Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs Świąteczny z Parenting.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek Grzesiu (5 lat) uwielbia świąteczne przygotowania. W tym roku stworzyliśmy piękne bombki choinkowe - styropianowe kule pokryte kaszą gryczaną lub ryżem, ozdobione złotym/ srebrnym sprayem, koralikami i gwiazdkami. W 90 % zostały wykonane przez synka (pomagałam wyłącznie w spryskaniu sprayem i przyczepianiu wstążek). A oto efekt:) Pięknie wyglądają na naszej choince, którą Grzesiu też już ustroił:)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u Nas dekoracje wykonane z papieru skręconego wieniec i gwiazda
Jakub (lat 4,5) pomagał kolorować renifera i choinkę przyklejał bombki na choinkę i śpiewał świąteczne piosenki dodawając uroku świątecznym przygotowaniom

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22253.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22254.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22255.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22256.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczynki moje Kasia prawie 5 lat i Wiki -7,5 lat ostatnio zaczęły jeszcze tworzyć typowy łańcuch na choinkę z pasków papieru kolorowego.. Kasi wolniej idzie to więc dużo krótszy ale produkcja trwa nadal - do świąt zdąży dokończyć zapewne ;)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22270.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22271.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,
ponieważ lubimy takie świąteczne kreatywne prace - dlatego przedstawiamy i my Nasze ozdoby świąteczne.
1. Aniołek, wykonany ze styropianowej kulki, żółtej krepiny, sukieneczka pomalowana przez Juleczkę i ozdobiona błyszczącymi cekinami i klejem z brokatem skrzydła to wycięte odrysowane dłonie Julii
2. Choinki wykonane z foremek papierowych po babeczkach, przyczepione do siebie zszywaczem ozdobione błyszczącymi cekinami i klejem z brokatem
3. Renifer (brązowy) i Piesek (czarny) wykonany z odcisków dłoni, pomalowany farbami plakatowymi ozdobione klejem z brokatem, noski to pompony naklejone oczy

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22280.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22281.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22282.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22283.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22284.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22285.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22286.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22287.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Choineczki już przyozdobione
Wszystkie ozdoby Julia lat 3 wykonała z moją malutką pomocą, jesteśmy nadal w trakcie tworzenia kolejnych jednak samo tworzenie tych małych dzieł trwało ponad 3 dni (schnięcie farbki czy kleju z brokatem)
Dziękujemy i trzymamy kciuki

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22291.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parę dni myśleliśmy z synkiem (3 lata i 4 miesiące) nad ozdobą choinkową, która byłaby unikalna.. I do głowy przyszedł nam lampion - w końcu czas adwentu ;) Ale żeby nasz lampion był naprawdę unikalny zrobiliśmy go z makaronu do lasagne :)
Filipek namalował na 2 częściach Pana Jezuska w żłóbku i bałwanka a ja (też chciałam się pobawić) choinkę i nasz dom w Świątecznej ciepłej odsłonie :) Synek wszystkie 4 części wymalował palcami a gdy wyschły, skleiłam je klejem na gorąco i dokleiłam u góry sznurek. Filipek powiesił lampion na choince, włożyliśmy do środka światełka choinkowe i zaświeciliśmy światełka - efekt naprawdę super! :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22292.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22293.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22294.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22295.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22296.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22297.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22298.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22299.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy mogę tu komentować, ale onca muszę to powiedzieć-my też robiny lampiony, ale ten Twoj-fantastyczny! Świetny patent!
Jestem pod wrażeniem.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Święta tuż tuż, więc postanowiłam z moją 8-letnią bratanicą Wikusią zrobić oto takie ozdoby choinkowe. A sposób ich przygotowania jest bardzo prosty. Najpierw ozdobne opakowania po pralinkach obkleiłyśmy kolorowym papierem do pakowania prezentów, a następnie ładnie obwiązałyśmy wstążeczkami (czerwonymi i zielonymi). Ale miałyśmy super zabawę. Pomagał nam oczywiście mój 2, 5 synek, dzielnie przytrzymując paluszkiem podczas zawiązywania kokardek :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nasz stroik świąteczny zrobiony ze słoika ,świeczki,ozdób na choinkę i koralików :) prosta ale fajna ozdoba i ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia bo można tworzyć ze wszystkiego :) ten stroik zrobiłam z córką 6 letnią :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A my z córcią LAura ( 1 rok) zrobiliśmy kilka wyjątkowych ozdób choinkowych. Oczywiście nasze prace trwały kilka dni. Dlatego było kilka dni zabawy. Prawie córcia miała katar to mieliśmy urozmaicenie dnia, gdyż nie wychodziliśmy na spacery. I tak spod naszych rąk powstał cały komplet pięknych tekturowych baniek, łancuch z szyszek i szyszkowe ptaszki.
Bańki powstały z tekturki. Mają one rózne wzory. Na jednych jest choinka zrobiona ze stempelka zimniaczanego. Wyciełam w ziemniaku trójkąt a córcia odbijała go z moja pomocą na bańce. Po wyschnięciu dekorowaliśmy choinkę brokatem w kleju.
Bańka 2 to głowa bałwana. Zrobiona również ze stępelka z ziemniaka. Czapka bałwana jak i jego buzia zostały zrobione z brokatowego kleju.
Bańka 3 to banka zrobiona z pociętych resztek kolorowego filcu. Najpierw posmarowaliśmy bankę klejem a potem córcia nałożyła na nią grubą warstwę pociętego filcu.
Bańka 4 przedstawia głowę mikołaja. Na bańkowej tekturce córcia odbiła swoją rączkę pomalowaną białą farbą i tak powstała broda mikołaja. Brokatem domalowałyśmy mu policzki, nos i usta a pisakiem oczka. Na koniec dokleiłyśmy mikołajowi czapkę z materiału. Pompon i futerko zrobione jest ze starego wsadu do poduszki.
Bańka 5 i 6 powstały z orzeszków ziemnych. Kilka orzeszków pomalowałyśmy pędzelkiem na biało i czerwono. Z białego orzeszka powstał bałwan, któremu zapałką domalowałyśmy guziki i buzie. Na koniec doczepiliśmy filcową czapkę i kawałek gałązki jako miotła.
Z czerwonego orzeszka powstał mikołaj. Domalowałyśmy mu oczka farbą i dokleiłyśmy brodę z wkładu do poduszki. Czapka zrobiona z materiału (takim samym sposobem jak czapka mikołaja odbitego z rączki ).
Z niepomalowanego orzeszka powstał jeszcze renifer. Doczepiłam mu 2 małe gałązki jako rogi. A paluszkiem umoczonym w farbie córcia domalowała oczka i nos.
kolejną ostatnią bańkę zrobiłam sama. Umieściłam na niej logo Waszego portalu i brokatem domalowałam świąteczną ozdobę :)
Na szyszkowym łańcuchu znalazła sie szyszka z kokardą na samym czubku.
Kolejna szyszka to elf. Jego buzia powstała z filcu. Domalowałyśmy mu oczy i usta brokatem. Dokleiłysmy czapkę i zawiązałyśmy szalik by nie zmarzł na dworze ;) Podobnie powstała szyszka anioł. Tylko ma on jeszcze skrzydła z tektury pomalowanej złotym brokatem.
Wszystkie szyszki przyczepione zostały do tasiemki i tak powstały 2 szyszkowe łańcuchy.
Ostatnią ozdobę zrobiliśmy z pozostałości. Czyli resztek tektury i bańki, która nam została. Córcia moczyła swój paluszek w różnokolorowej farbie i odbijała go na tekturze. Po wyschnięciu wyciełam z niej skrzydełka i ogonki by zrobic szyszkowe ptaki. Najpierw do szyszki przyczepiłam kawałek drucika by ptaszka przyczepic na choince. Potem z córcią dolepiłyszmy mu oczka i dziób z filcu a na koniec pomiędzy łuski szyszki włożyłysmy kolorowe skrzydełka i ogonki. Córci najbardziej podobały się właśnie te ptaszki. Cały czas się do nich uśmiechała.
Wszystkie te ozdoby powiesiliśmy na choince przed domem, by zobaczyc jak się one prezentują :) Jest to nasza pierwsza wspólna świąteczna choinka. Ponieważ rok temu nawet nie miałam siły myślec o ozdobach świątecznych

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22322.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22323.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22324.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22325.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22326.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22327.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22328.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22329.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i kolejne zawieszki na choinkę w wykonaniu córek Wiktorii 7,5 i Kasi prawie 5 lat z moją mała pomocą.
Aniołki z masy solnej po wysuszeniu pomalowane farbami i ptaszki z papieru kolorowego.

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22338.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22339.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspólnie się bawiłyśmy się z córeczką (prawie 3 latka). Ona głównie robiła włosy, oczka nosek i strojenie sukienek. Ale uważam że robiła to bardzo ładnie jak na swój wiek. I już nie mogę się doczekać jak będą pomalowane, błyszczące zdobiły choinkę, o którą codziennie się córka dopomina:). już niedługo Lenko :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22398.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam
Nasze ozdoby zrobiliśmy z modeliny.
Gwiazdeczki, księżyce, dzwoneczki i choineczki powstały w wyniku współpracy moich dzieci:Kubusia(10), Wiktori(8) i Małgosi(4).

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22436.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22437.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22438.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22439.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22440.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22441.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22442.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ozdoby choinkowe wykonane wspólnie z synkiem Adamem, lat 5.
1)Bałwanek wykonany z buteleczki po jogurcie pitnym.
2)Bombka z żarówki, pomalowana lakierem do paznokci, wyklejona czarną nitką.
3)Bombka "kwiatek" wykonana z żarówki i płatków kosmetycznych.
4)Bombka z żarówki oblana woskiem.
5)Bombka z żarówki, oklejona paseczkami z kolorowego papieru.
6)Bombka Mikołaj, również wykonana z żarówki.
7)Bombka z żarówki wyklejona kuleczkami z bibuły.
8)Bombka z żarówki, wyklejona skórką mandarynki.

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22481.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22482.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22483.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22484.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22485.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22486.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22487.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22488.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak,tak się zajęłam zdjęciami,że zapomniałam je opisać :) Prace robiła Eliza lat 8 - część ozdób ma zawieszki i wieszamy je na choince,część ma patyczki i wbijamy je do kwiatków lub stroików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...