Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Kolczyk M przy relaktacji trzeba albo czesto przystawiac dziecko do piersi ale na tym etapie moze byc niechetna wiec w gre wchodzi laktator mozna pic herbatki na pobudzenie laktacji itp ale to wszystko wymaga bardzo duzo czasu. Ja wyczuwam gulkę tak jak górna jedynka ale teraz już sama nie wiem zgłupiałam normalnie. Ja dyni nie mogłam znaleźć myślałam, że samej dyni w słoiczku nie znajdę, aż znalazłam Gerbera tylko mniejsze słoiczki bodajże 80 g. Daj znać jak Wam poszło ;) Też sie zastanawialam co z tym okulistą podpytam naszej pediatry w poniedzialek ciekawa jestem co mi powie

jasmine86 u nas też niby niewielie te poszerzenia i lekarz ktory robil usg powiedzial ze jest szansa ze sie to cofnie ja natomiast jestem po operacji nerki ale ja mialam przewezenie i mocz mi nie splywal przez co nerka mi sie zrobila gigantyczna :/ ale cale szczescie juz wszystko gra

Szczesliwa84 dokladnie i wlasciwie gdyby nie to ze poprosilam o skierowanie na usg wrecz wyblagalam to bym nawet nie wiedziala ze cos nie gra a w szpitalu po urodzeniu nie zrobili a slyszalam ze powinni

daritka u nas rzadko gra telewizor ale jak juz jest wlaczony i paulinka natknie sie na niego wzrokiem to mozna zagadywac smiac sie a i tak ma mnie gdzies natomiast staramy sie przy niej nic w tv nie ogladac. Gdzies ostatnio slyszalam ze nawet troche starsze dzieci nie powinny ogladac bajek na dobranoc poniewaz w momencie kiedy ida spac ich mozg jest wciaz pobudzony i zamiast odpoczywac to pracuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki, u mnie dopiero spokoj, Nikuś zasnął po 20:00, a ja jeszcze sprzątalam, teraz jak zwykle o tej porze dojadam, tzn. wchłaniam słodycze, paluszki, jakieś kiełbaski, masakra. W dzień nie mam czasu , a brxuch zamiast spadać rośnie. Ze sportów u mnie na razie basen i trochę biegania, w ogóle nie mam juz tyle zapału do ćwiczeń co przed ciążą, a nawet w ciazy.

Daritka, mój Mały jest telemaniakiem, wiem ze absolutnie nie powinien oglądać tv, ale czasami to jedyna metoda uspokojenia jego.
A... I u nas mały problem, Nikuś nie mieści się już w gondoli, obcielo dziś już nawet pompki w czapeczka, hihi, ale praktycznie nic nie zmienilo. Czy taki mały nie siedzacy szkrab może juz jeździć w spacerowce, kurcze nie wiem co zrobić?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze miałam 10 stron do nadrobienia super:) tyle że nie pamiętam co komu miałam pisać ;)

Szczęśliwa no to super że wszystko dobrze. Nerwy nie potrzebne ale niestety tak już będziemy się martwić do końca życia o te nasze skarby.

Daritka moj też telemaniakowy ale na szczęście mamy akwarium i uspokaja go tak samo jak tv. Więc czasem jak go posadzę to też chwile mam spokoju.

Mariia ja myślę że spokojnie w spacerówce na pól leżąco możesz wozić. Tzn w takiej pozycji jak w leżaczku.

Pocieszyłyście mnie dziewczyny bo jak czytam o tych wygobasach waszych dzieci to jestem w szoku. Moj z 02.09 ale czasem obróci się na plecy a odwrotnie nigdy a ye stópki w buzi to też wyczyn. No ale czytam że Wasze pociechy też bardzo różne.

No i u nas też pobudka w nocy kilka razy a była tylko jedna. Ciekawe kiedy to się zmieni?

Ja jako prezent zrobiłam dziadkom zdjęcie wnuczków w ramce ( bardzo tradycyjnie) z podpisem "Bóg nie mógł być wszędzie dlatego stworzył Babcię i Dziadka - Maja i Bartuś"

Odnośnik do komentarza

Do okulisty kierują dzieci urodzone przedwczesnie. Bo istnieje ryzyko retinopatii wczesniaczej. Nie ma sensu isc z takim malcem do okulisty bo na tym etapie sprawdzenie wzroku polega tylko na sprawdzeniu dna oka. A po co Wam to?? Badanie drastyczne. Wiem bo ze starsza to przerabialam.
Tak tylko chcialam napisac. Bo przewinal sie ten temat.
Dobranoc

Odnośnik do komentarza

daritka
A i jeszcze takie pytanie, czy wasze dzieci też są takie zafascynowane telewizorem? Bo to najlepszy uspokajacz dla mojego synka, chociaż podobno takie maluchy nie powinny oglądac tv.

Tak, ale Antka fascynują wszystkie ekrany. Wiele razy przyłapałam go jak wpatruje się w telewizor, komputer lub tablet. Myślę że na oglądanie bajek to jeszcze za wcześnie :) Za to Antek ma swój mały projektor w karuzelce nad łóżeczkiem. Wyświetlają mu się takie kolorowe zwierzaczki. Uwielbia oglądać te obrazki. Gada do nich i się śmieje. Jak zacznie siadać to będę musiała zabrać mu ten projektor, żeby go sobie nie zrzucił na głowę :( Szkoda, bo to jego ulubiona zabawka, która daje mi sporo wolnego czasu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k4zs4lxbh.png

Odnośnik do komentarza

Karolaaa u mnie też niestety Lidl i inne sklepy za blisko ;) Gratulacje dla Paulinki- kolejna umiejętność opanowana :) Trzymam kciuki za rozkręcenie kp.
Marika888 jakoś tak nosidełka wydają mi się łatwiejsze w obsłudze. Zresztą tyle tych chust, że ciężko coś wybrać. Wy w jakiej się nosicie?
Dzasti dzięki za linka :)
Blanka1212 podziwiam, że znajdujesz czas,chęci i siły na skalpel. Ja z moją kondycją to bym chyba po 2 minutach padła ;)
Szczesliwa84 super, że u Antosia wszystko w porządku! :) Jasmine86 powodzenia na jutrzejszym usg, na pewno wszystko będzie dobrze :)
Spokojnej nocy Wam życze!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9zbmh1xzq48fw.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny, nowe i "stare" :-)
Zbieram się żeby o coś Was spytać, ale najpierw postanowiłam nadrobić strony. Co już widać światełko w tunelu to znowu dochodzi 10 stron. Nadrobie w wolnej chwili :-)
Czy wszystkie mialyscie badanie kontrolne u okulisty w trzecim miesiacu? Czy to tylko wymysł naszego szpitala? Dziecko wraz z wypisem dostaje skierowanie do okulisty. My nie byliśmy, bo są beznadziejne warunki rejestracji. Zastanawiam się czy to badanie jest takie istotne.
I drugie pytanko.Czytam o Waszych wizytach na usg , echo, u fizjoterapeutów, skazach, guzkach na węzłach i różnych innych przypadlosciach. Wasi pediatrzy tak dokładnie ogladaja dzieci? Przypadkiem to znajdują? Są tak spostrzegawczy? Juz sama nie wiem co myslec. Nasza lekarka trzytygodniowej Julci znalazla przepukline pepkowa. Do dzis na mijw pytania mówi że na razie nic nie trzeba robić. Nigdy nic więcej nie znalazła. Ale tak pobieżnie ja ogląda. Nawet nikt nic nie powiedział jak według pomiarów Julka przybrała na wadze 100g w 4 tygodnie. Już się zastanawiam czy iść prywatnie do jakiegoś lekarza na kontrol, ale nie wiem czy sobie wkrecam fazy i czy jest sens na siłę czegoś szukać. Jak to u Was było?

Odnośnik do komentarza

Wczoraj udalo sie cof niemozliwego. Sebus zasnal po 21! Tak jak myslalam obudzil sie przed 22 ale go zlekcewazylam a ze bylo ciemno to sie znudzil i zasnal. Teraz 1 karmienie. Nastepne bym chciala o 7 bo poyem musze isc mlodego odprowadzic do szkoly.

karola6 nie bylam u okulisty a moja lekarka nic u Sebusia nie znalazla. Mowi tylko ze ladnie przybiera (ma juz prawie 9kg).
szczesliwa widzisz? Mowilysmy ze wszystko bedzie dobrze:)
A ja tez uwielbiam te podkoszulki:) tez sie wybieram i mam nadzieje ze mnie nie zaleje.
mariia jesli masz spacerowke rozkladana na plasko to nie ma sie co zastanawiac:) moj gigant sie jeszcze cudem miesci:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

mycha Marcel przybycia z piersią w buzi i jeszcze co jakiś czas ciężka sobie
szczesliwasuper ze wszystko ok.
U nas chyba 2karmienie, nie wiem bo tak byłam dziś wykończona ze chyba go zamykając smoczkiem wcześniej
Ja też nie dostałam skierowania do okulisty, myslę ze za wcześnie, choć małemu chyba oko jedno leci
Uwielbiam promod ale boję się kupować ciuchy bez mierzenia,szczególnie teraz kiedy mam nadmiar kg.ale byłam ostatnio i wzięłam ciuchy do mierzenia i Oczywiście tel że mały jednak nie śpi więc wracałam na Kp:/

Odnośnik do komentarza

Karola6 tak jak wczesniej pisalam Kubie przy porodzie spadało tetno. I ogólnie podczas snu mu spadalo w szpitalu do 80,90. Dlatego tez w szpitalu zrobili mu usg głowy, brzucha i echo serca i EEG. Żeby wszystko wykluczyć. Dzieki temu znaleźli ta poszerzona miedniczke i teraz wysyłają na kontrole. O okuliscie nikt nic nie wspominał.:)

http://s10.suwaczek.com/201509191756.png]Tekst linka[/url]Kubusiek 19.09 sn, 3000g, 55cm

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny:) co za noc Wasze dzieci też budzą się za każdym razem jak im smok wyleci? Tragedia starsza nie ssala i nie było takich jazd.

Piszecie o wyprzedażach ja przez Internet też się boje zamawiać bez mierzenia. A ostatnio bylam w galerii i w C&A szlafrok który kupiłam na gwiazdkę bez wyprzedaży za 79.90 byl już w wyprzedaży uwaga przeceniony z 149,90 na 79.90 no tak mnie to wkur.... Że masakra. Nic już nie kupiłam bo stwierdziłam że ludzi robią w balona. A na tych wieszakach wyprzedażowych to starocie nie wiem z ilu lat. No ponarzekałam sobie:) miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

kasiatko u nas nie ma problemu ze smoczkiem bo Niki wogóle nie uzywa ale zrobiła mnie dziś w nocy w konia bo jęczała, wierciła się więc wstałam do niej, zrobiłam butle po czym okazało się że ponownie zasneła a ja nie mogłam ...

W Polskich sklepach strasznie oszukują na wyprzedażach i moim zdaniem chyba wogóle nie ma prawdziwych wyprzedaży tak jak np w Anglii gdzie można fajne rzeczy kupić naprawde przecenione o 70 czy 80 %

Rano miałam 4 razy wędrówke z sypialni do pokoju małej do jej komody bo 3 pary spodni okazało sie za krótkich a normalnie 3 dni temu były jeszcze ok.
Teraz śpi na macie a ja moge w spokoju wypić kawe :)

Odnośnik do komentarza

U nas dziś znowu 3 pobudki ale powoli zaczynam się do nich przyzwyczajać.
Mariia mój też nie miesci się w gondoli, rozłożyłam spacerówkę na płasko na to koc i śpiworek zimowy.

Karola6 nasza dobrze ogląda Szymka a ja też pytam jeśli coś zauważę.Do okulisty nie mielismy skierowania.

Nie wierzę, przegladam forum a Szymek mruczy i marudzi. Patrzę teraz a on śpi ufff to lecę na śniadanie jak syn taki dla mnie łaskawy:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Ale wczoraj naskrobalyscie:) fajnie bo dużo czytania,śle mniej fajnie ponieważ nie pamiętam co komu...

malinowa_kasia my z 16.09 i tez jeszcze obrotów brak, ale za to jak gada i się śmieje w głos.

Blanka ja także nie należę do tych co lubią sobie odmawiać , zawsze jadłam to na co miałam ochotę.

KolczykM masz rację czemu masz za budzik robić? A niech sobie radzi...

Karolaa to tak jakbym mojego męża widziała . Kupi czekoladki dla mnie a sam 99% zjada:););) ale za to to jemu brzuch rośnie.

Karolina 83 fajnie , że impreza się udała.Boski Antonio. ..

GosiaM zazdroszczę Ci tego uporządkowanego harmonogramu dnia.

Nora niezły bajer pierwszy raz o takiej ramce słyszę.

Szczęśliwa jaka ulga co???? Ja dziś czekam na wynik eeg i tez mam stresa niestety nie da się tak wszystko gdzieś obok odstawić . To nasze dzieci cały nasz Świat .

Kasiames moja Tola robi to samo. Może z tym wyjątkiem , że nie tak intensywnie i tylko jak ma na to fazę jak sobie przypomni.

daritka Tola jeszcze nie dostrzegła telewizora i mam nadzieje ze jak najdłużej tak zostanie.

Mariia moja znajoma właśnie tak miała . Jej córeczka z końca maja i jak przyszła zima to była zmuszona do spacerówki włożyć.
Dobrze opatulic szkraba kocyk ami itd. I s drogę. Tylko dobrze jak jest to jednak ta większą spacerówka, która jest zazwyczaj 3w1 lub 2 w1 a nie tzw parasolka.

Kasiatko jakie to bezczelne ja też bym się nieźle wkurzyła.
Tola znalazła sobie zamiennik smoczka swojego kciuka. I tak naprawdę nie wiem co mam robić?
Starsza taj nie miała. Co prawda używa go tylko w momencie kiedy jest baaardzo zmęczona i nie może usnąć wtedy wypluwa smoczek i wsadza swój kciuk, bądź w nocy kiedy wypadnie i nie może znaleźć smoczka. Niby to wygodne, bo w nocy gdy wypadnie i się budzi to są zasypia a my nie musimy wstawać. Z drugiej strony juz zaczęły się gadania , że głupia jestem i na to pozwalam. Pomocy...
Dziewczyny my dziś o 17.00 mamy wizytę i mam nadzieje ze szczepienia. Dowiemy się jak poszło eeg i co dalej. Zapytam się o tego okulistę no i rozszerzenie diety. Trzymajcie kciuki , strasznie się boje.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry z rana ☺ my jeszcze leniuchujemy w łóżku pierwsze karmienie ranne już za sobą mamy nocnych już u nas od dawna nie ma . Tak więc współczuje jeszcze co niektórym mamom tego wstawania. Kurczę i nie pamiętam co komu miałam napisać jak Wy to robi Cię ze pamiętacie po przeczytaniu co komu☺ no cóż jakieś ściągi trzeba robić, ale tak na świeżo bo ost. Post Sowianki był moja Hania robi to samo zkciukiem jak nie dolną warga to w momencie gdy jest zmęczona lub głodna się robi ssie kciuka i tylko kciuka bo ona od początku smoka nie uznawala i nie mam pomysłu jak temu zaradzić a drażni mnie to bardzo bo i mnie w rodzinie pamiętam kuzyn jak był mały tak robił i nie mogli od oduczyć tego i robił tak ładnych par lat a później kciuk od tego ssania cały znieksztalcony

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ale naskrobalyscie he he później nadrobie :) my dzisiaj wstałysmy i 8.20 nie licAc pobudek na karmienie bo co dwie godziny, ale czuję ze się wyspalam. Od rana oczywiście krzyk bo chcę na ręce no ale ja już dzisiaj jej nosić nie będę bo po pierwsze ręce mi odpadna a po drugie nic nie zrobię. Co chwilę podchodzę mówię do niej i glaskam mam nadzieję że w końcu jej się znudzi ten krzyk.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9ho33ezuuy.png

Odnośnik do komentarza

LenkaHania ja też mam dziś taki plan musze poprasować i obiadek. Jak zacznie marudzić to może rzeczywiście jej się kiedyś znudzi :)

JoasiaG to zmykam na to śniadanko i korzystaj . Dxieki za wsparcie i rade co do kciuka:)

Kasiames może spróbujmy tak jak napisała Asia. Moja Tola lubi pieluszki do przytulania to może da się nią zastąpić kciuka :)

Emiska81 kciuki zaciśnięte . My też dziś wizyta i szczepienia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...