Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

My po szczepieniu! Pierwszy zastrzyk z usmiechem byl, niestety drugi z placzem! Na szczescie tylko z chwilowym!! Teraz jest wszystko w porzadku! Normalnie sie zachowuje jak kazdego dnia! Oby tak dalej. Dziwna sprawa z tym szczepieniem. Jednej szczepionki Lenka nie dostala bo juz za pozno!! Do 25 tygodnia szczepia!! I pytanie czy w Polsce tez tak jest? Dzis Wam nie powiem ktora to szczepionka musze sprawdzic i wtedy napisze!

Dziekuje za odpowiedzi w sprawie pampersow. My uzywamy zolto- zielonych i dla mnie rewelacja. Niestety w pl w mojej miescinie nie ma takich. Sa zielone albo biale i nie wiem ktore wziasc. Dzis kupilam dla proby zielone i mi wcale sie nie podobaja!! A z uk nie bede przeciez pampkow wozic! Wystarczy ze mleko musze wziasc!! Boze to jest ok 100 butelek mleka!!!!

Ania - dynia z mrozonek?? Pierwszy raz slysze! A to z hortexu? Czuje ze bedzie problem tutaj.

A u nas sprztanie zawsze tak jak u ewelajny w piatek!! W sobote to nic nie robie oprocz obiadku i opieki nad Lenka i wkurzania M jak wroci z pracy hehe ale z moja glupim charakterem poprostu sie nudze to zawsze cos sobie extra wymysle!

Z cwiczeniami u mnie lipa totalna bo kolana mnie tak bola ze chodzic doslownie nie moge. I nie wiem co jest grane bo dawno dawno temu cwiczylam i nic mi nie bylo. Myslalam ze od noszenia Lenki ale ja naprawde ja malo co nosze. Na dobe to moze z 30 minut wyjdzie bo jest naprawde ... dzieckiem. Oj mialam cos napisac ale skoro po chwaleniu dzieci sie zmieniaja to domyslcie sie :)

Mamuska - ja modle sie zeby Lenka sie nie zmienila po chrzcie! Bo ja jestem przyklad taki ze do chrztu w domu nie wiedzieli ludzie ze dziecko jest. A po chrzcie jakby piorun we mnie strzelil. Chodzilam spac o 5 rano i spalam w dzien! Mysle ze moja mama to dopiero chodzila jak zombi! Bo wiadomo jak w tamtych czasach bylo ze tylko gospodarka sie liczyla wiec wstawala juz o 8 i do wieczora zapier....l! A wieczorem i w nocy znow Basienka dowodzila :)

Odnośnik do komentarza

Zdrowka dla wszystkich chorowitkow !:)
Julka wlasnie je mate kowalskiej wiec mam chwile zeby napisac :)
Wczoraj wieczorem z mezem najledlismy sie czekoladyy a dzis wstalam z mysla ze KONIEC z tym zarciem. Wypilam juz zielona herbate i wode zamiast inki z dwiema lyzkami cukru, i jogurt naturalny do sniadania :)
U nas tez jeszcze w trakcie szczepien, w przychodniach narazie nie szczepia przez te wirusy, a my i tak z tym daleko w tyle.
Skoro nie pasuja jakies pampersy to lepiej juz nie probowac :) my na dadzie
Musze konczyc bo mata zrobila sie nie smaczna i trzeba pomarudzic:p
Milego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Rose Oliwcia waży koło 9kg ale nie wiem ile mierzy :( mam wrażenie że moja pediatra nie umie zmierzyć bo nigdy jej nie mierzyła. Raz tylko zmierzyła chyba po skonczonym miesiącu a i tak to mierzenie wołało o pomste :/ no cóż widziałam jak w szpitalu mierzą dzieciaczki takie to sama zmierzyć bedę musiała tylko miary brakuje u mnie w domu takiej :) co do pampków dada-my używamy pampersa zielonych ale zdarzyło nam sie 3 paczki zużyć dady i nie mieliśmy żadnych problemów ze skórą na pupie :) Wam widocznie nie służą i uczulenie wychodzi od nich :(
Mamuśka01 i ja trzymsm kciuki za Kaziulka twego żeby się naprawił i te zębole niech wychodzą jak najszybciej i już nie męczą nasze biedne dzieciole :) u nas niestety dalej tragedyja :( w nocy pobudki częste. Ale po cichutku pochwale się że wczoraj zjadła na obiad i deser prawie po całym słoiczku ;) albo nie nie chwale się wcale :P
Bashia fajnie że Lenka zniosła dobrze szczepienie :) super dzielna dziewczynka :) A jeśli chodzi o szczepienia w PL to chyba nie mają czasu ograniczonego że do jakiegoś wieku robią a jak przekroczy to nie. U nas chyba do roku czasu muszą sie wyrobić ze szczepieniami. Zreszta nie wiem bo nie miałam takiej sytuacji ale Justynka87 też robi z opóźnieniem szczepienia więc może ona podpowie :)
Kasia90 smacznego! Ja też muszę przestać się obżerać :/ sraszne to jest musze zrzucić 10kg ale u mnie silnej woli brak :/ a co do maty kowalskiej zarzuci ktoś linkiem??? Bo planuje kupić a wole sprawdzoną już i polecaną przez Was :D

Nie nie dziewczyny musze zacząć coś ze sobą robić! Muszę i już. Zmotywujcie mnie! Bo gdybyście zobaczyły na prawde moje ciało to byście się za głowe złapały!! Taka młoda a takie zniszczone ciało :/ rozstępy mam na całym ciele ale to z pierwszej ciąży w której miałam zatrucie ciążowe i w ostatnim tygodniu przed porodem przytyłam a raczej spuchłam +10kg i wtedy wyszły mi ogromne i ogromnie dużo rozstępów. No ale wiadomo że z rozstępami nic noe zrobie bo to jak blizna :) juz i tak są mniej widoczne :) ale za to z resztą mogę coś zrobić! Ten celulit na udach i ten flak na brzuchu rekach udach! No masakra muszę ujędrnić to ciało :/ tylko ja to chyba bym musiala mieć właśnie takiego trenera personalnego który by mnie motywował i kazał ćwiczyć i już zreszta wiedziałby na pewno jakie ćwiczenia najlepsze żeby uzyskać efekt taki jaki bym chciała! No nic koniec użalania nad sobą czas wziąć się za siebie :) lato sie zbliża a chciałam gdzieś wyskoczyć nad morze więc wstyd sie będzie pokazać w takim stanie :P
P.S. wrzuciłam wczoraj fotki na priva :D

Odnośnik do komentarza

Czeeesc :-) dawno sie nie odzywalam, ale czytalam wiec jestem na biezaco.

Szybki update co u nas:
- skonczylo mi sie mleko w piersiach. Od 3 dni juz w ogole nie karmie, jak po 1.5 dnia odciagnelsm tylko 30ml laktatorem stwierdzilam, ze nie ma sensu diety trzymac. Zwlaszcza, ze ja z przypraw to tylko sol od porodu, bo balam sie jesc normalnie. Wczoraj psychicznie pogodzilam sie z tym, ze koniec kp, zjadlam miod, nutelle,na obiad kurczaka smazonego z ogorkiem kiszonym a na kolacje pizza i coca cola :-) chociaz z kolacja szalu nie bylo. W sumie to nie smakowala ani pizza ani cola :-) no i pije kawe dzieki czemu dzisiaj nie zasypiam na stojaco. Moj Bartek tez od paru dni w nocy marudzi i czesto sie wybudza, wiec slabo sypiam.

- Ania tez mamy taka zebre :-) ze smyka :-)

- Z kaszek podaje hipp poki co. Kupilam kaszki nestle zdrowy brzuszek i holle, ale nie wiem czy holle podam. Strasznie sie boje przez ta akcje z grudnia 2014. Kupilam 3 paczki i nawet obiadki w sloiczkach w gemini ale na serio boje sie to podac malemu i chyba wyrzuce :-/ nakrzyczcie na mnie, ze przesadzam i napiszcie ze holle sa bezpieczne! Chociaz chyba juz sienie przekonam. Boje sie i koniec!

- co do jedzenia tou nas
*sniadanie ok 10 (140g kaszki lac nie z owocami - didaje 3/4 malego sloiczka).
*Obiad o 14 (125-160g w zaleznosci od wielkosci sloika),
*17 kaszka z owocami (140g) lub same owoce chociaz ostatnio nie chce zjadac samych owocow
*19.30-20 mleko od 120-200ml
*I od kilku dni o 5 mleko 140ml (wczesniej ok 12-2 bylo jeszcze jedno karmienie).
Wody wypija ok 90ml dziennie.

- kupuje tylko pampers premium care. Bardzo miekkie, chlonne, szerokie boki, nie odparzaja (chocuaz ostatnio byl problem maly ale to pewnie nie do konca wysuszylam zanim zalozylam pieluche, teraz wycieram do sucha za kazdym razem). Wyleczylam bepanthenem extra baby, nic innego nie pomagalo . Na co dzien daje sudocrem. Myje pupe za kazdym razem jak zmieniam pieluche woda i platkami i porzadnie smaruje sudocremem. Chusteczki tylko na wyjscia, kupuje hippa. Podobno dobre, ale i tak wole platki i wode + mydelko jesli kupa.

- maly wazy 7500, mierzy 69.5cm. Nie ma zebow, nic nie widac. Nie siedzi, ale podnosi sie na wypristowantch rekach z lezenia na brzuchu, prostuje tez nogi, brzucha ciagle nie odrywa. Nie przewraca sie z brzuchs na plecy, umie tylko z plecow na brzuch. Podnosi sie do siadania z lezenia i siedzac w foteliku czy na kolanach. Sadzam czasami na chwilke, zeby cwiczyl, ale mam swiadomosc ze nie wolno za dlugo.

Czy wasze dzieci tez preferuja jecna strone? Moj mial asymetrie od malego, chodzilismy na rehabilitacje, ale mimo ze ze strony neurologicznej jest wszystko ok, to ciagle jak spi skreca sie na prawo i na brzuchu nak sie kreci to najczesciej w jecna strone - w prawo. Martwi mnie to bo czesciej na ta prawa sie tez wygina i jak podnosze do gory to wiszac tez sie troche skreca. W polowie marca mamy kontrole u neurologa i chyba trzeba bedzie powtorzyc rehab :-( teraz nie chce isc, bo grypa i inne syfy panuja, nie chce zeby cos podlapal. Czy Wasze malenstwa sa proste zawsze?

- 10 kwietnia mamy chrzest. Dzisisj ide do kancelarii i msm w zwiazku z tym pytanie ile daliscie lyb zamierzacie dac "co laska"?

Pozdrowienia dla wszystkich :-)

Odnośnik do komentarza

heja, hej!!
Kazio przybrał od urodzenia.... (liczę) 4200 gram :-) i też jest w ciągłym ruchu!! a centymetrowo to jakieś 18 na plusie, nasza pediatra też mierzy w cały świat :/
No i dziś niestety również pobudki w nocy..... Wczoraj próbowałam dać obiadek, to beeee, zębów brak, wysypka pojawiła się na brzuszku od kilku łyżeczek, ale dziś jej brak na szczęście!!
Miłeeego dnia :)

Odnośnik do komentarza

witajcie piątkowo :)
my od dziś testujemy pieluszko Fun&Fit z Rossmana, kupiłam małą paczke i zobaczymy, moze nie zamienie całkiem z pampersów zielonych ale chociaz częściowo? Synej uwielbia robic kupki w czyste pieluszki - czemu by nie w te tańsze? :D
bashia znalazłam dla ciebie kochana: http://www.mysupermarket.co.uk/tesco-price-comparison/Frozen_Vegetables/Tesco_Butternut_Squash_500g.html?TrackingCode=1051.rbtuzSlbOUepVpVXtCOjUw
a w polsce polecam z hortexu dynie w kostkę.
Krzyś przybrał od urodzenia ok 5 kg, urósł min 15 cm (ostatni pomiar miesiąc temu - 70 cm, urodzony 55 cm)
Ale on jest w ostatniej ćwiartce w siatkach centylowych więc raczej jest duży.
iwcia jak się niechęciłaś do Holle to pewnie nic tego nie zmieni chociaż zakładam ze sie poprawili po tamtej aferze...
bass rozumiem to uczucie zadowolenia kiedy dziecko zje zupke twojej produkcji - to dlatego mi się chce je robić :) Zwłaszcza że tyle róznych warzyw możesz połączyc w tyle kombinacji - pełna różnorodnośc :) ja ostatnio zrobiłam "baze" z ziemniaka selera i pietruszki, do połowy dodałam cukinie, do reszty dynie i mam dwa rodzaje w zapasie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Moja Lenka urodzila sie to miala 3110 , pozniej spadla na 2860 a teraz wazy 6100. Czyli od najnizszej wagi przybrala 3240! No ale ona to troszeczka inna historia! A z dlugoscia to jedna masakra! Jak urodzila sie to nie zmierzali jej bo tutaj nie mierza! Dopiero po operacji w grudniu mierzali ja i miala 66cm. A najlepsze ze w lutym wyszlo jej 62cm!!!! Uuu dziecko mi sie skrocilo :)

Iwcia_15sier - my mamy 17 kwietnia dopelnienie chrztu. I zamierzam dac 50zl lub w porywach do 100zl. Jeszcze sie zastanowie! I pytanie mam odnosnie stroju! Czy bierzesz pod uwage kurteczke czy juz grubszy sweterek?? Bo ja jeszcze o tym nie myslalam ale chyba w kwietniu to zimno jest i raczej kurteczka! Zajade do pl to bede cos szukac!

Ewulka8 - haha moja tez tylko cicho siedzi jak koope zrobi :) a tak to ruchliwa caly czas!!

Odnośnik do komentarza
Gość Ewulka8

Iwcia my za chrzest daliśmy 200zł ale to podobno dużo. Raz nie zawsze taki gest mieliśmy :P
Co do kaszek holle to też się nie mogę przekonać i mimo, że kilka razy dodawałam do koszyka na gemini to ostatecznie nie kupiłam. Polecam Ci z bobovity te zbożowe - naturalne są i mojemu Olkowi bardzo smakują.

Co do wzrostu tu mnie zawsze mierzą i tak by wychodziło, że Oli ok. 18cm :D wysoki po tatusiu będzie, już tak w szpitalu mówili. hehe, oby takiego brzuszka tatusiowego nie miał :P

Zapomniałam wam napisać, że po filmie 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach postanowiłam przestać chodzić po domu w dresach, a przynajmniej rzadziej... bo faceci średnio to lubią. I... wczoraj po kąpieli nabalsamowana wskoczyłam w spodenki i koszulkę.. mówię wam jak m na mnie zareagował .. eh :p

też zastanawiałam się kiedyś nad tańszymi pieluchami ale ostatecznie dady są niedrogie... teraz mam zapas, ale kupię jeszcze te w promo 108szt. za 49zl bo na pewno mają świąteczny desing.

Dzisiaj mija tydzień (żeby tylko nie przechwalić!) odkąd Oli zasypia o 21 i wstajemy o 8. Ponadto dzisiaj jedno karmienie nocne o 3, tak były dwa.

Dziewczyny, Wy gotujecie i mrozicie ? czy zawsze mały obiadek na jeden dzień. Leceeee bo król się obudził

Odnośnik do komentarza

ewulka ja zawsze robie i mroze, zazwyczaj mi wychodzi tak 7 słoiczków, jeden zostawiam na następny dzien, a resztę zamrażam, w ciagu 2 tyg zazwyczaj znikaja (daję na przemian z gotowymi )
a codo dresu to mnie mąż nauczył w nich chodzic bo sie kiedys brzydziłam, on jest zdania ze powinno nam być wygodnie w domu - bo jak nie tu to gdzie :) ale też staram się nie chodzic jakas wygnieciona, poplamiona itd, potargana, ale jednak na wygodnie. Albo w legginsach które mój m uwielbia na mnie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

A Bartek urosl 16.5 cm od urodzenia :-) i ciagle sie kreci na macie, macha nogami, rekami, bawi, przemieszcza do tylu. Zagadka dla mnie jest to co zrobil wczoraj. Lezal ja brzuchu na macie (mata lezy kolo kawiarki, tak jakby stykaly sie rogami) i po chwili slysze placz a on na plecach pod kawiarka lezy :-) jak on to zrobil skoro nie umie z brzucha na plecy :-) zamiast od razu uratowac, pomoc to ja zdjecie zrobilam :-) wyrodna matka :-) i taaaka dumna z synka.

Aha mmadzia a my stosujemy masc na napletek bo maly ma waska stulejke. Mielismy juz serie 3tyg nic nie pomoglo. 2 tyg temu zaczelismy serie 6tyg z kontrola po 3 tyg i juz sie odkleja tak wiec cierpliwosci :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...