Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Klinika dla pluszaków"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Idealny lekarz dla mojego dziecka - powinien:
* cechować sie wewnętrznym spokojem,
*być ciepliwym do dziecka gdyż nie wszytskie odrazu chcą dać sie zbadac
* byc wyrozumiałym da spanikowanych rodziców, dla ich niewiedzy, ich dociekliwosci, czasami przemadrzania się ze oni wiedzą lepiej czy też do banalnych pytań które zadają
*zadbać o atmosferę w gabinecie, żeby ani mały pacjent ani rodzice nie czuli sie skrępowani w zadawaniu pytań
* mieć ciągle kontakt wzrokowy z dzieckiem
*być pomysłowy w przypadku gdy dziecko sie boi i nie daje sie zbadać np pokazujac najpierw słuchawki latarke patyczek i zamienić badanie w zabawę
* być dociekliwym - gdy ma choć najmniejsze wątpliwosci kierować na badania
*być szczerym, zawsze usmiechniętym , ciepłym, lubiącym dzieci.
*łłumaczyć rodzicowi co się dzieje z organizmem dziecka, dlaczego są
takie objawy, jakie są i kiedy ustąpią, jak działają zalecane
lekarstwa.

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz dla dziecka powinien odznaczać się wieloma cechami. Oczekiwania co do lekarza są nieco inne z punktu widzenia dziecka i inne z punktu widzenia osoby dorosłej. Rodzice oczekują od lekarza swojego dziecka dużo więcej, a mianowicie:
zaangażowania w swoją pracę, kompetencji, chcą by to była osoba, która nigdy nie zawodzi, na którą można liczyć o każdej porze dnia i nocy. Idealny lekarz trafnie stawia diagnozę i dobiera odpowiednie leczenie. Zawsze dokładnie wyjaśni rodzicom sprawy dotyczące choroby ich dziecka.
Dla dziecka wspaniały lekarz to taki który pożartuje, zabawi, jest miły, delikatny. To taki lekarz do którego dziecko chce po prostu chodzić, bez żadnych obaw czy lęku.

Najwspanialszy lekarz na świecie
jest jak czarodziej, to chyba wiecie.
Uśmiechem małych pacjentów wita,
wesoło dzieci o zdrowie pyta.
Fartuch na sobie ma kolorowy,
albo przynajmniej troszkę różowy,
no i jak dzieci ogląda, bada,
to wciąż dowcipy im opowiada.
Wspaniały doktor niczym jak wróżka,
swą różdżka leczy bolące uszka,
a na stetoskop, którym to bada,
zawsze ocieplacz milutki wkłada,
i po badaniu, zgodnie z zwyczajem,
medale wszystkim dzieciom rozdaje!!!

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

Cechy idealnego lekarza dla dziecka ma nasz pediatra-z ręką na sercu mogę to powiedzieć i napisać jego cechy:Cechy idealnego lekarza:D

1)zawsze uśmiechnięty
2)z podejściem do dziecka
3)szanujący swoich pacjentów
4)rozmawiający/żartujący z małymi pacjentami

ponad to:

5)odpowieda na wszystkie pytania rodziców a nie zbywa ich krótki lekarskimi tekstami
6)wychodzi do drzwi po każdego pacjenta,a nie woła zza biurka "następny prosze"
7)zawsze rozsądnie przepisuje leki,a nie od razu antybiotyk
8)zna się bardzo dobrze na tym co robi

Tak dodatkowo nasz pediatra każdego pacjenta obdarowywuje naklejkami i pieczątkami dzielnego pacjenta.A na poczeklani widnieją rysunki którymi zostaje obdarowywany nasz lekarz od dzieci (wszystkie ładnie oprawione w ramki)

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz dla dziecka to taki lekarz, który:
- zna każdego swojego pacjenta z imienia i rzadko
się taki zdarza ale pamięta historie choroby,
- zawsze uśmiechnięty,
- miły i uprzejmy dla swoich pacjentów,
- wyrozumiały,
- z poczuciem humoru,
- kompetentny,
- łatwo dostępny,
- posiada chęć przyniesienia ulgi cierpiącym z pominięciem zysku,
- obowiązkowy,
- cierpliwy,
- empatyczny.
Idealny lekarz to taki do którego dziecko chętnie idzie i wychodzi zdrowsze bo uśmiechnięte.

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą pewnego uśmiechniętego pięciolatka i pragnę opowiedzieć Wam czy dla mnie jest przymiotnik IDEALNY w słowie LEKARZ. Jako mama ciągle poszukuje doskonałego lekarza dla mojego smyka.Wielu z nich nie budziło mojego zaufania i ciągle przepisywało niepotrzebne leki których zakup tylko wzbogacał ogromne koncerny farmaceutyczne. Ciągle zastanawiałam się czym tkwi charakterystyka idealnego pediatry dla dziecko. Dla mnie to osoba posiadająca szeroką wiedzę, którą to na co dzień potrafi trafnie wykorzystać. Taka osoba powinna zawsze wysłuchać rodziców oraz dziecko i nigdy nie bagatelizować konkretnych objawów czy zmian.Dzięki temu wzbudza on zaufanie rodziców, a oni są nieco spokojniejsi o jego zdrowie. Otwarcie rozmawia z rodzicami o problemach zdrowotnych dziecka wyjaśniając wszystko jasno i przejrzyście. Idealny lekarza charakteryzuje się sporą dozą empatii, sympatycznego podejścia do drugiego człowieka czy dozą humoru na poprawę nastroju. Idealny lekarz wykonuje swój zawód z powołania, pasji i miłości do dzieci. Powinien mieć dobry kontakt z dziećmi i odnaleźć chwile, aby z nimi radośnie porozmawiać. Dobrze gdy to z lekarzem mamy kontakt 24 godziny na dobę, gdyż to choroba nie wybiera a zazwyczaj zaczyna się niespodziewanie. Warto pierwsze objawy na bieżąco konsultować, aby szybko pomóc naszemu dziecku. Mój synek Ksawery podpowiada mi jeszcze,że idealny lekarza powinien posiadać na swoim biurku całą masę naklejek. Tak mój synek to wielki pasjonat naklejek.

Odnośnik do komentarza

to mój pierwszy konkurs, mam nadzieję, że się nie ośmieszę.

Dla mnie idealny lekarz musi przede wszystkim być człowiekiem, czuć jak człowiek, wykazywać empatię, zarówno w stosunku do małego pacjenta jak i do rodziców, którzy często są trudniejszym przypadkiem ze względu na lęki i obawy o swoje dzieci. Nie może się wywyższać ani uważać się za Boga. A o innych cechach, które sądzę, że definiują lekarza idealnego opowiada taka bajeczka, którą ułożyłam:

Razu pewnego w dziecięcym gabinecie,
siedział młody lekarz i patrzył na dziecię,
Skończył szkołę i kursów mnóstwo,
jednak nadal w jego głowie było pusto.
Dzieci, gdy go tylko widziały,
zbadać się nie dawały i leków jeść nie chciały,
Młody lekarz załamany, nie wie co robić,
By dzieci się go nie bały,
Zapytał się więc pewnej mamy, jaki musi być
By dzieci go kochały,
Mądra mama tak mu mówi,
Musisz być jak dziecko, co się boi białego fartucha,
Wtedy zrozumiesz strach i brak uśmiechu od ucha do ucha,
Musisz być jak biblioteka cała,
co wiedzą swoją choroby powala,
Musisz być człowiekiem, który sercem słucha,
wtedy zrozumiesz chorego malucha,
Młody lekarz rad posłuchał,
Podziękowania cichym głosem wydukał,
z rad skorzystał od razu,
nie mogąc zmyć z twarzy zdziwienia wyrazu,
Rozmowa skutek taki dała
Dzieci leczyć z uśmiechem pomagała
Nikt już nie płakał w gabinecie,
chyba, że ze śmiechu dziecię.

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz dla dziecka to człowiek o złotym sercu. Robi to, co lubi/kocha - właściwy człowiek na właściwym miejscu. ;)
Idealny lekarz dla dziecka przede wszystkim lekarz z powołania, kochający swoją pracę. Wykonuje swoją pracę z zaangażowaniem, poświęceniem i oddaniem. Jest dokładny i sumienny. Lekarz, który wykonuje swoją pracę w taki sposób, w jaki sam chciałby być przyjęty gdyby zachorował. Idealny lekarz dla dziecka jest odpowiedzialny za małego pacjenta i nigdy nie odmawia pomocy niezależnie od pory i dnia tygodnia. Rozumienie, że dla rodziców ich dziecko jest wszystkim…
Idealny lekarz dla dziecka jest kompetentny, to lekarz dysponujący aktualną wiedzą medyczną oraz posiadający intuicję medyczną. Idealny lekarz posiada wiedzę, która poparta jest doświadczeniem.
Idealny lekarz jest profesjonalny a zarazem słuchający cierpliwie rodziców. Idealny lekarz jest otwarty na merytoryczną rozmowę z rodzicami, jeśli orientują się w temacie oraz wyjaśnia sprawy, o których nie mają pojęcia. Wyjaśni wszystkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania rodziców. W czasie wizyty obserwuje dziecko i jego zachowanie, rozwój dziecka i w razie potrzeby zwraca uwagę co wymaga interwencji. Wszystko dostrzeże (lub prawie wszystko) i zleci badania, jeżeli to koniecznie. W razie potrzeby skieruje do specjalistów. Przyzna się, że nie umie pomóc małemu pacjentowi 
Idealny lekarz dla dziecka szybko a zarazem trafnie stawia diagnozy i doskonale dobiera lekarstwa, co skutkuje skutecznym leczeniem.
Idealny lekarz dla dziecka nie traktuje przedmiotowo małych pacjentów. Jest miły i życzliwy, a oprócz tego niesamowicie ciepły i sympatyczny. Posiada doskonały kontakt z dziećmi.
Idealnemu lekarzowi można zaufać bezgranicznie. Potrafi uspokoić rodziców, bo nie ma nic gorszego niż panika rodziców. Idealny lekarz dla dziecka jest gwarancją znalezienia pomocy i trafnej diagnozy. Na idealnego lekarza zawsze można liczyć - zwłaszcza w trudnych sytuacjach
Idealny lekarz dla dziecka ma serce na dłoni, jest niesamowity, pełen zapału, zaangażowania - taki powinien być lekarz idealny.

Odnośnik do komentarza

Cechy idealnego lekarza:
1. Powinien być dla małych i dużych.
Powinien być przyjazny dla dzieci, uśmiechać się szeroko i tłumaczyć co będzie im robił. Żarty i rozśmieszanie musi mieć w małym paluszku. Zarówno, jak dla dzieci tak i dla rodziców, musi mieć cierpliwość. Dużych powinien w sposób zrozumiały i elokwentny informować o wszystkim, odpowiadać na zadane pytania i nie ignorować niczego.

2. Powinie mieć wiedzę teoretyczną i praktyczną.
Niczym jest teoria bez praktyki i praktyka bez teorii.

3. Musi być uległy i stanowczy.
Uległy w przypadkach gdy dziecko nie chce dać się zbadać, bo np. chce zobaczyć coś przez okno. Lekarz powinien wtedy ulec, ale zrobić to w inteligentny sposób tak aby dziecko następnie dało się zbadać. Stanowczy gdy np. maluszek w kółko próbuje odwlec badanie.

4. Delikatny i twardy.
Delikatnie przekazywać niemiłe informacje rodzicom, jak również delikatnie badać dziecko. Twardy gdy np. rodzic nie chce się zgodzić na leczenie antybiotykiem a jest taka konieczność lub gdy rodzic nie chce skierowania do specjalisty a stan dziecka tego wymaga.

Idealny lekarz jest połączeniem wielu sprzecznych sobie cech w taki sposób, że powstaje nam idealna równoważnia.
Właśnie tacy lekarze powinni leczyć dzieci.

Odnośnik do komentarza

Idealny lekarz:
- przede wszystkim powinien mieć podejście do dzieci, tak aby dzieci się jego nie bały, aby potrafił zagadać dziecko, zrobić wszelkie badania bez bólu i strachu czyli po prostu powinien lubić dzieci,
- taki aby rodzice nie bali zapytać się nawet o błahostki, dla mnie to ważne, że jak mam „głupie pytanie” to je zadaję i otrzymuję odpowiedź z uśmiechem i nie słyszę jakiegoś kąśliwego komentarza o czytaniu internetu,
- cierpliwie znosił wszelkie wątpliwości młodej mamy, abym wiedziała, że czas wizyty jest moim i mojego dziecka czasem i mogę w gabinecie siedzieć i rozmawiać tyle ile potrzeba, a nie że wizyta 5 minut gdzie w trakcie jest rozmowa przez telefon, z pielęgniarką no i tak ze mną, ale to przy okazji,
- aby jak coś robię źle to nie krytykował, tylko spokojnie wytłumaczył, a nie że ja wychodzę z gabinetu z poczuciem, że jestem złą matką i krzywdzę swoje dziecko,
- nie powinien to być ” doktor antybiotyk”,
- powinien zawsze dokładnie badać dziecko, a nie tylko „rzut oka” na dziecko, trzy dodatkowe pytania do rodzica i już diagnoza gotowa,
- powinien być kompleksowy, badać dziecko jako całość i jeżeli raz dziecko boli brzuch a raz coś innego to nie traktować zawsze tego odrębnie tylko jako jeden organizm i czasami połączyć te choroby i zauważyć że jedno wynika z drugiego,
- powinien nie bać się przyznać, że czegoś nie wie i kierować do specjalistów,
- jakby był do niego kontakt, np. jakby dał swój nr tel. służbowy to też było by miło, ale nie jest to priorytet.

Odnośnik do komentarza

A cóż byłoby lepszego w człowieku, który leczy Wasze dziecko niż to, że powinien mieć w sobie powołanie zarówno do zawodu jak i do pracy z dziećmi? Nie cierpliwość, nie wyrozumiałość i tym podobne rzeczy! Jak ktoś jest do tego nie jest stworzony to charakter może sobie ćwiczyć (nasze czyli rodziców pobożne życzenie) ile wlezie, a i tak nic z tego nie będzie. Wiem, że wypowiada się tu wiele mam, których dzieci chorują nawet bardzo poważnie, moja choruje nagminnie (wiadomo przedszkole) i jeszcze zraziła ją "profesjonalna z doświadczeniem" dentystka i mała teraz ni w ząb do dentysty iść nie chce. Jako matka życzyłabym sobie i innym rodzicom aby właśnie na takiego lekarza z powołania trafili. Nie dlatego, żeby łatwiej było znosić chorobę dziecka rodzicom ale właśnie dziecku, tej istocie, którą my dorośli mamy się opiekować, a lekarz ma nam w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza

Kochani,

daliście tak dużo fantastycznych odpowiedzi, że niezmiernie trudno było nam wybrać zaledwie 3 zwycięzców... Takie konkursy są dla Komisji niezwykle skomplikowane, gdyż my chcielibyśmy wszystkich nagradzać, a tu niestety - nie ma tylu nagród...

No ale niech cieszą się Ci, którym się udało zwrócić naszą uwagę :-) Oto i zwycięzcy:

Karola84
Kamyczek86
beatuleczka

Serdecznie gratulujemy! Prosimy o podesłanie danych do wysyłki nagrody wraz z numerem telefonu na mail: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy podać swój nick oraz nazwę konkursu.

Zapraszamy do udziału w innych naszych konkursach! Każdy ma szansę coś wygrać :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...