Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

gdbym mieszkała w Polsce to pewnie prywatnie bo w mojej miejscowosci aktualnie jest tylko dwóch lekarzy na nfz miasto 60 tys. takze porazka roku. w pierwszej ciaży od 31tc musialam zaczać chodzić prywatnie bo przychodnia nie miała przedłużonego kontraktu z nfz, a zaden lekarz nie chciał mi ciąży proawdzic dalej bo była zbyt zaawansowana więc zostało mi prywatnie iść. A w niemczech chociaż nie mam takiego problemu ide na karte i badania wszystko za darmo:D Chociaż chyba bym wolała wrócic na sam porod do kraju i rodzić, by mama mi pomogła nie wyobram sobie noworodka i 2latki ahhh... a moj mąż od 5 do 17-18 w pracy

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza

Melduje sie i ja - mama 5-letniego synka. Dzisiaj robiłam test i betę i zobaczymy, mam nadzieje, ze bedzie wszystko w porządku chociaż troszkę w tyle głowy mi siedzą jakies głupie myśli (HCG wyszło 23mlU/ml czyli mało...) ale stawiam, ze to wczesna ciąża - OM 10.11 - cykle 24-25 dniowe... wiec wychodzi 3 tc ;) w piatek powtórka HCG, mam nadzieje, ze bedzie zdrowy przyrost... :)

Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Oj ale nas przybylo...
Zaluje ze nie mam wiecej czasu zeby sie mocniej udzielac.
Czujemy sie z fasolka dobrze ... zadnych mlosci ani innych dolegliwosci jak narazie jedynie cycuchy bola i zrobily sie jak za czasow panienki:D, mam nadzieje ze tak zostanie w poprzedniej ciazy tez tak mialam i mam nadzieje ze bede sie tak wspaniale czuc do konca.
dziewczeta jestem troche przeziebiona macie jakies dobre sposoby na kaszel i chrypke nie z tej ziemi:/

Ania 0704 ja tez mam core ma 3 latka jak sie rodzenstwo pojawi to bedzie miec skonczone 4, niby duza juz i rozumna dziewczynka, ale mimo wszystko obawiam sie ze bedzie zazdrosc i walka o uwage rodzicow hmmm moze byc ciekawie...
Juskaaa dziekujemy ze nas sentymentalnie odwiedzasz... bedziemy sie radzic.

Napiszcie prosze czy bierzecie jakies witaminy??? mam wrazenie ze mam jakis nie dobor. A do poloznej pojde w nastepnym tyg ale w kraju w ktorym mieszkam srenio moge liczyc na jekies pomocew tym zakresie wszystko naturalnie a na usg bede czekac gdzies do 20 tyg ciazy:( wrrr

Synuś czekamy na Ciebie
http://www.suwaczek.pl/cache/d0e8f46e2b.png

GABRIELKA ♡ lat 4♡

Odnośnik do komentarza

Marcelina a o wzdeciach lepiej nic nie mowic nawet po bananie czy jabłku dostaje taki wielki ze ruszyc nie moge sie. Ale kupilam dzis sobie herbatę z kopru włoskiego pije właśnie 3kubek i jakby troche pomagalo tzn. Brzuch jest i tak wiekszy ale chociaz tak bardzo nie boli i nie mam wrażenia, ze pekne zaraz. Espumisan mozna brac ale tu niema.....:/ jak bede w polsce to kupie sobie zapas ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza
Gość martula32

Ja też mam tak z brzuszkiem chociaż pamiętam że w pierwszej ciąży to w drugim miesiącu musiałam nosić spodnie ciążowe bo miałam brzuszek zaokrąglony i w żadne się nie mieściłam wiec teraz też tak może być

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór :)
Ja przezyłam wczoraj swoją małą osobistą tragedię. Kilka dni wcześniej (kiedy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży) pochorowałam się. Trafiłam do szpitala i lekarz przepisał mi tabletki. Niestety okazało się, że szkodliwe dla płodu. Byłam przerażona. Postanowiłam poradzić się lekarza. Nocna rozmowa z Panią doktor uspokoiła mnie. Zalecenia - końska dawka kwasu foliowego i calcium z wit. D (tyle do tematu odnośnie witamin :D )
Staram się nie myśleć negatywnie. Cieszę się póki co tym co widzę na testach.
Do lekarza idę w poniedziałek jak mój mąż wróci z Polski.
Póki co buszuję po necie, chłonę wszystko co mi wleci w oczy i cieszę się każdą minutką...

http://www.suwaczki.com/tickers/7u223e3ko5sbzhvp.png

Odnośnik do komentarza

Pati nie denerwuj się. Moja siostra jak była w ciąży a nie wiedziała brała antybiotyki na nerki. Bo i ona i lekarz stwierdzili zapalenie ęcherza a to był wczesny objaw ciąży. I mój siostrzeniec urodził się cały i zdrowy. Też bardzo przeżywała, głupie sny miała ale lekarz jej tłumaczył,że gdyby brała dłużej antybiotyk i notorycznie zażywała jakieś leki to wtedy może się bawiać. A teraz pwinna dbać o siebie. Wiele dziewczyn jak nie wie że jest w ciąży pije alkohol, pali i bierze leki a dzieci rodzą się zdrowe. Nie przejmuj się będzie ok. I koniecznie daj znać po wizycie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/spgc88v.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/9yv0vgs.png

Odnośnik do komentarza

Pati z tego co sie orientuje to szkodliwe produkty przechodzą głównie przez łożysko a nie cialko zolte (czy jak to sie nazywalo nie pamiętam dokladnie ehh:) ) a lozysko jest pozniej stworzone takze nie masz sie czym martwic. Kiedys mowilo sie ze jesli matka nie wie ze jest w ciazy to nie szkodzi niczym dziecku dopiero swiadomie krzywdzi, ale podejrzewam że takie stwierdzenia biora sie wlasnie z tego co wczesniej pisalam. Nie martw się to jakbyś my miały popadac w taka paranoje to przed kazda lampka wina, papierosem, lekarstewem bysmy robiły test ciążowy. A przeciez mamy sie cieszyc z ciazy a nie stresować bo to raczej juz szkodzi naszym fasolka

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza

hej
według kalkulatora mój termin to 08.08, ale nie mam jeszcze odwagi się cieszyć... W sb test mi wyszedł negatywny, więc w poniedziałek poszłam na testy z krwi i beta 84 :) więc chyba jestem na tak.
Ale wizyta u lekarza dopiero za tydzień, 11ego, więc poki co staram się nie ekscytować, tyle bywa powikłań.
W sumie dopiero co zaczęliśmy się z mężem starać, byłabym przeszczęśliwa gdyby sie teraz udalo!
Nie mam mdlości ani innych objawów, jedynie takie uczucie pelności w brzuchu i powiekszone piersi, ale nie jakos strasznie.. czy to nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Gość martula32

Ania125 poczekaj do dnia w ktorym powinnaś dostać @ i zrób test chociaż jezeli beta wyszła to chyba możesz się po cichu cieszyć nie wszystkie kobiety mają mdłości i inne objawy a niektóre maja ich mnóstwo ja w pierwszej ciąży nie miałam objawów no tylko po kawie miałam mulenie w żołądku ale nie kojarzyłam tego z ciąża a w tej ciąży zaczęło się od bólu podbrzusza i klucia w jajnikach później doszedł ból piersi który z dnia na dzień się nasilał doszly mdłości i zgaga a i apetyt zrobiłam dwa testy po terminie @ i oba pozytywne a do lekarza idę we wtorek także nie martw się tylko cierpliwie czekaj i daj znać jak będziesz wiedzieć cos więcej trzymam kciuki dobranoc

Odnośnik do komentarza
Gość martula32

Jak byłam w aptece po test to pani mi opowiadała ze jej bratowa robiła 10 testów wszystkie były negatywne była nawet na usg i nic nie było widać w końcu poszła na inne usg i okazało się że była w 4 miesiącu ciąży wiec wszystko jest możliwe i każda z nas jest inna jeszcze raz powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny,
Tyle tutaj piszecie o "widocznych" objawach ciąży... Ja niby tez mam ale w sumie to nie jakos straszne. (Mowie o dniu dzisiejszym :D ) Pobolewa mnie podbrzusze, mam lekki wstręt do jedzenia... I to tyle. Nie bolą mnie piersi, nie mam nudności... Ale śpiąca jestem ciagle... I rozkojarzona - dzisiaj pierwszy raz w życiu spóźniłam sie po mojego juniora do zerowki :P to co bedzie dalej ?! :D

Ja dopiero w poniedziałek bede szła na HCG, zobaczę co tam sie dzieje i bede sie próbowała zapisać do jakiegoś lekarza... Problem w tym, ze nie mam bladego pojecia do jakiego lekarza sie zapisać :( czy patrzycie rowniez na to, zeby lekarz był dostępny w szpitalu przy porodzie itd ? Bo w moim miescie według mnie nie ma żadnego dobrego lekarza... A zas chce tutaj rodzic... No i dylemat mam straszny... Bo do mojej teraźniejszej lekarki mam 40km a po drugie do konca ciąży bede bez kasy no bierze tyle, ze głowa mała :) wiec chce z niej zrezygnować...
Ale no nie wiem na kogo... Uhh...

Któraś tutaj pisała o strachu przez leki - nie ma co sie martwić - większość z nas robi rożne rzeczy dopóki nie wie, ze jest w ciąży a dzidziusiom nic nie jest :) ja np. Do przedwczoraj jeszcze paliłam jak smok ;) zrobiłam test, betę i z miejsca odstawiłam palenie... Ale wcześniej tego nie zrobilam bo po prostu nie wiedziałam, ze jestem w ciąży :)

Buziaki :*

Odnośnik do komentarza

Martula właśnie chcialam też się o to zapytac:) Luska a co racja ja mam bardziej psychiczne objawy ciąży niz wizyczne. Jestem strasznie nerwowa kompletnie brak mi cierpliwość, no i ta ciagla chęć ryczenia. Jeszcze dodatkowo dowiedziałam się, że mąż nie dostanie wolnego na swieta więc nie jedziemy do Polski i prawdopodobnie dopiero na Wielkanoc jedziemy to dobija mnie juz totalnie. ..

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpje3uct678.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...