Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zimowe książeczki"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu synkowi zima kojarzy się ze śniegiem :) Niestety w tym roku jeszcze śniegu nie było dlatego postanowiliśmy zrobić śnieg sami :) Filipek był zaskoczony że śnieg można zrobić samemu! :) Rozcięłam pampersa młodszego synka i powybierałam z waty kuleczki. Wsypałam je go miski z wodą i od czasu do czasu pomieszałam. Za 15 min śnieg był gotowy :) Oczywiście w pierwszej kolejności powstał bałwanek, później wieża. Filipek parę razy dopytywał czy ten śnieg nie stopnieje :) Dziś zaraz po przebudzeniu od razu pobiegł do pokoju sprawdzić czy rzeczywiście śnieg nie stopniał :) Zabawa zaczęła się na nowo - ugniatał śnieg, robił iglo a nawet "lodowego węża" :)

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22209.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22210.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22211.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22212.jpg

Odnośnik do komentarza

witam ponownie - zdjęcie starszego syna zamieściliśmy w galerii ale mamy jeszcze jednego młodszego łobuziaczka, który ostatnimi czasy jest bardziej książkowy, dlatego żeby go zachęcić do prac manualnych trzeba się albo nagłowić albo przyjdzie to bardzo spontanicznie. I tak spontanicznie wyszły poniższy bałwanek i pingwinek-opróżniałam niszczarkę, najpierw Karolek lat 3 zrobił bałagan a później wykorzystaliśmy resztki-kontury mama, kończyny starszy brat, naklejanie Karol głównodowodzący tym razem:-) pozdrawiamy serdecznie

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22309.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak zima to bałwan - dla mojej córki to oczywiste, w związku z czym czasem sto razy dziennie tłumaczę czemu nie ma śniegu choć jest zima i bawię się we wróżkę (bo na meteorologa za mało umiejętności) mówiąc kiedy może spaść te wyczekiwany biały puch. Narysowała więc bałwanki w różnej postaci oraz ulepiła bałwana z plasteliny i z moją pomocą zamknęła go w magicznej śnieżnej szklanej kuli (przyjmijmy, że ten słoiczek jest szklaną kulą).

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22367.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22368.jpg

Odnośnik do komentarza

Moim dzieciom zima kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, z rodzinnym spędzaniem, śpiewaniem kolęd, z Mikołajem i prezentami oraz z feriami zimowymi, gdzie uwielbiają zjeżdżać z górki na pazurki. Pie rwsza praca przedstawia naszą rodzinkę i kuzynów, Mikołaja i prezenty. Druga praca wykonana w mące to zjeżdżanie na sankach z górki na pazurki.

Ola lat 5 i Bartek lat 8

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22371.jpg

monthly_2014_12/konkurs-zimowe-ksiazeczki_22372.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Ale daliście zadanie mojemu smykowi Nikosiowi lat niebawem 5, ponieważ na hasło zima odlicza dni do swoich urodzin:) No niestety jest trochę pokrzywdzony i prezenty urodzinowe są jednocześnie świątecznymi... więc smyk postanowił narysować tort, ktory uwielbia już skończyłem słyszę, zdziwiona pytam czemu nie koloruje a on odparł bo to ten pyszny z wiórkami kokosowymi a wiórki są białe zapomniałaś? No fakt przytaknęłam to zaproponowałam może wykleisz wiórkami tort mam jeszcze trochę wsypę Ci w miseczkę - mmmhhhhmmmmm - usłyszałam jak zaproponowałam tak zrobilam, po chwili się obracam a mój łasuch spałaszował całą miseczkę...i pyta czy mam jeszcze na ten tort? No niestety nie miałam sumienia kazać mu resztkami wyklejać tort więc miseczkę wylizał do ostatniej wiórki :) zaproponowałam inne sposoby ale uparł się że mają być wiórki i masz babo placek bo niestety chorzy w domu siedzimy i od sklepów stronimy więc jest tort z niby wiórkami :D no i prezent oczywiście :)

Odnośnik do komentarza

i jeszcze jedno skojarzenie z zimą śnieg więc namalował siebie w zaspie robiącego orzełka :) młodszy Olek (1,5) z racji tego że pewnie nie bardzo kojarzy słowo zima też zrobił śnieg stempelkami a starszy mu chętnie pomógł i jeszcze blok dorysował...a jak zima to trzeba się ubrać bo na śniegu nie wolno być bez czapki, szalika i rękawiczek no bo można być chorym skwitował starszy i po chwili zastanowienia dodał no to czemu jak zimy i śniegu nie ma to my jesteśmy chorzy??? ech...no czemu??? wspólnymi braterskimi siłami pomalowali elementy niezbędne do założenia w zimę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...