Skocz do zawartości
Forum

Podróżowanie w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ja latalam w czasie ciazy lot 2,5 godz w 7 tyg i 9 tyg. Sadze ze jezeli nie krwawisz nie masz problemow z cisnieniem nie powinno byc przeciwskazan. Ale dla pewnosci mozesz zapytac sie lekarza.
Pozatym w 5 misiacu odbylam 36 godzinna jazde samochodem x 2 ale ja bardzo dobrze znosilam ciaze

Pozdrawiam

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Wg mojego lekarza teza, że lot jest niebezpieczny była zasadna, ale..... 20 lat temu. W poprzedniej ciązy leciałam ok. 7 razy - pierwszy raz w 4 tyg. ciąży, ostatni w 9 m-cu. I nigdy nic sie nie działo, bo dziać się nie miało prawa. Dzisiejsze lotnictwo jest pod tym względem bezpieczne. Teorie o przeciążeniach i zmienie ciśnien to (wg lekarza) dyrymały.
Teraz też lata. W weekend (9 tc) byłam w Anglii, za miesiąc znów lecę (choć w innym kierunku :mdr:) I zamierzam przemierzac przestworza do samego końca ciązy.

P.S. dr Justyna bardzo mnie zadziwiła swoją wypowiedzią... nie posądzałam jej o to :mdr:

http://lb2f.lilypie.com/AX5tp2.png
http://lbyf.lilypie.com/aJtZp1.png

Odnośnik do komentarza

Ja po pierwsze nie słyszalam o takich przypadkach, po drugie porody zdarzają się wszędzie ( przedwczesne też) ale oczywiście poród na pokładzie samolotu to rzecz spektakularna i nagłaśniana, a po trzecie na taki poród może wpłynąc choćby stres związany z samą podróżą, a nie ciśnienie w kabinie. Więc to raczej spekulacje.

http://lb2f.lilypie.com/AX5tp2.png
http://lbyf.lilypie.com/aJtZp1.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

inka_80
Och Morrwa nie wiem czy to nie jest takie niuzasadnione szczegolnie jezeli dzieje sie cos niedobrego w ciazy slyszy sie ze co jakis czas rodzi sie wczesniak na pokladzie samolotu

jesli "cos " dzieje sie w ciazy to najlepiej spytac gin/polozna czy mozna pdrozowac samolotem,
a w innych przypadkach- latanie samolotem to chyba najbardziej wygodny(i szybki) sposob podrozowania w czasie ciazy

a jak sie urodzi na pokladzie samolotu,to kto wie moze Bobas dostanie dozywotni bilet na przeloty:wink:

Odnośnik do komentarza

Morrwa
Ja po pierwsze nie słyszalam o takich przypadkach, po drugie porody zdarzają się wszędzie ( przedwczesne też) ale oczywiście poród na pokładzie samolotu to rzecz spektakularna i nagłaśniana, a po trzecie na taki poród może wpłynąc choćby stres związany z samą podróżą, a nie ciśnienie w kabinie. Więc to raczej spekulacje.

niekoniecznie spekulacje...ja miałam zakaz z uwagi na ryzyko poronienia...mój lekarz jest autorytetem w dziedzinie ginekologii-położnictwa, a co najważniejsze nie lubi przesadzać, do wszystkiego podchodzi na luzie i z rozwagą...on twierdził podobnie jak dr Radkiewicz, że różnica ciśnień może mieć wpływ, powtarzam MOŻE nie musi...Może byłaś Morrwa w tej grupie kobiet, po której lot samolotem "spływał". Ja wiem, że należy zawsze to konsultować z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje pomocy...
Najpierw wyczytalam, ze Wizz wpuszcza na poklad do 36. tygodnia.
Teraz szwagierka wygrzebala, ze po 28. tygodniu trzeba zaswiadczenie od lekarza, ze mozna leciec.
Moja ginka mi wczoraj powiedziala, ze ona mi tego nie podpisze. Noz q..., jak nie znajde kogos, kto mi to podpisze to jestesmy w czarnym tylku, bo bilety mamy na 32. tydzien...

Znacie jakiegos gina / polozna w Warszawie, co mi to podpisze?

www.opowiemcibajke.pl


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4/st/20130225/e/Pola/dt/7/k/5563/s-event.png

Odnośnik do komentarza

Ja leciałam w 16/17 tc i nie było problemów ale ciąża była mało widoczna. Panie po 36 tc muszą mieć zaświadczenie od gina i to nie po polsku :)

A co do porodów w samolocie to jednej z moich lipcówek 2011 w samolocie odeszły wody (7 mc ciąży) i awaryjnie lądowali w Berlinie. Ciąża przebiegała prawidłowo. Dzidziuś na szczęście zdrowy choć strachu się najedli.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
mojej kuzynce gin odradziła latanie samolotem, ale ona chciała gdzieś na Maderę, więc lot zdeycodwanie dłuższy...

Hmmm ja leciałam na Malediwy 11 godzin i gin nie miał przeciwwskazań. No chyba, że kuzynka była w końcówce ciąży

Odnośnik do komentarza

Margeritka
curry
Margeritka
mojej kuzynce gin odradziła latanie samolotem, ale ona chciała gdzieś na Maderę, więc lot zdeycodwanie dłuższy...

Hmmm ja leciałam na Malediwy 11 godzin i gin nie miał przeciwwskazań. No chyba, że kuzynka była w końcówce ciąży

była na początku

To nie rozumiem czemu. Ciąża była zagrożona? Większość moich znajomych latała w ciąży i nikomu lekarz nie powiedział, żeby nie latać.

Odnośnik do komentarza

curry
Margeritka
curry

Hmmm ja leciałam na Malediwy 11 godzin i gin nie miał przeciwwskazań. No chyba, że kuzynka była w końcówce ciąży

była na początku

To nie rozumiem czemu. Ciąża była zagrożona? Większość moich znajomych latała w ciąży i nikomu lekarz nie powiedział, żeby nie latać.

nie była, nie dopytywałam dlaczego dokładnie, ale wiem, ze taką poradę dostała

Odnośnik do komentarza

Myślę że jest to sprawa indywidualna i powinnaś zasięgnąć porady lekarza,czy nie widzi żadnych przeciwwskazań , a w dodatku powinnaś mieć w razie czego ostatnie wyniki badać i kartę ciąży, w razie jakichkolwiek komplikacji. Pamięta również o higienie osobistej w dużych skupiskach ludzi, ponieważ bardzo łatwo o różne infekcje w trakcie ciąży. Nie zapomnij też zabrać ze sobą najpotrzebniejszych leków, plastrów itp. dobrze żebyś miała ze sobą jeszcze rękawice medyczne, albo chociaż takie zwykłe lateksowe żeby w razie czego nie dotykać gołymi rękami np. deski w wc, albo innych przedmiotów, bo łatwo przenieść zarazki i bakterie przez dotyk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...