Skocz do zawartości
Forum

Balustrady szklane na schodach


Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku gdy w domu mamy małe dziecko wybór balustrady szklanej jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Balustrady z poziomymi prętami stanowią drabinkę dla malucha co może grozić jego upadkiem. Balustrady szklane są jak najbardziej bezpieczne. Tafle szkła mogą być laminowane/klejone, hartowane, bądź klejone i dodatkowo hartowane. Proces hartowania zwiększa wytrzymałość tafli 5-7 krotnie, natomiast folia zabezpiecza szkło przed rozsypaniem w przypadku jego ewentualnego zbicia. Dodatkowo tafle mogą być barwione w masie, bądź matowe dzięki czemu można uzyskać ciekawy efekt końcowy. Więcej na temat szklanych balustrad można przeczytać na stronie [reklama usunieta]

Odnośnik do komentarza

My mamy balustradę całoszklaną mocowaną punktowo, na drewnianych schodach dywanowych. Szkło jest matowe więc setek odcisków paluszków nie widać tak jak na przeźroczystym szkle. Balustrada całoszklana bardzo dobrze się u nas sprawdza. Kilka razy szkło spotkało się z twardymi przedmiotami i nic się z nim nie stało więc jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wydaje się nie do ruszenia. Szkło zamawialiśmy przez znajomych [reklama usunięta]. Przejrzeliśmy mnóstwo, i te jako jedne z niewielu są pełne (nie odlew), ciężkie i porządne!

Odnośnik do komentarza

My mamy balustrady ze stali nierdzewnej z szybą i również nie ma obaw o rozbicie szyby.
Szyba jest specjalna wzmocniona, wydaję mi sie nawet, że taka barierka z szybą jest przy dzieciach bardziej bezpieczna niż z takimi poziomymi rurami, po których dziecko może wychodzić, a szyby nie rozbije.
Jedyny minus to, że na szybie zostają ślady po dotknięciach i trzeba często myć.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Jest to bezpieczne z uwagi na to,że na balustradę nie stosuje sie zwykłego szkła ale szkło hartowane, które jest o wiele mocniejsze. Z drugiej strony szykuj sie na to,że będziesz miała na niej sporo odcisków małych paluszków.Jesli chcesz mieć nowoczesne schody to polecam drewniane z balustradą metalową. Wyglada to równie dobrze a jednocześnie jest to o wiele praktyczniejsze w utrzymaniu w czystości.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość nessairah

Do balustrad nie używa się szkła hartowanego. Tylko klejone (i ewentualnie hartowane). Kiedy kupowaliśmy balustradę do siebie do domu stolarz doradził nam szybę hartowaną 10 mm. Niestety jedna tafla szkła rozbiła się przy wnoszeniu mebli i bardzo dobrze że wtedy. Hartowane szkło rozbiło się na kawałeczki i spadło na dół a w balustradzie zrobiła się dziura. Trafiliśmy dopiero wtedy do specjalisty (firma [reklama usunięta]-polecam) i oni doradzili nam szybę klejoną. Tylko niewiele droższa od jednej tafli hartowanej a po zbiciu jest w jednym kawałku, tyle że „popękana”. Gdyby ktoś robił balustradę to zostawiam to tu ku przestrodze bo może być niebezpiecznie. A co do szklanej balustrady przy dziecku- łapki, łapki i jeszcze raz łapki więc trzeba przygotować się na czyszczenie co chwilę. Na szczęście dzieci rosną :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem takie rozwiązanie to super sprawa, nie dosć, że prezentuje się po prostu ślicznie, to nie ma problemów z jego czystością. Nam [reklama usunięta] coś takiego robił, za niską cenę z tego się orientowaliśmy. Kwestia jest tylko taka, że nie do każdego mieszkania bedzie pasować ;/

Odnośnik do komentarza

Moi znajomi mają w domu szklane balustrady. Owszem, pięknie to wygląda i dom prezentuje się efektownie, ale jednak koleżanka skarżyła się, że widać palce małej na szybie. No i nie do końca taka balustrada jest bezpieczna. I nie chodzi mi o trwałość szyby, bo ta na pewno jest trwała i bardzo trudno ją zbić. Chodzi o to, że gdy dziecko schodzi po zwyczajnych schodach ze szczebelkami, to ma szansę się czegoś chwycić. W tych schodach z szybą nie bardzo. Córka znajomej (czterolatka) schodziła kiedyś z góry, zachwiała się lekko na jednym ze schodków, a że nie miała się czego chwycić (szyby przecież nie złapie), to spadła z szóstego schodka, nabijając sobie solidnego guza. Dobrze, że nie złamała ręki albo nogi...

Odnośnik do komentarza

Balustrady szklane na schodach ? czemu nie. Sama takie posiadam od ponad roku i nie powiem na ich temat złego słowa. Łatwo je utrzymać w czystości - fakt jak są dzieci to często je brudzą ale to wystarczy szybko przemyć ściereczką i wyglądają jak nowe. Także jeżeli ktoś chce mieć piękną i praktyczną klatkę schodową to dla mnie jest to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam balustradę szklaną w połączeniu ze stalą i fajnie się to sprawdza, jesteśmy zadowoleni. Nie ma specjalnych problemów z czyszczeniem, ja jestem fanka porządku, nie dopuszczam do stanu by coś było mocno brudne. Balustrada ładnie została wykonana przez firmę [reklama usunięta], jest bardzo solidna i mocna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...