Skocz do zawartości
Forum

Główka opada do tyłu


Gość Zuzanna1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuzanna1234

Witam,
Synek ma 3,5 miesiaca, leżąc na brzuszku ładnie trzyma głowe w górze, może tak leżeć i 10 min i jakoś specjalnie się przy tym nie męczy. Jednak złapany za rączki do siadu nie ciąnie główki, a ta zwisa mu do tyłu. Neurolog powidziała że nie widzi u niego nic niepokojącego. Jak trzymam go w pionie i nie podeprze mu głowy ta ucieka mu do tyłu. Wszędzie czytam że powinien już ciągnąć głowę do siadu. Czy to problem z napięciem mięśniowym? Może zgłosić się z nim do jakiejś poradni rehabilitacyjnej?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Oj, niefajnie... 3,5 miesiąca to czas, kiedy dziecko powinno starać się utrzymywać główkę w osi ciała. Podczas podciągania z leżenia do siadu powinno choćby zapoczątkowywać ruch. Nie wygląda dobrze sytuacja, gdy dziecku trzymanemu w pionie w tym wieku (3,5 miesiąca) trzeba podpierać główkę. Rzeczywiście może być tu problem z napięciem mięśniowym. Myślę, że dobrze by było skonsultować się z fizjoterapeutą.
MB

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzanna1234

Skonsultowałam się z fizjoterapeutą. Już ćwiczymy na razie prywatnie i w domu ale mam już skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Metodą Bobath. Byłam już na 4 ćwiczeniach ale nie widze poprawy choć rehabilitantka twierdzi że jest. Mały ma też lekką asymetrię. Skrót prawej strony T i napięcie wyższe po prawej stronie. Co z tego jak jest brak kontroli głowy w próbie trakcyjnej. Czy ta asymetria może mieć z tym coś wspólnego? Przyznam się jeszcze że przez jakiś czas ok 3 tyg nie podawałam małemu wit D, kompletnie wyleciało mi to z głowy, byłam tak zajęta rozmyślaniem o jego braku podnoszenia głowy. Wiem moja lekkomyślność. Czy to może mieć coś z tym wspólnego? Mam wyrzuty sumienia teraz i kompletnego doła. Czy stałe ćwiczenia sprawią że będzie ok? Czy to może być początek jakiejś poważniejszej choroby?

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

No to teraz mnie po prostu przeraziłyście... Już szukam fizjoterapii, tylko nie znam w Warszawie nikogo poleconego... W Krakowie znałam świetną fizjoterapeutkę Magdę Brunagel, no ale przeprowadziłam się, tu jej nie ściągnę :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...