Skocz do zawartości
Forum

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, pisałam Wam niedawno, że robiłam ciasto na pierniki, które musi odleżeć tydzień w lodówce, w weekend w końcu piekłam już pierniczki, a teraz po kilku dniach zamknięte w puszce smakują wyśmienicie! (nie chwaląc sie :) )

Zobaczcie co stworzyliśmy z moim Młodym (4lata)

Pierniczki teraz czekają zapakowane na świętego Mikołaja :)

Aniołka i ten domek z najwiekszą ilością kulek Młody robił sam :)

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22498.jpg

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22499.jpg

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22500.jpg

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22501.jpg

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22502.jpg

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22503.jpg

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22504.jpg

monthly_2014_12/przygotowania-do-swiat-bozego-narodzenia_22505.jpg

Odnośnik do komentarza

Zuzunieczko ładne te Twoje pierniczki. Moje niestety nie doczekały dekorowania. Ja zrobiłam takie bez leżakowania, miękkie od razu po upieczeniu, wyszło ich ze 120, piekłam je przedwczoraj a właśnie przed chwilą zjadłam ostatniego. Jestem strasznym łasuchem jeśli chodzi o domowe słodycze. Teraz będę musiała upiec jeszcze raz, a nie wiem czy zdążę, bo jestem w w strasznym czasoniedostatku.

Odnośnik do komentarza

adasaga3
Zuzunieczko ładne te Twoje pierniczki. Moje niestety nie doczekały dekorowania. Ja zrobiłam takie bez leżakowania, miękkie od razu po upieczeniu, wyszło ich ze 120, piekłam je przedwczoraj a właśnie przed chwilą zjadłam ostatniego. Jestem strasznym łasuchem jeśli chodzi o domowe słodycze. Teraz będę musiała upiec jeszcze raz, a nie wiem czy zdążę, bo jestem w w strasznym czasoniedostatku.

Haha, dlatego ja zrobiłam podwójną porcję ciasta, bo u nas też same łasuchy :D

Odnośnik do komentarza

Margeritko ja zjadałam nawet więcej, gdy tylko szłam do kuchni zrobić sobie np. herbatę stawiałam tacę z ciasteczkami koło siebie i tak sobie po te ciasteczka sięgałam, sięgałam, aż zjedliśmy z mężem ponad 100 pierniczków. Córcia zjadła może ze 4, synek "wymemlał" ze 2. A teraz zła jestem bo jakieś choróbsko mnie łapie, od wczoraj fatalnie się czuję, gardło mnie strasznie boli, w kościach łamie, głowa pęka, a tu święta za pasem i nic nie zrobione. A miałam w sobotę jeszcze okno w sypialni umyć, bo nam jakiś wielki ptak swoje skrzydła na szybie odcisnął, na zakupy jechać, dzieciom buciki kupić. Ech, jakoś często łapią mnie przeziębienia właśnie tuż przed Świętami. Dobrze że wyjeżdżam na "gotowe", wigilię spędzimy u mojego taty, a pierwszy dzień u teściów no ale jakieś przygotowania poczynić trzeba, a ja ledwie się ruszam tak mnie w kościach łamie.

Odnośnik do komentarza

A mi-na szczęście-choróbsko szybko minęło. Jeszcze w sobotę rano byłam "zdechła", a już popołudniu odzyskałam siły i energię. Okno w sypialni umyłam, pojechaliśmy do sklepu po buty dla dzieci, przy okazji kupiłam prezenty dla bratanków męża i dla teściów. Nie wiem dlaczego, ale w tym roku jakoś nie czuję że Święta tuż, tuż, że to już jutro Wigilia. Może dlatego że odkąd mam dzieci nie robię generalnych porządków przed świętami, nie myję podłóg pod szafkami w kuchni, nie pucuję do błysku wszystkich żyrandoli w domu, nie sprzątam w piwnicy-a kiedyś tak robiłam. :-) Teraz cieszę się jak posprzątam wieczorem i do 10 rano jest czysto a zabawki nie leżą porozrzucane w każdym pokoju. No i nie muszę gotować jakichś specjalnych świątecznych dań, bo przez 2 dni świąt nas nie będzie. Ja mam tylko zrobić moczkę, może jak ja w końcu zrobię i spróbuje poczuję w końcu że święta tuż, tuż.
Co do Waszych pierniczków dziewczyny to pewnie ładnie wyglądają udekorowane kolorowym lukrem i innymi posypkami. Ja swoich (tych które już zdążyliśmy zjeść) w ogóle nie dekorowałam, ze względu na dzieci, nie chcę ich przyzwyczajać do nadmiernej słodyczy. Takie domowe mało słodkie pierniczki na razie muszą im wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...