Skocz do zawartości
Forum

Konkurs Świąteczny z Parenting.pl


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wspólnie z moją 7-letnią córeczką Natalką zaprojektowałyśmy zestaw choinkowych ozdób w postaci srebrnej gwiazdy na czubek choinki oraz licznych dzwoneczków, gwiazdek oraz kolorowych choinek. Do wykonania tych ozdób wykorzystałyśmy głównie tekturę, folię aluminiową, kolorowy papier, bibułę, sznurek oraz orzechy, gałązki brzozy i białe perełki do przyozdobienia naszej gwiazdy :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22893.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22894.jpg

Odnośnik do komentarza

Koszyki zostały wykonane samodzielnie przez 7-letniego Adrianka z kolorowego papieru przy użyciu kleju, na zdjęciu jest widoczna również "fantazyjna" gwiazdka także z papieru kolorowego.

Bombka jest również dziełem Adriana, kula styropianowa pomalowana farba i udekorowana wstążką do pakowania prezentów i kolorowymi i igiełkami i choineczkami z dziurkacza ozdobnego.

Choinka najbardziej pracochłonna i wymagająca mojej pomocy. Szyszki zostały zebrane podczas jesiennych spacerów do lasu, ja wycięłam stożek i ałączyłam go zszywkami, po czym dzieci przy użyciu kleju z pistoletu doklejały kolejno szyszki, kokardki purpurowe robiła samodzielnie Sandra (5 lat). Natomiast złoty kolor nadał choince tata sprayem w garażu:)

Gwiazdki zostały wykonane wspólnie znana doskonale wszystkim metodą z pasków.

Jeżyki wykonywaliśmy wspólnie z kolorowych karteczek notesowych metodą origami, również pracochłonne zajęcie ale efekt jak widać wspaniały i wart poświęconego czasu.

Gwiazda betlejemska również została wykonana wspólnymi siłami, do jej zrobienia użyliśmy 60 białych karteczek notesowych , kleju, oraz 12 koralików. Jej wykonanie jest czasochłonne, gdyż najpierw składamy 60 osobnych kwiatuszków, które następnie musimy ze sobą złączyć, ale małe i zwinne rączki dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, na mojej głowie zostało tylko połączenie gotowych elementów.

Mam nadzieję , że wykonane przez nas ozdoby będą inspiracją do wykonania takich samych bądź podobnych przez innych uczestników konkursu w przyszłym roku. 

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22899.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22900.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22901.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22902.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22903.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22904.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22905.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasze ostatnie prace.
Adaś lat 4 samodzielnie wykonał z masy solnej ozdoby choinkowe.
Dawid lat 6 stworzył (z pomocą) aniołka.
Bałwanek natomiast to praca zespołowa. Powstał z siatki po owocach wypełnionej watą i związanej w kształt bałwanka.
Kapelusz z foli piankowej uszyłam ja, oczy, ręce i wkład z waty to zasługa chłopców, a nosek (z wykałaczki pomalowanej lakierem do paznokci) to inspiracja naszej ukochanej babci :)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22919.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22920.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22921.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22922.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Święta tuż tuż, więc postanowiłam z moją 8-letnią bratanicą Wikusią zrobić oto takie ozdoby choinkowe. A sposób ich przygotowania jest bardzo prosty. Najpierw ozdobne opakowania po pralinkach obkleiłyśmy kolorowym papierem do pakowania prezentów, a następnie ładnie obwiązałyśmy wstążeczkami (czerwonymi i zielonymi). Ale miałyśmy super zabawę. Pomagał nam oczywiście mój 2, 5 synek, dzielnie przytrzymując paluszkiem podczas zawiązywania kokardek :-)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22925.jpg

Odnośnik do komentarza

My także w składzie: Darusia lat 6, Lidzia lat 9 i mama przygotowałyśmy różne ozdoby choinkowe. Co dziewczynki mogły, zrobiły same, przy niektórych pomagała mama.
Są to:
- bombka styropianowa, cekinki i wstążeczka, zielony brokat na górze nr 1
- bombka styropianowa nr 2 z tego samego plus srebrny brokat
- bombka styropianowa oklejona drobniutkimi żółtymi koraliczkami, kwiatuszki z cekinów, listki z bibuły, na dole wstążeczka
- gwiazka z papieru falistego z głową Mikołaja z papieru i kawałeczka czerwonej serwetki- broda z wykręconych paseczków
- bombka ufoludek - z kulki styropianowej pomalowanej farbą na żółto, niedziałających żaróweczek jako włosy, koraliki to oczy, nos to śrubka, usta z cekinów,
- bombka pani ufoludkowa - też z kulki, kokarda to sreberko po cukierku, oczy z cekinów, nos to koralik
- bałwanek zrobiony ze starych, czarnych okularów pomalowanych kilka razy białą farbą przez Lidzię, ma wstążeczkę - szalik, oczy i guziki z cekinów

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22928.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22929.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22930.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22931.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22932.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22933.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22934.jpg

Odnośnik do komentarza

Inne nasze ozdoby:
- Darusiowa różowa choineczka oklejona wstążeczką, cekinami, koralikami, kawałeczkami dekoracyjnego jabłuszka ( różowa, ponieważ to ulubiony kolor)
- choinka Lidzi jest to pomalowany farbą stożek, a do niego przyczepione rożne elementy dekoracyjne: koraliki, cekiny, wstążeczka
- Czerwony Kapturek to nasza nietypowa bombka, główka z kulki, sukieneczka z serwetki, włosy z wełny, koszyczek, ręce z papieru
- Wróżka też musiała być, bo to jedna z ulubionych postaci: włosy ze wstążki, sukienka z serwetki, skrzydełka to fioletowe piórka
- zielona gwiazda obsypana brokatem z cekinkami
- gwiazdka ze sklejonych patyczków do uszu
- dzwoneczek z poskładanej kartki, cekinów, wstążki i koralika

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22935.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22936.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22937.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22938.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22939.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22940.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22941.jpg

Odnośnik do komentarza

Kolejne to:
- sopelek z wykałaczki oplecionej srebrną wstążeczką
- kokardka z papierka po czekoladce
- prezencik z czerwonej serwetki i kulki styropianowej
- orzech okręcony sreberkiem z uchwytem ze sreberka do zaciśnięcia na gałązce
- piernikowe serce ozdobione lukrem w paczuszce - by zachowało świeżość
- orzech okręcony sreberkiem i cekinki
- pierniczki w kształcie gwiazdek i motylek, też zawisną na choince

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22945.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22946.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22947.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22948.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22949.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22950.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22951.jpg

Odnośnik do komentarza

A oto nasze (moje i mojej 7-letniej Nikolki) ozdoby, których przygotowywanie było dla nas radosnym, wspólnie spędzonym czasem:
1. Łańcuch z papierków po cukierkach - w zbieranie papierków zostało zaangażowane pół rodziny, którzy chcąc pomóc osłodzili sobie trochę życie i efekt widać (łańcuch ma ponad pół metra długości, a na choince prezentuje się jeszcze lepiej!)
2. Ozdoby wykonane metodą quillingu - żabka, kwiatek, bałwanek, gwiazdka, serduszko, a następnym zdjęciu bombka. Nikolka rośnie na małego mistrza i jest w tym coraz lepsza!
3. Bałwanek i pingwin wykonane z żarówki. W ich przygotowywaniu byłam córce najbardziej potrzebna, bo wiadomo, z żarówką nie ma żartów:) A tak na poważnie, to Nikolka chciała je pokazać swojej pani wychowawczyni. Tak jej się spodobały, że za zgodą Nikolki ozdabiają teraz szkolną choinkę!
4. Gwiazdki wykonane z kolorowego papieru, które były robione w zasadzie w całości przez córkę.
5. Domowej roboty pierniczki. Ja robiłam ciasto, a Nikolka wykrawała i później lukrowała. Tutaj jeszcze nie na choince, bo wieszamy je dopiero we wigilię i w ten sam dzień, po kolacji się nimi delektujemy:)
6. Dzwonek wykonany z cekinków. Może być zawieszony na choince, jak również być postawiony na stojaku.

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22956.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22957.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22958.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22959.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22960.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22961.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22962.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22963.jpg

Odnośnik do komentarza

niusska
Jeszcze raz nasz aniołek na choince jako czubek znajomi pełni podziwu dlA naszego dzieła :) i nasze smakołyki cukierki pudrowe zawinięte w sizal po cukierkach czekoladowych został sizal i papierek :D zdjęcia nie zdążyłam zrobić...

Nie da rady edytować więc uzupełniam wspólna praca mamy, Nikodema lat 5, troszkę próbował pomóc Aleksander 1,5 l. :)

Odnośnik do komentarza

Uwielbiamy wykonywać różne rzeczy z recyklingu i nasze ozdoby świąteczne właśnie przeżywają swoje drugi życie z zużytych materiałów. 1. Ze starych orzeszków ziemnych dzieciaki wykonały mikałajów oraz bałwanki, pomalowały farbami a potem dorysowały jedynie oczy, buzię, guziki i przykleiły brodę Mikołajom. 2. Aniołki powstały z wytłaczanki po jajkach a główki z nakrętek po butelkach, jeden z aniołków ma sukienkę z koronki, Ola powiedziała, że to właśnie Archanioł Gabriel. 3. Choinki- jedna z nich jest również z wytłaczanki a dwie obok z kolorowego papieru. 4. Mikołaj i Pingwinek ze starych żarówek, które zostały pomalowane, czapeczki z filcu i dzieciaki domalowały oczy, nos, usta i policzki:)

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22980.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22981.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22982.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22983.jpg

monthly_2014_12/konkurs-swiateczny-z-parenting-pl_22984.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/c26b8b8a35.png

http://www.suwaczek.pl/cache/7883a985c6.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...