Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jak miło, że ktoś mnie pamiętał tutaj ;) hehe

Ja wakacjuję u rodziców od 22 grudnia i tak mi tu dobrze, że wracać nie mam ochoty ;) U nas wszystko dobrze, jutro Hanna kończy 4 miesiące ;) Kiedy to zleciało?

postaram się ponadrabiać Wasze wpisy, moje kochane ale dziś to muszę się wyspać bo po Sylwestrze Hania spała do 6.30 i jestem półprzytomna.

Ja też myślami jestem przy naszej Lusi i RudejMarudzie. To chyba jest tak, że każda z nas musi przejść swój kryzys. RudaMaruda, oby minął bo smutno tu bez Ciebie! Ja taki kryzys miałam po porodzie... Ech. Jak sobie przypomnę jak mi było wtedy okropnie... ;(

Ja też nie dopajam i widzę, że Hania mało moczy pieluchy. Jutro będę jej podawać na łyżeczce po troszku bo mnie to martwi. Mam wrażenie że z piersi niewiele pije a mm to około 450-500 ml. To chyba mało jak na 4-miesięczniaka? :(

My już z samodzielnym usypianiem mieliśmy dwa kryzysy, ale przeszliśmy przez to i teraz jest ok. Zobaczymy czy po tym jak to napisałam nie będzie nagle gorzej ;P

Przepraszam, że wszystkim nie odpowiem ale dziś już kompletnie siły brakuje. Hania uśnie to i ja się zmywam do łóżka.

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyeeuje8n3v.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego dobrego w 2016 dziewczyny ! Łączę się z tymi którym dzieci się budzą po kilka razy w nocy. Przerabiałam to przy pierwszym i to jest normalne u dzieci choć chciało by sie inaczej. Dla mnie tez pobudka około 6 to nic nadzwyczajnego, rekord to była 3.30 ale chwalić sie nie będę ;))) Joannamasz rację ze info rożnego rodzaju nas bombarduje z każdej strony, ale ja akurat z tych co to lubią wiedzieć, czytać itp :)) Lubię też pytać siostry jak jest w UK bo tam dużo jest inaczej, większy luz. Nie wiem czy pisałam o tym... Przy synku w 7 miesiącu podałam kasze jaglaną, później patrzę w tabelkę a tam kasza po 8 mcu. Ja przejęta ze dziecku zaszkodziłem, popłakałam sie nawet:) teraz w żadne tabelki nie będę patrzeć, czy najpierw burak czy brokuł. my czekamy do 6 mca z rozszerzaniem, ale soki postaram sie pomijać i samą wodę dawać. Synek wody nie chciał od razu ale codziennie podawałam i sie przekonał. Chiyo moze zważ Hanię, będziesz wiedzieć czy je wystarczajaco. Pewnie z piersi dopija. Mi tez sie wydaje ze Nela mało je, po 4 min. czasem a pulpecik mały jest. Zazdroszczę samodzielnego zasypiania. To takie ważne, mi niestety synek w tym przeszkadza. Albo budzi Nelę, albo zajmuję sie nim i przegapiam moment pierwszego zmęczenia.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

cześć Babeczki!
Ja postanawiam......od poniedziałku ;) zacząć ograniczać jedzonko, bo przez te święta, to aż się boję na wagę wejść, a dodam, że to moja zmora - wchodzenie na wagę i zadręczanie się, a dodam! że wagę ustawiam w różnych miejscach w domu, co by zbytnio nie emocjonować się jak pokaże 300gram mniej (zazwyczaj w innym miejscu jest kilo więcej ;))
Sylwester minął nam całkiem miło, posiedzieliśmy sobie u znajomych, maluszek był grzeczny. O północy akurat miał być brany do odbicia, ale chlusnął nam mlekiem dosyć poważnie, więc zamiast odliczać ostatnie sekundy starego roku, to zajmowaliśmy się synkiem:) i taki zrobiliśmy kroczek w ten nowy roczek.... Jeszcze tylko dwa dni i wracamy do rzeczywistości, czyli dni we dwoje, bo teraz to mężulek jest, więc super ten czas mija, no i za szybko!
Powiem Wam, że jestem przerażona wprowadzaniem nowości, muszę któregoś dnia usiąść i przemysleć wszystko, bo już przecież pora :)))
Olga1 taka imprezka to świetna sprawa! jak mój miał 30stkę (a było to kilka lat temu;)), to właśnie zrobiłam mu imprezkę-niespodziankę, co prawda dla 15osób, ale jego mina, jego radość - bezcenne :))) Poza tym dałam mu extra prezent, dodam kiedyś zdjęcie na prywatnym z tego:)
jak samopoczucie?
Mój synuś ostatnio kiepsko zasypia..... nie wiem, czy to dalej skok, ale przy jedzeniu w zasadzie kręci się okropnie, czy po szczepieniu. Pewnie to dalej ten skok. Kiedyś potrafił wytrzymać 8h bez jedzenia, a teraz są przerwy w spanku...
Pożyczyłam sobie Zawitkowskiego:))) także - uwaga! - będę mądrzejsza:P

Odnośnik do komentarza

Moj maluch zjadl dzisiaj marchewke z odrobinka masla krzywil sie niemilosiernie ale sam otwieral buzie a po poludniu podalam jeszcze troche jablka ze sloiczka i to mu bardzo smakowalo az krzykiem dopominal sie o wiecej a ja nie dobra mama nie dalam z obawy przed bolem brzuszka ale bylo wszystko dobrze tak wiec jutro dostanie wiecej.
Ewelad tez chetnie wymienie na bardziej reformowalny model aczkolwiek od czasu jak rodzinka pojechala to zaczal wiecej pomagac jak go o cos prosze to robi to od razu hmmm ciekawe jak dlugo.
Inez80 moj tez ciezki przyypadek komputerowy jak czasami wolno chodzi to az purpurowy sie robi.
Chiyo a Hania przybiera dobrze na wadze prawda?Tak wiec nie masz powodow do zmartwien ;)
Kiedys ktoras mama pisala o drzeniu raczek czy przeszlo? Mojemu synkowi tez tak dziwnie drza raczki jak siega po zabawke mam nadzieje ze to chwilowe. Synek rwie sie na calego do siadania trzyma sie raczkami moich palcy i podciaga sie do siadu wiem jeszcze stanowczo za szybko ale nie chce wogole lezec na wszystko chce patrzec z gory I najlepiej zeby caly czas ktos przy nim byl.

Odnośnik do komentarza

Witajcie drogie Mamy.
Zaczyna się Nowy rok wiec postanowiłam wprowadzić coś nowego do swojego życia i sie ujawnić. Czytam Was nawet nie wiem jak długo ale na pewno od czasu ciąży. To od Was dowiedziałam sie wielu przydatnych informacji, to Wam zazdrościlam kiedy kolejne maluszki pojawiały sie na świecie. Aż wreszcie i ja 30.08 zostałam mama mojej Gosi. Córeczka byla dla mnie niespodzianką bo przez całą ciąże nie chciala ujawnic swojej płci. Porod wspominam niezbyt dobrze, dzieki szybkiej reakcji lekarzy i decyzji o cc Gosia jest z nami. Ogólnie jest grzeczna dziewczynką, lubi towarzystwo i poswiecanie jej całej uwagi dlatego obowiazki domowe tylko kiedy śpi. Ponadto ze względu na napiecie mięśniowe chodzimy na rehabilitacje 3x tyg juz drugi miesiąc, mam nadzieję że ostatni bo jest już ok.
Mam nadzieję że zostane przyjęta do Waszej "forumowej rodziny".
Z okazji Nowego roku życzę wszystkim Mamusiom samych radości z naszych dzieciaków!

Odnośnik do komentarza

U nas jabłuszko przeszło, trochę krzywienia, ale buzię otwierała.

Analizowałam ostatnie dni pod względem spania i karmienia, po kąpieli pół godziny drzemki, cyc, później godzina, cyc, dwie, cyc, jedna i tak do rana. No ale i tak nie jest najgorzej , bo odpukać zasypia przy jedzeniu.

Czytałam dzisiaj artykuł, żeby butlkę stosować tylko do roku życia, a później kubeczek, bo bardzo szybko mleczaki łapią próchnicę.

monthly_2016_01/fasolki-sierpien-2015_41699.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49roeq5e26op88.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Nataśka :)
Ewelina, tak, Hania jest z 17 sierpnia i to chyba rzeczywiście skok(nie lubię skoków!!! No, chyba, że narciarskie)

No więc...o 19 wykapalam Hanie. Zjadła pół butli, zasnęła.
Obudziła się po godzinie wyspana. Zasnęła znów o 21 i spała 25 min. No i teraz znów zasnęła.
Aha, no i jest cały czas na rękach. Ostatni raz tak ją usypialam jak była noworodkiem. O zgrozo!!! Idę ją odłożyć, ale się boję...

Olga, super żoneczka z Ciebie :)
Mąż na pewno będzie zachwycony :)

Odnośnik do komentarza

Witam Was Dziewczny!
Podczytuje Was od jakiegoś miesiąca. W ciąży jakoś nie wpadłam na to, że może istnieć takie forum, a pierwsze miesiące po porodzie były dość hmm... absorbujace:) Ale na początek kilka słów o sobie: mam na imię Agnieszka i jestem mamą Lidki, która urodziła się 7 sierpnia. Termin miałyśmy co prawda na 31 lipca, ale mojej Lidzi się nie spieszylo. Ostatecznie poród wywolano i trwał 4 godziny:)
Dołączam do mamus, które karmią w nocy co 2 godziny, całe szczęście u nas zwykle odbywa się to na spiocha. Dopiero o 5-6 rano jest trochę zabawy po karmieniu i śpimy jeszcze do ok 8-9. A w dzień to różnie przewaznie 3 drzemki po ok 40 min, druga na spacerze więc czasem trwa dłużej.
Więcej o nas z czasem, bo nie chcę Was zanudzac. Tymczasem chciałabym Wam jeszcze złożyć najserdeczniejsze życzenia na Nowy 2016 Rok: żeby był jeszcze lepszy od poprzedniego, żebyście Wy i Wasze rodziny cieszyli się zdrowiem, żeby rozwiązanie znalazły problemy z roku poprzednie, a w tym nowym żadne się nie pojawiły.
Pozdrawiamy z Lidka!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6jw4zx6py1rmb.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe forumowe mamy piszcie jak najczęściej:) My tez mamy taki kompinezon do fotelika z otworami i sprawdza się. Ubieram mała w spodenki body bluzę jak zimno to też rajstopy i czapke no i ten kombinezon jak wychodzimy to przykrywam kocem a potem w aucie ściągam a i tak po godzinnej podróży czasami jest zgrzana więc na pewno nie marznie. A rozgladacie się już za kolejnym fotelikiem bo ja zaczęłam lada moment Hania wyrośnie już 7kg i 66cm a fotelik niby do 9kg. Chciałabym taki tyłem do kierunku jazdy i maxi cosi kosztuje 1000zl:( a innych dobrych firm jeszcze droższe:( ale wiadomo bezpieczeństwo najważniejsze wiec szukam już może jakaś okazja się trafi. Jeżeli coś możecie polecic który dobry to proszę:) Olga super ale dużą imprezę robisz ja za 2 tyg też organizuje 30-tke mojego M. ale na okolo 15 osob tylko znajomi sama młodzież:) tort musze zamówić jeszcze ale już wybrany bedzie na sali to i potańczyć będzie można balony też mam kupione i wstepnie menu które muszę wykonać bo tylko sale mam a jedzenie we własnym zakresie więc czeka mnie trochę pracy w kuchni no i jeszcze prezent muszę kupić:) ale myślę że sama taka impreza jest już fajnym prezentem

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Noooo, ile tu nowych Dziewczyn!!! Witajcie :-)
Olciak to ja pisałam! U nas tak jest od dawna, zmniejsza się stopniowo, po wszelkich konsultacjach usłyszałam, że to emocje i ciut wzmożone rączki (nacisk był na emocje, że on bardzo chce czegoś, a tak jakby jeszcze do końca nie mógł sobie poradzić np. właśnie z chwytaniem, czy jak się denerwuje, to też się pojawia). No i okazało się, że ma torbiel w główce na splocie naczyniówkowym :(( Niewiele mi to mówi, ale podobno to nic takiego i mam się nie niepokoić, na wszelki wypadek za 2mies.kontrol.

Odnośnik do komentarza

Karolcia ja karmie piersią i odkąd mała skończyła 4 m-ce wprowadziłam kleik, później warzywka czyli marchewka, ziemniak, dynia, szpinak i owoce: jabłko, sliwke i banan. Gluten dodaje od 3 dni. Za 2 dni mała kończy 5 miesiący więc doba kolejne warzywka, mięsko, jajko i kasza manna. Taki jest plan, tego się trzymam i więcej nie czytam na ten temat bo można oszalec.
Lolka my kupiliśmy 2 foteliki maxi cosi tobi ale jak się sprawdza i czy są dobre to się okaże:-)

A miałam już kiedyś pytać mamy które kupiły wózek rico nano albo brano czy jesteście zadowolone z niego? Bo ja tak średnio. Ładny jest to fakt i każdy się nim zachwyca, prowadzi się dobrze, lekko ale już skrzypi i mam wrażenie że się tak rozklekotał...

Odnośnik do komentarza

rewolucja hahaha jakbym widziała siebie, mała zasnęła przy karmieniu na łożku, bałam się ją ruszyc zeby nie obudzic i ofkors sie obudziła przy próbie odłożenia do łóżeczka wiec znowu cyc, zasnęła, zostawiłam na łożku, M miał pilnowac, nie mineło pół godziny znowu ryk. Obecnie śpi w łożeczku przy suszarce i poważnie rozwazam opcje żeby jej wyłączac hehehe, wszelkie aplikacje na fona nie działaja juz na moje dziecko. :/

Witam wszystkie nowe mamy, ale dzis wysyp :) Wszystkie was chętnie przygarniemy :)

k.karolcia, ja karmie piersia tylko i dziś podałam pierwszy raz Ali marchewke. Całkowita aprobata i zachwyt, zjadła jakąs 1/4 słoiczka i chciała jeszcze ale się bałam na pierwszy raz więcej. Miałam czekac do ukończenia szóstego miesiaca ale wydaje mi się że skoro tak powoli trzeba to wprowadzac to długo potrwa i zdecydowałam zacząc już. Ala ma 5 mcy i 3 dni. Dzięki za linka, warto się zapoznac z różnymi wskazówkami. :)

Odnośnik do komentarza

Mamuska01 dzieki za odp.wlasnie zauwazylam to jak lezy na macie i siega po zabawki ale ogolnie jak sobie lezy i pokazuje mu gryzak to ladnie spokojnie prowadzi rece lapie i na brzuchu jak lezy tez i wlasnie jak jestesmy wszyscy w domu jest glosno to te raczki bardziej mu drza.Moja cora tez ma taki gozek z tym ze na zgieciu pod kolanem i to juz 4.5 roku I tez tylko kontrola co jakis czas.Tak wiec nie martw sie kochana na zapas.
Rudamaruda wracaj do nas :)
Truskawka dobrze wszystko?
Witajcie nowe mamusie :) Piszcie duzo i czesto ;)

Odnośnik do komentarza

witajcie nowe sierpniówki:)
dziewczęta, mam pytanie do Was od mojego K- "zapytaj swoje dziewczyny, kiedy najlepiej malucha na pływanie zapisać". młoda dostala od dziadkow na gwiazdke koperte z 300 zl na nauke plywania, wiec jeszcze ponad 200 trzeba bedzie dolozyc, zalezy nam, zeby cos z tego bylo, a pieniadze nie wyrzucone w bloto, stąd pytanie..
a, jeszcze moje, głównie do tych bardziej doświadczonych: buty jakiej firmy sa dobre dla dzieci? w sensie nie do ozdoby, tylko do chodzenia. jakas kobieta odradzala mi kupowanie w zara baby i podala marke, ktora jest zalecana i oczywiscie zadzialala moja pamiec sensoryczna: odwrocilam glowe i juz zapomnialam...:(

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h3owv88nw.png

Odnośnik do komentarza

Olciak wiesz co, ale ta torbiel to w środku w główce, tu nie chodzi o taką kuleczkę (którą zresztą też ma, to podobno węzeł:)). Staram się tym nie martwić, bo tak powiedziała lekarka, że dużo dzieci tak ma, więc póki co nie wariuję, choć wiadomo, że jakieś obawy zawsze są. Wszystko ma w porządku - półkule, mózgowie, a na tych splotach torbiel. Dwa miesiące szybko miną i mam nadzieję - uspakajająca wizyta będzie :)

Odnośnik do komentarza

Witam w Nowym Roku!!

Czytalam ze na basen mozna iac od 3 miesiaca ale najlepiej jak dziecko sztywno trzyma glowe. Dobrze aby basen mial wode jonowana a nie chlorowana.
Ja bede kupowac buciki Attipas, polecala mi je nasz rehabilitantka. A ze nasze dzieciacki bede chodzic w lecie to i na zewnatrz beda sie nadawac. Ponizej przesylam link to mozna poczytac. http://attipas.pl/sklep/ballet

Ja tez dolaczam do grona wstajacych co 2-3 h w nocy. Juz jest i tak lepiej bo zdarzylo sie ostatnio ze wstal tylko dwa razy!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...