Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny, tyle zawsze napiszecie, że za nim przeczytam to już nie pamiętam do czego chciałam się odnieść.
Kadaga Mmandzia Mamuska co jam powiedzieć. .? Odezwalam się pierwszy raz dopiero w piątek. Wcześniej brakowało czasu, ale głównie odwagi z różnych powodów: że nie potrafię pisać z taką swobodą jak Wy, że Wy już tak zzyte a ja tak długo czytałam i nic, żej a tu taka trochę za stara, a mimo wieku nie tak ogarnieta w wielu kwestiach opieki nad niemowleciem itd. Stwierdziłam jednak po prostu, że lepiej późno nic się wcale. Wiadomo, że Te które pisza tu dłużej są ze sobą bardziej zzyte, bardziej sobie ufają, darzą się większą sympatią, to jest normalne i dziwne jakby bylo inaczej. Ale od Was bije tyle ciepła ... Myślę też ze skład tego forum zmieniał się i jeszcze będzie ulegał zmianom. Tak to już w życiu bywa. Rozumiem, że potrzeba czasu żeby zaufać nowej osobie. Chciałbym w miarę możliwości pozostać tu z Wami, nie mam konta na fb i raczej nie chcę zakładać. Postaram się pokazać Wam mojego kochanego Pitusia.

monthly_2016_01/fasolki-sierpien-2015_42666.jpg

Odnośnik do komentarza

Sorki dziewczyny, ze tak zasmecilam, ale ja od zawsze mam troche malo wiary w siebie. Postanowiłam jednak, ze coreczce tego nie pokaże i w ogóle od małego chcę kształtować w nie wysokie poczucie własnej wartości. Oczywiście w takim dobrym sensie. A taka deprecha mnie złapała chyba przez to, ze M ostatnio dużo pracuje i sama ciągle siedzę z Małą. W tygodniu to tylko moja mama do mnie zagląda czasem, a wczoraj dzwonila ze przeziebienie ja lapie, to nie zajrzy. Czyli bedziecie musialy mnie czytac, bo jesteście nielicznymi doroslymi, z ktorymi mam ostatnio kontakt:-)
Wera7 ja po i tez mi czasem słabo i kręci się w głowie. Waga tez mniesza niż przed ciążą, ale tylko 3 kg. No i teraz stoi już w miejscu bo biore tabletki anty, a u mnie niestety tak działają zwykle. Co jest trochę wkurzajace, ale chociaż okresu nie mam:-D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Ja się niedawno ujawniłam i nie mam zamiaru stąd uciekać no chyba , że mnie siłą stad przepedzicie ha ha ale jeśli nawet to i tak będę was czytać :D
Dziewczyny też czasem mam takie uczucie, że jakoś tu nie pasuje ze tak na krzywy ryj (że tak brzydko napisze ) no ale fajnie tu macie :) i mam taką cichą nadzieję, że i my niedługo będziemy takie nowe stare tu :D

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelinaa1986

A ja pomimo - przede wszystkim czytania czuje sie zżyta z Wami ;) Mam w glowie wyobrazenie o wiekszosci z Was i nie mam potrzeby skonfrontowania go z rzeczywistoscia czyt.fb.
Ostatnio bedac w sklepie widzialam mame z trzema dziewczynkami. Najmlodsza w wieku naszych fasolek. Odrazu pomyslalam o Mmadzi. Chyle czola ze dajesz rade z trojeczka.
Wera7 mi tez ostatnie pare dni kreci sie w glowie. Przy naszych dzieciaczkach mamy prace na cala dobe!
Czytajac Wasze rozne "przygody"o wynikach moczu postanowilam Malej sprawdzic czy wszystko w porzadku. Nigdy nie pobieralam a mysle ze sprawdzic nie zaszkodzi tym bardziej ze w cz mamy trzecie szczepienie 6w1.
Joasia89 co u Ciebie? Wrocilas juz do pracy? Udalo Ci sie znalezc do opieki nad Laurka?
Truskawka trzymam kciuki zeby caly czas bylo u Was tak dobrze.
Myslicie czasami o Lusi90? Ciekawe co u niej. Jak minely im swieta,ech...

Odnośnik do komentarza

Agnez123, mam taką samą matę :-)
Ja też później dolaczylam do Was :-) I mimo iż nie jestem w stanie pisać codziennie to jednak staram się być na bieżąco :-) I nie wpadać tylko w razie potrzeby :-)
Zazwyczaj czytam w czasie nocnych karmień, ale jak już chce odpisac to często po prostu zasypiam ;-)
Ja też nie mam Fb. Ale ja to nawet konta tutaj nie mam :/
Tylko ze ja to w ogole nie mam komputera. Więc wszystko z telefonu.

Odwołali nam szczepienie ze względu na brak szczepionek :/ Mają dac znać jak już będą. Ciekawe o ile się przesunie.

Mój Synuś zjadł już marcheweczke, ziemniaczka i brokuła, jutro dynia :-) uwielbiam patrzeć jak wcina jedzonko :-)
Ale dalej najbardziej uwielbiam patrzeć jak wcina cycusia ;-))

Ania125 dZiękuję za link do oleju :-)

Wera, jak tam Wasze starania ? ;-) U nas dalej cisza, ale co się dziwić, nie wiem jak ma mi wrócić ta płodność przy karmieniu jak jemy co 2,5-3 godziny, a w nocy co 1,5-2 godziny.

Odnośnik do komentarza

Noi zapomnialam ktorej z Was co mialam napisac :( no nic postaram sie.
Kadaga i Wera moze faktycznie zelazo niskie ja cala ciaze mialam zelazo ponizej normy i zawroty byly na porzadku dziennym.
Agnez123 Twoj Piterek naprawde sliczny chlopczyk i my tu wszystkich lubimy bez wzgledu na wiek i ja tez dolaczylam dopiero w sierpniu zawsze byl brak odwagi i nie raz sleczalam nad postem zeby jakos ladnie madrze napisac.
Kowalska super ze wyniki posiewu dobre i obedzie sie bez antybiotyku.Ja w ciazy bralam Cezera na alergie ale jak przy kp to nie wiem.
Mmadzia nie plec glupot :*Pasujesz pasujesz :)
Ktoras mama pisala o budowaniu poczuciu wlasnej wartosci u cory ja tez robie co moge przeczytalam duzo artykulow na ten temat poniewaz jestem bardzo zakompleksiona teraz juz lepiej jest ale w czasach szkolnych ciezko bylo i nie chce zeby moje dzieci przezywaly to samo.
Dla mamy wzbierajacej sie na ferie pieknego i niezapomninego czasu z rodzina :)
Ja jestem na fb i naprawde fajnie tam jest moze jeszcze zmienicie zdanie ale ja stad nigdzie sie nie wybieram :)))

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki!

Uff ile czytania! ale już jestem na bieżąco!

Ostatnio niestety moja dyskopatia daje mi się we znaki i chodzę na rehabilitację. Narazie tylko prądy i laser, potem dojdą ćwiczenia. Ach żeby to pomogło!

Bashia mój mąż jest kierownikiem budowy więc o kwestię konstrukcyjne i materiałowe mogę go wypytać, ja to niestety noga z tego jestem więc nie pomogę :)
kowalska doczytałam, że już Natusia jest cała i zdrowa! Cudowne wieści!
Ania125 no kto jak kto ale nasz forumowy George to okaz zdrowia! Nam też kiedyś w wyniku wyszedł jakiś parametr mega niski, ale dopiero pediatra mi zaczęła to jakoś liczyć dla całego organizmu i wyszło, że to normalny poziom - nie wiem czy mnie zrozumiałaś :D Daj znać jak będziesz wiedzieć więcej. Ściskam mocno
inez80 my mamy tą samą sytuację. Najpierw zauważyłam takie malutkie suche plamki na łydce, a potem doszły czerwone policzki i one takie sucho błyszczące były. po konsultacji z pediatrą kazała mi przejśc na dietę bezmleczną - zero mleka, masła, śmietany itd. bo to ie musi być skaza białkowa a może być AZS, który też może być od mleka. do tego mały bierze probiotyk Latopic i ja zakupiłam serie do pielegnacji skóry(płyn do kąpieli i balsamy). widzę poprawę po stosowaniu tego Latopica. jako że organizm ma jakąś pamięć taką dietę mam utrzymać przez 4-6tygodni, co zgra się również z wprowadzaniem stałych pokarmów. I wtedy mam powolu wprowadzić mleko i obserwować. Dla mnie najgorzej jest darować sobie poranną kawę z mlekiem buuu próbowałam z mlekiem kokosowym, migdaołwym ale to nie jest to! chlip chlip :(
agnez123 Witaj! Mój synek też Piotruś! Fajne są Piotrki :D
ewelad taka to pożyje! udanego wypoczynku! wypocznij też za mnie plisss :D
mamuska no tak nie lubie fb ale k.karolcia wytoczyła nie lada argument i normalnie jestem tak ciekawa jak Kazio ma na imię. Chociaż Kazio też może być, mój tata ma tak na imię. U mnie to babcia Kazimiera, tata Kazimierz dobrze, że mi wymyślili tylko Katarzyna bo aż strach!

Piotruś

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Witam się i ja :-)
Kowalska super , że wyniki malutkiej dobre :-) wapno możesz, ja przy córci brałam.
Ania125 my w świętokrzyskim mamy super hematologa, jak bedziesz chciala to podesle Ci numer,może zechce skonsultować Krzysia telefonicznie. Doktorka z powołania :-) dalej kciuki zaciśnięte za Krzysiulka :-)
Ja też mam fb, lecz zostaje tutaj.na fb nie udzielam się wcale ,nie mam na to czasu...
Wera ja po pierwszej ciąży tak schudłam i po badaniach okazało się że mam nadczynność tarczycy :-/ skontroluj sobie na wszelki wypadek i życzę powodzenia w staraniach o fasolkę :-)
Kadaga ja też mało się udzielam, czytam na bieżąco za to a potem nadrabiam pisanie...
My po czwartkowym szczepieniu już 3 i mały dziś strasznie marudny, na cyca się obraził tylko trochę possal. Za to marchewkę zjadł ze smakiem. Jak przez nic bedzie niespokojny to jutro wzywam neonatologa...młoda też coś chrypi, a oczywiście z sanek wróciła całą upocona...tak ja tatuś przypilnowal :-p
Olciak pamiętam o przepisie, jutro postaram się naskrobac bo dziś to Kubuś cały dzień na łapkach.
Aha byłam dziś w pracy, wszyscy tęsknią, ja też bardzo...Ale szef miesza z umowami bo się przepisy pozmienialy i ja powiedzialam, że nie podpisze aneksu na moja niekorzyść...no cóż do września mam jeszcze czas...
Miłego wieczorku i spokojnej nocy nam wszystkim :-)

Odnośnik do komentarza

Bass kanalik sie odetkał i jest ok :) dno oka też.

Fajnie ze tu zostajecie ja was czytam od zeszłego roku a dopiero po porodzie sie odezwałam. Konta na fb nie mam i raczej nie będę zakładać ;) a wasze porady nie raz mi pomogli wiec dobrze ze bede z nich mogla nadal korzystać.
Moze z czasem zgobede zaufanie wasze i wejde na wyzszy stopień wtajemniczenia i przyjmiecie mnie na prywatne forum -ale wiem ze to za jakiś czas :)

Wera ja tez zaliczam się do tych starających i tez kp podobnie jak ty :) i jakos tak dziwnie bez okresu

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

MamaOliwciiKubusoa Ale jak to aneks na Twoja niekorzyść ?? TO TAK MOZNA ?!

Dziewczyny A ja mam głupie pytanie :/ no bo mam książeczkę zdrowia Synka i wypis ze szpitala i nigdzie nie jest wpisane jaką ma Synek grupę krwi. A w sumie to dosyc ważne wiedzieć... No i jak to u Was wygląda ? Wy macie gdzieś taka informacje ? Bo w sumie to nie wiem czy jak zglosze się do szpitala tam gdzie r odzilam to czy tam to będą mieć ? Czy muszę iść pobrać krew w laboratorium. Hmmm.

Odnośnik do komentarza

MamaOliwciiKubusia ja od lat leczę się na niedoczynność tym bardziej to chudnięcie jest dla mnie dziwne. Zrobiłam też dziś badania tarczycowe bo za parę dni mam kontrolę u endokrynologa.

Ogólnie to forum jest super zanim go odkryłam to czytałam przez chwilę inne na kafeterii i nie ma co porównywać zanim zebrałam się na odwagę by się ujawnić już czułam się jak"u siebie" :) same najfajniejsze mamusie sierpniowych fasolek się tu udzielają, że tak nieskromnie dodam jako jedna z nich haha

Odnośnik do komentarza

Mi tez czasem slabo, kilogramy lecą w dol niestety ja z tych patyczaków i nic po ciąży nie zostalo :(
KP to większy wysiłek dla organizmu niż ciaza i nawet w zaleceniach kobieta musi przyjmować wiecej kalorii niż w ciąży ja jem dużo i niestety nie widac ale to odwieczny problem te co chca oddac zbędne kg nie mogą a te co chca przyjac takze nie mogą szkoda bo z chcecia przygarnelabym 8kg

http://www.suwaczki.com/tickers/h84fp07wfgo3xo9c.png

Odnośnik do komentarza

no to widzę że wiele mamus zostaje tu :) ale na FB też jest fajnie tylko zupelnie inaczej.
Misiaczek jesli poród był bez komplikacji to pewnie nie oznaczyli wcale grupy krwi, przynajmniej u nas nie jest to standardem. Wiec musiałabyś to sama sprawdzić.
mamaOliwciiKubusia dziękuję, mam nadzieje że trafimy na fajnego lekarza i tak odległy jak tówj nie bedzie potrzebny, ale bedę to miała w pamięci
kasiaaa a widziałam w sklepie mleko bez laktozy - takiego do kawy tez nie można?
olciak dobrze że wyzdrowiałaś.
Ja też uważam że mamy wazną rolę do spełnienia, nauczyc nasze dziecie że są wiele warte. To trudna praca ale na pewno się opłaci.

a tak w ogóle to nie rozumiem skąd u niektórych mam to poczucie że tu nie pasują, albo za mało piszą. Tu taka fajna atmosfera że chyba nikt nie moze się czuc niechciany :)
Pilka ma rację, niedługo nawet te nowe będa już 'stare' :)

kadaga ja całe dnie spedzam tylko z Krzysiem, mąż wraca ok 18tej. Dlatego tez lubię tu byc, mam kontakt z dorosłymi i nie mam poczucia zdziecinnienia :)
Agnez - sliczny Piotruś!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza

ania125 niestety zarówno laktoza jak i kazeina są tu podejrzane więc nawet takie bez laktozy odpada. Ale przemęczę się jeszcze 4 tygodnie i zobaczymy co dalej.
misiaczek my też bez grupy krwi małego, teraz tego nie robią w standardzie.

Wszystkie mamy "nowe i stare" koniec z gadaniem typu, że ja tu nie pasuje! Pasujecie pasujecie i koniec kropka! :D

Piotruś

Odnośnik do komentarza

MISIACZEK z tego co ja wiem to nie oznaczają właśnie grupy krwi maluchów.

EWELINA powiem ci ze słabo mi idzie ogarnianie tej mojej trójki ale jakoś z dnia na dzień leci opieka społeczna do drzwi nie puka glodne i brudne nie chodzą więc chyba nie jest źle :D Jedynie tyle ze mam mało czasu i nie poświęcę każdej tyle ile powinnam.

Ja tylko kp a kilogramy w górę lecą :/ no ale to wina obzarstwa jest :/ będę się jednak brać za siebie bo ile można. A ww głowie mi się też kręci i ogólnie osłabienie i niemoc ale myślę ze tu też sporo winy w niewyspaniu .

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

Uffffff to duzo nas zostalo i nie trzeba sie zegnac bo juz mi smutno bylo. Juz myslalam, ze to koniec forum a jednak bedziemy wszystkie nadal tu razem :*

Kasiu dzis juz dostalam nowy termin operacji. Za tydzien w poniedzialek do szpitala a we wtorek operacja. Musze dac rade i staram sie jak najmniej myslec o tym co mnie czeka. A malutkiego to chyba z milosci zjem po takiej rozlace. Wtedy przed swietami bylam w szpitalu 9 dni i tak za nim tesknilam, tyle lez wylalam...

Aniu Krzys zdrowy jest i tak juz na zawsze zostanie.

Kowalska super, ze z malutka dobrze :)

Mamuska Ty jestes krejzolka :P

Ewelad super wakacji!!!

Karolek moge Ci oddac z 10 kg ;)

Misiaczek u nas tez brak oznaczenia krwi.

"Nowe dziewczynki" najwazniejsze, ze sie ujawnilyscie i niewazne kiedy :) i podoba mi sie, ze piszecie czesto i pomagacie bo zdarzaly sie dziewczyny, ktore napisaly raz na miesiac aby czegos sie doradzic i dopytac. Ja lubie jak wszystko dziala wzajemnie. Lubie jak ktos daje cos od siebie a nie tylko bierze. Znam na zywo takie wlasnie osoby co tylko wykorzystuja ludzi a zero dawania czegos od siebie. Ale to na kiedy indziej pewnie temat dla nas :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5eyvsx3zrf.png

Odnośnik do komentarza

olga ja tez uważam że ważne by coś też dawać z siebie...

A u nas akurat oznaczyli grupę krwi ( ma po mnie ;D) ale własnie w trakcie porodu bo jak sprawy przybierały zły obrót to pobrali próbkę do oznaczenia. Ale chyba tylko mi na oddziale wiec wiem że to rzadko robią na zapas.

olciak ja też tak czuję, ze bycie mamą, wychowanie Krzysia jest taka moja rolą którą mam zamiar jak najlepiej wypelnić. Dlatego tak czytam o tym zdrowym odzywianiu, o opiece, o kolejnych etapach, bo chcę być ŚWIADOMA

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09kiovyujc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaOliwciiKubusia

Misiaczek grupę krwi oznaczają w razie konieczności u takich maluchów, podobno do roku może się grupa krwi zmienić u dzieciątek (tak mi powiedziała nasza pediatra jak chciałam oznaczyć ). Córce oznaczalismy dopiero w zeszłym roku przed operacją.
A odnośnie pracy to umowę mogą mi dac nową albo aneks do obecnej dopiero po powrocie do pracy. Coś się w prawie pracy zmieniło, że jeśli pracujesz 33miesiace to automatycznie pracodawca musi Ci zmienić umowę z czasu określonego na nieokreślony, tak coś koleżanki dziś mówiły. Mój szef się boi takich umów! Choć jest naprawdę złotym człowiekiem, przynajmniej dla mnie, zawsze zalatwilam z nim to co chcialam :-) pożyjemy zobaczymy :-) jak przejmie firmę męża to nie będę miała już tego problemu, choć będzie mi szkoda kadry, z którą miałam przyjemność pracować. Miałam wielkie szczęście, pierwsza praca i przyjaźnie się zawiazaly na całe życie :-)
Mój bidulek obudził się zjadł cycusia i dalej śpi, ale podałam mu nurofen na wszelki wypadek.
Jak myślicie dalej mu wprowadzac nowości jutro jak będzie niespokojny taki...?
Pochwalę się córcia, pięknie dziś zasnela sama, stwierdziła, że Kubuś jest taki biedny jak płacze( bo rzadko płacze) i pyta się mnie czy może zabrać tą chorobę od braciszka...Kocham ją nad życie, moja madralka mała :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...