Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Blanka1212 joasiaG ten pierwszy okres po porodzie to jakiaś porażka, w życiu nie mialam tak bolącego i tak obfitego jak teraz i mam nadzieje że to tak jednorazowo, że potem bedzie tak jak dawniej

kasiatko Niki nie tak drobniutka jak się weźnie pod uwage że jest jednym z najmłodszych dzieci wrześniówek, między nią a nie którymi dziećmi jest nawet 1,5 miesiaca, miesiąc różnicy

mycha będe sie powtarzac Kubuś jest boski a dwa zęby łał super :)
ckasia86 słodki tygrysek :)
martucha33 gratulacje dla Igorka i dobrze że już wrócił ci kochany synek
emiska81 współczuje bardzo
sowianka łącze się w bólu bo mi się też często chce spać i choruje na leniaaa ale staram się podołać
kinga M ja też od zawsze miałam problem z regularnością, może teraz bedzie lepiej
mumminka mamsz synka Tomka, lubie o imie bo mój niemąż to Tomek łobuz czasem z niego ale ma dobre serce, u nas na razie same przeciery warzywne składające się z 3 warzywek

Musze pochwalić mojego T bo wczoraj po pracy przyjechał z podpaskami i powiem wam że naprawde sie ucieszyłam jakby mi kwiatki kupił. Miałam isć po jego powrocie do sklepu bo sie mi zapasy kończyły a on stwierdził że skoro się źle czuje to sam mi kupi. Cieszyłam się bo tak sie mi nie chciało nigdzie isc i z drugiej strony to na razie jedyny taki egzemplarz ktorego znam ktory chetnie kupiuje podpaski.

Odnośnik do komentarza

Witajcie u nas już dzień rozpoczęty. Noc super, karmienie o 2 i teraz po przebudzeniu. Może jeszcze by spał ale pampers nie wytrzymał i mial mokrą piżamę więc od razu do przebrania.
Nareszcie czuję się wyspana i zregenerowana.

Emiska ja mam elektroniczny, nie używam go często bo Szymek nie gorączkuje, do rtęciowego nie mam cierpliwości.

Blanka jak tam noc? Zazdroszczę wyjścia z mężem, my to razem tylko na zakupy ale i tak z Szymkiem. Szczerze mówiąc to nawet nie mam go z kim zostawić.

MarAla nie ma się co martwić wagą. Teraz dzieciaczki nie przybierają już tak szybko jak na początku. No i dziewczynki to chyba zazwyczaj są mniejsze od chłopców. Oby te rehabilitacje Wam pomogły.

Patula witamy, pochwal się Lenką i pisz częściej :-)

Dzasti jak kobieta w potrzebie to i z podpasek się ucieszy. A tak na serio to super masz niemęża mój G to by nawet nie wpadł na to żeby mi podpaski kupić a jeszcze znając go to wydzwaniałby 10 razy bo i taj nie wiedziałby jakie wziąć. U mnie okres nawet ok, brzuch trochę ćmi ale bez tragedii.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane. Znowu spanie do 4 i o 6 pobudka. Wiec poranek aktywny, juz rozczyniłam na bułeczki drożdżowe. Lila własnie usypia to ogarnę dom i może pocwicze.
Nie zarażajcie wirtualnie okresem bo mi dobrze bez :D
Moze w sobote odwiedzimy przyjaciół mieszkająch półtorej godz jazdy samochodem od nas. To bedzie taka pierwsza wyprawa z dzieckiem :) do tej pory w aucie max 15 minut. Oczywiscie mam już stresa :D

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

aaaaa ja zaraz ide nałożyć olejek na włosy żeby reszta nie wypadła a potem śniadanko moje ukochane- płatki owsiane z napojem owsianym, mieszanka urodową, owocami i duża ilością cynamonu :) dziś trzeba znowu posprzatac mieszkanko a moze cos pocwicze jak już brzuch mnie nie boli. Znalazłam przy kawie fajne skoczne piosenki i aż mam lepszy humor z rana.

Odnośnik do komentarza

U nas nieciekawie. W nocy Ala obudziła się o 1 i podałam jej wodę a ona w płacz, wzięłam ją na ręce i dałam cyca, dotykam rączek a one lodowate, dotykam główki a ona rozpalona. Okazało się, że ma 38,8stopni, po wczorajszym szczepieniu (ok 16 było szczepienie). Daliśmy jej paracetamol i po godzinie ciumkania przy cycu zasnęła, spała 1,5h później znowu cyc i tak do 6.40. NIby jak na taki stan to noc super ale jak się wystraszyłam....to pierwsza "choroba" Ali, nawet po 5w1 nie gorączkowała. Rano też podwyższona temperatura ale do 38 jednak Alusia bardzo marudna, płaczliwa. Nakarmiłam ją, zasnęła podczas jedzenia jak zabrałam cyca to się rozbudziła i marudziła ale w łóźeczku zasnęła po 4 minutach i śpi od pół godziny.

emiśka81 ćwiczymy dokładnie dwa miesiące (ale tylko raz w tygodniu, no i ja codziennie w domu). Ćwiczeń jest dużo, generalnie na rozluźnienie barków i ćwiczymy symetrię.
kiti nie obawiaj się podróży samochodem. My miesiąc po urodzeniu pojechaliśmy do moich rodziców (2h drogi) a óźniej do teściów (4h). ALa dzielnie zniosła, chociaż z przerwą na karmienie. My dużo jeździmy, nawet na codzień i prawie zawsze min pół godziny bo w Wawie zawsze ciasno na drogach. Odwagi!

Zaraziłyście mnie chyba okresem! Wczoraj miałam takie skurcze jak w początkowej fazie porodu....dwie godziny się męczyłam ale przeszło (zresztą poród trwał 23 godziny więc co ja porównuję) :)
Miłego dnia!!!

Odnośnik do komentarza

Noc praktycznie bez zmian. jadł po 19 po 22 dałam na spiocha i to więcej a wraz Pobudka o 3.30...płacz ogromny, oczywiście kłótnia z mężem bo ja malemu smoka a on poszedł mleko robić : bo na pewno głodny...
Karmienie o 7 i zaraz pobudka bo pampers bomba a potem kupa i gdzieś bokiem poszła wszystko do prania.
Teraz już drzemie na tarasie.
Sniegu nie ma ale mokro, słońce jako takie ale wychodzić się nie chce na ta breje..

Kiti lubię drożdżówki:) a najprościej chyba zrób zdjęcie przepisu i wstaw to od razu skopiuje sobie :D
To niezła podróż ale zawsze mogło być gorzej pomysł jakbyś sama z małą jechała :) to z mężem jakoś lepiej wygląda :)
Patula witaj
Dzasti mój też mi kupuję i nie narzeka :) moja siostra kiedyś do niego dzwoniła żeby jej kupił:) bo jej mąż nigdy by tego Nie zrobil
Marala to ile to już trwa? A ćwiczycie w domu?
JoasiaG oby się przebił ten ząbek w końcu. A mężowi ochrzan nigdy nie zaszkodzi dobrze że pomogło. A co tym razem stworzyłaś?
ckasia słodki maluch :)

Idę zrobię sobie kawę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6ydg7w61lsu.png Szczesliwa :)

Odnośnik do komentarza

http://www.tapenda.pl/przepis/Maslane_buleczki_z_makiem/998/
Buleczki wychodzą słodkawe jak dla mnie, ale mąż jadł z szynką i nie narzekał :D ja polowe posypałam kruszonką i był słodsze, a polowe sezamem bo nie miałam maku. Fajne i szybko sie je robi. Wyrabiam mikserem zeby rąk nie ciapać ;)
marAla czy to było trzecie szczepienie? Bo u nas po trzecim tez bylo kiepsko i po fakcie sie dowiedziałam ze trzecie jest najgorsze.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Noc kiepska. Od 2 do 4.30 Sebus budzil sie co 10-15 min. Woda w nocy to jednak zle rozwiazanie. O 4.30 musialam go przewinac bo pampers full i dalam mu cycam odlozylam do lozeczka a ten zaczal sobie gadac. Ja padlam i zaspalam z mlodym do szkoly. Sebus obudzil sie o 7.30 a sniadanko zjadl o 8. Myslalam ze mi w nocy cyce wybuchna.
Teraz ogarniam troche mieszkanie i w poludnie do kina z moim M:)
MarAla biedna Alusia po tym szczepieniu. Wspolczuje nocy.
A co do czasu na sprzatanie i cwiczenia to faktycznie wole pocwiczyc niz posprzatac i to nie zart:) generalne porzadki robie w soboty a tak to tylko naczynia i pranie. I nie prasuje!:)
Mam nadzieje ze te rehabilitacje wam pomoga.
joasiaG fajnie ze sie wyspalas:) a z mama lub tesciowa Szymek by chwilke nie zostal? Ja sie na poczatku balam zostawic ale bylo ok.
dzasti wspolczuje okresu i fajnie ze T kupil ci podpaski. Moj mnie ostatnio zapytal 'a ty w ogole masz podpaski' ja mowie nie wiem a on 'a to ja mam myslec o twoich podpaskach'? :):)
Patula witaj. Wspolczuje tego gronkowca a jak teraz z Lenka?

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

kiti to było pierwsze szczepienie przeciwko pneumokokom. Dwa szczepienia podstawowe (5w1) zniosła bez problemu, nic się nie działo.

KingaM już dwa miesiące ćwiczymy, raz w tygdoniu z rehabilitantką i ja codziennie w domu, ale ja nie jestem konsekwenta, jak Ala płacze to kończę...

Blanka1212 współczuję nocki. A normalnie w nocy nie zmieniasz pieluszki? Ja przynajmniej raz zmieniam pampersa, ale na śpiocha. Ja w nocy w ogóle nie zapalam światła, wszystko po ciemku robię i nie wybudza się tak bardzo.

Dziewczyny karmiące piersią - stosujecie jakąś dietę odchudzającą? Czy da się w ogóle odchudzać aby nie zaburzyć laktacji?

patula witaj
joasiaG zazdroszczę energii. Ja niby już drugi tydzień mam noce lepsze ale czuję się bardziej senna niż jak Ala budziła się kilkanaście razy :(

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Ostatnio nawet nie próbuję Was nadrobić. Trochę gonię w piętkę, ciągle zmęczona i w niedoczasie.
Chorowanie, nawet takie przeziębienie jak się mnie trzyma, to kiepski pomysł przy zmęczonym organizmie i małym dziecku ;-)

Ale po kolei: nadal chorujemy, Witold w najlepszym stanie, ale ciągle mu tam świszcze i gra. Ja też jestem chora, w weekend mąż coś doniósł z pracy, bo mnie znowu rozkładało. Mąż chory też, dziś i jutro siedzi w domu. Zaraziliśmy moją mamę, tata też chory, teściowie też chorzy. Jakaś masakra!

Napiszcie mi proszę, ile stałych posiłków dziennie jedzą Wasze maluchy? I ile na porcję?
Byłam w poniedziałek na kontroli u lekarki od żelaza i trochę mnie kobieta zestresowała tym rozszerzaniem diety, postaram się później napisać.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

joasiaG ale Szymuś jest słodziaczek w tym łóżeczku, schrupałabym :) aj ci faceci nie rozumieją że my też potrzebujemy chwili dla siebie a na pewno nie można w to wliczać czasu spędzonego na opiece nad dzieckiem, dobrze że Twoje pretensje poskutkowały :)

ciekawe kiedy ja dołączę do okresujących, z jednej strony sie ciesze że jeszcze go nie ma ale z drugiej byłaby większa kontrola kiedy bardziej uważać :D ale w zasadzie i tak za kilka miesięcy planujemy zacząć nowe starania więc w razie czego załamki nie będzie hihi

Martucha33 Igorek kolejny słodziak do schrupania :) I jaka modna czapa!
kasiatko wszystkiego najlepszego dla kolejnego półrocznego wrześniowego Skarba!!! Jaki bosssski uśmieszek <3 <br /> mamy ten sam kocyk ;)
i też sie zastanawiałam co się z nim robi, ja go używam jako kocyka na noc :)
rozi i kolejna półroczna piękność :*** Monisia ślicznie wygląda, urocza dziewczynka!
ckasia86 jaki uśmiech cudny :)) rośnie Ci młody przystojniak!
kiti ja na deserki daję surowe jabłuszko potarte. Daję też banana a w planach mam w następnej kolejności wprowadzić gruszkę :) czekam też z niecierpliwością na brzoskwinie no ale to chyba jeszcze trochę ;)
Muminka ja daję groszek mrożony ;)
Patula witaj w naszym gronie :)
dzasti pochwal się tutaj swoją Nikusią jaka z niej laseczka :) jeszcze trochę i coś czuję że i u Was pojawi się ząbek :D
MarAla ciężka noc za Wami, mam nadzieję ze Alusi już gorączka i wszystkie inne dolegliwości poszczepiennie przeszły.
Blanka na co idziecie do kina? Baw się dobrze i odpocznij :)
Kolczyk ale masz szpital w domu, przerąbane, jak sie później człowiek ma wyleczyć...dobrze że Wituś sobie radzi z przeziebieniem i nie złapał nic gorszego!
U nas jeden obiadek (ok 120-140gram) o 12-13 godzinie i później dokarmiam mleczkiem, później ok 17-tej deserek i tu różnie, czasami 50g, czasami więcej jakiegoś owoca, tak na oko mu daje żeby coś przekąsił i później też cycek. A posiłków w sumie wychodzi nam przeważnie 6 przez całą dobę odkąd noce mamy lepsze.

Patrzcie jak szalejecie z postami, wczoraj rano pisałam, później nie wchodziłam i jaki referat mi wyszedł :D
U nas kolejna noc sukces, karmienie o 22.30, obudził się o 1.30 ale przetrzymaliśmy go - było ciężko, już sie chciałam poddać ale mój kochany mąż wziął Sprawę w swoje ręce (czytajcie Kubę) i na rękach go uśpił. Takim oto sposobem kolejne karmienie o 5.40 wiec kolejna noc bez posiłków. Ja wody nie daję, staram się go przetrzymać bo ewidentnie głodny nie jest ani spragniony skoro budzi się po przetrzymaniu dopiero rano a nie np po godzinie. Z tego co czytam to ta woda niektóre Wasze maleństwa rozbudza jeszcze bardziej.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

U nas noc ciekawa choc szczerze nie wiem czy budzilam sie miedzy 12 a 6 rano albo bylam w takim letargu albo fifi sie nie obudził w co wątpię.
Mycha ja tez jeszcze nie mam okresu ale nie tesknie za nim wcale
Blanka daj znać jak w kinie i na czym byliście
Kolczyk zdrowka życzymy a co do posilkow u nas różnie rano dostaje cycka potem jak nie zaśnie to dostaje obiadek ze sloika albo owocek tez sloikowy potem po godzinie cycek i lulu lub spacer a później to juz tylko cycek czasem popołudniu jak nie je owocka to daje

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny nie wiem czy mnie pamietacie jeszcze,ale mam nadzieje że mogę znowu tu pisać.
Marcel ur. Się 29.09.
Z racji tego że był ostatnio na antybiotyku mieliśmy przełożone szczepienie na dziś na szczęście doszło do skutku bo już się obawialam że znowu cosmu jest bo kaszle lekko i strasznie marudzi. ale jak się okazało to zdrowy i tylko ząbki mu dokuczaja(idą 2dolne 1)i podobnie jak u Szymka joasig ma masę perłowa w dwóch miejscach aż,tylko że w tyle.
Od ok 1mies karmisz się częściej butla a od tyg. Całkowiciezrezygnował z piersi. Mały waży 8400 i jest długi na 68(choć w ciuszki na 74 już się nie mieści.
Jak Czytam o waszych perypetiach z Ząbkowaniem to aż się boję jak Zacna mocniej dokuczac.Czy któraś z was podawała krople viburcol?wiem że są, ale ja jestem zaopatrzona w czopkia wolałabym podawać doustnie w kryzysowych sytuacjach.
Doczytałam również że podajecie w nocy wode-probowalam Marcela też oszukać ale cwaniak nie ciągnie,musi być mleko i już,choć w dzień potrafi wypić jej trochę.

Odnośnik do komentarza

Uf byliśmy na zakupach prawie 3 godziny, po 2 godzinach Szymek usnął z gryzakiem w ręcę hi hi. Nareszcie wyszłąm trochę do ludzi, zrobiłam zapasy spożywcze takze do świąt już nigdzie nie jeżdżę.

kiti my w pażdzierniku byliśmy u rodziny ponad 100km od domu a tak to co miesiąc jeżdzimy do moich rodziców ponad godzinę, Mały bardzo dobrze znosi, w zasadzie po 20 minutach śpi.

MarAla i jak Alusia, lepiej? Ja diety nie stosuje ale ograniczam słodycze, cukru w zasadzie nie używam no i oczywiście spaceruje.

KingaM mój tez wczoraj nic tylko daj mu cyca bo głodny ta na pewno. Robiłam kurke z siana a co się okichałam to szok, no ale jestem zadowolona bo to moja pierwsza kura :)

Blanka i jak film? Hm mama mieszka ponad godzinę drogi od nas wiec odpada a do tesciowej 15 minut ale mój G nie chce Szymka tam zostawiać bo mówi że rozpuści go tak samo jak swoje dzieci. Zawsze jak tam jestesmy to prawie no stop na rękach go nosi.

KolczykM cos to choróbsko nie chce Was opuścić. U nas dwa posiłki, najpierw zupa około 100ml a póżniej ziemniaczki z masełkiem około 30g. Oprócz tego 5 razy pierś.

mycha może nareszcie te nasze dzieciaki będą ładnie spać. Mój dziś wody nie chciał tylko bawił się smoczkiem, zobaczymy co bedzie tej nocy. Jeśli to samo to chyba zrezygnuje z tej wody.

Aka witaj ponownie, pochwal się Marcelim:) jejku oby ząbki jak najszybciej odpuściły. Ja dziś kupiłam Camilię i w kryzysowym momencie podam.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...