Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

Pulchniutenka zaczęłaś już starania w tym cyklu?☺️który masz dc? unormował progesteron trochę cykl? No musisz przemyśleć z tym cyfrowym, ale zanim wydasz pieniądze to jeśli mogłabym coś doradzić to sprawdź-ściągnij sobie apke Femometer (różowa)-jest po angielsku, ale łatwo ją obczaić, fajnie interpretuje testy owulacyjne, wyznacza dzień PIK lub dni wysokiej płodności (niskiej też czyli 0), ja teraz zaszłam w ciążę gdzie po raz pierwszy nie były || równe kreski a ta apka pokazała że to dzień najwyższej płodności i się udało (choć nie tylko tym się sugerowałam) nie zniechęcaj się testami, głowa do góry😉powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Pulchniutenka

Rysia06 zaczynamy w kolejnym cyklu. Teraz mam w punkt okres chyba że jestem chora i biorę jakiś lęk to równo o dni brania leku przedłuża mi się cykl. Muszę ściągnąć tą aplikację, narazie korzystam z flo tak dla monitorowania cyklu. Akurat będę miała czas żeby obczaić jak działa polecana przez Cb aplikacja. Po twojej odpowiedzi zamówiłam na początek zapas testów tych tradycyjnych paskowych.

Odnośnik do komentarza
Gość Patison92

Ja biorę inofem już 5 miesięcy i od 3 miesięcy przy robieniu testów owulacyjnych wychodzi mi pozytywny test dzień po owulacji w aplikacji flo czyli według testów owulacja następuje gdzies 36 h po pozytywnym teście. Ale dalej nic ... już czuje że za 2 dni znowu dostanę okres 😞

Odnośnik do komentarza

Patison, z monitoringów wiem że mam pęcherzyk 19 czy 20mm w 11 lub 12dc, na drugi dzień wychodzi test pozytywny.

W cyklu wcześniej miałam monitoring w 12dc-19mm pęcherzyk, 13dc pozytywny pasek owu i starania 8, 10, 12dc, 13dc koniec, nie udało się. W cyklu w którym zaszłam nie było monitoringu ale sytuacja podobna, skupiłam się tylko na owulacji, 12dc pozytywny pasek ovu a starania 11,12, 14dc i udało się! nie wiem czy ci to pomoże ale MOŻE 😉

Ja mam regularne cykle 28d, chodziłam na monitoringi, badałam testy ovu, śluz, szyjkę, temperature, suplementy.

Odnośnik do komentarza

Patison moja historia jest długa...w skrócie 3/4 lata starań, teraz 3 ciąża a 1 dziecko, o obecnie 21 tydzień ciąży, a ty długo się starasz?

Aplikacje służyły do zapisywania moich obserwacji Flo, Femometer i Mój kalendarzyk, po nabraniu wprawy (temperatura, śluz szyjka) udało się w 2 cyklu starań (j.w.pisalam w 1 cyklu był monitoring po powrocie do starań) a 3 cykle zażywałam guajazyl, olej z wiesiołka, Fembion natal 1 aaaa Castagnus 2tabl. i Inofem 2 sasz. przez cały cykl. Zapisuj sobie swoje obserwacje, to duuuuużo ułatwia😉 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24/1/2020 o 7:41 PM, Gość Patison92 napisał:

Ja nie mam żadnych podejrzeń ale 7 miesięcy się staramy i nic więc sama postanowiłam zrobić jakieś badania i iść z nimi do ginekologa , i nie wiedziałam od jakich zacząć więc znalazłam takie pakiety badań podstawowy  to TSH, fT4, FSH, estradiol, prolaktyna i ten rozszerzony drugi 

Aaaa kilka str wcześniej znalazłam odp. Konsultowałaś wyniki z gin?często chodzisz? Widzi pęcherzyk dominujący?

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Rysia06 napisał:

EMMa ja zażywamłam strop Guajazyl od 1dc do owulacji (13dc) 1 łyżeczka rano i wieczorem

do tego kabsułki z olejem z wiesiołka j.w. 4 dziennie

na śluz

Rysia, dziękuję za odpowiedź A jak się miewa Twój dzidziuś? Co to będzie?

Odnośnik do komentarza

Rysia aktualnie starania zawieszone, bo zmieniłam pracę Z mężem staraliśmy się do tej pory tylko jeden cykl Od razu zaszłam, ale niestety poroniłam na początku 8 tygodnia, 4 dni przed pierwszą wizytą... Zrobiłam podstawowe badania i okazało się, że mam niedoczynność tarczycy co mogło mieć wpływ

Też uważam, że nie ważne co, aby tylko było zdrowe Życzę Ci dużo zdrówka i bezproblemowych kolejnych tygodni ciąży, szczególnie przy aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie Uważaj na siebie

Odnośnik do komentarza

Oj niedoczynność, też mam, paskudztwo, przykro mi że tak się stało...tak mogło mieć wpływ, bierzesz lęki? Ja nie brałam długi czas, nie każdy gin zwraca na to uwagę (wogòle na badania, nie sprawdzają) mimo że endo&gin,olewka, ale teraz po badaniach i przy staraniach już tak, co 2 mies. powtarzam bad.tarczycowe. Rozumiem że staraniami, ja miałam M zagranicą więc też nie było łatwo, praca ważna rzecz, zmiana, tak uważam nie pracuje przez koronawirus.

Odnośnik do komentarza
Gość Patison92

A ja wtedy miałam iść na badania ale wkoncu jeszcze nie zrobiłam bo miałam problemy i dużo zmartwień,  teraz już się uspokoiło i.chcialam iść ale przez tego wirusa to ciezko gdzieś się dostać.. wiem że staram się dopiero 9 miesięcy ale już się martwię czy wszystko ok Czy poprostu problemy i stres na to miały wpływ. 

Odnośnik do komentarza

Patison o dwie ciąże wcześniej starałam się prawie rok a wszystko było książkowo, nie przejmuj się, napewno jest wszystko ucb ok😉 może i stres, mega chęć posiadania dziecka, nie wiem, musisz uzbroić się w cierpliwość lub iść na badania. 

Emma też się bałam po dwóch stratach, nawet teraz w 3 ciąży się boję, to już tak będzie... może pomyśl nad badaniami odnośnie poronień, ja myślałam że pierwsza to pech, tarczyca ale po drugiej już zaczęłam badać przyczynę, ale w klinice i gin znalazł.

Odnośnik do komentarza

Masz rację, wiele z nas przez to przechodziło i każdej towarzyszą podobne odczucia Tylko w zależności od sytuacji boimy się albo o ciążę albo później o dzieciaczka Zobaczymy co przyniesie przyszłość, na razie przerwa przymusowa Jeśli spotka mnie to drugi raz, też zacznę dokładną diagnostykę

Rysia, a czy mogę spytać jaka była u Was przyczyna niepowodzeń? 

Patison zawsze możesz pójść do innego gin i powiedzieć, że bezskutecznie starasz się już rok 

Odnośnik do komentarza

Emma spośród wielu wielu badań przyczyna to: trombofilia-poronienia nawykowe, nadkrzepliwość, mam mutacje 3genòw/5....ale walczmy dzielnie z maluszkiem....połowa za nami, >150 zastrzyków, czasem jest ciężko bo siniaki i boli, są zrosty, ale to nic, cieszę się z każdego dnia ciąży. Dziś czuje porządne kopniaczki👣piękny ten 21tc☺️

powodzenia dziewczyny🤞

Odnośnik do komentarza

Rysia, podziwiam za wytrwałość i samozaparcie Widzę, że ta ciąża naprawdę wiele Cię kosztuje Ale maluszek Ci to wszystko wynagrodzi ☺️ Ściskam za Was mocno kciuki, żeby dalej obyło się bez komplikacji i żebyś za te klikanaście tygodni mogła wziąć tego tak wyczekiwanego maluszka w ramiona i przytulić 😊 Powodzenia i dalej ciesz się ciążą 🤗

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny 🙂

Opowiem wam moją historie... Miałam za sobą jeden poród i dwa poronienia (łyżeczkowanie) później torbiele czynnościowe przed każdą miesiączka . Staralam się o drugie dziecko 8 lat! Najgorszy czas jaki tylko mógł być. 1000 myśli że już nic tego że coś nie tak. Miesiączki miałam nieregularne. Cykle nawet po 70 dni. Lekarz polecił inofem. Powiedział: nie zaszkodzi a może akurat się uda. Brałam 2x1. Bez większego parcia na ciążę (straciłam wiarę). 

I stało się! W drugim cyklu brania inofemu udało się. Mega szok. Od zrobienia testu co dwa dni na betę biegałam wizyty u lekarza co trzy tygodnie. Ciąża przebiegał bez większych problemów. A teraz już jest z nami na świecie mały książę 🤴 

Nie traćcie wiary 😃

 

Odnośnik do komentarza

Moje drogie, jako że dawno udzielałam się na grupie, opowiadałam o swoich trudach w walce o upragnionego dzidziusia, chciałam ostatecznie dać swój ostatni wpis. Dziś na świat przyszedł mój synek w 41tc. Trochę przenoszony, ale jestem dumna. Życzę wam wszystkim owocnych starań i szczęśliwych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...