Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
nauzyka

Pasta do zębów dla przedszkolaka

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co się orientuję, pasty dla dzieci mają po pierwsze mniejszą zawartość fluoru (odpowiednią dla wieku dziecka) po drugie można ją połykać. Pasty dla dorosłych zaś trzeba z jamy ustnej wypłukiwać.
Według mnie najlepsza jest elmex, a testowałam już wiele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość werka85

A mój synek od długiego czasu myje zabki pastą z Ziai. Własnie taką: http://e-ziaja.com/pl/dla-dziecka/140-pasta-do-zebow-dla-dzieci-bez-fluoru-z-xylitolem-5901887026112.html#
I jak na razie nie mam zadnych zastrzeżeń. Jest bez fluoru, bez cukru, ale dzieki zawartości xylitolu, działa przeciwprochniczo i wspomaga szkliwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyłamie się i napiszę jak większość - Elmex najlepsza. Dodatkowo podpytaj u stomatologa o fluoryzacje mleczaków. Syn również ma mleczne zęby i raz na kilka miesięcy ma robioną fluoryzację - malinowa pianka nakładana na miękką "wkładkę" wyglądającą jak proteza :D Dziecko ma zacisnąć zęby i wytrzymać 1 lub 2 minuty. Później przez godzinę nie jeść i nie pić i do następnego dnia nie myć zębów.
Dużo to daje, a dodam, że mój młody ma również zniszczone zęby przez częste antybiotykoterapie :(
Dentysta powiedział nam żeby dawać tran, bo on wzmacnia kości i zęby. Tak więc pijemy codziennie tran norweski (aktualnie gal).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...