Skocz do zawartości
Forum

Którą pralkę kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym kupić pralkę automatyczną ze sterowaniem manualnym, ewentualnie wyświetlacz ale nie koniecznie, wolę, żeby miała jak najmniej elektroniki, zastanawiam się którą kupić, aby była jak najmniej awaryjna. Spodobała mi się pralka firmy electrolux, już zamawiałam w tym sklepie kilka rzeczy i mam zaufanie do niego. Chciałabym u nich jakąś pralkę kupić. Kobietki jaką macie w domkach i napiszcie czy się się nie psuje. Jak u Was sprawuje się pralka electrolux ELECTROLUX EWT 0862TDW ? Jeśli macie inna to też proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza

Pralek mało znanych producentów lepiej unikać, zwłaszcza tych podejrzanie tanich - są z nimi różne problemy, szybko się psują itp. Radziłabym trzymać się znanych marek, jak Beko, Bosch, czy Whirlpool. Jeśli szukacie niewielkiej pralki, to ta od Beko ma świetne opinie - ma specjalny program do higienicznego prania ubranek niemowlęcych.

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze przed kupnem tego typu sprzętu zaglądam do poradników w tym stylu http://abcporady.pl/jak-szukac-pralki-co-warto-porownywac-w-pralkach/, żeby mieć jakieś pojęcie na dany temat, bo niestety w kwestii sprzętów AGD/RTV jestem totalnym laikiem i nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. Takie teksty dają przynajmniej ogólną wiedzę, od której można zacząć poszukiwania.

Odnośnik do komentarza

Absolutnie odradzam kupowanie jakiejkolwiek pralki która nie ma wymiennych łożysk bębna. Niestety takich jest już mało np. rzeczona Amica i nie wiem nawet czy wszystkie modele. Obrazowo dla dziwnych ludzi którzy nie wiedzą co to łożysko maszynowe - to są bieżnie i kulki i dzięki nim coś się może obracać ;-) Producenci którzy teraz ruchają klientów jak się da (bo to takie czasy, że ludzie nic samemu nie umieją sobie zrobić + dają sobie wciskać ciemnotę) zalewają owe łożyska razem z bębnem i nie da się ich wymienić, trzeba cały ogromny bęben kupić. Na dodatek nie dają tego drugiego uszczelnianego by szybciej padło. Gdy idzie się do serwisu ci krzyczą za bęben z łożyskami połowę ceny pralki. Ja pytam gdzie są te zielone ekooszołomy protestujące pod fabrykami pralek - takie marnotrawstwo zasobów i energii jest skrajnie nieekologiczne ??? Nawet łożyska gdy są wymienne lepiej w serwisie nie kupować bo trzeba dać te 40-50PLN a w sklepie z łożyskami np. do samochodów za porządne uszczelnione zapłacimy może z 10PLN. Niewymienne łożyska obrazowo ujmując to tak jakby w aucie kazali nam wymieniać całe koła z oponami gdy się zużyją bo sklejone razem z felgą.

Odnośnik do komentarza

O, Amica, bardzo polecam, bo mam pralkę tę dokładnie: https://www.al.to/p/392213-pralka-amica-taw-6122-lsw.html Jest zdecydowanie lepsza od Electroluxa, którą miałam wcześniej. Amica ma wiele programów, ale obsługa jej jest prosta, intuicyjna. Chodzi cicho, a to dla mnie bardzo ważne. Ma super funkcję, dzięki której podczas prania mogę jeszcze dodać rzecz, o której zapomniałam. 🙂 Cena do jakości i oszczędności – klasa A++ jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2/7/2021 o 5:01 PM, Mamitta napisał:

O, Amica, bardzo polecam, bo mam pralkę tę dokładnie: https://www.al.to/p/392213-pralka-amica-taw-6122-lsw.html Jest zdecydowanie lepsza od Electroluxa, którą miałam wcześniej. Amica ma wiele programów, ale obsługa jej jest prosta, intuicyjna. Chodzi cicho, a to dla mnie bardzo ważne. Ma super funkcję, dzięki której podczas prania mogę jeszcze dodać rzecz, o której zapomniałam. 🙂 Cena do jakości i oszczędności – klasa A++ jest bardzo dobra.

A cichy ten modelik jest?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...