, chociaż ostatnio ma mały bunt... polecam ogólnie książki o BLW jak i książkę kucharską, blog alaantkoweblw, duzo mozna sie dowiedziec :) Mała dostaje ugotowane brokuly, groszek( tu trzeba pomóc), kalafior, marchewke, ziemniaka, selera, pietruchę, groszek cukrowy, fasolkę szparagową,dynie, królika,indyka,cielecine,wieprzowine,jagniecine,wolowine, łososia... no wszystko :D je truskawki, poziomki, banana i inne na surowo. Lubi wszystko to, co my jemy. Część rozsmaruje, ale i część trafi do buzi. Na razie było kilka prób i jestem zadowolona, chociaż moja podłoga mówi co innego hihi :D
ps. polecam łatwe do czyszczenia kszesełka do karmienia z ceratkową poduszeczką... mokre chusteczki rach, ciach i krzesełko czysciutkie :)

MartaA- też się cieszę, że jestem hihi :D a Ciebie podgladałam na fejsie! :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Ojjj widzę, że znów się dzieje tutaj :)
Carolinee - miła niespodzianka, że się znów odezwałaś. A pisałam kilka stron temu, że m.in. ty i KariKari byłyście aktywne w grudnióweczkach a potem po porodzie ani słychu ani widu. Pięknie rośnie Ci córcia :) Już chyba znów zawitasz na dłużej, com? Fajnie, że wam BLW wychodzi. Książkę mam, ale tą teoretyczną a nie kucharską. My też niedługo startujemy z jedzeniem. Używasz jakiejś ceratki pod krzesełkiem do karmienia czy tylko szuflą zgarniasz bałagan?
Vanesa - a Marietka dalej taki żarłok na twoje mleko? Nadążasz z odciąganiem?
MartaA - dobrze, że masz pomoc mamy teraz. Semi taki zawadiaka widzę.
Gabi - a mała chętnie je kaszki Holle? Bo chciałam kupić. Mam ryżową w szafce ale myślałam też o jaglanej.
111magda - no twój synek to wielki jest :) Biedny z tym kaskiem, że się poci chłopak. Ale teraz jakieś ochłodzenie przyszło. Lato zimne to byłoby dla was w to graj ;>
AgaPo - to mnie pocieszyłaś, że Hania poznała tatę :) Bo Antek już taty nie widział ponad miesiąc na żywo, a przez Skype go nie poznaje na ekranie. Teraz z kolei my jedziemy za dwa tygodnie do Polski. Będziemy lecieć samolotem i się już mega stresuję jak to będzie. Najpierw wyprawa na samo lotnisko to zejdzie ze 3 godziny w autobusie, potem odprawa i sam lot...
Megi - no oby się główka sama naprostowała.

Mój synek przy waszych to jest kruszynka. Dzisiaj byliśmy na bilansie 6-miesięczniaka.
Antoś waży 7280 g i ma 69 cm. Wszystko na szczęście było ok, ale dostaliśmy od lekarza maść sterydową, żeby podleczyć te plamy atopowe.
Pielęgniarka środowiskowa pochwaliła mnie dziś, że jednak udało mi się go do tej pory wykarmić piersią. Ale będziemy już od tego miesiąca rozszerzać dietę. Z podparciem nawet jakoś siedzi, więc za kilka dni spróbuję mu dać kawałek batata do jedzenia. Jak trafi do buzi to już będzie sukces i początek naszego BLW :)

Btw Carolinee znam ten blog Alaantkoweblw ale odkryłam też niedawno inny. Jest taki blog Szkrabimy.pl Powstał całkiem niedawno, więc nie ma tam dużo przepisów ale są PROSTE. I to jest fajna odmiana od Alaantkowegoblw, bo tam jest sporo dość wymyślnych dań. Za to jest ich mnóstwo. Natomiast na tym drugim blogu są np. ciastka z dwóch składników itp.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae- mam nadzieję, że uda mi sie tu poudzielać, choć troszkę :) co do blw to ceratki pod krzesełkiem nie mam, bo w kuchni mam płytki, więc migiem zmiotę i ew. wytrę i już, po zawodach , a tak weź to rozkładaj potem z tej ceraty zbieraj - no ja wole tak jak mam :P Jak będę miała chwile czasu, to porobię fotki kilku przepisów z książki i wam wkleję :)

Odnośnik do komentarza

Mae kaszkę holle na rzadko to je bez problemu tj 1 łyżka na 150mm lub 1,5 na 180mm, a bałam się że nie będzie chciała jej pić bo pływają tam jakby trociny :) Co do gęstej to dopiero dwa razy jadła. Połowa była wkoło haha. Twój Antoś nie jest taki malutki, Gabrysia ma 6 m-cy i tydzień waży ok 6800g i ma 70cm. Jakoś mało mi przybiera na wadze wg mnie. Pediatra nie widzi problemu. W sumie jestem z niej niezadowolona. Na początku wydawała się konkretna i rzeczowa, ale teraz ostatnio pomyliły się jej miesiące Gabrysi i nie potrzebnie przyszłam na kolejne szczepienie. Przyznała się też, że za wcześnie powiedziała mi abym zaczęła wprowadzać nowe pokarmy. Ręce mi opadły jak to usłyszałam. W temacie jedzenie nie doradzi.
Mam pytanie do was. Czy któraś z mam lub waszych koleżanek ma spacerówkę bebetto nico

Odnośnik do komentarza

My musimy wkoncu tez kupić krzesełko narazie colin je w maxi cosi albo w chodziku ale to na stojąca wiec ciezko . Co do tego blw to ja zacznę moze dopiero tak robic jak colin bedzie miał zeby i bedzie potrafił gryźć . Narazie każdy wiekszy kawałek co ma w buzi np ciasteczka to sie krztusi mimo ze to rozpływa sie przy ślinie .
Co do jedzenia wszystkiego co my jemy to chyba kaZde dziecko tam ma . Colin jak widzi jak my jemy to az sie trzęsie zeby tylko tez cos dostać usiąść z nami czy zlapac talerz .

Mae
Rosnie ładnie Antoś :) oby wszystko juz było ok u was

Marta a
Tak teraz patrzę ubieranie sie na rodzinne wyjścia kolorystycznie tak samo he he ?

Gabi
I co wkoncu jakiś wozek kupujecie ?

Vanessa
ale rosnie twoja lalunia :)

Odnośnik do komentarza

Megi jak już pisałam zakochałam się w tej spacerówce http://www.adamex.pl/pajero-eko-skora ale niestety jest z gondolą :( Dziś jeździłam pół dnia i nic nie podoba mi się. Na upartego kupię chyba ten http://bebetto.eu/produkt/14/nico. Nie umywa się to tego pierwszego :(
Potrzebuję wózka m. in. z dużymi pompowanymi kołami na wertepy, dużej i długiej budy i aby siedziska można było obracać w dwóch kierunkach jazdy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...