Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałam skierowanie do genetyka od swojej ginekolog a mąż od 1go kontaktu, na wizyte (kraków) czekałam miesiąc tam zrobili wszystkie mozliwe badania i wyszła mutacja mthfr u mnie dlatego miałam 15 mg kwasu foliowego dodatkowo mam zespol antyfosfolipidowy i zamiennik clexane - fragmin dostawałam na recepte od immunologa. Moze zapytajcie o ten fragmin ???!!!

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyMrE0sFSyBlwwFZEC1w,,69.png
http://www.magicalkingdoms.com/timers/tickers/qkvr0pp27fyemhdx.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny przepraszam, że dopiero teraz odpisuję:( Zaszłam w ciąży znowu za 1 podejściem..od owulacji brałam clexan 0,6, encorton 10 i wiele innych leków...na początku beta przybierała 150% i się cieszyłam, że będzie dobrze, ale po paru dniach zrobiłam ją ponownie i niestety spadła...znowu zero plamień czy krwawień po prostu przestało się rozwijać:( nie wiem co robić...nie mam już siły:( tak wierzyłam w ten encorton:( ginekolodzy mowią zebym nie przychodziła bo dla nich jestem zdrowa i nie wiedzą dlaczego tak się dzieje:(

Odnośnik do komentarza
Gość Misia 19.07

Mastyska30 bardzo mi przykro, może warto spróbować skonsultować twój przypadek u jakiegoś prof. Mogę polecić Poznań, Salevo. Ja co prawda jestem jeszcze w trakcie badań ale prof. Jest rzeczowy konkretnie odpowiada na pytania, bez owijania w bawełnę. Zlecił mi badania na które inni lekarze nawet nie wpadli. Robiłaś może badania na Antygranulat tocznia?

Odnośnik do komentarza

Co to za ludzie -ginekolodzy mówią ze dla nich jesteś zdrowa ?No ręce mi opadają i współczuje , czytam i się nakręcam i już sama nie wiem czy to się uda. Pierwsza ciąża 8 tydzien serce przestało bić . Druga na dhupastonie i tez 7-8 tydzien samoistne poronienie. Teraz sie przymierzam ze wszystkimi lekami ale to dopiero we wrześniu teraz musze odpocząć. Martyska a ty robiłas genetyczne badania na mutacje? Bo jak je masz to musisz metylowaną formę kwasu foliowego brać tak ze trzy miesiące przed staraniami bo jak masz mutacje to ci w wynikach wychodzi ze masz nadmiar a organizm zwykłego nie przetwarza i to krąży tylko i sie nie wchłania bo metylacja zanurzona jest i wtedy tez sie ciaza nie rozwinie jak za mało go masz.
Załamana jestem bo wydaje mi się że wszyscy w koło bez problemu mają dzieci tylko ja jedna nie:(

Odnośnik do komentarza

Coral też mam takie same odczucia jak Ty. Kiedyś to był temat tabu. Dopóki nie dotyczy to nas to się o tym nie rozmawia. Moje siostry mają dzieci. Kuzynki,kuzyni,znajomi też. Nikt wcześniej nie miał takiego problemu. Ostatnio kuzynka straciła dziecko ale już dwójkę ma... ale czemu nie trzecie. Szlag mnie trafia, że sami nie wiemy czy tak naprawdę kiedyś się uda. Ostatnio koleżanka mi mówiła o badaniu takim jak histeroskopia. Miała może któraś z Was?? Będę rozmawiać z lekarzem na ten temat. Czy to jest jakaś loteria do jasnej cholery...też chcemy ale czy możemy. Nikt nie da nam pewności.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Dorris za słowa otuchy, wydaje mi się że do tej pory to jest temat tabu o wszystkim się rozmawia tylko nie o tym a szkoda bo gdyby nie to przepływ informacji byłby większy i nam byłoby łatwiej. Ja mam mutacje i dlatego biorę Femibion i zaczęłam acard, zeby sie przygotować. Czy jest ktoś kto z tą mutacją mthfr heterozygotyczną i PAI i na heparynie urodził zdrowe dziecko? Jakieś jeszcze lekarstwa? Szukam szukam i jak głową w mur. Heparoskopia pomaga ocenić stan macicy jezeli są jakieś nieprawidłowości np w budowie. Daj znać co Ci lekarz powiedział . Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Wiem co to jest za badanie i w jakim celu robione. Tylko czy komuś pomogło...znaczy zabieg po ewentualnym wykryciu. Wiem, że mam miesniaka ale bardziej niepokoji mnie czy po trzech lyzeczkowaniach nie ma jakiś zrostow. Do gina wybieram się w sierpniu po urlopie. Wtedy będziemy coś myśleć żeby się przygotować. Póki co pół roku minęło, a moja ostatnia miesiączka była dopiero normalna. W sobotę we Wrocławiu jest msza i pogrzeb dzieci martwo urodzonych. Idziemy z mężem. Będzie ciężko....

Odnośnik do komentarza
Gość Misia 19.07

Cześć Dziewczyny, zaglądacie tu jeszcze czasem? Co u Was słychać. Jakieś postępy w badaniach. Coś nowego? Ja obecnie czekam na wynik ana 1 i ana2 jestem po wizycie u reumatologa. Czekam jak na skazanie......

Odnośnik do komentarza

Misia jak miło, że jesteś ☺ ja dziś odebrałam wyniki z krzywej cukrowej. Internista każe robić co jakiś czas. I znów kiepskie wyniki. Teraz chyba dostanę tabl. Okaże się jutro. Powiedz mi moja droga czym była spowodowana wizyta u reumatologa? Ja wybieram się do ortopedy, bo znów mam ganglion w nadgarstku. Co jakiś czas bóli. Nie wiem czy jak się coś tam dzieje to nie ma wpływu na ciążę. W końcu pewnie jakieś zapalenie się tworzy. Usuwali mi go trzy lata temu ale powrócił..... dziad jeden. Z badań hist-pat z wycinka wynikało że to zwykła torbiel. Ale kto wie... Ja już się zapisałam do endokrynologa na kontrolę. Wcześniej idę do innego gina. Tak jak pisałam po urlopie w sierpniu zaczynam na spokojnie szukać kogoś kto mnie dobrze poprowadzi. Nie spinam się. Nie ma co się spieszyć choć lata uciekają ale cóż zrobić. Nie przyspieszymy tego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Misia 19.07

Witam, wizyta u reumatologa była spowodowana bólem w kolanach, i nadgarstkach, jak się okazało reumatologa ma ogromny wpływ na ciążę lub na jej brak. W organizmie powstaje stan zapalny który doprowadza do choroby autoimunologicznej. Czyli organizm nie potrafi odróżnić dobrych od złych tkanek. Co w konsekwencji podczas ciąży nasz organizm traktuje ciążę jak coś złego. Jak tylko będę miała wyniki poinformuję Was co u Mnie.

Odnośnik do komentarza

Misia ja też się boję co przyniosą kolejne badania, lekarze. Ale wydaje mi się, że lepiej wszystko zdiagnozować niż znów przechodzić przez ten koszmar. Chociaż wiem, że nikt nie da nam i Wam pewności mam nadzieję, że w końcu się uda. Czasami myślę sobie czym sobie na to założyliśmy. Tylko się cieszyc, że medycyna idzie do przodu. Nawet jakbym miała brać sto tabletek, milion zastrzyków i leżeć całe 9 miesięcy to uważam, że watro. Dlatego się nie poddamy. Podobno wiara czyni cuda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...