Skocz do zawartości
Forum

"Ciąża bez lukru"


Rekomendowane odpowiedzi

heh,,a ja już 4 kg do przodu,,a tu dopiero 14 tydzien;/....w poprzedniej ciąży waga stała mi w miejscu chyba do 4 miesiąca...a teraz to ja nie wiem jak będzie do knoca,,,nie powiem apetyt to mam i słodyczy sobie nie odmawiam,,,:))teraz to chyba z waga dam czadu,, a zawsze była ze mnie taka chudzinka .pocieszam się faktem ,że przy ostatniej ciąży szybko zrzuciłam,nie przejmujcie się tak tymi kilogramami..:p

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, to ile każda z Was przytyje lub przytyła w ciąży to sprawa indywidualna, nie na wszystko mamy wpływ. Nie mówię żeby się obżerać śmieciowym jedzeniem, ale nie można sobie odmawiać jedzenia z obawy że się przytyje. Tu chodzi przecież o zdrowie i życie Waszych dzieci. Nie ma takiej opcji by nie przytyć, każdej kobiecie prędzej czy później waga zwiększy się i to o ładne parę, paręnaście kilo. Na tę wagę składają się przecież: dziecko, wody płodowe, powiększające się piersi itd. Nie ma sensu porównywać się z innymi, twierdzić że waży się już tyle a tyle więcej a to dopiero ten a ten tydzień. To taki jedyny w życiu kobiety czas kiedy te kilogramy są niezbędne, bo świadczą o tym że dziecko rośnie, rozwija się prawidłowo. Tak trzeba na to patrzeć i cieszyć się tym błogosławionym, choć czasem i ciężkim czasem.

Odnośnik do komentarza

Witam, ja jestem w koncowce 8 miesiaca i przytylam juz 12 kg, ale jem normalnie jak zawsze, nie zamierzam sie glodzic ani tez obzerac... Jem podobnie jak przed ciaza... Tylko chyba nawet mniejsze ilosci a moze czesciej o ten jeden posilek wiecej... W pierwszym trymestrze schudlam trzy kg a potem stopniowo zaczelam nabierac masy, w grudniu przytylam najwiecej bo az 4 kg, ale to dlatego, ze dopiero wtedy wrocil mi apetyt tak naprawde, mimo iz do tej pory na niektore produkty nie moge patrzec, np. Mieso mnie odrzuca gdzie przed ciaza bylam miesozerca i nie wyobrazalam sobie dnia bez miesa, wiecznie chcialam jesc cos mieskiego...:-) a teraz moze go dla mnie nie byc, zwlaszcza drob wydaje mi sie byc ohydny... Fuj...:-) na sama mysl mi nie dobrze... Jednak czasem sie zmuszam do zjedzenia choc troche miesa, dla dzidziusia mego kochanego…

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Jak ja bym chciala jesc jak chcę ;) najpierw mdłości, potem choc apetyt byl to żołądek się zmniejszył, jem wiec czesto a jak ptaszek. U mnie rezultat takie ze przybieram po 500 g na 3 tygodnie... mam połowę ciąży i dopiero wreszcie dobila do wagi wyjściowej. Ale tak naprawde na razie nie mialam gdzie tych kg zgromadzić. Dziecko raptem moze 300g teraz waży. Teraz powinno zaczac sie przybieranie i na to liczę, ze do konca ciazy choć 6 kg na plusie będzie.
A chcialam powiedziec, ze znam osobe ktora w dwoch ciazach tracila kilogramy ale to jest osoba otyla. W ciąży miala cukrzyce i musiala drastycznie zmienić nawyki żywieniowe. Jak widać taka zdrowa dieta jej służyła. No ale co przyzwyczajenie to przyzwyczajenie i po ciąży odbierala sobie co straciła ;)

Jeśli chodzi o zmiany fizyczne to piersi nie urosly, a biodra podobno sa szersze. Za wiele sie nie zmieniam w ciazach. Tylko brzuch rosnie. Zgagi nie mam, skurczow łydek tez nie, żadnych innych dolegliwości. Gdyby nie rosnacy brzuch i ruchy dziecka moglabym zapomniec ze jestem w ciazy. Jedynie cera ma sie gorzej, za to wlosy lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Cytrynuska witaj... Ja juz jestem na koncu 9- cio miesiecznej drogi, jednak mdlilo mnie od 7 tygodnia ciazy, wymioty oczywiscie tez byly, do okolo 4 miesiaca ciazy... Oczywiscie kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze, wiec sie nie zamartwiaj na zapas, ze i Ty bedziesz tak miala... Po mdlosciach, drugi trymestr to byla bajka, brzuch byl jeszcze na tyle maly, ze nie byl uciazliwy i ja czulam sie jak mloda bogini, czulam, ze moglabym gory przenosic, jrdnak wiadomo lepiej tego nie robic;-) no a trzeci trymestr to juz coraz ciezej jest wykonywac nawet proste czynnosci typu depilacja np, oczywiscie prace domowe tez juz staja sie coraz wiekszym wyzwaniem, ale to juz zobaczysz jak bedzie u Ciebie... Po tych 9 miesiacach bedziesz ekspertka w dziedzinie ciazy i ciazowych dolegliwosci:-) Niestety kazda z nas musi przez to przejsc. Zycze Ci, zeby ta ciaza przebiagala prawidlowo i lekko...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Dominika_1989 :
Gratuluję :) szczególnie,że masz już w sumie ten czas za sobą ;)
Ja niestety mam ciągle mdłości,już kilka razy wymiotowałam,jestem senna i jakoś nie mam sił,najchętniej bym leżała ciągle,a planów mam tyle...,tylko się nie mogę za nic zbytnio wziąć... :/
Mam nadzieję,że i u mnie będzie wszystko dobrze,chociaż wątpię,bym nie miała jeszcze kilku innych "książkowych" uroków ciąży... ;)
Wiem,że.im dalej,tym będę bardziej ociężała,niestety...

Zazdroszczę,że u Ciebie tak w sumie łagodnie,bezboleśnie było :)
Życzę równie szybkiego,łagodnego i szczęśliwego rozwiązania ! :) To tylko poród :) Będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...