Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Lusia witaj kochana nawet nie wiesz jak my tu wszystkie o tobie myslalysmy. Wspominalysmy. Ja osobiscie bardzo bardzo czesto :) super ze sie odezwalas. I dobrze ze tak sobie radzisz :) odzywaj sie czesciej :) wszystkie cxekalysmy na ciebie no i sie doczekalysmy. Caluje kochana.
A u nas ten cholerny skok brak mi normalnie juz slow i sil. Grrrr jesc nie chce to moje dziecie zje z max 60 i ryczy wnieboglosy nic nie pomaga lulanie bujanie calowanie :/ niech sie juz skonczy to cholerstwo. Jakby tego bylo malo jutro mamy szczepienie :/ ciekawe jak to przezyjemy :/

Odnośnik do komentarza

Lusia witaj i zostań z nami

Rewolucja fajny tekst, ja jajek na miękko nie serwuje wcale bo nie przemawia do mnie konsystencja - takie dziwactwo haha, a poza tym przy jajkach mam schizę salmonelli zawsze, nie wiem jak to jest z tym na miękko

Kasia ja sie przed księdzem zbunkrował, wiec nie jestem kompetentna, ale więcej niż 20 zeta bym nie dała , my mamy na co wydawać
Agnez mój syn jest leniuszkiem i cis tam zaczął sie obracać z brzuszka i z plecków , ale kilka razy dziennie, poza tym eksploruje stopy i moja twarz i chwyta co sie uda i smakuje

Truskawka u nas po jedzeniu owoców lub warzyw mleko nie bardzo wchodzi, wiec robię kleik ryżowy lub kukurydziany na mm i te brejkę wsuwa do ostatniej łyżeczki , wiec kupiłam kaszkę mleczna i będę tak dokarmiać póki nie zastąpimy całego posiłku mlecznego

http://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5esvprfs90.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq8u696a8ri931.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My też nie mamy oznaczonej grupy krwi Olka, też bym chciała wiedzieć jaką ma.

MamaEwy - przeżycie straszne, Olkowi też się kiedyś tak odbiło i go gdzieś w gardełku dusiło byłam sama no myślałam, że w gacie na robię ;/ nigdy więcej. Po tym incydencie jak podawałam mleko to z taką uwagą a jak wzięłam na odbicie to się w ogóle nie poruszałam żeby spokojnie beknął i modliłam się żeby się znowu nie ulało.

Rewolucja - wzruszyłam się to czytając :D
Powiem wam mamuśki, że czuję się taka potrzebna Olkowi że czasami mam wrażenie że tylko ja się nim dobrze opiekuje i wszystko zrobię lepiej..

Wczoraj Olek mało spał w dzień i wyobraźcie sobie, zasnął w wannie podczas kąpieli :d przebudził się o 22 zjadł i dalej spał... a ja .. dziwnie się czułam bo zawsze razem siedzieliśmy wieczorem, On spał męża nie było - tak mi jakoś smutno było że nawet chodziłam po pokoju z myślą że może się obudzi :P ale nie... ona już spał "na noc" z tym, że często jadł. o 1, 3 , 5 i 7 eh... pewnie taki długi sen od 19.30 był mu potrzebny.

Dzwoniłam do mojej przychodni w spr. pneumokoków i u nas do roku 2 szczepienie + trzecie na 1,5 roku przypominające. Po roku jak się szczepi to jedna dawka i druga na 1,5 roku. U was podobnie? a koszt 280zl za dawkę.

Ja mam fejsa, ale mi tu dobrze :D chociaż dzisiaj pomyślałam, że mogłabym schować laptopa bo chciałabym zacząć ćwiczyć a mobilizacji brak, ale żeby wejść was poczytać to już problemu nie mam heh...

Poza tym schudłam 1 kg :D nie wiem jak, ale już mam stan jak przed ciążą :D

Dzisiaj podam na obiad dynie-zmieniak-kalaprepka mam nadzieje ze nic Olkowi nie bedzie.. i na deser jabłko...

Jak z tym żółtkiem najlepiej? w ogóle przy tym rozszerzaniu diety czasami się czuję taka głupia, jak co podać, kiedy ile.

Odnośnik do komentarza

Lusia bardzo cieszę się że się odezwałaś :) zostań już z nami, tu jest świetna grupa wsparcia, już nie jedna mama się o tym przekonała :)

Rewolucja świetny tekst, popłakałam się...

Dziewczyny wieczorem po 21 zaczął mnie boleć ząb. Bolał okropnie, pół twarzy mnie bolało, nie mogłam sama ze sobą wytrzymać a w domu miałam tylko ibuprofen... Wzięłam jedną tabletkę, wyczytałam na ulotce że przy kp można wziąć jeżeli leczenie jest krótkotrwałe. Myślicie że nie będzie nic mojej córeczce?Miałam schizę w nocy i trochę tam odciągałam pokarmu ale sama nie wiedziałam ile i z której piersi, jak to w ogóle przenika. Teraz mam trochę wyrzuty sumienia, bo mogłam pocierpieć, może przeszedł by po pewnym czasie ten ból, aale w danej chwili kojarzył mi się tylko z bólami porodowymi kiedy nie można nic zrobić, ledwo się wytrzymuje i krzyczy z bólu. Jak myślicie jak to jest z tym ibuprofenem?

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Meiyin - pewnie tak, u nas konfliktu nie było więc pewnie dlatego nie sprawdzili jaką grupę ma Oli. Chyba że gdzieś to mają a nie wpisali w książeczkę.

Sorry jadł właśnie ziemniaka marchewkę kalarepkę z hipp też smakowało.

K.karolcia Olek 10.1 skonczył 5 m-cy a ja na póki co podaję po pół słoiczka jakoś ten cały wydaję mi się dużo, tym bardziej że mój Oli woli jeść mniej a częściej

Odnośnik do komentarza

Lusia Witaj kochana zostań z nami w grupie zawsze raźniej dziewczyny są kochane zawsze chętnie pomogą.
Rewolucja rozczuliłaś mnie z samego rana tekst świetny. Jazdy na nartach zazdroszczę ale odkąd w dzieciństwie połamałam narty jak spadlam z górki jakoś nie miałam odwagi próbować ponownie. Natomiast góry kocham będę namawiać M na wypad choć parę dni.
Też nie mam oznaczonej grupy krwi.
lecę gotować zupkę małej może coś zje od paru dni mamy problem z jedzeniem nie dość ze taka chudzinka to jeszcze się buntuje. Dziewczyny jak gotuje cię zupki na jeden dzień? Zastanawiam się jak je przechowywać żeby nie zaszkodzić

Odnośnik do komentarza

k.karolcia ja też kp i cały czas noszę wkładki laktacyjne inaczej chodziłabym z wielkimi plamami mleka na bluzce.

bass skoro na opakowaniu było napisane, że można to nie miej wyrzutów sumienia nic złego się maluszkowi nie stanie, myślę, że Twoje cierpienie z bólu byloby dla dziecka gorsze. Szczesliwa mama to szczęśliwie dziecko :) a i jeszcze dodam, że w aptece babki powiedziały mi , że dopisek "nie żaleca się stosowania w ciąży lub przy KP" wcale nie oznacza, że w ciąży czy podczas kp nie można danego leku czy herbaty itp stosować często chodzi o to, że producent nie zrobił badań na danej grupie. Pytalam w ciąży przy okazji kupowania herbaty z lipy na której napisane bylło żeby nie pić jej w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Lusia! Tyle o Tobie myslalysmy! Ale fajnie, ze sie pojawilas :) jestes dzielna razem z malutka! Zostan z nami! Tu tyle ciepla, wsparcia i dobra :)

Rewolucja jajko tylko na twardo. Teraz zmienily sie wytyczne i nie trzeba zaczynac od zoltka tylko od niewielkiej ilosci jajka.

U nas malutki uwielbia marchewke z ziemniaczkami. Dzis dostal kalafiorek. My juz po wprowadzeniu warzyw i owocow. Teraz od niedzieli gluten, poobserwuje pare dni i wchodzimy z mieskiem. A pozniej jajko. No i kaszki juz wprowadzilismy i maly oszalal na punkcie bananowej. Przesypia cala noc od 20 do 6 rano :)

MamaEwy pewnie stresu tyle, ze szok. Ja to jedynie tych ulan, zakrztuszen sie boje. Gdyby nie monitor oddechu to bym od porodu chyba zadnej nocy nie przespala. Tak sie boje tej smierci lozeczkowej. Ale ponoc po 6 miesiecu juz spada bardzo ta mozliwosc. Ale i tak chyba do 10 roku zycia bede go uzywac ;)

Szkoda, ze Silv ani Rudejmarudy nie ma bo na tym prywatnym nie mozemy podzialac. I w ogole olaly nas dziewczynki obydwie bo sie nie odzywaja i nas stresuja :P

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

Bass jak pisze na ulotce ze można przy kp to wszystko będzie dobrze. Zastanawialabym się wtedy gdyby napisali ze nie ma danych lub żeby najpierw lekarza spytać- jakoś tak oni to ładnie piszą :-)

k.karolcia ja używam wkładek laktacyjnych. Niby nie muszę bo ogólnie jest ok ale czasami zdarza się ze jednak coś wyleci. A nie chce w razie W niezręcznie się czuć.

Olga no i Mari jeszcze. Nie wspominała może ze na jakiś urlop się wybiera czy co?

Za 2tygodnie w niedzielę mam zamiar podać Ewie pierwsze warzywko. Mam nadzieję że będzie zadowolona bo bardzo obserwuje jak my jemy. Kupiłam też wczoraj kaszke ryżowa bananowa. I teraz pytanie. Wiem jak ja zrobić Ale nie wiem kiedy dac i czy jak zacznę dawać warzywa to kaszki też troszkę można? Czy to może za dużo dla takiego małego brzuszka? A może ta kaszka w ogóle nie bardzo jest potrzebna? Ehh zielona jestem

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Lusia witaj ponownie. Cieszę, się zesię odezwalas :-) dziecko dużo potrafi zrekompensować i podnieść z ogromnego dołka...

Rewolucja ja ten cytat dostałam oprawiony w piękną ramkę od męża w dniu naszego ślubu, gdy już wiedzieliśmy, że nasza fasolka jest z nami :-)
Kasia2307 ale mi narobiłaś smaka na grzane winko,a ja np. Nie dobra Ty :-p
K.Karolcia ja uzywam wkladek. Gdyby nie one to musiałabym zmieniać podkoszulki, a na brak prania i prasowania nie narzekam :-p
Kubuś już 3 dzień zajada marchewkę, daje mu tak 1/3 słoiczka jak większość z Was przy wprowadzaniu. Jutro marcheweczka plus ziemniaczek. U nas przy wprowadzaniu kup jest więcej...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny znalazłam w necie Laktacyjny Leksykon Leków opracowany przez jakąś doktor. Bardzo przejrzysty. Nazwy lekow a raczej substancji czynnych sa międzynarodowe ale znalazlam tez i polska wersje. Wydaje sie godny zaufania. Przeczytalam tez ze leki przenikają do mleka w ilosci ok 4%. Ibuprofen jest zalecany w zapaleniu piersi i mozna podawac noworodkom i niemowlakom wiec spoko mozna brać.
Lusia witaj Kochana. Wszystkie o Tobie myslalysmy. Dobrze ze wrocilas

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71378.png

Odnośnik do komentarza

To moja laktacja weszła chyba w poziom "master" bo mimo iz cały czas kp to nie pamiętam co to wkładki.
Piersi mam raczej takie normalnie, jedynie jak Mały zaczyba ciągnąć to czuje jak się napełniają:)
Kiedyś jak karmilam z lewej to automatycznie leciało tez z prawej i na odwrót, ale teraz leci tylko tam gdzie ciągnie ;-)
Czasami jesteśmy obydwoje mokrzy jak Synek się oderwie od piersi w pierwszych momentach jedzenia, bo wtedy to leci jak z wodospadu :-))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...