Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Sceny z życia smoków"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Smok może być dobry i zły, prawda? Tabaluga, Pulpet czy bohater filmu "Jak wytresować smoka" - czyli pozytywni bohaterowie, ale smoki mogą być też nie do końca dobre... - Smok Wawelski przecież zjadał ludzi! A jakie smoki znają Wasze dzieci? Pewnie sami będzie zaskoczeni :-)

W tym konkursie mamy do wygrania 5 książek "Sceny z życia smoków" Beaty Krupskiej od Wydawnictwa Prószyński i S-ka:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Sceny.z.zycia.smokow.jpg

Zadanie konkursowe brzmi:
Zapytaj dziecko: "Czym żywią się/Co jedzą smoki?" i zanotuj dokładnie jego odpowiedź w wątku konkursowym. Zaznacz imię i wiek dziecka, które udzieliło odpowiedzi. Jesteśmy bardzo ciekawi, co maluchy wiedzą o smokach :-)

Konkurs trwa do 2 grudnia 2014 roku do północy. Już 2 dni robocze później ogłosimy zwycięzców :-) Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zarejestrowanych użytkowników.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Według mojego wnuka sześcioletniego wnuka Artura smoki jedzą roślinność( (dlatego są zielone), żaby (dlatego mają chropowatą skórę) i dziczyznę (dlatego są takie dzikie i ich mamusie ciągle mówią do nich OGARNIJ SIĘ). Poza tym smoki nie jedzą rycerzy, tylko ich przeżuwają i wypluwają, żeby pozostałym mieszkańcom miasteczka miał kto opowiadać, że nadeszły ciężkie czasy bo nadchodzi smok.
A i na dodatek smoki czyszczą zęby konarami suchych drzew i żują korę, dzięki czemu mają pełne uzębienie , które jest nie do wymiany.

Odnośnik do komentarza

Wg Moniki lat 5 smoki jedzą barany i czosnek z cebulą i dlatego tak zieją ogniem. Gdy była młodsza była przekonana, że smoki żywią się smoczkami i że to smok z bajki zjadł jej smoczek-taki dziecięcy i dlatego ma duży brzuchol, bo ten smoczek był napompowany jak balon i teraz on jest pękaty. Sama to wymyśliła a my nie chcieliśmy wyprowadzać jej z błędu- szczęśliwi, że w końcu rozstała się ze smoczkiem i gryzakiem.

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

Podczas gry w memo (jest tam smok)pytam JULKI 4 latka,jak myśli,co jedzą smoki.Ona tak myśli i myśli i mówi:
-Mamuś w sumie to nie wiem co jedzą,bo nigdy ich nie widziałam.
Po głębszym zastanowieniu mówi:
-Wydaje mi się że kukurydze i orzechy!

monthly_2014_11/konkurs-sceny-z-zycia-smokow_21035.jpg

Odnośnik do komentarza

Moje dziewczyny albo za bardzo rozeznane albo nie wiem ale nie maja jakichś śmiesznych odpowiedzi na pytania tego typu :P No ale dołączam i ich odpowiedzi do konkursu :)
Wiki 7,5 lat powiedziała, że smoki jedzą mięso ...ze świnki, albo rybki;

Kasia lat prawie 5:
-co jedzą smoki?
-zwierzęta
- jakie?
-owieczki i inne zwierzęta..
- i tyle?
- .. i mięso

Odnośnik do komentarza

Dawidek lat 6:
Mamusiu, no przecież smoki żywią się żywnością ekologiczną i zileniną dlatego są zielone i wcale nie są mięsożerne bo to potomkowie dinozaurów diplodoków, bo one też były zielone i roślinożarte. I przecież smoki wcale nie jedzą mięsa, bo ono jest ciężkostrawialne, a one latają, więc gdyby to mięso jadły to by nie latały, bo by były za ciężkie. Proste.
Adaś lat 4 (baardzo poirytowany, że go w ogóle o to pytam):
Mamusiu smoki jedzą księżniczki.
Dawidek (słysząc odpowiedź Adasia):
Coś ty, one nie jedzą ludzi one tylko ich gryzą i podpiekają ogniem, żeby się ich bać i pozwolić im w spokoju żyć. Zresztą one są już na wyginięciu, bo ludzie doprowadzili do ich wymarcia. Mamusia mi czytała, że został na świecie tylko jeden egzemplarz smoka.
Ja(zdumiona):
Kiedy ja Ci czytałam, że na świecie został jakiś smok???
Dawidek:
NOOO, a o smoku z komody na werandzie to kto mi czytał???

Po dłuższych wyjaśnieniach doszłam w końcu do tego, że to rzeczywiście ja dziecku czytałam o ostatnim żyjącym smoku - pierworodnemu chodziło oczywiście o warana z Komodo, a nie z komody na werandzie :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Marcysia lat 5,5
- Czym się żywią smoki?
- Mięsem, liściami, ludziami… Przecież ludzie to mięso dla nich! (śmiech)
- Co jeszcze jedzą?
- Trawę, wodę, liście, liściożerne jedzą liście, jeszcze mięso.

Nastek lat 9
- Czym się żywią smoki?
- Niektóre rybami, mięsem, kamieniami i roślinami.
- Kamieniami? Który smok zjada kamienie?
- Grom, ten taki tłusty i mały.

Odnośnik do komentarza

Mój syn Dawid (6) zmienił jednak zdanie co do spożywanych przez smoki posiłków i wczoraj wieczorem, będąc już w łóżku stwierdził, że smoki jedzą mięso: "znaczy wiesz mamusiu mięso czyli ludzi, a na przekąskę owce. Ale nie tak od razu.
Najpierw palą wioskę, żeby móc porwać te owce, które potem dokarmiają trawą, a jak te owce są już dokarmione i puszyste to wtedy służą im za przekąskę"
Ja:"Synku ale jak to się ma do tego, co mówiłeś wcześniej - że smoki nie mogą jeść mięsa, bo jak utyją to nie mogą latać, bo są za ciężkie?"
Dawidek:"No, ale jak myślisz mamusiu? Przecież mogą się odchudzić. No nie?"

Adaś przysłuchując się powyższemu stwierdził ostatecznie, że smoki poza księżniczkami jedzą też rycerzy, a żeby im zbroje nie wchodziły w zęby to ich najpierw opiekają ogniem i ci rycerze są wtedy bardziej chrupiący
:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70301.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-70299.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...