Skocz do zawartości
Forum

Ubrania ciążowe


Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny, gdzie można znaleźć fajnie i niedrogie ciążowe ubrania? Macie jakieś sklepy, marki godne polecenia? Jakieś określone typy, modele?
Każda z nas będzie przecież musiała się zaopatrzyć w jakis zestaw...
PS. Na stronie C&A w zakładce % są przeceny niektórych ubrań dla przyszłych mam, zamówiłam sobie pierwsze spodnie. Dajcie znac jesli gdzieś jeszcze są fajne okazje!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

H&M i według mnie fajniejsze niż w C&A - to takie dwa z niższej półki
jak chcesz coś fajniejszego i porządniejszego kupić polecam sklep Happymum - ciuchy ekstra pod względem fasonu i jakości... można je nosić po ciąży bo są dostosowane też dla mam karmiących.... a myślę, że i normalnie można w nich chodzić

czasem na allegro w dziale ciąża i macierzyństwo mają fajne ciuszki no ale tu ryzyko kupieni za przeproszeniem szmatławca

Odnośnik do komentarza

W Happymum są przepiękne sukienki, ale ceny niestety są dość wysokie. Zwłaszcza, gdy ma się na uwadze wszystkie czekające nas wydatki :)
Ja ubrania ciążowe kupowałam w H&M - są jakościowo lepsze niż w CA, a ceny są porównywalne.
Nie wiem Aniu, skąd jesteś, ale w Warszawie jest jeszcze sklep 9miesięcy. Kupiłam tam kilka rzeczy i też jestem bardzo zadowolona :)

Odnośnik do komentarza

Witam:) jestem aktywna Lutowka 2015 z forum parenting.pl i stala uczestniczka na forach, ktora miedzy innymi niedlugo nie tylko rodzi ale i firme prowadzi.

Iiiiii pomyslalam, ze moze niektorym z Was przyda sie moj link do aukcji, ktore prowadze z ubraniami ciazowymi:)

Mam ubrania na allegro, na olx, gdzie mam sile to wstawiam, czasem jednak sil brakuje..ale juz niedlugo :D

Wiekszosc markowych, za polowe ceny czy za grosze ale na licytacji. Codziennie cos wystawiam, po kilka ciuszkow.
Takze zapraszam poki jeszcze jakos zipie z tym brzusiskiem :D

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39078017

Wiec polecam sie gorrrraco :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Pasiok, ja też jestem z lutówek, widzę, że tak jak ja prowadzisz działalność gospodarczą. Mam takie trochę pytanie może niestosowne ale zapytam... od jakiej podstawy opłacasz składki ZUS. Chodzi mi o to, czy od najwyższej czyli 250%. Ja jak do tej pory się nie zdecydowałam bo wszystkie księgowe mnie straszą, że jak zmienię z normalnego ZUS-u (jestem na tej zwykłej stawce około 1000zł) to będę miała problemy z wypłatą macierzyńskiego i nie wiem czy ryzykować i zmieniać a czas do 10 lutego na decyzję... Jeżeli nie chcesz to nie odpowiadaj ale może masz jakieś info na ten temat tzn. czy jest sens ryzykować i zmieniać i czy ZUS robi duże problemy

Odnośnik do komentarza

milkaaa ja mam ta skladke niska, wlasnie 1000zl cos i nie zwiekszalam, bo mnie srednio na to stac z racji, ze jesli chodzi o sprzedaz to roznie bywa:)
wiec nie myslalam o zwiekszeniu i sie nie orientuje jak to w praktyce wyglada.
dla mnie to kupa kasy :P i osobiscie bym nie ryzykowala, ale to moje indywidualne podejscie.

A mieli wprowadzac jakies wielkie zmiany teraz od 2015 a nadal nie wprowadzili...nie wiadomo kiedy to zrobia tak naprawde.
A dlugo masz dzialalnosc? nie ryzykoalabym przy czyms swiezym, bo to glownie o to im chodzi

naczytalam sie za to sporo..i powiem Ci, ze jednych sie czepiaja bardziej tak naprawde drugich mniej.
kobiety majace firme 5lat moga miec nawet problemy z zusem przez to, ze zwiekszyly sobie skladke...oczywiscie bezprawnie i bezpodstawnie. ale zasilek wstrzymany do rozstrzygniecia sprawy, a to utrudnia zycie:/
a inne kobiety, ktore maja, na dodatek fikcyjna!!, firme od miesiecy dwoch, nie maja wiekszych problemow. z tego co zauwazylam, nie ma zasady.

p.s. orientujesz sie moze czy w przypadku urodzenia dziecka np 9 lutego, placisz w marcu pelny zus za luty czy tylko za te pare dni?

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Pasiok ja mam działalność od stycznia 2010r. także już chwilę. Działalność jest prowadzona na bieżąco - to główne źródło utrzymania mojej rodziny już piąty rok , nie zamierzam również jej zawieszać na okres macierzyńskiego co jest istotne przy kontroli (zawieszona była tylko przez miesiąc z wiadomych względów) Jeszcze nie znam przychodu za styczeń a od tego uzależniam zapłatę od wyższej podstawy. Widziałam twoje konto na allegro i widzę, że jesteś świerzynką jeżeli chodzi o sprzedaż, ja bym na Twoim miejscu usunęła całą stronę o mnie (szczególnie część o zwrocie jest niezgodna z prawem i możesz mieć duże kłopoty jeżeli ktoś złośliwy tam zaglądnie) Nie masz też informacji wymaganych ustawą z 25.12.2014 - musisz to uzupełnić w części "informacje od sprzedającego "- najważniejsza jest część o zwrotach które musisz przyjmować jako firma, a jeżeli nie poinformujesz kupującego o zasadach to będziesz musiała pokrywać obie wysyłki przy zwrocie. Jeżeli to konto jest podstawą działalności to wystaw tam dużo towaru, zrób profesjonalny dział z informacją - możesz pomóc sobie zgapiając od dużych sprzedawców (np denley w odzieży męskiej ma to fajnie zrobione). Musisz zapoznać się z zasadami handlu online aby w razie kontroli mieć pojęcie o przepisach. Ja mam za sobą kilkadziesiąt tysięcy transakcji na allegro i wiem, że tam trzeba mieć wszystko zgodnie z prawem. Na twoim miejscu to na pewno została bym przy 60% podstawy bo masz króciutko działalność i powinnaś być na ZUS-ie preferencyjnym - czyli tym najniższym. Pamiętaj aby w terminie złożyć deklarację w ZUS-ie bo inaczej będzie bieda zamiast zasiłku.Mam nadzieję, że i mnie i Ciebie ominą problemy w urzędzie. Co do tego ile składki trzeba zapłacić za luty to się wszystkiego dowiem w ZUS-ie jak tam wstąpię (czas na zapłatę jest do 10 marca także jeszcze o tym nie myślałam a na macierzyńskim nigdy nie byłam wcześniej) Na pewno nie warto na fikcyjnej działalności wnioskować o zasiłek, bo nawet po wypłaceniu zasiłku ZUS może zażądać zwrotu (podstawa to nie zawieszać działalności na okres macierzyńskiego i prowadzić ją po macierzyńkim)

Odnośnik do komentarza

milkaa no jak widac, swiezynka jestem. Ale na twoim miejscu bez strachu zwiekszylabym sobie podstawe skladki. masz do tego swiete prawo.

Dzieki za rady.
O jakiej ustawie mowa?:/
Z trudem wystawilam te aukcje, bo juz w tym 9 miesiacu jest mi ciezko nawet ubierac i rozbierac manekin, ale staram sie.

A orientujesz sie czy zasilek macierzynski jest liczony potem jako dochod miesieczny i trzeba z tego placic podatek?
Bo nie chcialam zawieszac dzialalnosci, tylko na pierwszy okres po porodzie, zeby bylo mi latwiej sie oswoic i wdrozyc w 'temat', a potem troche dorabiac.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Boziu boziu ale sie wystraszylam! Wklej mi cala tresc najlepiej :D
zaraz tego sprzedawce bede badac.
postaram sie cos jeszce wystawic, nie wiedzialam, ze trzeba duzo?
Moja kolezanka kompletnie nic nie robila jak miala swoja 'firme' i wszystko jest ok..:/
ja planuje jednak cos dzialac, choc dopiero koslawymi krokami, ale mam siostre krawcowa i ma sie zabrac za szycie ciazowych ubran i ogolnie kolekcja i te sprawy, nie chcialabym zeby mnie potem zus gonil albo mi wmawial, ze to niezgodne z prawem bylo wszystko...

poczytalam pare rzeczy o handlu w necie i allegro, nic konkretnego nie znalazlam na tyle zeby to tam uwzgledniac. jak patrzer na niektore firmy wlasnie to do profesjonalizmu maja daleko, a funkcjonuja.

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Pasiok, tu masz mniej więcej w skrócie http://prokonsumencki.pl/blog/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-przez-konsumenta-nowa-ustawa-konsumencka/#
tam masz też inne informacje dotyczące np reklamacji itp. Przeczytaj ustawę Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm. Możesz się wzorować na innych sprzedawcach jeżeli nie mogłabyś sobie poradzić z napisaniem takiej notatki. Co do ilości aukcji to musisz mieć (oczywiście przy kontroli) podstawę, że prowadzisz biznes a nie wyprzedajesz swoje stare ubrania i udajesz przedsiębiorcę a do tego uzasadnić skąd miałaś pieniądze na składkę. Zasiłek macierzyński jest już opodatkowany i dostajesz kwotę do ręki. Ja też już mam dość i jestem zmęczona, przesyłki pakuję co 2 dni bo mnie brzuch boli od siedzenia kilka godzin przed komputerem. Nowe towary wprowadzam rzadko - jutro dostawa i będę musiała popracować nad zdjęciami i opisami. Dodatkowo jeszcze PIT-28 nie wypełniłam a na ryczałcie ostatni dzwonek i w poniedziałek trzeba wysłać także w niedziele trzeba będzie wypełnić.....a strasznie mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza

Ojej, jakie to smieszne po czesci... Nie wiem jakim cudem mozna komus zarzucic, ze firma jest nierzeczywista i fikcyjna, gdy na fakcie ktos ja zaklada, wklada swoja kase i ja prowadzi.
Tez to, ze cos jest mniej profesjonalne, a dopieor zaczyna sie w to 'bawic' to tez zaden argument.
A pieniadze na skladke to juz w ogole jakas porazka, kogo interesuje ile mialam odlozonego wkladu wlasnego?
Dla mnie to az jakas obraza, jakbym wiedziala, ze to taki zachod to bym sobie chyba darowala, bo to az ublizajace.

Moja znajoma sprzedala 3 figurki matki boskiej recznie robione i nie miala zadnych problemow z zasilkiem. (moze to przez matke boska :D) pokazala jako dowod tylko ksiege przychodow i rozchodow i pare faktur...i jak sobie to przypominam to az mnie krew zalewa, bo ludzie sie naprawde mecza i dzialalnosci prowadza.

Nie wydaje ci sie to glupie?:/

dzieki za linka i opinie do strony O MNIE, juz ja skasowalam. jutro zajme sie tymi informacjami o sprzedawcy i artykulami prawnymi;) dzieki

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

Mi tam nie przeszkadza nawet jak działalność jest tylko dla zasiłku... w końcu jakoś trzeba sobie radzić a wiadomo, że wszystko drogie. Artykuły dla dzieci powinny być bez VAT-u ich cena znacznie by się obniżyła, nie mówiąc już o becikowym czy rodzinnym które są śmiesznie niskie.Normalnie ZUS nie patrzy czy ktoś ma na składkę czy na nią nie zarobił - jak nie zapłacisz to przyjdzie komornik. Problem pojawia się jak to ZUS musi wypłacić pieniądze. Na wszystkie sposoby będą próbować podważyć prawo do wypłaty. Dlaczego kobiety mają się przejmować ZUS-em i nie korzystać z tej szansy na zasiłek? Jak ma pomóc Matka Boska to trzeba się w nią zaopatrzyć :) Swoją działalność zawsze warto spróbować prowadzić bo może się uda i będzie to zarobek na lata. Ja nawet uświadomiłam sobie, że bardzo atrakcyjnym działem sprzedaży są art dla dzieci i niemowląt, nawet nawiązałam kontakt z aventem, canpolem i babyono - jak wynegocjuję dobre ceny to spróbuję handlu w tym dziale - może się uda rozszerzyć działalność. Powodzenia Ci życzę

Odnośnik do komentarza

milkaaa a powiem Ci ze tez zauwazylam, szczegolnie, ze takimi zakupami zajmuja sie..kobiety w ciazy, ktore sa na L4 czy macierzynskim i siedza w domu wiekszosc czasu:) przegladajac wlasnie np allegro.
Wiem to po sobie.
No i ubrania ciazowe, dla mnie super sprawa:) szczegolnie jakby doszly prywatne projekty w fajnych cenach, bo kazda chce fajnie wygladac, a ubrania drogie czasem.
Pozdrawiam i tez zycze powodzenia, dzialaj tam na kazde strony:) tez mysle, ze dobrze jest sprobowac z czyms wlasnym. to jest fajna spraawa

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza
Gość busineska

Polecam kupować sobie ubrania, które będziecie mogły nosić również po ciąży. Szkoda jest wydawać kasy na ciuchy, w których pochodzicie tylko 2-3 miesiące. Ale coś co przyda Wam się na dłużej. Sama na przykład pokochałam tuniki, które są mega wygodne.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...