Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak mój mąż od jutra zostaje pól roku z malutka a ja wracam do pracy : ).
Bede za Majeczką tęsknić. Ale po pierwsze dostałam awans i mam teraz po macierzyńskim podpisać umowę. Po drugie stwierdziłam, ze mojemu tez należy się odpoczynek od pracy i spędzenie troche czasu z córeczka sam na sam. On kocha sie nią zajmować i jest szczęśliwy, ze zdecydowałam ze oddam mu to pól roku.
Pisałam ze kupiłam Pasternak w Rossmanie.... Moja Majka krzywiła sie i wypluwala wszystko :/

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za wsparcie, mam nadzieję że dziś będzie lepiej :) Zasypało mnie śniegiem po kolana, no może nie aż tak ale nie wiele brakuje, raczej dziś nie wyjdę bo zaczyna deszcz padać a błoto będzie jak nie wiem...
Madzik piękny tekst. Też się popłakałam... Dobrze czasem przeczytać coś takiego...
Julita daj znać jak po nocy? Udało się nie karmić?
Iwcia_15sier mój Bartek często kaszle szczególnie rano, ale mi pediatra powiedziała, że to od śliny, bo jak idą zęby to wytwarzanie śliny jest nienaturalne i w dzień wypluwa część a w nocy połyka, i tą ślinę musi odkrztusić po nocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiaczek

Mój Maluch też zakaszlnie jak się obroci z pleckow na brzuszek.

Dziewczyny moje dziecko zdecydowanie w nocy chce jeść ;-) co 2 godziny caly jeden cycek oproznia. I nie dało rady glaskanie i smoczek. No cóż, albo taki typ, albo potrzeba czasu. Duuuuuzo czasu.

Miłego dnia ;-)

Odnośnik do komentarza

Hej!
Dziś mój Wędrowniczek kończy 6 misięcy, z tej okazji dostał nowe smoczki i chrupka (zostały mi z nocy bo maczałam je w nutelli- taka przekąska wieczorową porą), taką długą pałeczkę (wciągnął raz dwa), pediatra kiedyś polecała bo są bez soli, ale z flipsa właśnie. Młody fizycznie fajnie się rozwija... ale, no właśnie, nie łapie swoich stóp, niby patrzy na nie w pozycji półleżącej, ale do podciągania długa droga. Wiem, każde dziecko rozwija się w swoim tempie, niektóre pewne etapy pomijają, ale czy są jeszcze dzieci, które tego nie robią, a są zbliżone wiekowo,w sensie nie młodsze np o 2-3 tygodnie?
Pampuszka ja mam azs i mój starszy synek. U nas świetnie sprawdza się z La roche posay cicaplast baume b5. Ja kupuję w superpharmie.

Wy próbujecie nie karmić w nocy, a ja zamierzam jeszcze trochę pociągnąć, dzieci często same dojrzewają do kolejnych etapów, przynajmniej tak było u mojego starszaka, a młodego chce podtuczyć bo niska masa urodzeniowa, refluks więc trochę mamy do nadrobienia.

Odnośnik do komentarza

Janinka mój Bartek za niecałe 2 tygodnie kończy 6msc gdzieś od dwóch tygodni z pozycji na plecach, ale leżąc nie półsiedzącej łapie stopy, nie jest w stanie ich dłużej utrzymać niż kilka sekund i nie wsadzi ich do buzi (chyba brzuch mu przeszkadza :)) Mnie się wydaje, że nie ma co aż tak się przejmować, pewnie Twój maluch ma rozwiniętą bardziej inną umiejętność, dzieci uczą się przecież po kolei i jedną rzecz na raz więc daj mu jeszcze trochę czasu... albo zapytaj pediatrę na najbliższej wizycie- będziesz miała pewność :)

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Żaba też stopy łapie jak leży. Najpierw na chwilę lapala potem jak złapała to trzymała długo a teraz wkłada do buzi ale tylko wieczorem i tylko jak ma gole. Ubrania też ograniczają ruchy i pampers też.

U nas karmienie o 2 i 5 i wszelkie próby smoczkowania i glaskania kończyły się snem na minutę i znów wrzask. My raczej będziemy się karmić dalej. Przy czym u nas ostatni posiłek jest o 18/19 więc trudno by jej było do rana wytrwać.

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Janinka szczerze to sama soe dziwię ze ja zostawiam,od kilku dni na myśl o pracy robi mi sie smutno i lecę przytulać Majeczke.
Ale przed porodem tak uzgodnilam z szefostwem i lubię byc slowna. Poza tym jak nie wrócę to awansu na pewno nie dostane, a większa kasa sie przyda :).
Ten tekst spowiedź maluszka jest piękny!!! Zapisalam go i bede wracać często do niego. Tez po nim pól dnia lezalam wtulona w córeczkę.

A poza tym. Moja Maja za 4dni bedzie miała 6 mac. I jak złapie stupke na kilka sec.to jest cud. Do buzi nie przyciągnie bo chyba nie potrafi. Przekreca się jedynie z brzuszka na boczek i to tylko czasami. Bardzo Malo ruchliwa jest.
Wczoraj dalam pierwszy raz więcej kaszki na noc czyli 200ml. I kochane wstala dopiero o 5 na mleko. A tak to wstaje 2-4.,wiec jest postęp.
Ja tez kupuje nowego smoczka na 6 mac Janinko hahha:D

Odnośnik do komentarza

Mamuśka i jeszcze z majonezem :)
Chlip :)

Bass, zdrówka życzę. Czy Twoje dziecię miało gorączkę, czy tylko kaszel?

Kowalska, powodzenia u lekarza. Daj znać co i jak :)

Mmadzia, zdrówka dla starszaczki. Oby szybko, bezboleśnie przeszła choroba.

Kadaga, ja w ogóle nie zamierzam podawać teraz kaszek. Zresztą, czy te kaszki są rzeczywiście niezbędne, czy tylko mają za zadanie zapchać malca?
Ja podam dopiero manną, kukurydzianą jak przyjdzie czas, ale jako całkowicie odrębny posiłek.

Madzik, ładne to to :)
Przesłałam dalej :)

Janinka, wszystkiego najlepszego dla Wędrowniczka :) Niech zdrowo rośnie i przybiera na wadze, co by mamusia się nie denerwowała.
Próbowałaś małemu zakładać kolorowe skarpetki? Może trzeba go zainteresować? Niedawno kupiłam Haneczce skarpetki - grzechotki i to był strzał w dziesiątkę :) Hania z uwielbieniem memla nóżki :)

Odnośnik do komentarza

Do mnie właśnie przed chwilą dzwonił szef zapytać jakie mam plany i czy może chciałabym wcześniej wrócić do pracy.... no ładnie. Z jednej strony się ucieszyłam że firma ma ciężko beze mnie :p ale z drugiej... dopiero mówiłam, że kombinuję jak tu do pracy nie wrócić... kurde nie wiem...... A Bartuś ??? jak ja go zostawię z obcą babą?? (opiekunką)???

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjhoucq3sg.png

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny!
U nas też nie poszło i cyc musiał być. Woda była beee, smoczek również, tulenie tez nie pomagało. Kiedy zobaczyłam pierwszą łezkę, to wymieklam. Oczywiście przed łzami było sporo wrzasku. Jednak muszę stwierdzić, ze liczba pobudek się zmniejszyła. Były o 22, 1 i 5, a o 7 pobudka z tym ze jedzenie dopiero o 8. Ogólnie gdyby tak pozostało, to jestem w stanie to jeszcze jakiś czas przezyc;) Mam nadzieję, ze jak już Lidka będzie jadła całe słoiczki i wprowadze kaszki, to będzie jeszcze lepiej. Bo boje sie zeby za duzo nie przybierala przez to nocne karmienie.
Iwcia wprost nigdzie nie znalazłam dlaczego najpierw kaszki, ale wydaje mi się ze sa po prostu lagodniejsze dla brzuszka. Bo przecież są już kaszki od 4 m-ca, a słoiczki z mięsem dopiero od 5. W każdym razie zarówno bobovita, Hipp jak i gerber proponują taką kolejność. Skoro wprowadzasz manne to moim zdaniem ok wszystko robisz.
Milego dnia! Lecę coś porobić zanim Lidzia obudzi się z drzemki.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

dzien dobry!
przede wszystkim chciałam zacząć od tysiaca buziaków dla wczorajszych i dzisiejszych "jubilatów" :)
cały dzien sie wczoraj zbeirałam by napisac i jakos nie wyszło ;) moze dlatego że w koncu właczyłam sobie jakis film wieczorem w tv i obejrzałam DO KOŃCA :D

Kaszki są potrzebne bo nam maluszki rosną i potrzebują węglowodanów do rozwoju, samo mleko juz im nie wystarczy. A kaszki są łagodnym i dobrze przyswajalnym źródłem. Nie chodzi o "zapychanie" dziecka tylko jego odżywianie :) Produkty zbozowe z czasem powinny stanowić podstawę żywienia (u każdgo człowieka), dlatego się stopniowo wprowadza te kaszki :)
Mannę daje sie po troszku bo gluten sie oswaja, ale te bez glutenu mogą już stanowić posiłek, bo są pozywne i lekkostrawne :)
rewolucja nie zamierzasz wprowadzać stopniowo glutenu? chcesz od razu dawać cały taki posiłek? nie bedzie problemów z brzuszkiem?
ewelajna ja wracam do pracy 1.09 a już przezywam jak ja zostawię Krzysia z opiekunką... mam nadzieję że fajną znajdziemy :/ mąż też bardzo chciał trochę w domu posiedzeć na rodzicielskim, ale doszlismy do wniosku ze juz lepiej ja zostane, po co mam wracac na wakacje do pracy, u nas sie wtedy mniej dzieje, bede siedziec i zastępstwa ludziom na urlopach pełnic, a synek w domu... i nic z wakacji byśmy nie mieli. Poza tym m szuka nowej pracy więc jego sytuacja tez nie jest klarowna. Ale czuje sie chyba trochę wykiwany...
bass jak u was sytuacja?? co mowia lekarze? Jesteście w szpitalu?

juz kiedys chyba wrzucałam ale tu mam fajną stronke ze schematem zywienia, mozna popatrzec co kiedy i ile :)
http://ebobas.pl/artykuly/czytaj/1234/karmienie/schemat-karmienia-niemowlat-zywionych-mlekiem-modyfikowanym

a do mnie listonosz dziś zapukał i przyniósl z allegro rekwizyty na walentynki ;-) będzie się działo- oczywiście wieczorem jak mały pojdzie spac :D nie wiem czy któraś z was miała cos takiego jak bodystocking, ale mój mążjak mnie pierwszy raz w takim zobaczył to ślina po pas...:P
U nas niestety do teraz po porodzie sa problemy, ale nie jest to kwestia suchości - po prostu mnie chyba źle zszyli... i w niektórych pozycjach jest niemiłosiernie ciasno :/ ale radzimy sobie zmieniając pozycje, niestety moje ulubione odpadają... taki los. Pytałam gina co z tym zrobic, ale poradził nawilzanie, co zupełnie nie stanowi problemu ani go żaden żel nie rozwiązuje...
Co do żelów ja kiedyś uzywałam KY od Johnssona i wart polecenia, bez zapachu, na wodzie, delikatny, i nie lepki jak nietóre Durexy...

No i nic nie pisałam, a jak już napisałam to że hejjjj :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie prawie poludniowo :) mialam tyle do napisania ale czy pamietam komu co to zobaczymy!! A jesli pomyle ktorej nicki to bardzo przepraszam!

Bass - miesiac bez slodyczy?? Ja pitole ja bym nie wytrzymala! A odnosnie wagi to Chodakowska mowi zeby wyrzucic wage tylko zaczac sie mierzyc!! Bo cm uciekaja a waga moze stac w miejscu bo najpierw miescie sie rozbudowuja a dopiero pozniej spalamy tluszczyk. Zdrowka dla Was :*

Kadaga - no i z prezentu walentynkowego nici bo ciotka wlasnie przyszla!! A u mnie normalnie bite 7 dni sie gosci :) jedynie co moge stwierdzic to to ze przed ciaza to miala straszne bole w pierwsze dni. Nawet nie potrafilam chodzic! A teraz nawet nie czuje ze mam okres!! Oby tak zawsze bylo :*

Mamuska01 - przyznam sie szczerze ze ja sama sie doluje!! Bo chce byc perfekcyjna we wszystkim!! I czasami mi to nie wychodzi. Albo tak jak teraz moj M wrzeszczal na mnie ze jestem nie normalna z tymi ciaglymi porzadkami itp itd bo przeciez w domu jest czysto! A ja nie potrafie usiasc na tylku jak Lenka spi!! Gdy tylko usnie to ja od razu wlaczam piaty bieg i sprzatanie i robie wszystko naraz!! I on sie przez to zlosci!! Ale zabolaly mnie jego slowa bo co ja mam zrobic ze taka jestem!! Nie potrafie sie zmienic! Czesto probuje ale po dniu lub dwoch ogarnia mnie taka zlosc ze nie jest posprzatane czy cos zrobione!! Moze jak wroce do pracy to troche pofolguje w co watpie!!

A my dzis idziemy do lekarza. Bo Lenka lekko przeziebiona ale wolimy isc sprawdzic. Jedynie co mnie martwi to jej glowka!! Strasznie jej ucieka w lewa strone! Juz 1,5 miesiaca z tym walcze i nic! Problem zrobik sie od powrotu ze szpitala!! Lozeczko przestawilismy, zabawki dajemy tylko z prawej strony, jak sie bawimy na podlodze z nia to tylko z prawej strony siadamy!! I zadnych efektow!! Pasowalo by sie wybrac do specjalisty tylko tutaj jest ptoblem z tym!! W Polsce juz zalatwiam kogos ale to nie wiadomo na kiedy!! Odnosnie lapania nog to Lenka je lapie czesto jak jest rozebrana :) a jak ma ubrania to ylko jedna lapie! Do buzi ich nie wklada!! Probuje sie przekrecac i wczoraj juz prawie sama sie przekrecila!! No nie wiele jej braklo! Moj M jej wtedy pomogl i byla w szoku ze znalazla sie na brzuszku :) a jak sie cieszyla!

Ewelajna_102 lacze sie z Toba w bolu! Tez od wczoraj nie jem slodyczy. Ciekawo ile wytrzymam mize tydzien?? Moim problemem jest ze ja zajadam smutki, zmartwienia. W szpitalu jak bylismy to ja tylko slodkie jadlam!

Olga1 - ja tez myslalam ze kocham Lenke z calego serca. Ale jak budzi sie rano i mowie do niej Dzien dobry kochanie i ona wtedy usmiecha sie do mnie to jeszcze bardziej ja kocham!!

Jeszcze komus mialam napisac ale juz nie pamietam!! Jak sobie przypomne to bede pisac na raty :)

Aaaa i wszystkiego najlepszego dla naszych polroczniakow :* tych dzisiejszych i wczorajszych :*

Odnośnik do komentarza

Ohh ania125 że też musiałaś napisać o tym bodystocking, jesteśmy spłukani w tym miesiącu, ale już zamówiłam ;) mam nadzieje, że dojdzie na poniedziałek, bo mamy rocznicę związku.
Rewolucja wysłałam ostatnio męża po skarpetki z dzwoneczkami, ale nigdzie nie znalazł.
Mały jak jest u mnie na kolanach w pozycji półleżącej łapie się za kolana i zamiast nogi do góry, to głowę ciągnie i im więcej patrzy na stopy tym szybciej one biegną. Super to wygląda, jakby siłą umysłu nimi poruszał. Na płasko na plecach nie ma opcji, bo od razu hyc na plecy i ćwiczy do raczkowania i pełzanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Julita28

No u nas z tym nocnym karmieniem tez sie nie udało oszukać smoczkiem troche wzięłam na ręce dałam smoczka ale to nic nie dało .. Wiec nakarmilam o 24:00 i poznej o 3:00 ale tez spi od 18:30 codziennie . Bo o 18:00 kąpiel .
Tak jak jedna z dziewczyn pisała wolałam dać cyca i isc spac niz stać przy łóżeczku i głaskać poddałam sie ale bedziemy próbować .. Moja córka uwielbia spagetti z hippa,
A od kiedy mozna podawac mleko krowie ? Zeby na nim ugotować np kaszke kukurydzianą . ??

Odnośnik do komentarza

Janinka, ka te skarpetki z grzechotkami kupiłam w Rossmannie.

Ania, nie od razu. Na razie podajecie po troszeczku manną. Za jakiś czas dopiero jako odrębny posiłek.
Tak swoją drogą, to w jaki sposób przygotowujesz kaszkę? Chodzi mi o to kiedy dodajesz do niej modyfikowane?
Ja też kupiłam zwykłą błyskawiczną i nie bardzo wiem jak zmieszać ją z mlekiem, żeby się grudki nie porobiły...

A jaką kaszkę bezglutenową polecacie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...