Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczynki!

Dzięki za pomoc ze szczepieniem. Jutro zadzwonię do przychodni i zapytam czym szczepią i jeżeli Mmr II to wykupie receptę na priorix.

Mamuska01 mnie mój też dzisiaj wkurzył. Może dlatego że u teściów jesteśmy a ja tu zawsze bardziej nerwowa. A ja mam cały czas nadzieje ze się będziemy razem udzielać na forum ciążowy i ba tym też dalej oczywiście. Dziewczyny to ja proszę kciuki o szybka bezproblemowa ciążę z dziewczynką.

Karolu ,Tosio ja to Was podziwiam ze tak super dajecie sobie rade. Krolu czekamy na informacje jaka plec. Tosio jak to szybko minęło. Czy Wy już Boże Narodzenie możecie spędzać we czwórkę?

Olga z tym czytaniem na forach to masz rację. Nie da się tego czytać bo później się cały czas przeżywa to a i tak niewiadomo czy cokolwiek jest prawda.

Miłego wieczoru !

Odnośnik do komentarza

Marta, sama chciałabym juz znać płeć. Mam przeczucie na dziewczynkę bo ciągnie mnie do słodkiego ciągle a z Patrykiem w ciąży nic słodkiego przełknąć nie mogłam aż do 8 miesiąca. Ale mój mąż ma przeczucie, że będzie chłopak. Musimy poczekac. Na razie to 15 tydzien wiec do końca jeszcze 25 długich tygodni. Ale pamiętam jak mi się pierwsza ciąża dłużyła a teraz te nasze dzieci już takie duże. Nie wiadomo kiedy to zleciało. Czekam z utęsknieniem na info o ciąży kolejnej z Was i trzymam kciuki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze co do szczepionki mmr albo rej drugiej to ja się wstrzymuje na razie bo jakoś nie chciałabym teraz w 2 trymestrze ciąży w razie czego siedzieć w szpitalu z Patrykiem w razie powikłań.. a na pneumokoki i meningokoki juz szczepilyscie dzieci? I czy były jakieś reakcje poszczepienne?
Aa i chciałam jeszcze zapytać ile i co jedzą wasze dzieci bo mój mąż mówi że tuczę tego naszego synka..
Menu zazwyczaj wygląda tak:
7:00 Sniadanie: kasza lub zupa mleczną albo jogurt z musli i owocami ok 300 ml
9:00 -drzemka 1.5 do 3 godzin
Ok.11 ; 2 sniadanie: owoce (trochę do ręki trochę przemiksowanych z płatkami owsianymi albo makaronem 300 ml czasem kanapki albo serek z rzodkiewka potem na spacer na 2-
3 godziny i w tym drzemka ok 0.5-1 godziny
Ok 3- obiad albo zupa ok 250 + wafle ryżowe, kanapka albo trochę mojego obiadu albo drugie.
OK 6 kolacja - kasza z owocami 300 ml
Kąpiel i spanie o ok. 20-21.
Z góry dzięki za info jak to jest u Was wyglada

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Karolu a czemu szpital? Nie znam przypadku szpitala po mmr.

U nas wyglada to jedzenie tak:

7 mleko
Pozniej w miedzyczasie troszke bulki, albo owoc, albo jogurt
11 mleko
14 obiad
17 troszke naszego obiadu
19.30 mleko
No i z jedno mleko w nocy bo maly co druga noc glodny ;)
A jak zlobek to:
7 mleko
8.30 maja sniadania
10 koktajl owocowy albo owoc
Przed 12 obiadek z dwoch dan
14.30 podwieczorek
17 troszke naszego obiadu
19.30 mleko

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Karolu ja mam szczepienie na pneumokoki 4.11 to dam znać jak poszło - to będzie nasza pierwsza dawka tej szczepionki. Na mmr szczepiliśmy się 6 tygodni temu i wszystko było jak najbardziej ok. Bardzo się bałam tej szczepionki bo podobno daje najwięcej powikłań, a tu nic kompletnie ,nawet jak przy poprzednich szczepieniach Bartek był ospały tak tutaj zero zmian w zachowaniu- także jak widzisz strach może mieć tylko wielkie oczy. Muszę kończyć a chciałam jeszcze o jedzeniu napisać ale Barti wzywa. Buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Dzwonilam właśnie i punkt szczepień czynny dopiero w środę od 13 a o 16 mamy szczepienie wiec chyba i tak wykupił szczepionke.

Karolu ja też się bardzo boję tej szczepionki choć mam nadzieję że bez powodu. Neurolog mu powiedziała żeby z nią nie zwlekać bo coraz mniej dzieci jest na nią szczepionka i odra powraca. Poza tym myślisz ze jak drugie malenstwo będzie na świecie to oczywiście zakładając bardzo czarny scenariusz to chyba jeszcze ciezej byłoby pójść do szpitala. To tylko taka moja obserwacja. Mam nadzieję że nie uznasz ze wracam się za bardzo bo to jest oczywiście Twoja decyzja.

U nas o posiłkach nie ma co pisać bo po chorobie nie udało mi się tego jeszcze uregulować. Jest jeszcze trochę za dużo mleka ale widzę ze u was też się czasami pojawia na drugie śniadanie wiec może nie jest rąk źle. Natomiast noce są teraz koszmarne bo dwa razy je.

Ręce mi zamarza bo my na spacerze wiec kończę.

Odnośnik do komentarza

Hej, Marta ja się po porostu boje ze jak bym trafiła teraz z małym do szpitala to ja się mogę czymś zarazić i to może negatywnie wpłynąć na dziecko które noszę w brzuchu a np. W 7 miesiacu to już dzidzia jest na tyle wykształcona, że jej mało zagraża i dlatego chcę odwlec szczepionki, szczególnie, że Patryk do żłobka nie idze na razie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyev4vhztvl.png

Odnośnik do komentarza

Karolu to rzeczywiście wart poczekać te kilka miesięcy. Chociaż mam nadzieję że wszystkie Nasze dzieciaczki szczepienia zniosa bezproblemowo.

Olga my oczekujemy półtora tyg po chorobie ale nie było nic poważnego i co najważniejsze nie było antybiotyku. Ja juz nie chce przekladać szczepienia bo od środy Jasiek znowu idzie do żłobka I boję się jak to z jego zdrowiem będzie i ze to przekładnie będzie w nieskończoność ale myślę że 1,5 tyg od czasu wyzdrowienia to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!
No i za dlugo cieszylam sie zdrowiem... 2dni temu tak sie zatrulam ze pol nocy w toalecie spedzilam i dopiero dzisiaj moge powiedziec ze doszlam do siebie.

Olga wracamy tego samego dnia, szkoda ze nie z takin samym nastawieniem :(

Mamuska mnie tez wizyta u gina czeka a nie powiem zebym to jakos specjalnie lubila. No ale moje cykle wariuja. Zawsze byly dlugie (ok 35dni) a teraz juz ponad 40! I nadal nic. Uprzedzam pytanie- ciaza niemozliwa :D

No i Ewunia cos kaszle ostatnio. Katarek jej gdzies splywa i wieczorem ma problem bo jej przeszkadza. Znajomy meza kupil nam mucosolvan do inhalacji i jutro bedziemt probowac bo sama sol nie pomaga. Robila ktoras z Was moze tym inhalacje? Bo ja zielona w temacie jestem a u leekarza nie bylismy wiec tak na wlasna reke bedziemy robic...

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Ja juz w drodze do pracy. Naszczęście Jasia odprowadza tato wiec jak wychodziłam to sobie słodko spał.

Kasia mama nadzieję że już lepiej. Ja tez bym dałam smecte . A podajesz probiotyk?

MamaEwy ja też bym poszła do lekarza tym bardziej ze mówisz ze nie ma poprawy. Zawsze lepiej żeby osluchal. Oby jednak było wszystko ok ale u tak małych dzieci to wszystko się tak szybko rozwija. Czyli Ewa ma znowu wolne od żłobka . Biedne re nasz zlobkowe dzieci przez te infekcje.

U mnie cykle bardziej regularne niż przed ciążą ale po kilku latach na tabl pewnie potrzebne było trochę czasu na uregulowanie.

Miłego dnia i zdrówka dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie!
Poskarzylam sie Wam ostatnio na brak okresu no to hop i juz jest- to forum rzeczywiście ma moc :D

Kasia dobrze ze Zuzia juz nie ma biegunki i oby nie wrocila

Marta Ewa dzisiaj wstala jak do zlobka i poszla bo od rana ciezko bylo zobaczyc czy bedzie kaszlec czy nie (kaszel ma popoludniu i wieczorem) . Maz powiedzial pani ze wczoraj kaszlala wiec jakby co to ma do nas dzwonic. Poki co czekam
A do lekarza jestesmy zarejestrowani na jutro bo na dzisiaj juz miejsc nie bylo (mimo ze dzwonilismy o 7 :/) wiec jesli bedzie dzisiaj jeszcze kaszel to jutro idziemy

A ja korzystajac z wolnego biore sie za prasowanie haha

Milego dnia Mamusie Dzidziusie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Miałam napisać coś więcej, ale telefon się zbiesił i cóż... Nie dało rady go odbiesić. :)

Mamaewy, nie ma co na ludzi się oglądać, lepiej iść i sprawzić czym ten kaszel jest spowodowany.

W ogóle dzięki za wsparcie, forumowa moc działa cuda. :)

Póki co chyba będę jeszcze podawała probiotyk, tak celem ochrony. A Tak swoją drogą to jakie probiotyki dajecie fasolinkom? Bo ja daję dicoflor, dobrze, że poza kropelkami są jeszcze kapsułki i saszetki. Dla mnie kropelki są tak średnie do ogarnięcia, bo tu akurat nie ma sposobów na poradzenie sobie bez sprawnego oka, albo może sposoby są tylko ja ich nie znam. Pomijając jednak tę drobną niedogodność to na szczęście można znaleźć zamienne formy kropelek.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki!

Malutki w zlobku a ja sie obijam. Posprzate mam, obiad gotowy a ja leze pod kocykiem z ksiazka w reku. Za kazdym razem mam takie wyrzuty sumienia a po chwili uswiadamiam sobie, ze to jeszcze kilka dni, powrot do pracy i dopiero bede na pelnych obrotach.

Jak sobie radzicie dziewczynki te ktore pracuja?

Kasiu dobrze, ze malutka wyleczona. Ja w ogole Cie podziwiam caly czas bo nie potrafie sobie tego wyobrazic jak sobie radzisz. Mistrzostwo z Twojej strony!!!

MamaEwy jeszcze 1,5 tygodnia i chyba z wrazen nie zasniemy z niedz na pon. Ogolnie mi tez smutno i chcialabym zostac z malutkim w domu. Teraz siedzial ze mna w domu 1,5 tygodnia i nie chcialam go dzis puscic do zlobka ale maz mowil, ze ma isc bo pozniej bedzie gorzej po takiej przerwie i takim sposobem mnie sprowadzil na ziemie.

Marta jak w pracy?

Do pozniej :*

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Hejo Mamuśki:)

Nadchodzę z wielkimi wieściami. Antosia będzie miała rodzeństwo!:D
Dowiedziałam sie przed chwila i jestem jeszcze w szoku. Poryczalam sie. Chciałam ale jeszcze nie teraz... Z drugiej strony bardzo sie ciesze... Ale z innej jestem przerażona... Ten strach, aby było zdrowe. Aby ciąża przeszła bezproblemowo. Tosia jeszcze malutka.. Dom nie skonczony..
Poslijcie trochę wsparcia. Dobre słowo.

Odezwę sie niebawem:*

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvjlced7c2d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvzp7wry0j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...