Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochane, u mnie też termin wrześniowy, a mianowicie 02.09:) Póki co omijają mnie wszelkie mdłosci, nudności itp. Mam tylko ogromny apetyt od około 2 tygodni,na szczęście nie przekłada sie to na wzrost wagi. Pierwsze USG miałam w 5 tygodniu, kolejne mam w piątek, lekarz obiecał ze usłyszę bijące serduszko:)

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę do ginekologa mężczyzny i jestem zadowolona. Pan doktor wszystko tłumaczy i cierpliwie odpowiada na pytania. Co do jakiegoś... hmm wstydu czy zażenowania to w sumie ginekolog to lekarz jak każdy inny i dla niego ciało kobiety jest czymś naturalnym, tak jak np. zęby dla stomatologa:)

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze chodzilam do kobiety, teraz w zwiazku z noworocznym zawirowaniami z nfz zapisalam sie do innej przychodni i przez przypadek do faceta- ale nie zaluje. Lekarz duzo nie mowi, jest konkretny i ma dobra opinie wsrod innych pacjentek.

Odnośnik do komentarza

Hej ja mam termin na17 września, to moje drugie dziecko. Córeczkę mam też z 25 września. Więc sie cieszę że nam się znowu udalo po 6 latach. Czuje się jak bym była poczatkujaca. Aha i niemam żadnych objawów oprócz boli brzucha i piersi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o dolegliwości to mnie odrzuciło od kawy i mdli mnie na niektóre zapachy.. Mam większy apetyt, zaparcia, częściej chodzę siku i czasem pobolewa mnie brzuch.. ale na szczęście nie wymiotuję i ogólnie czuję się dobrze :) Życzę Wam wszystkim duużo zdrówka i radości :)

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę do pani ginekolog, ale nie jest to związane z płcią lekarza, ale ze sposobem w jaki wykonuje swój zawód. Byłam już u kilku różnych ginekologów tak kobiet, jak mężczyzn, ale moja ginekolog odstaje od reszty i to sporo. Ale jeśli chodzi o facetów, to nieraz słyszałam, że są lepsi od kobiet, bardziej delikatni.
Ja na pierwszej wizycie dostałam skierowania na różne badania i na następną pójdę z wynikami, wtedy też dostanę książeczkę, bo na razie nie byłoby w niej co pisać.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. I ja do Was dołączam :-) nie mogę opanować się ze szczęścia, to nasze pierwsze dziecko, o które zresztą trochę się staraliśmy. Dzisiaj byłam u ginekologa, zrobił mi usg ale nic jeszcze nie widać. Cykle mam nieregularne bo od 15 roku życia leczę się na pcos i ciężko mi stwierdzić kiedy dokładnie miałam owulacje ale podejrzewam że 1-5 stycznia. Jutro idę na beta hcg więc może coś więcej będę wiedziała. Trzymam za Was wszystkie kciuki :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/d9yv4au.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was kobietki. Jestem w 6 tygodniu (a konkretnie 5 tyogni i 6 dni ;) ) tak więc i mi wypada poród na wrzesień. Byłam tydzien temu u lekarza, zrobił USG i potwierdził, że jest pęcherzyk :D .. ale niestety nie wysłał na żadne badania, nic nie zalecił oprócz kwasu foliowego i zasugerował, abym sie nie nastawiała, bo w I trymestrze są poronienia :/... w związku z tym jestem na etapie zmiany lekarza ... polecicie kogoś?

widzę, że piszecie coś o beta. Proszę o podpowiedź co to i z czym się je?

Odnośnik do komentarza

Martika, dobrze że chcesz zmienić lekarza on nie jest od tego żeby Cię nastawiać ani negatywnie ani pozytywnie - to jak Ty będziesz chciała podejść do swojej ciąży to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Beta HCG to badanie z krwi, które niepodważalnie potwierdza ciążę i jest najczęściej wykonywane na samym początku ciąży, po potwierdzeniu lekarz powiniem zlecić ogólne badanie krwi oraz badania krwi na: toksoplazmozę, wirus różyczki, cytomegalowirus, wirus zapalenia wątroby typu B i C, wirus HCV, ogólne badanie moczu i oczywiście USG.

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, jestem po pierwszym usg, wg usg to 5tydzień 2 dzień i jest wszystko na swoim miejscu wg lekarza, na serduszko się nie nastawiałam, kazał mi przyjść 29.01. ponownie i wtedy już powinno być coś więcej widać, póki co jest ładny pęcherzyk z echem zarodka, tak to pan doktor określił.
teraz muszę jakoś wytrzymać do następnej wizyty i się nie spinać!!!

a u was jak???

p.s. czy którejś z was mimo, że przypadał wg dni od ostatniej @ 6 tydzień lekarz określił ciążę na młodszą?

Odnośnik do komentarza

maga23 super, cudowne uczucie :D

Ja idę za tydzień i mam nadzieje, że lekarz już zleci mi badania i wypiszę karte ciąży, bo jakby nie patrzeć będzie to już 8 tydzień :) A ja dalej nie mam pewności, że wszystko jest tak jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia2706

To sprawa indywidualna wg lekarza, u mnie podczas usg ( 6 tydzień 6 dzień) było już widać maleństwo - 2 mm.
A u niektórych kobiet robiących usg w tym samym momencie co ja, maleństwa nie było jeszcze widać.
Wiem, trudno być cierpliwym, ale trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...