Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny! :) czytam Was od 7 miesiąca ciąży CODZIENNIE :) już parę razy zabierając się żeby coś napisać ale zawsze coś... Mam nadzieję że mogę się teraz do Was zaprosić :) może na początek coś o sobie :) mam 24 lata moja 2 ciąża a dziecko pierwsze. Oliwia urodziła się 11 sierpnia SN 2 tyg przed terminem. Z tego coś pamiętam to jest parę dzieciaczkow z tego dnia :) moja córeczka też miała problem z kulkami bo robiła je co 7-10dni i czasami aż wymuszałam je członkiem, byłam u paru lekarzy i na USG brzuszka i niby wszystko ok więc przestała się przejmować i nagle kupki codziennie :) w ogóle na USG brzuszka wyszło że moja córeczka ma dwie śledziony! Pani doktor powiedziała że to taki bonus :)

Odnośnik do komentarza

Bass jak wygląda ten kaszel u twojego malucha?
Ja tak często jak Mari nie kładę Olka na brzuchu, ale za każdym razem jak położę to główkę podnosi, czasami ja widzi tv to nawet ładnie trzyma dłuższą chwilę i właśnie jak wstanie po spacerze jeszcze śpi to od razu na brzuchola niech plecki odpoczną :P
Też ćwiczę z Olkiem wymachiwanie rączkami, rowerek, paciorek, idzie kominiarz pod drabinie, kosi kosi, daje mu różnie przedmioty do rączek i wczoraj tak się cieszył z plastikowej butelki, aż się czerwony robił bo tyle energii go kosztowało dotykanie i oczywiście najlepiej żeby mógł do buzi wsadzić ale się nie dało. zastanawiałam się czy jest jeszcze coś co powinnam robić.
Umyłam dzisiaj od środka okno tylko jedno, bo jakoś od poniedziałku nie mam chęci dobrze że obiad mam z niedzieli, bo pewnie bym coś gotowego zrobiła.
Mari my mamy kontrol w styczniu bioderek i mam nadzieje, że wszystko ok.

Kupiłam ostatnio Olkowi skarpety z miśkiem grzechotą i tak fajnie ogląda swoje stopy.

Odnośnik do komentarza

Ewulka 8 mój Alanek też ma takie skarpetki z grzechotką- samochodzikiem- dostał od Mikołaja i wczoraj właśnie pierwszy raz mu je ubrałam, ale po kilku godzinach mu je przebrałam bo co chwile mu zjeżdżały ze stópek, o przecież on tymi nogami cały czas przerabia :)
Silv wstawianie linków do takich artykułów powinno być ZABRONIONE ! Ja po nocnym karmieniu o godz. 3, weszłam na szybko na forum no i podczas czytania tego artykułu dwa razy wstawałam nos wydmuchać, a w końcu od tego beczenia mi nos zatkało całkowicie i weź tu śpij człowieku :P

Odnośnik do komentarza

ewelad - tak mieszkamy w krk ale już nie długo się wyprowadzamy za krk :) wiem że lepiej osobiście iść ale akurat byłam zmuszona telefonicznie to załatwiać i oczywiście nic nie załatwiłam, bo najpierw nie odbierali u żeromskiego a jak już mój P pojechał to okazało się że rejestracja tylko do 14 ;/ noi w krk są tylko dwie poradnie chorób zakaźnych dzieci!miasto wojewódzkie a gorzej się dostać do specjalisty niż w niejednym mniejszym mieście :/

Mari- jestem w szoku jeżeli chodzi o te bioderka. U nas badanie bioderek trwało 10 sekund i teraz się zastanawiam czy nie zostało zrobione po łepkach.

Liwcia91- gratuluję śledzionki :) obie pracują?

Ewulka8 - kaszel jest raz mokry (bo wypluwa flegmę) a raz suchy, przeważa suchy szczególnie w nocy. Jest dość mocny aż tak że 3 razy mi mała zwymiotowała z wysiłku. Robi się cała czerwona przy tym kaszlu i pod koniec ją przytyka, jakby nie mogła złapać tchu i wygina ciałko i macha rączkami. Ogólnie mam schiza

http://www.suwaczki.com/tickers/wwgzflw15us22nvf.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ck6nlftdt53wm.png

Odnośnik do komentarza

Bass współczuje, doskonale Cię rozumiem - należę do tych panikujących matek. Biedne dziecko, mam nadzieje że bardzo szybko przejdzie!!!
Pytałam, bo Olek od czasu do czasu sobie kaszlnie, ale to raczej ślina albo suchość w gardle.

Odnośnik do komentarza

meiyin
Ja też po przeczytaniu artykułu o wadach postawy przyznaję się do jednego grzechu - pionowego noszenia. Mam nadzieję, że nie skończy się to rehabilitacją w przyszłości.

Mam do Was pytanie. Proszę o radę, bo nie wiem, co zrobić, czy w ogóle robić cokolwiek?
Otóż, moje dziecię praktycznie od początku robi nieciekawe kupki - dosyć rzadkie i czasami jest naprawdę dużo śluzu. Nic z tym nie robię, bo Anielka rośnie jak na drożdżach, brzuszek jej nie boli, kupki robi regularnie, ma może trochę suchą skórę, ale widzę, że to też się powoli zmienia na plus. Moje pytanie brzmi, czy mam się tym martwić, coś z tym robić? Karmię piersią i szczerze mówiąc raczej się nie ograniczam. Gdyby nie to forum, to pewnie nawet nie wiedziałabym, że te kupki nie są takie, jakie powinny być

Moj synek tez tylko na piersi i robi rzadkie i tez ze sluzem i pediatra powiedziala ze jak jest na piersi to tak jest dobrze. Na kazdej wizycie pokazuje co ma w pieluszce i zawsze odp ze zdrowa kupa. U nas tez nie skarzymy sie na brzuszek to nie przejmuje sie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja ten artykuł czytałam już chyba ze sto razy i ciągle płaczę jak do niego wracam:) miałam gdzieś jeszcze jeden podobny ale gdzieś mi się zapodział.

Co do pionowego noszenia dzieci to nasze dzieci już są w takim wieku że nie da się ich nosić poziomo... to już nie ten etap. Naturalne jest ze dziecko chce widziec co sie wokol niego dzieje i nie da sie go zmusic zeby lezało... tak wiec nie wydaje mi sie zebyscie musiały sobie to wyrzucac;)

Kasia zaproszenie juz wysyłam:)

Odnośnik do komentarza

MamaEwy akurat jak to napisałam mała dziś mi nspała 3 razy po 20 minut! Pierwszy raz! :) ciekawe o której zaś nie na noc bo u nas każdy dzień niestety inaczej....
Bass nie wiem czy obie pracują tego mi doktor nie powiedział, pytałam tylko czy coś się z tym robi ale powiedział że nie, że 30% ludzi tak ma :) bass bardzo fauny pomysł z tym pamiętnikiem ciążowym, na pewno za parę lat to będzie bezcenna pamiątką :) co do służby zdrowia to ręce opadają ją też miałam parę przeżyć... Ale mam nadzieję że Emilka da sobie radę!
Moja córeczka teraz chce być noszona tylko pionowo, nawet nie ma mowy inaczej

Odnośnik do komentarza

meiyin na piersi kupki są rzadkie, tak rzadkie, ze mogą wsiąknąc w pieluszkę. Mogą tez miec takie białe grudki i zmieniac kolor na zielonkawy po utlenieniu się ;) śluz tez moze występowac. Czemu się martwisz?

Co do bioderek to ja mam porównanie z moim synkiem. Jak Rózę wkładałam do chusty to właśnie zastanawiało mnie, ze jakoś cięzko mi jest jej nózki rozszerzyc, ze przy Julku jakoś łatwiejsze to było. Myślałam, ze z wprawy wypadłam. Tez jak Julek lezał na brzuchu to mu nózki na zabkę kładłam, a jej nie mogę. Zła jestem. Dwa badania u ortopedy i wątpliwości pediatry, zadna nic nie powiedziała. No ale nie ma jakiejs bardzo duzej wady, za dwa tygodnie, jeśli będę szeroko pieluchowac i masowac to będzie ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Bass wspolczuje oby P.doktor sie mylila duzo zdrowka :)
Kiedys za komuny stalo sie w kolejkach do sklepu a dzis w 21 wieku do lekarza :/porazka.
Mari szok ale dobrze ze teraz a nie pozniej.Powodzenia.
Stokrotka 89 i Ewulka 8 ja tez mam te skarpetki i jak je mu zzakladam to macha nogami jak by gdzies biegl :)
Witaj Liwcia91 niezlego spioszka masz w domku i bonus ;)
Kupilam dzisiaj malemu kubek do picia z nuk dziubek caly jest z silikonu miekki jak smoczek na op jest napisane ze od 6 m jak myslicie moze w tym kubeczku podac synkowi wode czy jeszcze zaczekac?

Odnośnik do komentarza

JOANNA u nas wlasnje tak Agatka robi od kilku dni jak piszesz. Przekreca się na boczki i wygina w C. Aż czasem to strasznie wygląda. Kilka dni tak a dzisiaj siup i z tego C przekrecila się na brzuch :) i to już parę razy :) nawet filmik nagralam :) A najlepsze ile ona się przy tym przekrecaniu usteka :)
Jestem taka dumna :) ciekawe czy jutro będzie dalej umieć, bo ostatnio przekrecala się jeden dzień a potem na długo zapomniała.

My kp i Agatka też robi kupki wodniste sluzowate i różne takie ale dopóki jej nic nie ma to się tym nie przejmuje.

MARI kurcze no nie fajnie. Chodzi człowiek do lekarza i ufa w jego umiejętności a tu taka historia. Najważniejsze ze nie ma bardzo źle i na pewno szybko się z tym uporacie.

Nam neurolog kazała ćwiczyć corrobiliśmy i jak już Agatka ciągła fajnie ręce to ja kladlam już tylko na brzuchu bez przewrotow i robię teraz jej te ćwiczenia z przeerotamk i ona znów słabo :/ nie sądziłam ze sie to cofnie...

http://www.suwaczki.com/tickers/er3m8u69afywnlln.png

Odnośnik do komentarza

A u nas kupki na piersi gęste od kilku tygodni... I albo są raz na 3 dnia albo 3 w jeden dzień... Czy to też jest normalne?

Dziewczyny potrzebuje pomysłu na prezent dla mamy pod imieninowo gwiazdkowy... Kupię jej ulubiony perfum ale chciałam jeszcze coś oryginalnego... Proszę pomóżcie:-)

A wogole to info z ostatniej chwili... Moi ukochana teściowie przyjadą na wigilie. Z jednej strony fajnie bo wreszcie będzie więcej osób na kolacji i będzie tak bardziej Rodzinnie ale z drugiej strony nie mogę im wybaczyć akcji z mikołaja... Teściowa teraz pytała czy robimy sobie jakieś prezenty to powiedziałam że my sobie zawsze wszyscy robimy a oni nie muszą, tylko jeśli chcą to niech Agatce coś kupią:-) ciekawe co to będzie? Pieluchy?;-)

Odnośnik do komentarza

Mari jak nosicie się w chuście ? :) my kangurek i kieszonka kiedyś jeszcze wiązałam kołyske ale Zuzia urodziła się i miała 59 cm to już za długa się robiła :) chciałabym ja wziąść ba plecy chociaz nie wiem... jest jeszcze jakis fajny sposób?
My ma początku wynajelismy instruktorke chustonoszenia i nas uczyła wiązać a teraz szkoda mi trochę ( zbieram na kaszmirowo bawelniana chustę hihihi)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bhdge4hqnedoc.png]Tekst linka[/url]

Jestem mamą!

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

Patrycja nawet nie wiedzialam ze takie instruktorki istnieja ;) czego to sie czlowiek z forum nie dowie.
Joanna u nas tez dzisiaj cyrk z zasypianiem. A tak juz pieknie zasypiala,ze odwyklam od przedsennego ryku.
Dziewczyny co mozna kp do ssania na gardlo? W necie pisze ze strepsils i cholinex ok ale mam mieszane uczucia..

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina1986

A i zapomnialam. Czy podawalyscie cos na baczki? U nas w dzien bez problemu ale w nocy niestety mala mecza i budza :/ koperek pije i espunisan podaje ale cos nie pomaga. Czytalam o infacolu. Mialyscie moze? Mielismy isc dzis do lekarza ale jak uslyszalam ze jest tylko opcja od dzieci chorych to podziekowalam. Mala zdrowa jeszcze by cos zlapala...

Odnośnik do komentarza

Joanna z tymi rehabilitacjami tak jest porażka ile można czekać...;/
Ja kupiłam chuste ale wkurza mnie to wiązanie, nosidełko raz dwa i gotowe. Do tego mam chuste nie elastyczna i wydaje mi się o wiele Gorsza
Ewelad i śpi dłużej po tej kaszce?? Bo kurcze i nas jakoś noe działa :-D
Coś Jeszcze miałam pisać i zapomniałam bo tyle stron Przeczytanych ;)
Aaa wiem jeszcze chciałam zapytać jak się tym forum obsługuje hehe bo silv wysłała mi Zaproszenie a nie potrafię nic z tym z robić a chciałam was oglądnąć ;)pomożecie?
Silv a to niespodzianka :-P tym razem może będą chociaż pampersy dla Agatki
Mmadzia to chyba nie od tego zależy (miejmy nadzieję) mój brat miał ząbki późno jakoś 10miesięcy a teraz praktycznie nie ma zębów...okropne nawet nie bardzo ma czym gryźć i często zdarzało mu się dlawic a ma 6lat.. Zaczynają wypadac to liczymy na nowe Lepsze

Odnośnik do komentarza

Hej ja kp i u nas tez różne kupki są. Raz są gęste a raz rzadkie i jednego dnia nie ma w cale, a na drugi dzień potrafi być 4 lub 5.

Hembra ja mieszkam między Brochowem a Jagodnem, na Buforowej za wiaduktem kolejowym. I z tego co pamiętam to lolka tez jest z Wrocławia.

mari szkoda różyczki z tymi biodrami. Ale zrobisz pieluszkowanie i będzie dobrze. My mamy kolejną wizytę w styczniu mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze.

Dziś mój Kubuś cały dzień obracał się sam z pleców na brzuszek. I nawet mu się to spodobało.
Jak ten czas leci już 4 miesiące nasze dzieci mają. Zanim się obejrzymy i będziemy już roczek obchodzić.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgwn15hky2x8xj.png

Odnośnik do komentarza

Ewelina spróbuj napar z kminku (u nas pomagał) ostatnio ktoś dodał link ze stroną o herbatce z koperku i chyba nie za często była zalecana.
Albo jakieś kropelki bobotik(na opakowaniu pisze 3krople 3xdziennie my podawalismy 10-12 do każdego karmienia), sab simplex(można zamówić w aptekach)akurat tedwa stosowałam. Jednak narazie probowalabym naparu niż kropel chociaż ona Niczemu nie szkodzą

Jeszcze miałam dopisać że Sebastian już je marchewkę i jabłuszko, bardzo mu smakują dostaje codziennie Dziś już spora porcję i potem dziobek tak otwiera ślicznie ;)jutro spróbujemy ziemniaczka z dynia

Odnośnik do komentarza

Silv oby chociaż te pampersy były :-D z prezentem nie pomogę. Ja sama nigdy nie wiem co bym chciała a kupić coś komuś to już w ogóle masakra.
Ewelina1986 mi tamtym verde szybko pomogło. I z tego co ulotki czytałam to chyba na większości jest napisane ze przy kp zachować ostrożność czy coś w tym stylu.
Ewa się jeszcze ani razu nie przewróciła bez naszej pomocy. Mam nadzieję ze niedługo zacznie to robić. Ale do śniadania to przy każdej możliwej sytuacji się rwie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4plwcv7nsg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...