Skocz do zawartości
Forum

Clexane acard


Gość lalka232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misia 19.07

Dawno mnie tutaj nie było,Jestem w końcu po wizycie u prof. Długo na nią czekałam. Było warto. Bez owijania w bawełnę, profesor obawia się że moje poronienia mogą mieć podłoże genetyczne więc Dostałam skierowana na ponowne badania między innymi na zespół antyfosfolipidowy, antygranulat toczenia, trabofilia wrodzona, anty Tpo, progesteron. Tym razem badania mają zostać wykonane w Laboratorium Kliniki. Wiem że będę miała jeszcze robiona histeroskopie. Mam nadzieję że w końcu uda się znaleźć przyczynę moich niepowodzeń ciąży.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny , czytałam od początku do ostatniego wpisu. Nie wierzę , że wreszcie znalazłam to forum dziękuję za każdy wpis. Nie mieszkam w Polsce, ale jak przyjeżdżam to jestem pod opieką kliniki bocian w Bislymstoku. Przed pierwszą ciążą donoszenie jej wydawało mi się tak naturalne i oczywiste. Dwie ciąże i dwa poronienia 14.11.2015 i 10.02.2016 i zderzenie z rzeczywistością bardzo brutalne. Tu nikt się nie przejmuje ciąża do 14 tyg to nie ciąża. Nikt nie chce pomóc nie ma do kogo się zwrócić. Na własną rękę zrobiłam badania w Polsce i wyszła mi mutacja MTHRF 677CT 1298AC oraz PAI 14 G. Wiedziałam że to nie przypadek bo dwa razy było dokładnie tak samo do 6 tyg wszystko ok a w 7 było juz po wszystkim. Teraz planuje pobrać metylowaną formę kwasu i b6 i b12 a po @( bo jeszcze od poronienia jej nie dostałam ) przyjechać do Polski i pokazać sie lekarzowi. I po przewertowaniu internetu wymusze na lekarzu recepty na encorton clexane i acard, bez tego nie ma sensu nawet próbować. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Gość lala232

7 tygodni temu na świat przyszła moja kochana, dluugo wyczekiwana córeczka:-) 56 cm i 3800 gr :-) zdrowa !!!
Dziewczyny nie poddawajcie się dopóki jest nadzieja to walczcie !! Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Misia 19.07

To co się dzieje w naszej służbie zdrowia, jest karygodne. Od miesiąca chodzę po lekarzach aby otrzymać skierowanie na badanie genetyczne na Trabofilie jestem odsyłana od specjalisty do specjalisty. Dostałam skierowanie do hematologa, a hematolog nie ma już zapisów na ten rok..... Poprostu szok....... Koło się zamyka....
Wszędzie tylko prywatnie. A badania na Trabofilie są refundowane. Nie wiem już co mam Robić.

Odnośnik do komentarza
Gość Maja123456

Proszę iść jeśli masz taką możliwość prywatnie to hematologa, a on powinien dac skierowanie na wszystkie badania. Znam b. Dobra Panią hematolog z Wroclawia, jeśli jesteś zainteresowana, mogę podać kontakt.

Odnośnik do komentarza
Gość Misia 19.07

Niestety, Prywatnie Hematolog nie może.... lub nie chce dać skierowania. Przyczyną jest pewnie to że badania genetyczne są dosyć drogie, a każdy lekarz ma limity.... Odebrałam właśnie wyniki Anty- Tpo Mój wynik to0,35 nie wiem jak go interpretować Czy to dobrze. ? Jest niby w normie. Ale powinien być chyba zupełnie ujemny. Czy któraś z Was miała podobnie.? Konsultacje mam dopiero w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Moje anty-tpo 6 norma 0-34
anty-tg 10 norma 0,00-115.
Przy mojej niedoczynnosci tarczycy lekarz mowil ze wyniki ok. Ja mialam clexane w 3 ciazy ale reszte która mi została oddałam siostrze. Jej się szczesliwie przydała. Zostałam mamą chrzestną jej cudownego synka Franka :) Mi gin wypisywał receptę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość Maja123456

W takim razie trafiłaś na beznadziejnych hematologow. tak jak pisałam, powinni dać skierowanie to ich obowiązek. Jeśli jesteś zainteresowana hematolog z Wroclawia mogę dać namiar, jestem pewna ze nie odmówi pomocy. Ta kobieta nie dość że pomoże w taki sposób to jeszcze podczas rozmowy uspokoi i da nadzieję że wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Pisząc z komórki znowu ucina mi posty:( Byłam już u 3 hematologów i 7 ginekologów i żaden nie chce przepisac clexanu na refundacje:( hematolodzy mowia ze hematologicznie jestem zdrowa a na MTHFR clexan nie potrzebny tylko duze dawki kwasu foliowego.
Misia radziłabym Ci załatwić skierowanie do genetyka i np. ja wizyte w Insytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie zalatwilam w 3 tygodnie i bylismy z mezem i ja mialam juz porobione prywatnie MTHFR, V"laden i genu protrombiny i kariotyp ze szpitala ale mój mąż dostał odrazu na Mthfr i kariotyp na NFZ. Byłam bardzo zdziwiona ze zostaliśmy potraktowani tak miło przez Panią w sekreteriacie jak i panią doktor.

Odnośnik do komentarza
Gość Maja123456

Hematolog o której pisze daje skierowanie na wszystkie możliwe badania. Nie będę się rozpisywać na jakie bo to jest uzależnione od wywiadu lekarskiego. (dodam tylko że trafilam do Niej już ze stwierdzona choroba ale ona sama powtarzała badania oraz zleciła wiele innych) natomiast ginekolog pod którego jestem opieka bez problemu przepisuje clexane, co więcej to jie pierwszy ginekolog do którego trafilam i każdy wcześniejszy bez problemu wypisywal recepty znając moje wyniki badań. Może mogę pomóc dając namiar??? W jakiej okolicy szukasz lekarza? Dodam na pocieszenie,że sama miałam problemy związane z ciąża ale odkąd dostałam clexane ( ważne aby jak najwcześniej, gdy tylko wiemy o ciąży) dzięki Bogu jest ok. Na fb jest też społeczność Trombofilia, jest wiele dziewczyn w podobnej sytuacji do Ciebie jeśli masz możliwość zajrzyj sobie tam. A jeśli ja mogę Tobie jakoś pomóc - poprzez wskazanie dr we Wrocławiu to również daj znać, chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Gość Maja123456

Wpisz sobie w wyszukiwarkę "hematolog Wrocław prof Małgorzata Kuliszkiewicz -Janus i będziesz miała nr telefonu - stacjonarny bo innego nie ma.Można dzwonić od pon do pt od 8 do 12. Umów się na wizytę, ale prywatna ( pierwsza, najlepsza taka, wszystko na spokojnie ustalicie, porozmawiacie sobie, a później Pani Prof umawia na wizyty do szpitala gdzie pracuje, bardzo miła kobieta - szczerze polecam. Myślę że dobrze Cie pokieruje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...