Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, jest tak jak mówiłyście - w pozycji pionowej ciemiączko może być zapadnięte. To normalne w tym wieku. Konsultowałam się z pediatrą. Jeszcze raz dzięki.
Olek dzisiaj próbował pierwszy raz ziemniaki ze szpinakiem i zjadł 1/4 słoiczka resztę dopchał królika z warzywami. Jak podajecie jajko? Pyt. dr powiedziała, że żółtko ale wtedy kiedy nie je mięska.
Oluś urodził się 57cm teraz 74 nosi 74-80

Odnośnik do komentarza

Olga dziękuję :) Oj mocno mnie wspierasz :))
Rewolucja ja w sprawie żółtka skoro temat wypłynął bo właśnie chcę podać ale nie wiem jak: tzn już wiem, ze na twardo ale ile do zupki, mój Bartek je 1/2 słoiczka to do takiej ilości to ile tego żółtka??
Super dziewczyny miałyście walentynki !! Janinka i Ania chyba szczególnie. Ja kiedyś (czytaj parędziesiąt kg mniej) też lubiłam takie zabawy teraz za bardzo zakompleksiona jestem :) Ale pomysł super. Ja szaleję ze szczęścia bo mój nieobchodzący walentynek mąż pokusił się o tulipany ! Ba! Nawet specjalnie po nie pojechał! No ! Specjalnie z kanapy zlazł :) Pełnia szczęścia :)
Byliśmy dziś z Bartkiem u koleżanki z października 2015 . Maleństwo takie słodkie a to przecież 2 msc różnicy. I przepaść bo Niunia dopiero całkiem leżąca i trochę nieporadna taka, ale co ja się dziwię, jak między Fasolkami z początku sierpnia a moim Bartkiem z końca też przepaść.
No i wszystko jeszcze przed nimi, o rozszerzaniu diety jeszcze nie myślą więc nie na czasie tematy moje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zazdroszczę spadków wagi! Ja mimo że jem mnóstwo słodyczy to waga w górę nie idzie ale spaść też nie chce. Dziwne :-D ale od jutra dołączam do Was bo jak ostatnio na golasa w lustro spojrzałam to aż się przerazilam...

Kowalska powrotu do zdrowia i wszystkim innym chorowitkom również.

Ania oj nie fajnie z tą pielęgniarką. Zamiast się mądrzyć mogłaby się lepiej Krzysiem zająć a nie na dodatkowy stres narażać

Kupiłam ostatnio Ewie kubek niekapek żeby się pić uczyła i co? Musiałam z niekapka kapek zrobić bo inaczej się denerwowala że za słabo leci. I o dziwo z kapkiem sobie dobrze radzi.

Dzisiaj w menu była cukinia z ziemniakami chyba z hippa i normalnie wody musiałam dolać takie to gęste ze Ewa nie chciała jeść.

Dziewczyny a gluten to o jakiej porze dnia podawać? Ma to znaczenie?

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Ewelajna, skoro mały nie jadł jeszcze żółtka, to daj mu ćwiartkę - zobaczysz jak zareaguje. Ja już daję całe i gotuję sama, więc nie wiem, jak to się ma do słoiczków.

Co do fotelików dla starszych dzieci, właśnie wyczytałam, że wg.nowych przepisów, dziecko powinno jeździć do 150cm wzrostu. Mój ma 110, więc czeka nas mały wielki zakup. Zaś dziecko do roku powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy, więc czeka nas kolejny fotelik, bo ten po Jasiu( bardzo porządny) jest do zamontowania przodem...

Odnośnik do komentarza

hej ja też nie słyszałam żeby nie łączyć mięsa z jajkiem, zwłaszcza że w schemacie żywienia mięso jest codziennie a pół zółtka co drugi dzień, więc nie na zmianę :) ja się tego trzymam. Za to chyba Kasia mi ostatnio pisała że takim macom nie powinno się dawac na miękko jajka, więc gotuję na twardo i przecieram przez sitko, Krzys pluł grudkami jajecznym ;)
rewolucja a wy juz zmieniacie fotelik? Nie wytrzyma do roku?
ewelajna Krzyś jeszcze długo nie pojeździ w nowym foteliku - ten ma do 13 kg i tyłem, ama jeszcze sporo miejsca i zapas wagowo i wzrostowo wiec nie pomogę... kupiłam teraz bo była okazyjna cena. Jest w piwnicy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Ktos pytal o wprowadzanie glutenu. Doczytalam sama i powinno podawac sie 3g manny dziennie ugotowanej na wodzie. Ja gotuje 6-7g w 100ml wody i dodaje pol z tego do obiadku. Wczesniej dawalam 4g gotowej kaszki pszennej bobovity i to bylo niewlasciwe,bo za malo. Chociaz pisza ze niewazne ile i od kiedy, to nie ma wplywu na zminimalizowanie ryzyka alergii.

Myslalam, ze zoltko dopiero od 7m-ca...
Macie link do jakiej strony ze schematem zywienia i wypisana lista co kiedy trzeba wprowadzac?

Ja zaczynam wprowadzac mm 2 tylko nie wiem jak bo 1 podawalam tylko z kaszka rano, a mowia ze 2 nakwzy zastapic jedno karmienie dziennie. Jak myslicie, moge od razu dac mm 2 bez cudowania?

Odnośnik do komentarza

u nas kryzys jedzeniowy , popołudniu podałam 5 zestawów królewiczowi, bo myślałam , ze smak nie odpowiada, ale to nie to, co smakowało 2 dni temu dzisiaj już jest beee, także musimy przeczekać, a ja dzisiaj będę pić bardzo wymyślny koktajl z tego, co zostało z pańskiego stołu:-)

ja starszej uszy przebiję, jak sama poprosi

rewolucja zdrówka dla Hanulki, u nas starsza po tygodniu w przedszkolu mega katar i kaszel, masakra; to z fotelikami lipa, bo ja po córce mam przodem do kierunku jazdy

Iwcia ja podaję mleko następne od soboty, pomieszałam w 2 karmieniach i dalej podaję już normalnie, obserwuję, bo wydaje mi się, że koopy ciężej idą

MamaEwy ja podaję gluten ok południa, ale dopiero 2 tydzień, później to już chyba nie ma znaczenia, a na początku lepiej wczesniej, żeby móc obserwować ewentualnie, gdyby nie podeszło
Ewulka ja żółtko podaję połowę do obiadku
ania wredna piguła niegramotna, żeby ją zes...brrr

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

ja korzystam z takiego
http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/1234/karmienie/schemat-karmienia-niemowlat-zywionych-mlekiem-modyfikowanym
bo jest o miesie i jajku :)
g;uten pierwsze dni dawałam do obiadku, ale teraz jest ok, wiec daje na podwieczorek trochę manny do owoców :)
u nas mleko nr 2 czeka bo mam jeszcze karton 1. jak bede w połowie to bede mieszac jedno z drugim az sie 1 skonczy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Jejku dziewczyny jak czytam Wasze poczynania w rozszerzaniu diety to nic tylko się załamać jak to moje dziecko jej nie chce rozszerzać. Dziś spróbowałam dodać do dyni i ziemniaczka troszkę mięska z królika - w nadziei, że w małym obudzi się prawdziwy mężczyzna potrzebujący mięcha. A skąd, dwie łyżki i dziub zamknięty, a w dodatku nerw, że nie chce mu dać wylać reszty z miski na siebie i się pobawić. Wyrodna matka ze mnie!
ewelajna brawo! jesteś dzielna. Ja póki co też nie jem słodyczy! ale jak pomyśle o rurkach z kremem waniliowym to aż mi ślinka cieknie. My mamy maxi cosi pearl - tak jak Ania mamy bazę z wcześniejszego fotelika.
rewolucja dużo zdrówka dla Hani, daj znać po lekarzu
kowalska dla Was też zdrówka. Jak tam kierowniczka?
olga jak zdrówko? już wydobrzałaś po operacji? Sułtan dokazuje czy oszczędza mamę :)?
rudamaruda no w końcu Szanowna Pani raczyła się odezwać! no no no! :D

Piotruś

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...