Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Sceny z życia smoków"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Oto rozmowa z moim 7-letnim Michałkiem..

Ja: -Misieeeek?! Co jedzą smoki?
Misiek: -Mięso!
Ja: -Na pewno?!
Misiek: -Nie wiem.
Ja: -Jak to nie wiesz?!
Misiek: -Może ryby?!
Ja: -Jakie ryby?
Misiek: -Z oceanu.
Ja: -Na pewno?
Misiek: -Nie wiem. Może owieczki jak smok Wawelski.
Ja: -To jednak nie ryby?
Misiek: -Nie wiem, ale ludzi nie jedzą.
Ja: -A skąd wiesz?
Misiek: -W "Jak wytresować smoka" Szczerbatek nie jadł ludzi. Tak! Jadł ryby! Ryby! Smoki jedzą ryby!
Ja: -Jak ten z Loch Ness!
Misiek: -Nieee.. Mamo.. To był potwór!

Koniec:-)

A ja tam i tak wolę żonę osła w Shreku ;-) Ona chyba żywiła się tylko miłością!

Odnośnik do komentarza

Przy stole podczas śniadania zapytałam moja 3,5 letnia córke, Diane, jak myśli co jedzą smoki? początkowo powiedziała że nie wie, ale poprosiłam, żeby jedząc zastanowiła się i odpowie mi jak zje.... po kilkunastu minutach( bo tyle trwało jedzenie śniadania), ponownie zadałam to samo pytanie. córka już z większym zapałem odpowiedziała ze smoki chyba jedzą chleb tak jak ona i Tomuś (diany młodszy braciszek), Lola i Pędzel( nasze psy), mama i tata. po chwili namysłu powiedziała ze kaczki tez jedzą chleb jak im rzucamy do wody, kiedy jesteśmy na spacerze na plantach. Córka to powiedziawszy poszła podskakując do swojego pokoju bawić się..

Odnośnik do komentarza

odpowiedz moje Julki 6 lat:)
Mamo w tej bajcie o smoku co mi czytałaś, to on zjadał rycerzy którzy próbowali uratować ksieżnicze, i bardzo lubił jeść owieczki. Ale wiesz co ja to myślę , że one na pewno uwielbiają jeść jakiejś ostre rzeczy, bo niby po czym by tak tym ogniem zionęły?Hmm tylko ciekawe mamo co one pija , ze dalej tym ogniem zioną?A i na pewno tak jak ja i Maja(młodsza siostra) zajadają się czekoladką i lodami to na pewno poprawia im humor jak tak cały czas są same.Ale spokojnie bo nowoczesny smok to już na pewno nie jada ludzi , a możne szpinak i brukselkę?:)

Odnośnik do komentarza

zapytałam córki Patrycji 6 latek co jedzą smoki i odpowiedziała że smoki są roślinożerne i mięsożerne :) a synek Rafałek 3 latka na to pytanie odpowiedział że smoki jedzą chmurki i bańki mydlane (jego odpowiedz związana jest z bajką Mela i Smoki wiem ze bardzo ją lubi i pewnie dlatego smoki kojarzą mu się z bankami i chmurami ) :)

Odnośnik do komentarza

Według Dominiki lat 4 smoki jedzą :
- niewiele, jedzą mamo .. są duże i już nie muszą nic jeść ...
- jak to, przez cały dzień nic ... pewnie bardzo burczy im w brzuszku ?
- trochę, jedzą .. jak już im bardzo burczy i przeszkadza to księżniczką, bo one im gotują.
Tak najbardziej to smoki lubią owsiane cisteczka, jak ja mamusiu.
- Ale może coś jednak jedza na obiad ? Ciasteczka to, na podwieczorek.
- mhyym... tak lubią klocki ...lego
- jej klocki ....?
- oj, mamo żartowałam :) Myślę, że jedzą placuszki takie z jabłuszkiem i popijają śmietanką,
a na kolację to jedzą taką ostrą czerwoną paprykę, jak tatuś. Tatuś wtedy, dużo pije.
Przecież smoki zieją ogniem, to pewnie po tej papryce, nie mamuś ?
- wiesz Córeczko, ja się nie znam na smokach i nie wiem, co one mogą jeść i dlaczego zieją ogniem, a może wcale nie zieją ?:) Myślisz, że jeszcze coś jedzą ?
- oj, mamo, jedzą jeszcze cukierki, krówki, tak jak dzieci :) Dzieci lubią smoki, ja lubię :)

Odnośnik do komentarza

Uśmialiśmy się odpowiedziami Waszych dzieci :-) Są takie rezolutne i pomysłowe!

Dziękujemy za to, że podzieliliście się z nami ich odpowiedziami i ogłaszamy zwycięzców! Oto i oni:

nauzyka
yankes23
Martaanna87
mamasynka
Ela30

Serdecznie gratulujemy!

Czekamy przez 14 dni na Wasze dane adresowe pod mailem: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Zapraszamy też do udziału w innych naszych konkursach!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...