Skocz do zawartości
Forum

Wyjazdy rodzinne


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znoszę pakować i rozpakowywać walizek, a poza tym to uwielbiam wyjeżdżać. Zawsze to zmiana otoczenia, nowe miejsca do zwiedzania, spacerowania. Poza tym to czas by być razem, nie zawsze jest czas na wspólne błogie lenistwo na co dzień. Jeśli wyjeżdżamy na wypoczynek to nie bierzemy opcji z własnym wyżywieniem, tylko zamawiamy w hotelu/pensjonacie lub stołujemy się "na mieście". Jeśli wyjazd do rodziny/przyjaciół to bierzemy udział w czynnościach kulinarno-porządkowych. Nie wyobrażam sobie zwalić się komuś na 2-3 dni, dłużej to w ogóle nie ma opcji, i oczekiwać pełnej obsługi. Z drugiej strony jest wtedy pomoc przy dzieciach.

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci są dość greczne, więc nie mam z nimi jakiś większych problemów podczas wyjazdu. Ogólnie uważam, że dziecku trzeba po prostu znaleźć ciekawe zajęcia i wtedy samo się sobą zajmie i nie będzie dla nas ciężarem :) Ostatnio byliśmy w parku przygody Kulturinsel w Niemczech i to właśnie jedno z tych miejsc, gdzie maluchy mają gdzie się wybiegać, a rodzice zyskują dzięki temu czas na odpoczynek. Jeśli nie macie pomysłu na rodzinny wyjazd, to jak najbardziej polecam ten park :)

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o parki rozrywki dla dzieci, to u ans jest rabkoland, który też warto odwiedzić ;) masa naprawdę dobrych atrakcji dla dzieciaków! Nasze były zachwycone, wymęczone strasznie, ale zadowolone! I nawet podczas takich wypadów nie mamy z nimi problemów ;)

Odnośnik do komentarza

my regularnie jeździmy z rodzinką do Zalesia [reklama usunięta] :) o każdej porze roku jest tam co robić. Okolica jest ładna i spokojna, a sam kompleks - duży i jest co robić. Szczególnie dzieci mają tam mnóstwo atrakcji jak np. bajkolandia (ogromny plac zabaw pod dachem) i mini zoo - i to pierwsze rzeczy jakie mi przychodzą do głowy a jest tego o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza

My napewno pojedziemy nad polskie morze, zakwaterowanie już mamy, wszystko już zarezerwowane i zaplanowane. Lubimy polskie morze bo jest tam dużo jodu tak wieć zawsze wracam wypoczęta. Wole przy tym mniejsze miejscowości w których mozna sobie naprawdę wypocząć. Planujemy też wyjechac do pradziadków małej, na wieś. Tam najlepiej się odpoczywa! Za granicę, póki co, nie planujemy jechać w te wakacje. Szczególnie, ze wymaga to sporych funduszy. Może w przyszłym roku ;)
Jesli chodzi o nasze polskie góry,polecam Bieszczady https://www.e-wczasy.pl/blog/co-zobaczyc-w-bieszczadach/ Jest przepięknie i stosunkowo niedrogo w porównaniiu do innych górskich kierunków.

Odnośnik do komentarza

Miło jest oglądać filmy, na których cała rodzina i ludzie wyjeżdżają na wakacje lub w podróż, ale życie jest dalekie od tego. Moja żona i ja jedziemy gdzieś na wakacje, wynajmujemy samochód (przykro nam, że używamy naszego samochodu), tworzymy media na tylnym siedzeniu - centrum i sklep spożywczy w tym samym czasie, aby dzieci oglądały bajki i jadły ich ulubione przekąski. Tylko w ten sposób możemy bezpiecznie dotrzeć do celu.

Odnośnik do komentarza

Wyjazdy rodzinne z dziećmi to nie lada przedsięwzięcie. Oboje z mężem lubimy podróżować z pociechami, ale gdyby nie samochód kombi to nie bylibyśmy w stanie się pomieścić ;D ostatnio pojechaliśmy do Warszawy. Wyjazd się udał, dzieci było o dziwo grzeczne. Na sam koniec poszliśmy na spacer do Fortu Służew, w restauracji Garo Sushi zjedliśmy z mężem przepyszne sushi, a dzieciakom zaserwowano dania specjalnie dla nich. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Wyjazd z dziećmi warto zaplanować w takie miejsce, by zarówno dzieci, jak i rodzice się nie nudzili. Dobrym pomysłem są rodzinne hotele, gdzie zapewniane są zajęcia dla dzieci, a w tym czasie rodzice mogą odpocząć. Ja ze swojej strony mogę polecić Hotel Klimek w Muszynie - tam jeżdżę z rodziną i nigdy się nie zawiodłam. Dzieci mają zapewnione rozrywki, szaleją w Aquaparku, my z mężem możemy odpocząć. Super!

Odnośnik do komentarza
Gość Gardenie

Zwykle wybieramy sie na jeden czy dwa wyjazdy dłuższe w Polskę.

Ale kilka razy w ciagu roku lubimy wyskoczyć sobie na krótsze wyjazdy. Polecam Warszawę, mam tam swoją siostrę i często tam jeździmy Warszawa ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc dla dzieci. Na przykład centrum nauki Kopernik czy muzeum powstania warszawskiego....

https://zabawatrampolina.weebly.com/blog/aktywny-weekend-z-dziecmi

Aktywny weekend z dziecmi warto również spędzić w Airo. 

Odnośnik do komentarza

Moją ulubioną nadmorską miejscowością jest Rewal. Ma piękną plażę i fantastyczny klimat. Atrakcji jest dużo i dla dzieci i dla dorosłych. My, wczasy spędzamy z dziećmi, więc na nocleg zawsze wybieramy domki, aby czuć się komfortowo. W tamtym roku wynajęliśmy domek w Adamówce - http://www.wakacjewrewalu.com.pl/wakacje-w-rewalu/ i byliśmy bardzo zadowoleni. To przyjemny kameralny ośrodek, prowadzony przez przemiłych ludzi. Domki są nowe, eleganckie, przystosowane dla rodzin z dziećmi. Na terenie ośrodka jest fajny plac zabaw, gdzie dzieci mogą sie wybiegać i wybawić, gdy rodzice spokojnie sobie grillują  🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...