Skocz do zawartości
Forum

Spadek libido po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Spadek libido jest spowodowany zmianami hormonalnymi i jest to coś normalnego. U wielu kobiet coś takiego się pojawia. Nawet jeśli miały duzą ochote na seks podczas ciąży. O ile nie trwa to długo to wszystko jest ok. Jeśli jednak się przedłuża polecam wprowadzenie pewnych zmian w sypialni

jakaś fajna erotyczna bielizna

nowe zabawki erotyczne

mozna podkręcić swoją ochotę na seks za pomocą literatury erotycznej

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Nie jest to wcale takie dziwne. Powodami są 

zapracowanie i nowe obowiązki

burza hormonalna

jak również znudzenie w związku, szczególnie jeśli jest się w długim związku

Czasami warto jest zastanowić się nad podkręceniem atmosfery w związku. Zerknijcie sobie na ten masaż erotyczny [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

niestety hormony robią swoje, ale chwilę trzeba poczekać i jest ok, ja osobiście po drugim porodzie nie wróciłam do hormonów anty i to zdecydowanie przyśpieszyło cheć do kolejnych zbliżeń, i od tamtego czasu mam błonę dopochwową 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalina

Tak jak dziewczyny wyżej pisały - skonsultuj się z ginekologiem w sprawie tabletek a i do endokrynologa nie zaszkodzi się udać sprawdzić tarczycę i pozostałe hormony płciowe. Miałam zaburzenia libido (i nie tylko) mierzyłam się z ogromnym stresem przemęczeniem, stanami depresyjnymi i wszystko zrzucalam na problemy, pandemię, rodzinę czy pracę. Okazało się, że moja tarczyca zwariowała a w dodatku mam ogromną hiperprolaktynemie co było przyczyną mojego złego samopoczucia. Rok czasu pod kontrolą lekarzy regulowalam hormony i pracowałam nad zmianą sposobu życia w tym współpraca z terapeutą i dietetykiem - odpowiednio dobrana dieta oraz suplementacja i od kilku miesięcy w końcu zaczęłam funkcjonować inaczej, mam prawidłowe wyniki, wróciło libido, mózg pracuje lepiej. Pomogła też suplementacja ziołami  [reklama usunięta].

loremvit-libido-zmysly-sila.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Możesz zacząć od czegoś stymulującego produkcję dopaminy [reklama usunięta]. Rozwiązanie uniwersalne dla kobiet i mężczyzn. Niektóre pary biorą, żeby po prostu poprawić komfort w sypialni. Warto czasami eksperymentować z nowościami farmakologicznymi w materii seksualnej.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ogólnie w wielu przypadkach spadek libido po porodzie nie jest związany z porodem oraz z hormonami, ale z przepracowaniem. Młoda mama zajmuje się maluchem, często jest niewyspana, niewypoczęta i po prostu nie ma ochoty na uprawianie seksu. Dobrze jest odciążyć mamę i dać jej trochę czasu na wytchnienie. Wtedy wróci jej ochota na seks.

Częśto również dobre działanie mogą mieć odpowiednie zioła:

https://loremvit.pl/produkt/libido-zmysly-i-sila/

Ich stosowanie jest bezpieczne. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałam podobnie ale po drugim dziecku. Po pierwszym wszystko było w porządku. Na szczęście libido wróciło do normy ku uciesze mojej i męża. Brałam najpierw tabletki przepisane przez moja panią ginekolog i niewiele pomogły (zaznaczę że wszystkie badania hormony itp. wyszły w normie) później poszukałam informacji w internecie i trafiłam na tabletki feminam libido kobiety chwaliły akurat te. No i rzeczywiście po kilku dniach libido i ochota na męża wróciły. Ale nie tylko to bo dzięki tym tabletkom nabrałam jakby energii i zmniejszyły się objawy obniżonego nastroju. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...