Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs "Zimowe książeczki"

Rekomendowane odpowiedzi

Michasiowi (4 l.) z zimą kojarzą się również pingwinki, są one bohaterami książeczek, które czytaliśmy a poza tym jest on fanem bajeczki o pingwinku Popolo, dlatego chciał zrobić pingwinka nazwał go Śnieżek

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22165.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Były obrazki czarno- białe, a teraz kolorowe. Zima kojarzy się dzieciom z zabawami na śniegu. Batik klejem Ania lat 9, Farby Zuzia lat 8 dla której inspiracją do pracy były oglądane dzieła Teda Harrisona.

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22189.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22190.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojemu synkowi zima kojarzy się ze śniegiem :) Niestety w tym roku jeszcze śniegu nie było dlatego postanowiliśmy zrobić śnieg sami :) Filipek był zaskoczony że śnieg można zrobić samemu! :) Rozcięłam pampersa młodszego synka i powybierałam z waty kuleczki. Wsypałam je go miski z wodą i od czasu do czasu pomieszałam. Za 15 min śnieg był gotowy :) Oczywiście w pierwszej kolejności powstał bałwanek, później wieża. Filipek parę razy dopytywał czy ten śnieg nie stopnieje :) Dziś zaraz po przebudzeniu od razu pobiegł do pokoju sprawdzić czy rzeczywiście śnieg nie stopniał :) Zabawa zaczęła się na nowo - ugniatał śnieg, robił iglo a nawet "lodowego węża" :)

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22209.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22210.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22211.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22212.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basi (4,3) zima kojarzy się z mnóstwem rzeczy, ale w końcu zdecydowała się na dwie rzeczy:
mróz na szybach - wykonany na oknie balkonowym pastą do zębów:-) oraz śniegowym bałwanem i padającym na niego śniegiem
mróz:

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22242.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bałwanki Wiktorii 7,5 lat i Kasi prawie 5-cio letniej .. praca wspólna czasem z moja pomocą jak uparcie coś nie chciało wyjść.

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22273.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytając Sebastiana (lat 4 ) co mu się kojarzy z zimą bez zastanowienia odpowiedział : bałwan i śnieg:)
Mamy w domu świątecznego bałwanka, którego wykonaliśmy całą rodzina już wcześniej... Sebastian postanowił go narysować :)

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam ponownie - zdjęcie starszego syna zamieściliśmy w galerii ale mamy jeszcze jednego młodszego łobuziaczka, który ostatnimi czasy jest bardziej książkowy, dlatego żeby go zachęcić do prac manualnych trzeba się albo nagłowić albo przyjdzie to bardzo spontanicznie. I tak spontanicznie wyszły poniższy bałwanek i pingwinek-opróżniałam niszczarkę, najpierw Karolek lat 3 zrobił bałagan a później wykorzystaliśmy resztki-kontury mama, kończyny starszy brat, naklejanie Karol głównodowodzący tym razem:-) pozdrawiamy serdecznie

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to są zimowe obrazki naszego synka Rafałka (3 latka) bałwanek wyklejony z płatków a drugi bałwanek wyklejony z waty i gwiazdek oraz śnieżynek :) synek uwielbia kleić i wyklejać wiec zimowe obrazki wyklejane :)

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mojej 4letniej Irence zima kojarzy się przede wszystkim ze śniegiem, z choinką, z bombkami i z bałwankiem. Choinkę wykonałyśmy z rolek po papierze toaletowym, bombki z plasteliny, śnieg z waty a bałwan ze styropianowych kul z nosem z plasteliny. oczy i guziki namalowane pisakiem

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22350.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Córka Małgosia lat 8 Mikołaja Świętego wykonała,
bo przecież w zimowy wieczór jak co roku go wyczekiwała.
Zima właśnie z tą postacią się kojarzy,
uśmiech nie znika Jej z twarzy :)

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukaszkowi 5,5 roku z zimą kojarzy się bałwanek i reniferek. Kasi 4,5 z zimą kojarzy się bałwanek i pani zima. Wspólnie zrobiliśmy też reniferkowe ciasteczka i bałwanki z mleka w proszku :-)

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22360.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22361.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22362.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22363.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22364.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22365.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22366.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zima to bałwan - dla mojej córki to oczywiste, w związku z czym czasem sto razy dziennie tłumaczę czemu nie ma śniegu choć jest zima i bawię się we wróżkę (bo na meteorologa za mało umiejętności) mówiąc kiedy może spaść te wyczekiwany biały puch. Narysowała więc bałwanki w różnej postaci oraz ulepiła bałwana z plasteliny i z moją pomocą zamknęła go w magicznej śnieżnej szklanej kuli (przyjmijmy, że ten słoiczek jest szklaną kulą).

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22367.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22368.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim dzieciom zima kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, z rodzinnym spędzaniem, śpiewaniem kolęd, z Mikołajem i prezentami oraz z feriami zimowymi, gdzie uwielbiają zjeżdżać z górki na pazurki. Pie rwsza praca przedstawia naszą rodzinkę i kuzynów, Mikołaja i prezenty. Druga praca wykonana w mące to zjeżdżanie na sankach z górki na pazurki.

Ola lat 5 i Bartek lat 8

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22371.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22372.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale daliście zadanie mojemu smykowi Nikosiowi lat niebawem 5, ponieważ na hasło zima odlicza dni do swoich urodzin:) No niestety jest trochę pokrzywdzony i prezenty urodzinowe są jednocześnie świątecznymi... więc smyk postanowił narysować tort, ktory uwielbia już skończyłem słyszę, zdziwiona pytam czemu nie koloruje a on odparł bo to ten pyszny z wiórkami kokosowymi a wiórki są białe zapomniałaś? No fakt przytaknęłam to zaproponowałam może wykleisz wiórkami tort mam jeszcze trochę wsypę Ci w miseczkę - mmmhhhhmmmmm - usłyszałam jak zaproponowałam tak zrobilam, po chwili się obracam a mój łasuch spałaszował całą miseczkę...i pyta czy mam jeszcze na ten tort? No niestety nie miałam sumienia kazać mu resztkami wyklejać tort więc miseczkę wylizał do ostatniej wiórki :) zaproponowałam inne sposoby ale uparł się że mają być wiórki i masz babo placek bo niestety chorzy w domu siedzimy i od sklepów stronimy więc jest tort z niby wiórkami :D no i prezent oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i jeszcze jedno skojarzenie z zimą śnieg więc namalował siebie w zaspie robiącego orzełka :) młodszy Olek (1,5) z racji tego że pewnie nie bardzo kojarzy słowo zima też zrobił śnieg stempelkami a starszy mu chętnie pomógł i jeszcze blok dorysował...a jak zima to trzeba się ubrać bo na śniegu nie wolno być bez czapki, szalika i rękawiczek no bo można być chorym skwitował starszy i po chwili zastanowienia dodał no to czemu jak zimy i śniegu nie ma to my jesteśmy chorzy??? ech...no czemu??? wspólnymi braterskimi siłami pomalowali elementy niezbędne do założenia w zimę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...