Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

jasmine86 nasza doktorka nastraszyła nas na ostatniej wizycie, że mały może mieć powiększoną śledzionę albo nerkę i kazała zrobić dobre usg prywatnie. Przepłakałam cały dzień jak wróciliśmy do domu. Bałam się, że mogą być jakieś powikłania, bo mały jak się urodził miał zapalenie i wenflon w głowie podawali mu kilka dni antybiotyk. Na szczęście po usg wszystko dobrze z nerkami i śledzioną. Tylko wynalazł torbiel na wątrobie :(

Odnośnik do komentarza

Ollika, Nora, zuzka_1 witajcie :) wciąż nas przybywa, super!
żorżi dzięki za linka, poczytałam i trochę sie doinformowałam ;) Już patrzyłam za grupami niemowlęcymi na basenach i nawet znalazłam w pobliskim miasteczku oddalonym o 7 km. Wcześniej myślałam że będe musiała do Bielska jeździć a tam to już z 20 km w jedną stronę. Jeszcze musze się doinformować odnośnie warunków i później zdecyduję ostatecznie ;)
justynaola ja wciąż podjadam, jak nie ciastka to ciasteczka/czekoladę. Musze z tym zerwać ale to jest jak nałóg
Szczęśliwa teraz to dopiero jesteś szczęśliwa! Bardzo się ciesze że wszystko ok i jutro też tak będzie :)
LenkaHania dobrze że szczepienia łagodnie Wam przeszły :) Ach jaki super duet na zdjęciu, a psiak to amstaf??
joasiaG i wszystkie biedne beznabiałowe/bezglutenowe lubiące ciasteczka, jeśli lubicie banany i płatki owsiane to polecam spróbować ciasteczka - płatki owsiane (bezglutenowe) mieszamy z ugniecionym bananem, nakładamy na blachę i pieczemy. Wyjdą normalne ciasteczka, sama kiedyś próbowałam i mimo że przepis wydaje sie absurdalny do stworzenia ciastek to wychodzi. Można dodać bakalie dla urozmaicenia ;)
Sylweczka próbowałaś zalogować sie na stałe na telefonie? Ja tak zrobiłam (zapamiętałam sie na telefonie) i już od kilku miesięcy jestem stale zalogowana i nie mam problemów z forum.

Pociesza mnie że nie tylko mój mały się popsuł, to może oznaczać że problem tkwi w ich wieku i rozwoju a nie w nabyciu złych przyzwyczajeń. Oby im to szybko minęło ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Nora u nas jest jakieś 2cm za uchem, wielkości groszku, raczej bezbolesny. Powiększony jest conajmniej od Świąt bo wtedy wyczułam go pierwszy raz.

Kurcze Maja i szczesliwa pewnie macie racje z tym glutenem ale już wymyślam co mogę by Szymkowi pomóc. No nic, nie będę z niego całkiem rezygnować.

Szczęśliwa jeśli czegoś się dowiesz to proszę napisz:-) śpij kobieto i nie martw się musi być dobrze:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Na początek witam nowe mamusie. Fajnie ze w końcu napisałyście :)
U nas dziś całkiem fajny dzień. Ząbki trochę odpuściły to Natalka w lepszym nastroju i bardziej rozgadana a raczej rozpiszczana hehe zaczęła odkrywać swój głos i krzyczy i piszczy. Fajne to :)
Co do ćwiczeń to u nas tez trochę lepiej z tym wnm ale najgorsza jest ta nadwrażliwość dotykowa tego dziadostwa się chyba prędko nie pozbędziemy niestety! A jest to upierdliwe i męczące najbardziej dla malej. Jak ma lepszy dzień to uda mi się ją posmarować oliwka ale jak gorszy to ubrać ja ciężko bo strasznie zaczyna płakać i sztywnieje. Nozki są ok ale tu przy barkach jest problem, dlatego też i ubranka raczej takie luźniejsze jej zakładam.
Jeśli chodzi o przewroty to na boczki się przekręca ale zauważyłam że jak nie ma spodenek to wtedy zaczyna dopiero kombinować jak tu się kulnąć i dopiero wtedy podnosi nóżki. Kupiłam jej też ostatnio takie skarpetki z dzwoniącymi żabkami na palcach i teraz śmiesznie próbuje je łapać i do buzi wsadzić. Dziś jej się nawet udało.
Ściągnęłam tez dziś teściową do siebie na trochę i tez narobiłam kopytek i mielonych. A jutro musze z nią jechać do przychodni. W sylwestra jakiś facet nadepnął jej na nogę i dziś potwierdziło się to co jej mówiłam od razu następnego dnia. Ma złamany najmniejszy palec u nogi hehe ale mówiłam jedźmy na ostry dyżur to "nie! Może się rozejdzie " no to teraz ma rozchodzone.
Przyszedł mi dziś tez prezent dla chrześnicy za 2 dni kończy 3 latka. Ma fazę na ciuchcie i na kinder niespodzianki. Udało mi się kupić ogromne pluszowe Jajo kinder niespodziankę, sięga mi do pasa :) ma żółte buty, białe łapki i czapkę mikołaja. Super i uwaga zapłaciłam tylko 50 zł z przesyłką 80.
No to się napisałam i zapomniałam juz co komu dalej miałam odpisać.
Tez mamy taką kostkę sensoryczna do zabawy i się fajnie sprawdza. Co do zabawek to dla takich maluchów najlepiej właśnie poszukać zabawek sensorycznych fajnie rozbudzaja im wszystkie zmysly.
No i dalej nie wiem już co pisać i Natalka wola cycocha to lecę. Później jeszcze wymienić pranie i spać
Pozdrawiam was wszystkie i dobrych nocy życzę
Buziaki jesteście kochane

http://www.suwaczek.pl/cache/939a4f1aa2.png
https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjorx9jkw6c.png

Odnośnik do komentarza

A szczepieni przeszło łagodnie, ale pod wieczór Hania stała się bardzo marudna, że czopek vibrucol nic nie pomógł więc podałam jej czopek przeciwbólowy i się uspokoiła. Nie wiem co jej było, ale trudno było ją uspokojić i trochę zaczęłam się stresować, bo Hania mało płacze praktycznie wcale, raczej jest pogodna, a tu takie cyrki. Mam nadzieję, że jutro będzie już ok poprostu takie poszczepienne humory miała dzisiaj i tyle.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9ho33ezuuy.png

Odnośnik do komentarza

norawidzę że nie tylko ja mam problem z laktacja,u mnie też mniej mleka,albo mały źle ssie,bo pije.pije a później zasypia a na noc butle daje prawie od początku a dziś wypił 180,dotlrobilam i znowu 70a jakby było więcej to jeszcze by ciągnął.w szoku że tak sprawnie leci że skoczka 2.
szusterkanasze dzieci z tego samego dnia to spr.zawsze ck u was a jeśli Witus wciąż ci płacze to może spróbuj Babilon pepti-jest,u mnie starszy non stop płakał a po mleku mu przeszło,czasem już warto się zabijać o to kp.
Dziś rozmawiałam z kumpela,rodziła w czerwcu i mimo stałych pokarmów to mały od 2mies. Budzi się co 1,5h albo co 1h na karmienie.próbowała wprowadzić butle ale nie chce i ma problem......ledwo żyje już wprowadziła małego sobie do łóżka żeby jakoś funkcjonować.Oczywiście każde dziecko jest inne i historię nie zawsze się powtarzają.

Odnośnik do komentarza

Nora mój Synek tez ma powiekszone wezly chlonne, za uszami. Wyczułam jak skończył 1 Mc, najpierw był jeden taki malutki guzek, a teraz po każdej stronie po 2 i ogólnie te miejsce lekko zgrubiale. 3 pediatrow widziało, ale na ten moment nic nie stwierdzili. Mam obserwować, czy się powiększają.
Nie mam pojęcia od czego, może od alergii, może od pierwszej szczepionki na gruźlicę?..
Naprawdę fajnie, że coraz więcej nas☺

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71855.png

Odnośnik do komentarza

Sebus w koncu zasnal. Udalo mi sie dzisiaj pocwiczyc i nawet umylam naczynia. Dobranoc Wrzesniowki! Zycze nam przespanych nocy.

szczesliwa fajnie ze dobre wiesci. Byle jutro tez tak pomyslnie i bedzie super.

sowianka przez ciebie chyba tez zrobie kopytka:) zrobilas smaka:)
kasiekfajnie ze szczepienie tak latwo poszlo i ze twoja ksiezniczka sie tak ladnie rozwija:) moj tez lapie stopki i przekreca sie na boczki ale na brzuszek jeszcze nie.

nora grunt ze tyle czasu sie staralas kp! Wazne zeby niunia byla najedzona:) powodzenia z marchewka.
To ladna z Zosi gimnastyczka:) moj Sebus sie jeszcze nie przekreca.

zuzka super ze mialas szybki porod:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

żorżi dzięki za linka, poczytałam i trochę sie doinformowałam ;) Już patrzyłam za grupami niemowlęcymi na basenach i nawet znalazłam w pobliskim miasteczku oddalonym o 7 km. Wcześniej myślałam że będe musiała do Bielska jeździć a tam to już z 20 km w jedną stronę. Jeszcze musze się doinformować odnośnie warunków i później zdecyduję ostatecznie ;)

Ja już zapisałam się z małą na zajęcia na basenie i akurat w dniu kiedy miałyśmy jechać na pierwsze zajęcia Marysia dostała pierwszy kaszelek:( Teraz musimy czekać na rozpoczęcie nowego kursu.Trochę obawiam się tych różnych bakterii i infekcji ale chyba zaryzykuję licząc że będzie ok i jednak się w końcu wybierzemy

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9hssmavwdt.png

Odnośnik do komentarza

Kochane ja zawsze też mam mniej pokarmu jak Hania pzrechodzi skok rozwojowy. Pamiętam, że raz miałam tak mało, że już chciałam butelkę wprowadzać, bo Hania co godzinkę na cycku, już nawet kupiłam bebilon ten pepti, bo Hanka miała nietolerancje laktozy i wtedy zaczął pokarm wracać. I teraz tak mam raz więcej raz trochę mniej, ale Hania na wadze ładnie przybiera z głodu nie płaczę więc jest ok :) Nie dokarmiam narazie, ale podaję od czasu do czasu wodę do picia, aby umiała z buteli jeść w razie czego i póki co pije :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9ho33ezuuy.png

Odnośnik do komentarza

Emi871208 cóż to za dziadostwo ta nadwrażliwość dotykowa? Boli ją to, sprawia dyskomfort czy jak? Skąd sie to bierze? Współczuję i nie wyobrażam sobie takiej przypadłości, wytrwałości życzę. A swoją drogą jak z tego wychodzicie?
LenkaHania piękny jest, uwielbiam takie psiaki duże :)
Zresztą ja mam nierówno pod sufitem na punkcie wszystkich zwierzaków poza muchami i komarami ;) ..no i pająkami ;p
Fajnie że dziewczynki od małego mają kontakt ze zwierzętami, na pewno to zaprocentuje w przyszłości.
Aka83 co do tego karmienia to czytałam że dziecko ważące ponad 5 (albo 6) kg nie potrzebuje już pokarmów w nocy. Może jednak jeszcze się budzić i pić, jednak jeśli nic sie nie zmieni po 5-tym miesiącu to później to już jest kwestia przyzwyczajenia do budzenia się na cycka. Dlatego ja od 2 dni staram się z tym walczyć u mojego maluszka bo nie mam zamiaru x czasu tak funkcjonować jak do tej pory.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

mychaa jak ty walczysz z tym?może właśnie chcę mu się pić?dziś go lżej okryłam zobaczę,zastanawia mnie tylko czemu aż tyle na noc potrafi wypić?może w dzień nie dojada.niestety?nie pije mi długo z piersi a butle nawet z 2smoczkiem ciągnie dłużej.....
noraa twój bobas ile wypija na noc?karmisz 2smoczkiem?
blankaniezła jesteś z Ćwiczeniami,pewnie efekty już widać,ile schudłaś?

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja ☺ po czytaniu was od roku postanawiam się również włączyć do aktywnej dyskusji skoro nastąpił okres ujawniania się podgladajacych mam. Jestem mama Hani urodzonej 25.09.2015- 10 dni po terminie 3470kg i 59cm.
Na forum trafiłam na samym początku ciąży gdyż szukałam inf. Na Internecie po tym jak lekarka stwierdziła że ciąża obumarla natomiast po zmianie lekarza okazało się iz wszystko jest dobrze Tak już na stałe u was zagoscilam bylyscie i nadal jesteście skarbnicą wiedzy na moje pytania i mimo iz się nie ujawniła bardzo się z wami zzylam mam nadzieję ze i ja jeszcze mogę dołączyć do was. Przepraszam ze się tak rozpisalm mam nadzieje ze nie zasnelyscie czytajac moj post

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ypvhiz37s.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość szusterkaa

aka Witek niestety butli nie akceptuje zwłaszcza z mlekiem :) próbowałam mu podać mm ale właśnie moja Lila pije ten bebilon bo on za diabli nie chce. Przy ostatnim skoku właśnie go kupiłam bo wydawało mi się ze mały głodny .... w dzień jednak umiał wytrzymać 3 godziny a przybiera ładnie wiec mam nadzieje ze to o ta miesiączkę chodzi albo skok :)

Odnośnik do komentarza

Aleście się rozmnożyły!:)
Ja mam jakiś cyrk, bo dzidzio zasnął o 22, obudzil przed 24 z płaczem i teraz, po godzinie znowu. A ja chciałam sobie coś na necie poczytać i jakoś guzik z tego wyszło.
W ogóle jakoś więcej i częściej je ostatnio w dzień to w sumie co 2h. Ale w nocy to już przesypiał nawet do 5.
Chyba zasnął, idę dokończyć toaletę nocną (bo wieczorną trudno to nazwać) ;)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...