Skocz do zawartości
Forum

Tydzień urlopu na spędzenie ciekawie z dzieckiem


Gość mamapracujaca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamapracujaca

Moi drodzy. Jestem samotną, pracującą mamą. W tym roku będę mieć tylko tydzień urlopu :( Chciałabym spędzić cały ten czas z moim siedmioletnim synkiem ale tak fajnie, ciekawie i w ogóle super-hiper, żeby naprawdę miał frajdę. Poradźcie: gdzie go zabrać, co zaplanować? Jeśli chodzi o kasę to mam parę tysięcy do wydania :) Będę wdzięczna za wszystkie pomysły!

Odnośnik do komentarza
Gość do mamy pracującej

Jednak jak czytam takie komentarze przywraca mi się wiara w rodziców, bo ogromna większośc to tylko pracują "na chleb" (a tak naprawde na nowy samochód etc.) a zrobiebie czegoś fajnego z dziećmi spada na ostatnie miejsce na liście, na które już nigdy nie ma czasu

Odnośnik do komentarza
Gość do mamotata

~mamotata
Hej, ja też jestem samotną i pracującą mamą. I też mam syna, tylko trochę starszego- 12 lat. Z wycieczek które mu się naprawdę podobały mogę polecić:
- Krakowski aquapark i multikino
- Wrocławskie Zoo- zwłaszcza oceanarium!
- Jura Park, Krasiejów- ostatniego czasu park się rozbudował, obok powstał Park Nauki i
Ewolucji Człowieka także naprawdę atrakcji masa (synowi się najbardziej podobało kino 5D) i kształcące a ja to sobie cenię.
- Ogród Doświadczeń, Kraków- może twój syn jest jeszcze za mały ale sama nie wiem... bo tam jak nazwa wskazuje robi się takie zabawowe doświadczenia, niekoniecznie trzeba znać w teorii fizykę...
Ok, tyle ode mnie, pozdro

A czy wszystkie te miejsca są otwarte też zimą?

Odnośnik do komentarza

Tak wyjazd z dziećmi to nie tylko zaplanowanie dojazdu i noclegu, to niewielki element urlopu, trzeba też zaplanować ciekawe wycieczki, przygotować się co można zwiedzić, czy są w okolicy jakieś specjalne miejsca dedykowane dla rodzin z pociechami.

Odnośnik do komentarza

a my byliśmy oglądać betonowe "zwierzątka" którym nie jest zimno w zimie :) dino park wypalił niespodziewanie dobrze, dróżki odśnieżone tak że nie było ryzyka że coś się stanie. A wielbłądy i żyrafy tak po śniegu biegały w tym zoo?

Odnośnik do komentarza

Tak, to było najlepsze, nie było wszystkich zwierzątek ale te co były to biegały po śniegu, nawet te które normalnie żyją w Afryce:) Polecam zimowe wycieczki, ważne żeby wybrać się z samego rana, o 9.00, bo będzie widno i dzień wyda się dłuższy w efekcie wiecej się zobaczy:)

Odnośnik do komentarza

Nie ma problemu, żeby rozbić to na dwa różne dni, bilety do obu obiektów kupuje się osobno. Jeśli synek się męczy lub nudzi to może i lepiej:) no i dwa pomysły na wycieczkę już są:) Fajnie jak jedziesz z całą rodziną to są też jakieś zniżki, trzeba zapytać przy kasie.

Odnośnik do komentarza

jestem fanem odwiedzania z dziećmi atrakcji turystycznych w nieturystycznych porach roku np. włoskie plaże w zimie i alpy w lecie, polecacie jakieś paradoksalne miejsce w Polsce do mojej kolekcji dziwactw podróżnyczych?

Odnośnik do komentarza

Nie no, fajny temat, bo taki dosyć uniwersalny. Pomysły na spędzenie intensywnego tygodnia z dzieckiem przydadzą się większej ilości ludzi i nie tracą ważności jakoś szybko.
Nawet podzielę się swoim pomysłem:
Sama zaplanowałabym wycieczki do miejsc, których dziecko raczej nie odwiedzi na szkolnej wycieczce. Jestem zwolenniczką kontaktu z naturą, więc pewnie postarałabym się pokazać dziecku piękno np. jaskiń, zamiast ciągnąć je w miejsca pełne coli, frytek i waty cukrowej albo do parku nauki i rozrywki, gdzie wszystko jest dostępne łatwo i przyjemnie...
Moja mama ciągnęła mnie właśnie w góry i do grot - pamiętam niesamowitość tych wycieczek. Dla 6-7 latka taka grota, w której jest np. zawsze zimno, są stalaktyty i stalagmity stapiające się w stalagnaty (znam te pojęcia już od małego - strasznie mnie fascynowały), są kaskady nacieków w kształcie organów kościelnych... to jak wyprawa do zupełnie, całkowicie innego świata. Jaskinie są też pełne dźwięków - woda kapie, piasek się osypuje, jakieś drobne stworzenia szeleszczą... Jak się idzie z mamą za rękę, to to jest najważniejszy filar tego, żeby się nie bać. To buduje piękną i niesamowitą więź.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale sądzę, że takiego rodzaju uczucia nie da się zbudować zabierając dziecko do żadnego "parku rozrywki"... ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...