Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs Świąteczny z Parenting.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze kolejne ozdoby choinkowe:Aniołek z masy solnej,spryskany delikatnie złotym sprayem, reniferek z masy solnej, pomalowany farbami, bombka ze wstążek.

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22889.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22890.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22891.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspólnie z moją 7-letnią córeczką Natalką zaprojektowałyśmy zestaw choinkowych ozdób w postaci srebrnej gwiazdy na czubek choinki oraz licznych dzwoneczków, gwiazdek oraz kolorowych choinek. Do wykonania tych ozdób wykorzystałyśmy głównie tekturę, folię aluminiową, kolorowy papier, bibułę, sznurek oraz orzechy, gałązki brzozy i białe perełki do przyozdobienia naszej gwiazdy :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22893.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22894.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Razem z synkiem Marcelkiem przygotowaliśmy smaczne, ciasteczkowe ozdoby świąteczne. Zabawy było przy tym mnóstwo, najbardziej ucieszyły synka ciasteczka z postaciami jego ulubionej bajki o Bolku i Lolku. Oj, chyba niedługo powiszą na naszej choince:).

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22896.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22897.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22898.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koszyki zostały wykonane samodzielnie przez 7-letniego Adrianka z kolorowego papieru przy użyciu kleju, na zdjęciu jest widoczna również "fantazyjna" gwiazdka także z papieru kolorowego.

Bombka jest również dziełem Adriana, kula styropianowa pomalowana farba i udekorowana wstążką do pakowania prezentów i kolorowymi i igiełkami i choineczkami z dziurkacza ozdobnego.

Choinka najbardziej pracochłonna i wymagająca mojej pomocy. Szyszki zostały zebrane podczas jesiennych spacerów do lasu, ja wycięłam stożek i ałączyłam go zszywkami, po czym dzieci przy użyciu kleju z pistoletu doklejały kolejno szyszki, kokardki purpurowe robiła samodzielnie Sandra (5 lat). Natomiast złoty kolor nadał choince tata sprayem w garażu:)

Gwiazdki zostały wykonane wspólnie znana doskonale wszystkim metodą z pasków.

Jeżyki wykonywaliśmy wspólnie z kolorowych karteczek notesowych metodą origami, również pracochłonne zajęcie ale efekt jak widać wspaniały i wart poświęconego czasu.

Gwiazda betlejemska również została wykonana wspólnymi siłami, do jej zrobienia użyliśmy 60 białych karteczek notesowych , kleju, oraz 12 koralików. Jej wykonanie jest czasochłonne, gdyż najpierw składamy 60 osobnych kwiatuszków, które następnie musimy ze sobą złączyć, ale małe i zwinne rączki dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, na mojej głowie zostało tylko połączenie gotowych elementów.

Mam nadzieję , że wykonane przez nas ozdoby będą inspiracją do wykonania takich samych bądź podobnych przez innych uczestników konkursu w przyszłym roku. 

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22899.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22900.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22901.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22902.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22903.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22904.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Choinka z pozostałości po temperowaniu kredek.
2. Bombka z wykałaczek do uszu.
3. Bombka na podkładzie ze styropianu owinięta krepą.
4. Bałwan z dekielków i guzików .

Wykonała 5 letnia Zuzia z mamą i tatą.

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22910.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22911.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22912.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22913.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasze ostatnie prace.
Adaś lat 4 samodzielnie wykonał z masy solnej ozdoby choinkowe.
Dawid lat 6 stworzył (z pomocą) aniołka.
Bałwanek natomiast to praca zespołowa. Powstał z siatki po owocach wypełnionej watą i związanej w kształt bałwanka.
Kapelusz z foli piankowej uszyłam ja, oczy, ręce i wkład z waty to zasługa chłopców, a nosek (z wykałaczki pomalowanej lakierem do paznokci) to inspiracja naszej ukochanej babci :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22919.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22920.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22921.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22922.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Święta tuż tuż, więc postanowiłam z moją 8-letnią bratanicą Wikusią zrobić oto takie ozdoby choinkowe. A sposób ich przygotowania jest bardzo prosty. Najpierw ozdobne opakowania po pralinkach obkleiłyśmy kolorowym papierem do pakowania prezentów, a następnie ładnie obwiązałyśmy wstążeczkami (czerwonymi i zielonymi). Ale miałyśmy super zabawę. Pomagał nam oczywiście mój 2, 5 synek, dzielnie przytrzymując paluszkiem podczas zawiązywania kokardek :-)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22925.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodałam ponownie zgłoszenie, ponieważ nie mogłam dodać wcześniej zdjęć zrobionych ozdób choinkowych. Ozdoby wykonane przez bratanicę Wiktorię i mojego synka 2,5 letniego Dawidka

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My także w składzie: Darusia lat 6, Lidzia lat 9 i mama przygotowałyśmy różne ozdoby choinkowe. Co dziewczynki mogły, zrobiły same, przy niektórych pomagała mama.
Są to:
- bombka styropianowa, cekinki i wstążeczka, zielony brokat na górze nr 1
- bombka styropianowa nr 2 z tego samego plus srebrny brokat
- bombka styropianowa oklejona drobniutkimi żółtymi koraliczkami, kwiatuszki z cekinów, listki z bibuły, na dole wstążeczka
- gwiazka z papieru falistego z głową Mikołaja z papieru i kawałeczka czerwonej serwetki- broda z wykręconych paseczków
- bombka ufoludek - z kulki styropianowej pomalowanej farbą na żółto, niedziałających żaróweczek jako włosy, koraliki to oczy, nos to śrubka, usta z cekinów,
- bombka pani ufoludkowa - też z kulki, kokarda to sreberko po cukierku, oczy z cekinów, nos to koralik
- bałwanek zrobiony ze starych, czarnych okularów pomalowanych kilka razy białą farbą przez Lidzię, ma wstążeczkę - szalik, oczy i guziki z cekinów

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22928.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22929.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22930.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22931.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22932.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22933.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22934.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inne nasze ozdoby:
- Darusiowa różowa choineczka oklejona wstążeczką, cekinami, koralikami, kawałeczkami dekoracyjnego jabłuszka ( różowa, ponieważ to ulubiony kolor)
- choinka Lidzi jest to pomalowany farbą stożek, a do niego przyczepione rożne elementy dekoracyjne: koraliki, cekiny, wstążeczka
- Czerwony Kapturek to nasza nietypowa bombka, główka z kulki, sukieneczka z serwetki, włosy z wełny, koszyczek, ręce z papieru
- Wróżka też musiała być, bo to jedna z ulubionych postaci: włosy ze wstążki, sukienka z serwetki, skrzydełka to fioletowe piórka
- zielona gwiazda obsypana brokatem z cekinkami
- gwiazdka ze sklejonych patyczków do uszu
- dzwoneczek z poskładanej kartki, cekinów, wstążki i koralika

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22935.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22936.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22937.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22938.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22939.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22940.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22941.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejne to:
- sopelek z wykałaczki oplecionej srebrną wstążeczką
- kokardka z papierka po czekoladce
- prezencik z czerwonej serwetki i kulki styropianowej
- orzech okręcony sreberkiem z uchwytem ze sreberka do zaciśnięcia na gałązce
- piernikowe serce ozdobione lukrem w paczuszce - by zachowało świeżość
- orzech okręcony sreberkiem i cekinki
- pierniczki w kształcie gwiazdek i motylek, też zawisną na choince

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22945.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22946.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22947.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22948.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22949.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22950.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22951.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A oto nasze (moje i mojej 7-letniej Nikolki) ozdoby, których przygotowywanie było dla nas radosnym, wspólnie spędzonym czasem:
1. Łańcuch z papierków po cukierkach - w zbieranie papierków zostało zaangażowane pół rodziny, którzy chcąc pomóc osłodzili sobie trochę życie i efekt widać (łańcuch ma ponad pół metra długości, a na choince prezentuje się jeszcze lepiej!)
2. Ozdoby wykonane metodą quillingu - żabka, kwiatek, bałwanek, gwiazdka, serduszko, a następnym zdjęciu bombka. Nikolka rośnie na małego mistrza i jest w tym coraz lepsza!
3. Bałwanek i pingwin wykonane z żarówki. W ich przygotowywaniu byłam córce najbardziej potrzebna, bo wiadomo, z żarówką nie ma żartów:) A tak na poważnie, to Nikolka chciała je pokazać swojej pani wychowawczyni. Tak jej się spodobały, że za zgodą Nikolki ozdabiają teraz szkolną choinkę!
4. Gwiazdki wykonane z kolorowego papieru, które były robione w zasadzie w całości przez córkę.
5. Domowej roboty pierniczki. Ja robiłam ciasto, a Nikolka wykrawała i później lukrowała. Tutaj jeszcze nie na choince, bo wieszamy je dopiero we wigilię i w ten sam dzień, po kolacji się nimi delektujemy:)
6. Dzwonek wykonany z cekinków. Może być zawieszony na choince, jak również być postawiony na stojaku.

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22956.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22957.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22958.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22959.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22960.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22961.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22962.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22963.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz nasz aniołek na choince jako czubek znajomi pełni podziwu dlA naszego dzieła :) i nasze smakołyki cukierki pudrowe zawinięte w sizal po cukierkach czekoladowych został sizal i papierek :D zdjęcia nie zdążyłam zrobić...

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22976.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22977.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22978.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niusska
Jeszcze raz nasz aniołek na choince jako czubek znajomi pełni podziwu dlA naszego dzieła :) i nasze smakołyki cukierki pudrowe zawinięte w sizal po cukierkach czekoladowych został sizal i papierek :D zdjęcia nie zdążyłam zrobić...

Nie da rady edytować więc uzupełniam wspólna praca mamy, Nikodema lat 5, troszkę próbował pomóc Aleksander 1,5 l. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwielbiamy wykonywać różne rzeczy z recyklingu i nasze ozdoby świąteczne właśnie przeżywają swoje drugi życie z zużytych materiałów. 1. Ze starych orzeszków ziemnych dzieciaki wykonały mikałajów oraz bałwanki, pomalowały farbami a potem dorysowały jedynie oczy, buzię, guziki i przykleiły brodę Mikołajom. 2. Aniołki powstały z wytłaczanki po jajkach a główki z nakrętek po butelkach, jeden z aniołków ma sukienkę z koronki, Ola powiedziała, że to właśnie Archanioł Gabriel. 3. Choinki- jedna z nich jest również z wytłaczanki a dwie obok z kolorowego papieru. 4. Mikołaj i Pingwinek ze starych żarówek, które zostały pomalowane, czapeczki z filcu i dzieciaki domalowały oczy, nos, usta i policzki:)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22980.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22981.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22982.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22983.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22984.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...