Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Rewolucja no gaworzą na pewno tez - Ci górale:D
Eeee no weź nie bądź taka..pyknij sobie jeszcze jedno:) Jaś prosi.. A jeszcze pincet złotych dostaniesz:D

Brawo Ania! Hasiok to kosz na śmieci:)
Jak to w Toruniu nie ma Mikołaja? O nie!:( Jak to!?:(

Ewelad wieśniary z górnej polki:) Kocham Cie normalnie:D

Wera ale teraz te pampersy wlasnie jakieś nowe sie pojawiły...niby ulepszone. Ja tez czekam na info jakie są.

Mamaewy pewnie myślałaś o nas jakie zaradne kobiety.... Małe dzieci w domu a te jeszcze pole uprawiają ha ha ha:)
A wystarczyło zapytać:D

My zaliczylysmy teraz jeszcze półgodzinny spacerek. Myślałam ze Antosia zaśnie ale coś ma gorzej ze spaniem odkąd zamieniłyśmy gondole na spacerówkę. Nie wiem czy jej nie wygodnie czy ciekawa świata...:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

rewolucja - no i żeby nie było też miałam liniuszek, ale do pustego zeszytu do geometrii :)
Krzys też od tyg ma katar, taką wodę właśnie, lekarka powiedziała że to może być od zębów. Nie ma innych objawów przeziębienia itp.
A swoją drogą nie polecila mi nic nowego na ciemieniuchę (smarować oliwką... co przy gęstych włosach Krzysia nic nie daje) i proszę podajcie raz jeszcze co u waszych maluchów pomagało, przewijały się tu jakieś środki ale nie zapisałam :(

W kwestii pieluch własnie testuję zielone z Tesco i uważam że są bardzo fajne, jak zielone pampersy. Zastanawiam się czy kupic na próbe te z lidla, w sumie 25 zl nie majątek... :P ale akurat mam górę pieluch.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Te ulepszone pieluchy też już mam
są trochę cieńsze innej różnicy nie zauważyłam. W dalszym ciągu dla nas są super :)
Co do gwary to u naw się mówi że się idzie do sklepu jak się idzie do piwnicy :) na odwrót jak w Toruniu. Jo znaczy tak. I mamy i Mikołaja to ten z 6 grudnia a Gwiazdor przychodzi w Wigilię ;)

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie ;) dawno mnie tu nie bylo ale czytam was przy karmieniu wiec jestem na bierzaco.

Ania125 u nas byl wielki problem z ciemieniucha,oliwka nic nie pomagala i w koncu wpadlismy na pomysl zeby kremem do pupy to smarnac i pomoglo!!my akurat uzywamy bepanthenu a on jest fajnie tlusty ale dziala. Smarujemy na chwile przed kapiela,ciezko to zmyc ale najwazniejsze ze dziala. Uzyj po prostu kremu tlustego dla dzieci. Ja sie meczylam 3 miesiace sama oliwka a mialam caly czas bepanthen pod reka i ciemnota ze mnie nie wpadlam na to wczesniej ;p

My jestesmy na etapie nauki raczkowania,dzis mala zrobila dwa kroki raczkujac i sie wystraszyla (bidulka)!!nie siedzimy i chyba nam daleko do tego. I najwazniejsze,uczymy sie samodzielnegi zasypiania w lozeczku!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ja też chętnie gorzały bym się z Wami napila;-)
Wogole przychodzi mi czasem smak na papierosa. Przed ciążą paliłam- nie duzo bo paczka tak na 3-4 dni. I teraz czasem mam ochotę na takiego miętuska cienkiego...
Ale karmienie mnie powstrzymuje, pozatym tyle czasu już nie palę o szkoda byłoby do tego wracać...

Mmadzia a jak Twoje nakładki ? Dają radę ?
A miałam jeszcze pytać- pisałaś że Ty też masz miękkie piersi, ale są miękkie też w czasie kiedy karmisz ?
Bo ja mam ogólnie cały czas miękkie, tylko czuje takie napełnianie jak Mały zaczyna ciągnąć.
A jak pisałam ostatnio to właśnie tego uczucia nie czulam- ze się napełniają. Teraz tak jakby jest ok.
Ja to w ogole w razie w nie mam nawet nic w domu, ani mleka mm ani butelki, nie wiem nawet czy potrafiłby pić z butelki, bo nigdy w buzi nie miał.
Ale póki co jest Oki, mleczko w cycusiach jest na pewno. :)

Co do gwar, to ja wcale nie umiem po Śląsku mówić, mimo że stąd jestem. Pojedyncze słówka ok, jak hasiok właśnie, czy zicherka, itp Ale jak czasem słucham mojego dziadka to się muszę pytać o co chodzi :D

Życzymy spokojnej nocki.
Ja nawet nie marzę o tym żeby cała noc przespać. Ale tak chociaż 5godzin.... eh.

Odnośnik do komentarza

Rewolucja, to może być katar alergiczny, bo ja mam taki sam, a jestem mega alergikiem.

Misiaczek, też zapaliłabymczasem, bo ciągnie, ale nie palę już ponad 2 lata i wolałabym nie zaczynać, ale czasem,tak do kawki to nie powiem, że nie.

Też zastanawiam się nad przetestowaniem tych pieluch z lidla, w sumie dlaczego nie.

A tak jeszcze zapytam: kupowałyście wcarrefourze coś z tej pułki bio?

A tak w ogóle to zastanawiam się kto wymyślił system antyplagiatowy, bo tak piszę i piszę i czasem słów mi brakuje, a wujek gogle nie zawsze mnie usatysfakcjonuje synonimami. Ja owszem pisać umiem i lubię, ale jak mam przerabiać coś, co miliony ludzi napisały już przede mną to nawet moje umiejętności słabo wypadają.

Tak sobie po cichu obiecuję, że jak uporam się z magisterką do wracam do moich zarzuconych na razie "projektów". W ogóle to się jeszcze pochwalę, kiedyś wygrałam konkurs na opowiadanie, można je znaleźć na youtubie i w wydanym e-booku przeczytać.

Odnośnik do komentarza

Misiaczek nooo baaa! TEN przystojniak to jest poza wszystkimi innymi :))) choć wiesz.... jakby jakiś ciut mniej przystojny się nawinął... może nie byłoby tak źle :D Co do wyjazdu, to my w tym roku preferujemy Polskę :) ale z zagranicznych wojaży, to mogłabym polecić którąś z Wysp Kanaryjskich - ogólnie to wg mnie strach gdziekolwiek jechać :D
JustynKa kojarzę, że chyba MarlenaT była zorientowana w takich kadrowych sprawach.... ale daaaaawno jej tu nie było. Super, że już po katarku!!
Rewolucja ale mi podpadłaś z tymi słoiczkami..... normalnie, nie odzywam się do Ciebie ;) z tej złości chyba wypiję kawę :P a liniuszek kojarzę :))
Mmadzia przynajmniej jedzonko się nie marnuje ;)
Agnez wychodzi na to, że to my wieśniaczkami jesteśmy hahaha wychodzimy na dwór, ale skąd? ja z pola nie wychodzę :D
Rewolucja no jak Jasiu bardzo prosi.... :))) tylko tym razem pamiętaj, żeby nie było stękacza :D swoją drogą skojarzyło mi się z sękaczem :D było kiedyś coś takiego.. Fajnie, że zapraszasz nas do Krakowa :D wódkę przywiozę!:))
Ewelad padłam z tego dłubania :D :D
W ogóle, to serio dziś co chwilę śmieję się jak Was czytam :D :D :D hahaha "ja też mówię, że idę to piwnicy jak naprawdę idę do piwnicy" :D :D :D ja też tak mam :D :D
Ania u nas ta ciemieniuszka przeszła jak kąpałam Kazia tylko w emulsji mimi cutisHelp - leję troszkę emulsji do wanienki i włoski myję w tym, nie leję jej bezpośrednio na główkę nawet, tylko spłukuję samą wodą. Wcześniej dłuuugo nas męczyła, stosowałam ziajkę na główkę i nic...
Bepanthenu też używaliśmy na ciemieniuszkę, fajnie pomagał, ale i tak za jakiś czas wracała.
Ewelajna cóż.... forumowa patologia się szerzy :D
Kasia a jak znaleźć to opowiadanie? jeśli można :)

Odnośnik do komentarza

wstyd mi za Was:-)

ja w kwestii alko muszę ze wstydem przyznać, że kiedyś ciężko było znaleźć dla mnie zawodnika, a teraz marność i cienizna straszna, no cóż- brak treningu i jakoś tak smaku, za to do palenia wróciłam z niekłamaną przyjemnością i kopcę na balkonie, a potem się szoruję i dezynfekuję, no lubię to po prostu, tzn palenie, nie szorowanie, chociaż zależy kto szoruje hahaha spadam, bo bredzę już

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Ewelajna haha dobrze mówisz ;P

Kasia, ja właśnie ostatnio pisałam ze odkryłam bio półkę w carrefurze. Kupiłam pomidory bio w puszce, zadalam nawet pytanie z tym związane :P Ale bez odpowiedzi ;-) się zastanawiałam czy takie pomidorki można dac już :)
Widziałam tam duuuuuzo bio produktów, nawet płatki owsiane, jaglane itp. Naprawdę sporo tego.

Pieluchy Lidla podobno sa jakościowo super. Moje koleżanki już nakupowały. My mamy póki co zapas-Ale potem też bede próbować. Nie będę dokładać do swoich zapasów bo przecież to nie jest promocja tylko na chwilę tylko będzie stały produkt.
A ja jutro idę po pieluchomajtki do biwdronki. Jest jakas edycja limitowana - jeans. Wygladaja jak spodenki dżinsowee ;-) chce kupić żeby ładnie mu dupka się prezentowała jak w lato będzie w samej pieluszce na kocyku siedział ;)

A ponawiam pytanie- czy któraś z Was wybiera się z maluchem w tym roku w cieple kraje na wakacje ??

Odnośnik do komentarza

Hejka Mamusie!
Można się pośmiać przy Was. Widzę, że Kraków górą na fasolkowym forum. Swoją drogą to pracując w stolicy z koleżankami z różnych stron Polski takich smaczków językowych trochę poznałam. Z Pomorza też trochę nawiozłam. Jednak mowa mojego męża z kieleckiego i jego słynne "nie kąpe", "kłame" wymiata.

Kasiu, od razu po Twoich postach "czuć" piękną polszczyznę. Pochwal się opowiadaniem.

Ciekawe jak te pampersy z Lidla. Czy nie uczulą Agaty jak dady?

Rewolucja, super się czyta Twoje opowieści o synku. Od razu upewniam się, że chcę jeszcze dziecko. Choć muszę stwierdzić, że jako nieliczna z Was, nie tęsknię za ciąża, po pierwsze bardzo się o nią bałam i każdy miesiąc włókł się, a do tego te upały.... plakałam z bezsilności. Ale teraz pewnie będzie inaczej, bo będzie Agatka i będę miała zajęcie. To tak trochę posmeciłam...
Co do kataru alergicznego to raczej wodnisty i przezroczysty.

Od kilku dni Agata chwyta się za uszy dosyć często , czy to może na zęby? Do tego jest marudna. Ale dziąsła bez zmian. Miałyscie coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Rose ja ze świętokrzyskiego jestem ale takich naleciałości nie słyszałam... Może w samych Kielcach ale ja tam często w pracy bywałam i nie słyszałam...
Rose Mamuśka mój Bartek od dwóch dni jak tylko przestaje się bawić lapie się za uszko i miętoli chwilę. Sprawdzałam czy go nie boli i czy nie ma gorączki i nie wygląda to na chorobę. Poza tym zgrzyta zębami a to może być od pasożytów. Na razie obserwuje koopy i nic... Chyba ze to od kła bo mu wychodzi górny prawy i juz wiem co będzie... Aż się boję.
Dobrej nocy wszystkim

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Mamuska ja sekacza bardzo lubiłam :-)

Misiaczek mojemu przemknal przez myśl pomysł wyjazdu w cieple kraje ale ja w tym roku nie chce. Może za rok jak już Ewa będzie ładnie chodzić żeby też mogła chociaż w wodzie się sama popluskac

Rose Ewa łapie się za uszka jak śpiąca jest. W innych przypadkach ne zauważyłam

Powiem Wam ze mamy coraz smielsza pozycje do raczkowania. Tak śmiesznie się kiwa na kolankach :-) tylko przód z tyłem nie współpracuje. No i ostatnio moja niunia mega maruda się zrobiła. Przed poprzednimi ząbkami też tak było. Może za niedługo odkryje nowe igielki w buzce :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

pochwalę się, a co.

Nie wiem tylko czy tematyka będzie wam odpowiadać, bo to akurat jest w klimacie postapokaliptycznym. Ja ogólnie to uwielbiam fantasy, sci fi i takie tam klimaty. Mam ogromną frajdę kiedy mogę stworzyć coś od absolutnych podstaw, od klimatu, zwierząt, roślin do społeczeństwa, kultu, religii itd. No Tolkien ze mnie żaden, ale uwielbiam to robić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...